16-17-18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi • ONAYLI (2022)

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar hangileri, 18 yaş altı kredi kartı alabilir mi? Küresel olarak gerçekleşen Koronavirüs salgınının ardından, kullanıcıların nakit para ihtiyacı azalırken internet alışverişine uygun kredi kartlarına olan ihtiyaçları da artmış durumda. Bu durumda 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankaları içeriğimizde yer vereceğiz. Aynı zamanda banka kartıda nasıl alabileceğinizi hakkında araştırma yaptık.

18 yaş altı banka kartı veren bankalar ve kredi kartı başvurusu yapılabilecek bankalar listesini sizinle paylaşacağız. 2022 yılı itibariyle pek çok banka da 12 yaşından büyük, 18 yaşından küçük kişiler için yüksek limitli kartları piyasaya duyurarak, bu kartların 26 yaşına kadar kullanılabileceğini de belirtti. 10 bin liraya kadar arttırılabilen limitlere sahip bu kartlar, internet alışverişinde kullanan kullanıcıları için de bol taksit ve indirim olanaklarına sahip. Garanti Bankası, Halkbank, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası ve PTT 18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır tüm detaylarıyla sizinle paylaşacağız.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alabilir Mi?

18 yaş altı kredi kartı alma şartları nelerdir? Kredi kartı kaç yaşında alınır sorusu merak ediliyor. Her kredi kartında olduğu gibi, 18 yaşından küçük olan kişilerin kullanımına uygun olarak geliştirilmiş bu kredi kartlarının başvurularında da aranan bazı şartlar var. 18 yaşından küçüklere kredi kartı alma şartları aşağıda listeledik.

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankaların şartları şunlardır;

 • Henüz reşit olmayan kredi kartı kullanıcısı için kart başvurusu ailesi tarafından yapılabilmektedir. Bu başvurunun gerçekleştirilebilmesi için, kart sahibi olacak kişinin ailesinin ya da yasal vasisinin banka şubelerinden birine giderek başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • Kart sahibi olmak isteyen 18 yaşının altındaki kişi, ailesinin mevduat hesabının bulunduğu bankadan da yararlanabilmektedir. Bu işlem için ise, kişinin ailesi, mevduat hesaplarının bulunduğu bankaya, kart sahibi olacak kişi adına noter tarafından düzenlenmiş olan bir mevduatname gönderebilir. Bu belgenin gönderilmesinin ardından ise, kart sahibi olmak isteyen 18 yaşının altındaki kişi, bankaya giderek kendi adına kart başvurusunda bulunabilir.
 • Son yöntemde ise, kredi kartı sahibi olmak isteyen kişi, internet aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Bunun için ise yine kişinin ailesinin ya da yasal vasisinin mevduat hesabının olduğu bir bankanın seçilmesi gerekmektedir. Kredi kartı sahibi olmak isteyen kişi, bu yöntemi kullanarak ancak ek kart çıkarabilmektedir.

Bazı bankalar 12 yaş üstü banka kartı sağladığı gibi diğerleri ise 16-26 yaş aralığına genç hesap avantajları sunuyor. Genel olarak 17-18 yaş aralığında birçok bankanın kart başvurusu aldığını söyleyelim.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır? 18 yaşından küçük olan kişilerin internet üzerinden kredi kartı almaları mümkündür. Bu yöntemle aynı zamanda gelir belgesi olmayan ve çalışmayan ev kadınları da kredi kartı sahibi olabilmektedirler. Bu yöntemi kullanarak kredi kartı almak isteyen 18 yaşından küçük kullanıcıların ihtiyacı olan tek şey, ailelerine ya da yasal vasilerine ait, internet bankacılığı şifresidir.

Kredi Kartı Veren Bankalar18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu
Aktif BankVar
Burgan BankVar
ING BankVar
Teb JetVar
DenizbankVar
PTT BankVar
İş BankasıVar
HalkbankVar
Ziraat BankasıVar
Garanti BBVAVar
AkbankVar
18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

18 yaş altı kredi kartı alabilir mi? Bankaların kredi kartı verenleri arasında neredeyse hepsi bu kredi kartlarına ek kart çıkarmaktadır. Çıkarılabilen bu ek kartların amacı ise, kart sahibinin yakınlarının da bu kartın imkanlarından yararlanmasını sağlamak ve ödemeyi tek kanal üzerinden gerçekleştiriyor olmaktır. İnternet üzerinden ek kart başvurusu şu şekilde yapılabilir.

18 yaş altı kredi kartı başvuru için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Ek kart başvurusu yapmak isteyen kişi, öncelikle bankaya ait internet sitesine, kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş yapmalıdır. Mobil bankacılık uygulamalarında menü kısıtlamasına gidilebilmektedir. Bu sebeple, kullanıcının ilgili menüleri tam olarak görebilmesi için, bir bilgisayardan giriş yapması daha verimli sonuç almasını da sağlayacaktır.
 • Giriş yapıldıktan sonra, ana sayfayı göre kullanıcı, bu sayfada “Kartlarım” butonuna tıklayarak kendisinin ya da ailesinin sahip olduğu kartları görebilmektedir.
 • “Kartlarım” butonuna tıklandıktan sonra kullanıcının karşısına gelen alt menüden “Kredi kartı başvurusu” seçeneği seçilmelidir.
 • Bu seçenek seçildikten sonra, kullanıcının karşısına “Ek kart istiyorum” seçeneği gelecektir. Eğer 18 yaşının altında olan kullanıcıların annesi ya da babasının üstüne bankaya ait kredi kartları varsa, burada sadece ek kart seçeneği çıkmaktadır. Eğer yoksa, diğer kartlara da başvuru seçenekleri görülebilir.
 • “Ek kart istiyorum” seçeneğinin yanında bulunan boş kutucuğa tıklanarak kart başvurusu yapılmış olur. Başvurunun ardından, kişinin belirttiği adrese, 7 gün içerisinde ek kartın teslimi yapılmaktadır. Çoğu bankanın ek kart limiti, 5 bin lirayı geçmemektedir.
YouTube video
18 Yaş Altı Kredi Kartı Alabilir Mi?

PTT 18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

18 yaş altı kredi kartı PTT başvurusu nasıl yapılır? 18 yaşının altında olup kredi kartı kullanmak isteyen kişiler için hizmet veren bankalardan biri de PTT’dir. PTT pek çok banka ile yaptığı anlaşmalar sayesinde, müşterilerine düşük faizli kredilerden kredi kartlarına kadar pek çok olanak sunmaktadır. Anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden 18 yaşından küçükler için PTT kredi kartı başvurusu yapabilrisiniz.

PTT 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar şunlardır;

 • Aktif Bank
 • BURGANBANK
 • ING Bank
 • TEB Jet
 • Denizbank

Yukarıda listelediğimiz PTT anlaşmalı 18 yaş altı kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalara onaylı başvuru şartlarına ve detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

İş Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası 18 yaşından küçüklere kredi kartı veriyor mu? 18 yaşının altında olan kullanıcılara kart sağlayan bir diğer banka da İş Bankası’dır. Bu kredi kartında Maximum özelliği bulunmaktadır ve bu özellik sayesinde, kredi kartı gençler arasında da oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. İnternet bankacılığında kullanıma uygun olarak geliştirilen kredi kartı, sağladığı indirim ve ilave kampanyalar sayesinde, oldukça uygun bir kullanıma sahiptir.

İş Bankası 18 yaş altında kullanıma sunduğu kredi kartı özellikleri şunlardır;

 •  Kredi kartının üzerine tanımlı olan miktar kadar işlem yapılabilmektedir. Kredi kartında limit aşımı ve sürpriz faturalar görülmez. Harcamaların takip edilebildiği kredi kartında, sahibinin izni olmadan limiti yükseltilemez.
 • Nakit para desteği de sunan kredi kartında, İş Bankası ATM’leri ve ortak ATM’ler kullanılarak nakit para çekimi yapılabilir. Bu işlem kart sahibi istediği zaman aktif edilebilirken, kullanılmak istenmediği zaman da yine kart sahibi tarafından kullanım dışı bırakılabilir.
 • Maxipuan özelliği bulunan bu kredi kartı ile, maxipuan kazanılabilir ve tıpkı kartın kendi limitinde bulunan para gibi harcanabilir.
 • Kredi kartı sahibi, isterse diğer İş Bankası hesapları ve bu hesap arasında para transferi gerçekleştirerek, diğer hesaplarında bulunan varlıkları ile kredi kartı borcunun ödemesini gerçekleştirebilir.
 • Kredi kartının limit özelliği, kullanıcısının bilgisi dahilinde ilerler. Kart sahibi, dilediği zaman kartın limitini artırabilirken dilediği zaman da bu limiti daha aşağı çekebilmektedir.
 • Kredi kartı kişiye özel bir tasarıma sahiptir. Kartın üzerinde sahip olduğu kişinin adı ve soyadı yer almaktadır. Bu sayede, kredi kartı sahibi tarafından kaybedilir ve başkaları tarafından bulunursa, sahibine ulaştırılması da daha kolay bir halle gelir.

Halk Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank 18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır? 18 yaşının altında olup kredi kartı kullanmak isteyen kişilere kart sahibi olma olanağı tanıyan diğer bir banka da Türkiye Halk Bankası’dır. Türkiye Halk Bankası’nın 18 yaş altı kredi kartı imkanından yararlanmak için, ebeveyn ya da yasal vasinin kontrolü şart koşulmuştur. Kartın limiti tamamen ebeveynler tarafından belirlenebilirken aynı zamanda kartın ön ödeme özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede anne ve babalar, çocuklarının kullanmakta olduğu karta ön ödeme yaparak, kullanım limitini ödeme yapılan miktarla sınırlı tutabilirler. Bu kart çocuklarına harçlık vermek isteyen ebeveynlerin kullanabileceği en modern yöntemdir.

Garanti BBVA 18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Garanti Bankası 18 yaşından küçüklere kredi kartı başvuru nasıl yapılır? Kredi kartı kullanmak isteyen 18 yaşından küçük olan kişilerin tercih edebileceği bankalardan biri de Garanti BBVA’dır. Garanti BBVA 18 yaş altı kredi kartı olanağından yararlanmak isteyen kişilerin, Garanti BBVA kapsamında vadesiz bir hesapları olması gerekmektedir. Reşit olamayan kullanıcıların hesap açtırabilmeleri için anne ve babaları ya da yasal vasileri ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

Garanti BBVA tarafından 18 yaş altı kredi kartı başvurusu onaylanırsa, bu kart anne ya da babasının kredi kartı üzerinden çıkarılacak bir ek kart olarak kişiye verilmektedir. Bu karta başvuruda bulunmak için şubeye de gitmeye gerek yoktur. Kart başvuruları interaktif bankacılık aracılığıyla, mobil uygulamadan ya da müşteri hizmetleri numarası üzerinden gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Kartı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası 18 yaşından küçükler için kredi kartı veriyor mu? Ziraat Bankası 18 yaş altı kredi kartı veya banka kartı işlemleri için hizmetler sunuyor. Bankacılık işlemlerini 18 yaşından küçük olanlar içinde kullanabilmesi için avantajlar ile birlikte kart almasına imkan sağlıyor. Ziraat Bankasının kart başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank 18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veriyor Mu?

Akbank 16-26 yaş arasında olan kişilere bankalarda işlem yapabilmesini sağlayan exi26 kartını sağlıyor. exi26 hesabı ile kart başvurusu yapabilir ve masrafsız bankacılık işlemleri gibi avantajlarla 18 yaşından küçük olsanız bile alabilirsiniz. Akbank 18 yaş altı banka kartı hakkında daha fazla bilgiye Akbank resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

18 yaş altı kredi kartı veren bankalardan kart alma ve başvuru şartlarını sizler için paylaştık. Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitlerine buradan ulaşabilirsiniz. 18 yaşından küçüklere kredi kartı nasıl alınır içeriğimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdan bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir