En İyi Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar • Karşılaştırma 2022

Masrafsız en iyi aidatsız kredi kartı veren bankalar, temel bankacılık hizmetlerini bu kartlar ile sunar ve yıllık kart ücreti almazlar. Yıllık aidatsız kredi kartları veren bankalar, dijital ve geleneksel bankacılık yöntemleri ile başvuruları kabul ederler. Kart aidatı olmayan kredi kartları arasından bazılarının sınırsız süre boyunca yıllık kart ücreti yoktur. Bazıları ise sadece belirli bir süre ücretsiz olarak verilir. Kredi kartının yıllık kart ücretinin olup olmadığından emin olabilmek istiyorsanız sizin için kart aidatı olmayan kredi kartlarını tüm bankalarda karşılaştıracağız.

Kart aidatı olmayan yıllık aidatsız kredi kartlarının özellikleri bankaya göre değişiklik gösterdiği için bankaların kart hizmetlerine aşağıdan göz atıldıktan sonra kart başvurusu yapabilirsiniz. Ücretsiz kredi kartı olarak bilinen yıllık işletme ücreti gibi aidat masrafları olmayan kredi kartlarını hangi bankalar veriyor sizin için araştırdık. Aidatsız kredi kartı başvurusunu onaylı olarak nasıl yapabileceğini ve en iyi aidatsız kredi kartı hangisi sorularınızı cevaplayacağız. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce tüm bankaların aşağıda listeleyeceğimiz kampanya, indirim avantajları, bonus gibi para puan karşılaştırmasına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

En İyi Aidatsız Kredi Kartları Veren Bankalar Hangileri?

En iyi aidatsız kredi kartı hangisi? Kart aidatı olmayan bankalar sayesinde bankaların 3 ay, 6 ay veya 1 yıllık periyotlarla kredi kartı kullananlardan istediği aidat ücretini ödemeden kullanabilirsiniz. Yıllık aidat ödememek için aidatsız kredi kartı başvurusu yapmalısınız. Aidatsız kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankaları listeleyeceğiz. En iyi aidatsız kredi kartı alınabilecek bankalar ve bu bankaların kartlarını sizin için aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

BankaAidatsız Kredi Kartı
AkbankAxess Free
EnparaEnpara.com Kredi Kartı
Garanti BBVAFlexi Card
HSBCConcept Card
ING BankLight Kart
İş BankasıMaximum Aidatsız Kart
OdeabankBank’O Card
QNB FinansbankCardFinans Fix
TEBSade Kart
Yapı KrediWorld Eko
Kuveyt TürkSağlam Kart
Ziraat BankasıBankkart
Albaraka TürkWorldcard
ŞekerbankŞeker Kart
Türkiye Finans Katılım BankasıHappy Zero
Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı Veren Bankalar (15 Tane) Tablosu

Masrafsız yıllık aidatsız ücretsiz kredi kartları yukarıda listelediğimiz gibidir. Bu bankalara aidatsız kredi kartı başvurusunu nasıl yapabileceğinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Anında onaylı kredi kartı başvurusu detaylarını mutlaka öğrenmelisiniz.

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı aidatı olmayan aidatsız kredi kartlarının artıları ve eksileri değerlendirildiğinde; her sene kart ücreti ödemek zorunda kalınmaması en büyük artısıdır. Ancak masrafsız aidatsız kredi kartları veren bankalar, aidatsız kartlarına sadece temel özellikleri tanımlarlar. Dolayısı ile ekstra para puan ve taksit gibi bazı özellikler aitdatsız kredi kartlarında bulunmaz. İndirimlerden yararlanmak, kredi kartlarının sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak için kart aidatı olan kredi kartlarının seçilmesi gerekebilir.

YouTube video
En İyi Aidatsız Kredi Kartı Hangisi?

Akbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kart aidatı olmayan ücretsiz kredi kartını müşterilerine sunuyor. Akbank Axess Free kredi kartı, yıllık kart aidatı olmadığı gibi bol chip para kazanmanın mümkün olduğu bir karttır. Akbank dijital bankacılık kanallarından veya banka şubesinden kart başvurusu yapılabilir.

Akbank kart aidatı olmayan Axess Free özellikleri şunlardır;

 • Evrak ile uğraşmaya gerek kalmadan hızlı para, taksitli avans ve SMS para alabilmek mümkündür.
 • Nakit avans alabilme imkanı sunar.
 • Diğer bankaların kredi kartı borçlarının taksitli borç transferi ile Axess Free karta aktarılması ve taksitlendirilerek ödenmesi mümkündür.
 • Axess Free kart ile peşin yapılan alışverişlerde taksit ve erteleme iste seçenekleri sunulur.
 • Otomatik ödeme talimatı, anlık veya düzenli EFT ve havale talimatı verebilmek mümkündür.
 • Free Bütçem özelliği ile yapılan harcamaların SMS bilgilendirmesi ile takip edilmesini sağlar. Ayrıca limit, güncel borç ve son ödeme tarihi gibi bilgilere de SMS ile ulaşabilme imkanı sunar.
 • Akbank yıllık ücretsiz kredi kartı başvurusunu buradan https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Free.aspx yapabilirsiniz.

Garanti Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Garanti Bankası aidatsız kredi kartı hangisi? Bonus Flexi kredi kartı, 250.000’den fazla Bonus işyerinde kullanarak Bonus puan kazanılabilecek aidatsız kredi kartıdır. Banka şubesinden veya SMS ile Flexi kart başvurusu yapılabilir. Telefonun mesaj kısmına BFLEXI yazıp mesaj 3340’a gönderildikten sonra başvuru sahibine form gönderilir. Bu formu doldurduktan sonra kart başvurusu tamamlanır.

Garanti kart aidatı olmayan kredi kartı Flexi kartın özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Yapılan harcamalara ek olarak yılda 50 TL’ye kadar ekstra Bonus kazanma imkanı yaratır.
 • ATMlerden vadesiz hesaplara erişebilmek ve para çekme ile yatırma işlemlerini yapabilmek mümkündür.
 • Bonus üye işyerlerinde yapılan harcamalar için ek taksit ve işlem erteleme imkanı sunar.
 • Garanti ücretsiz kredi kartı başvurusunu şuradan https://www.bonus.com.tr/kredi-kartlari/bonus-flexi yapabilirsiniz.

HSBC Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

HSBC aidatsız kredi kartı nasıl alınır? Kart aidatı olmayan HSBC Concept Kart; yurt içi ve yurt dışı harcamalarında kullanılabilecek bir kredi kartıdır. İnternet ve mobil bankacılık yöntemleri ile kart başvurusu yapılabilir. Ek taksitlendirme, taksit erteleme ve Advantage nakit puan biriktirme gibi avantajlı özellikler sunar. AVIS, PROGO gibi firmalardan yapılacak kart işlemlerinde %25 indirim imkanı sunar. Herhangi bir şart olmaksızın ek kart çıkartabilmek mümkündür.

ING Bank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING aidatsız kredi kartı veren bankalar arasındadır. ING Bank aidatsız kredi kartı Light Kart, ING Bank şubesine giderek alınabilir. Ayrıca 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı ile de Light Kart başvurusu yapabilmek mümkündür. Peşin alışverişlerde kullanılabilecek kredi kartıdır. Masrafsız aidatsız kredi kartları veren bankalar arasında olan ING Bank, Light Kart ile peşin alışveriş yapıldıktan sonra vade farklı taksitlendirme işlemi yapabilmeyi sağlar.

İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

İş Bankası aidatsız kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? İş Bankası Maximum kredi kartı için banka şubelerinden veya SMS ile başvuru yapılabilir. SMS ile aidatsız kredi kartı başvurusu için telefonun mesaj bölümüne AİDATSIZ yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numarasının yazılması gereklidir. Mesaj 4402’ye gönderilmelidir.

İş Bankası Maximum aidatsız kartı için sunduğu ayrıcalıklar şunlardır;

 • Üye işyerlerinden Maximum kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde MaxiPuan kazanmak ve taksit ayrıcalıklarından yararlanmak mümkündür.
 • Karta bağlı vadesiz hesapları görüntüleyebilmek ve bu hesaplar ile işlem yapabilmek mümkündür.
 • Tek ödemeli işlemlerin taksitlendirilmesi ve ödemelerin ertelenmesi imkanı sunulur.
 • Maximum aidatsız kredi kartı kullananların yakınları için ek kart çıkarttırabilmeleri mümkündür.

Masrafsız Maximum kredi kartı ile diğer İş Bankası İş’te Üniversiteli aidatsız kartlarıyla yararlanılabilen indirim uygulamaları ve kampanyaları, ilave MaxiPuanlar gibi birçok ayrıcalıktan yararlanılamaz.

Odeabank Aidatsız Kredi Kartı Hangisidir?

Yıllık aidatı olmayan Odeabank Bank’O Card, internetten güvenli alışveriş yapma imkanı sağladığı gibi hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerinde kullanılabilir. Nakit avans ve taksitli avans alabilme imkanı sunar. 5 adete kadar ek kart çıkartma hakkı tanır.

Odeabank aidatsız kredi kartına başvurusunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 • Odeabank banka şubelerine kimlik belgesi ile beraber giderek kredi kartı başvurusu yapılabilir.
 • Odeabank ATMleri üzerinden Bank’O Card başvurusu gerçekleştirilebilir.
 • 444 8 444 numaralı çağrı merkezi üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.
 • Telefonun mesaj kısmına BANKO yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra mesaj 8444’e gönderilmelidir.

TEB Aidatsız Kredi Kartı Nasıl Alınır?

TEB kart aidatı olmayan kredi kartı başvurusu, banka şubesinden veya 0850 200 06 66 numaralı müşteri hizmetleri aranarak yapılabilir. Sade Kart başvurusu yapıldıktan sonra başvurunun onaylanması, kartın posta yoluyla başvuru sahibine iletilmesi aşamaları ile ilgili SMS bilgilendirmesi yapılır.

TEB yıllık aidatsız kredi kartı olan Sade Kart özellikleri aşağıda belirtilmiştir;

 • TEB kart aidatı olmayan kredi kartı hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerinde tercih edilebilecek bir kredi kartıdır.
 • TEB ve diğer ATMlerden günlük nakit çekimleri için tercih edilebilecek bir karttır.
 • Sadece peşin ödeme yapma özelliği bulunan bir karttır.
 • Sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanma fırsatı sunar. Bunun için son kesilen ekstrenin minimum 1.000 TL olması ve hafta içi en az 100 TL harcama yapılmış olması gereklidir.
 • TEB aidatı olmayan ücretsiz kredi kartı Sade Kart başvurusu bu sayfadan https://www.teb.com.tr/tebbonus/sade-kart/ yapılabilir.

Yapı Kredi Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi aidatsız kredi kartı hangisi? Yapı Kredi World Eko kredi kartı, Yapı Kredi banka şubesi üzerinden yapılabilir. Ayrıca 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı müşteri iletişim merkezi aranarak da World Eko kredi kartı talep edebilirsiniz. Yapı Kredi aidatsız kredi kartı başvurusunu aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Yapı Kredi aidatsız kredi kartı World Eko kredi kartı avantajları şunlardır;

 • 350 TL ve altındaki alışverişlerde temassız özelliği kullanılabilir.
 • Otomatik ödeme talimatı ile ödemeler daha hızlı hale getirilebilir.
 • Yapılan alışverişler ile Worldpuan kazanılabilir ve bu puanlarla hem alışveriş yapılabilir hem de emekliliğe katkıda bulunulabilir.
 • 5-12 ay arası sabit ve uygun faiz oranları ile ödeme imkanı sunan taksitli nakit avans alınabilir.
 • Hızlıcep ile sadece SMS aracılığı ile Turkcell hazır kart TL paketi yüklemesi yapmak mümkündür.
 • Yapı Kredi kart aidatı olmayan ücretsiz kredi kartı olan World Eko Kart başvuru sayfasına şuradan https://www.worldcard.com.tr/banka-ve-kredi-kartlari/world-eko-kart ulaşabilirsiniz.

Yıllık aidatsız kart aidatı olmayan kredi kartları ve en iyi aidatsız kredi kartı veren bankalar başvurusu hakkında tüm detayları sizin için derledik. Kart aidatı olmayan kredi kartları hakkında merak ettiklerinizi yorum yazarak sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir