Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (Mobil SMS & ATM)

Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak teknolojinin gelişmesiyle ilerleyen bankacılık sistemleriyle artık çok daha kolay hale gelmiştir. Türkiye’de 1 Nisan 2016’dan beri tüm operatörlerin uygulamaya başladığı 4.5G mobil alt yapısına geçiş süreciyle, sim kartları veya cihazları bu uyumu göstermeyen müşteriler kullandıkları banka hizmetlerine erişim engeli getirilerek sim kartlarına bloke koyuldu. Bu durumdan mustarip olan banka müşterileri kendilerine en uygun çözüm yolları aramaya başladı. Akbank şifre bloke kaldırma ve mobil bankacılık sim değişikliği uygulama yöntemlerini sizinle paylaşacağız.

Akbank sim kart bloke nasıl kaldırılır? Akbank müşterilerine birden fazla seçenekle çözüm kanalları sunuyor. Bu sayede sizde hangi sebeple olursa olsun sim kartınıza koyulan blokeyi anında kaldırarak yeniden aktif hale getirebiliyorsunuz. Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgiler ile Akbank’ın neden kartınıza bloke koyduğunu, sim kart blokenizin kaldırmanızın neden gerekli olduğunu ve sim kart bloke kaldırma yolları ile bu yolla için verilen adımları izleyerek en kısa zamanda sim kartınıza koyulan engeli ortadan kaldırabilirsiniz.

Akbank Sim Karta Neden Bloke Koyuyor?

Akbank Sim Kart bloke koyma nedenlerinin başında elbette güvenlik gelmektedir. Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank’ta sizin güvenliğinizi ve kişisel verilerinizin güvenliğini korumayı son derece önemsemektedir. Bu sebeple bankalar tarafınızın güvenliği adına sim kart bloke hakkına sahiptirler. Bazı Akbank mobil kullanıcıları ise sim kart değişikliği nedeniyle şifre gönderilemiyor ve bloke edildi uyarısı görüyor. Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda cep telefonunuzun kayıtlı olduğu bankanız sim kartınıza bloke koyabilmektedir.

 • 4.5G uyumlu sim karta geçiş yaptığınızda
 • Operatör değişikliği yaptığınızda
 • Numaranızı başka bir numara ile değiştirdiğinizde
 • Sim kart yenileme işlemlerinde
 • Kayıp/ çalıntı durumları söz konusu olduğunda

Akbank sim kartınıza bloke koyarak işlemlerinize kısıtlamalar getirebilir. Bu işlemlerin hangileri olduğu ve neden sim kart blokenizi kaldırmak zorunda olduğunuzu aşağıda size detaylıca anlattık. Sim kart değişikliği sonrası artı para veya kredi kartı bloke işlemlerini SMS, İnternet Bankacılığı, ATM veya Akbank şubelerinden nasıl yapılacağını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Neden Gereklidir?

Akbank sim kart engeli, telefon numarası blokesi neden kaldırılmalıdır? Akbank sim kartınızın blokenizi kaldırmanız başta güvenliğiniz olmak üzere son derece gerekli bir işlemdir. Eğer bu işlemi gerçekleştirmezseniz size bahsedeceğimiz işlemleri yapamazsınız. Ayrıca kayıp/ çalıntı gibi durumlar nedeniyle iptal edilen sim kartınızı en kısa sürede yenisi ile güncellemelisiniz. Bunun dışında sim kartınız olmadan aşağıdaki işlemlere erişiminiz engellenecektir.

 • İnternet ve Mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde,
 • 3D Secure ile online olarak yapacağınız internet alışverişlerinizde,
 • SMS ile belirlenebilen kart şifre alma işlemlerinde,
 • Tek kullanımlık şifre gerektiren işlemlerde,

Kısıtlamalar olacağı gibi sim kartınıza konulan bloke yüzünden kredi ve banka kartlarınızda kullanacağınız onay mesajlarını alamayacağınızdan bu işlemleri de gerçekleştiremeyeceksiniz. Bu nedenle en kısa sürede sim kart blokenizi aşağıdaki adımları izleyerek kaldırabilirsiniz.

Akbank sim kart değişikliği sonrası mobil bankacılık bloke olan kartlarınız şunlar olabilir;

 • Axess
 • Wings
 • Free
 • Axess Üniversiteli
 • Akbank Banka Kartı

Hangi kart çeşidini kullandığınız mobil şube telefon engeli için önemli değildir. Problem Akbank mobil bankacılık uygulamasına girişte yaşanıyor.

Akbank Sim Kart Blokesi Nereden Kaldırılır?

Akbank sim kart blokesi kaldırma yolları gelişen bankacılık sistemleriyle artık çok daha kolay hale geldi. Size vereceğimiz başvuru yerlerinden sizde kısa sürede sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Akbank Şubelerinden
 • Akbank ATM’lerinden
 • Akbank Müşteri Hizmetlerinden

Size en uygun olanını seçerek en kısa yoldan sim kart bloke kaldırma talimatlarını vererek tekrar kullanıma açtırabilir veya yeni cep numaranızı güncelleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bloke engeli numaraya yapıldığı için kullandığınız telefon numaranızın mobil operatörü Turkcell, Turk Telekom veya Vodafone olması önemli değildir. Akbank sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği araştırmanıza gerek olmadan bu sorunu düzeltebilirsiniz. Sim kart blokesini kaldırmak için tüm yolları aşağıda bulabilir ve Akbank direkt şifre giriş sorununu çözebilirsiniz..

Akbank Şubeden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank Şubelerinden sim kart kaldırma işlemi yapmak için size en yakın şubeye giderek talebinizi iletebilirsiniz. Akbank müşteri memnuniyetine öncelik veren bankaların başında olduğundan bu talebinizi en kısa sürede gerçekleştirecektir.

Akbank şubesine giderken yanınızda mutlaka kimliğiniz olmalıdır. Ardından yapacağınız yüz yüze görüşmede talimatları hızlı ve etkili bir şekilde verebilir ve anında çözüme kavuşabilirsiniz.

Akbank ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank ATM hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle size en yakın ATM şubesine giderek kullanmakta olduğunuz banka kartı veya kredi kartınız ile sisteme giriş yapmalısınız.

Bireysel müşteriler için kolay adımlarla ATM üzerinden yapacağınız işlemlerden biri de sim kartınıza koyulan blokenin kaldırılması işlemidir. Sistemdeki hesabınıza giriş yaptıktan sonra işlemler menüsünden gerekli adımları takip ederek ve sizden istenen kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip işleminizi tamamlayın. Ardından sim kart blokenizi kaldırarak ve numaranızı güncelleyerek bilgilerinizi kaydedin. Ortak ATM’den sim kart bloke kaldırma işlemi yapamadığınız durumlarda Akbank ATM’sinden bu işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank çağrı merkezi sim kart bloke kaldırma işlemi için kullandığınız herhangi bir operatör üzerinden iletişime geçerek talimat verebilirsiniz. Akbank şubelerine veya ATM’lere gitmenize gerek kalmadan en kolay yoldan sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank çağa ayak uyduran ve sunduğu yeniliklerle müşterilerini memnun etmek isteyen bir bankadır. Bir bankadan fazlası olan Akbank teknolojinin getirdiği sesli yanıt sistemiyle kolaylıkla müşterilerinin sorunlarına çözüm bulmaktadır. Siz de aşağıdaki numaradan çağrı merkezi ile iletişime geçerek talimatlarınızı verebilir ve sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Akbank Çağrı Merkezi Numarası: 444 2 525/ 0850 222 25 25

Size sunulan seçeneklerden size en uygun olanıyla yaptığınız işlemler ile bloke koyulan sim kartınızı tekrar kullanıma açtırabilirsiniz. Unutmayın numaranızla ilgili yaptığınız tüm değişikliklerde bankanıza güvenliğiniz adına mutlaka haber vermelisiniz. Akbank sim kart bloke kaldırma mobil uygulamadan yapılamıyor çünkü mobil uygulamaya girişiniz bloke nedeniyle mümkün olmuyor. Banka hesabına bloke konulma nedenlerine şuradan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizde Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır, hangi yöntemlerle sim kart değişikliği bankaya bildirilir sizin için derlerdik. Sim kart değişikliği sonrasında yapacağınız işlemleri detaylarıyla yazdık.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir