Apple Kimliğinden Kredi Kartı Silme & Kaldırma (App Store • iTunes)

Apple kimliğinden kredi kartı silme, Apple store kredi kartı kaldırma işlemi nasıl yapılır? Apple Kimliği Kredi Kartı iptal işlemi ile App Store, iTunes Store veya iCloud gibi servislerde kullandığınız kredi kartınızı silebilir ve tamamen kaldırabilirsiniz. Apple Kimliğinde Ödeme yönteminizi değiştirmek, güncellemek ve iptal işlemleri için aşağıda sizler için derlediğimiz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bilginiz dahilinde olmadan çekilen ücretlerin olmaması için ödeme yöntemlerinizi sık sık kontrol etmeyi unutmayın.

Apple store kredi kartı bilgileri silme işlemini yaptıktan sonra kartınızla ödeme işlemi yapılamaz. Kayıtlı kredi kartı silme işlemini herhangi bir nedenden dolayı yapmak isteyebilirsiniz. Kartınızla düzenli ödemeli abonelikleriniz varsa süre bitiminden sonra bunların iptal olacağını bilmelisiniz. Herhangi bir zamanda kredi kartı bilgilerinizi sildikten sonra istediğiniz zaman tekrar kredi kartı ekleme işlemini yapabilirsiniz. App Store kredi kartı silme işlemini nasıl yapacağınızı yazının devamında bulabilirsiniz.

Apple Kimliği Ödeme Yöntemi Değiştirme Nasıl Yapılır?

iCloud ödeme yöntemi nasıl değiştirilir? Kullanmakta olduğunuz iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Apple kimliği ödeme yönteminizi güncelleştirmek isterseniz aşağıdaki adımları sırasıyla izlemelisiniz.

 • Cihazınız çevrimiçi olacak şekilde ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Profilinizde yazan adınıza dokunun.
 • Apple kimliğinizle giriş yapmanızı isteyecek olan “Ödeme ve Teslimat” kısmına girin.
 • Ödeme yöntemi ekleme kısmına giderek istediğiniz yöntem ile değiştirin.
 • Dilediğiniz bir ödeme yöntemini güncellemek için “Ödeme Yöntemi” sekmesinden, bilgilerinizi düzenleyin. Kredi kartınızın veya banka kartınızın üzerinde basılı olan güvenlik kodunu girmeniz istenebilir bu durumda kart numarasının son 4 hanesinden sonra Apple Pay ibaresini görüyorsanız kart bilgilerini düzenleyebilmek için Wallet uygulamasına gitmeniz gerekmektedir.

Apple Store iTunes Kredi Kartı Silme Nasıl Yapılır?

iPhone kredi kartı bilgileri silme işlemi nasıl yapılır? Apple Store veya iTunes kredi kartı ile uygulama satın alabilme ve bunları yönetebilmek için ilk olarak iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’inize kayıtlı bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Apple kimliğiniz oluştururken sizden kredi kartı bilgeleri talep etmektedir. Bu bilgileri silmek veya güncelleme yapmak isterseniz sizin için sıralayacağımız adımları takip edebilirsiniz.

iTunes kredi kartı silme işlemleri şunlardır;

 • iPhone, iPad veya yukarıda belirttiğimiz cihazlarınızda ödeme yöntemlerinizde kayıtlı bulunankredi kartınızı kaldırmak için “Ayarlar” girin, Adınız üzerine dokunduktan sonra App Store ve iTunes alanına girişinizi yapın.
 • Hemen ardından gelen sayfada “Apple Kimliğinize” hemen sonrasında “Apple Kimliğini Göster” seçeneğini tıklamalısınız. Buradan giriş yapmanız istenecektir.
 • Karşınıza çıkan sayfada “Ödeme Yöntemleri” sekmesine tıklamalısınız.
 • Bu sayfada tüm ödeme yöntemlerini görebilirsiniz, burada Apple kimliğinizde kayıtlı kredi kartı veya banka kartınızı ekleyebilir veya silebilirsiniz.
 • Aynı sayfadan kredi kartı ve ödeme yöntemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ekranda en üstte sekmede yer alan kart, asıl kart olup, cihaz üzerinden yapılacak tüm ödemeler bu kredi kartından çekilecektir.

Apple Kimliğinden Kredi Kartı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple store kredi kartı kaldırma işlemini hemen yapabilirsiniz. Apple Kimliğinizden kayıtlı kredi kartı iptali işlemlerini birkaç adımda yapabilirsiniz. Bu adımları izleyerek Apple kimliğinizde kayıtlı olan kredi kartlarınızı veya banka hesap kartlarınızı iptal edebilirsiniz.

Apple kimliğinden kredi kartı silme işlemleri şunlardır;

 • Ayarlar uygulamasına giderek adınıza dokunun.
 • “Ödeme ve Teslimat” girin.
 • Gelen sayfada ödeme yönteminizi kaldırmak için “Düzenle” seçeneğini tıklayın.
 • Ardından “Sil” seçerek dilediğiniz kredi kartı veya banka hesap kartınızı kaldırabilirsiniz.

Aile Üyelerinin Kullandığı Ödeme Yöntemleri Nasıl Değiştirilir?

İlk olarak aile paylaşımınızı ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için size vereceğimiz adımları takip edebilirsiniz.

 • Kullandığınız cihazda bulunan “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 • Adınıza dokunduktan sonra “Aile Paylaşımı” seçeneğine girmeniz gerekiyor.
 • Ardından “Satın Alma Paylaşımı” sekmesine dokunun.
 • Ekrana gelen “Sürdür” seçip ekrandaki talimatları izleyin.
 • Hangi ödeme yöntemi üzerinden faturalandırılacağınızı öğrenmek için Satın Alma Paylaşımı’na tekrardan dokunun ve Paylaşılan Ödeme Yöntemi bilgisine bakın.

Bu paylaşımı ayarladıktan sonra Aile Düzenleyicisi gerek gördüğü alım, satım ve düzenlemeleri gerçekleştirebilir. Bu durumda aile üyelerinin kullandığı ödeme yöntemlerini değiştirme işlemlerini de aile düzenleyicisi yapar. Eğer siz aile düzenleyicisi iseniz Apple kimliğinize ödeme yöntemleri ekleyebilirsiniz. Ancak aile paylaşımından faydalanan aile üyeleri yalnızca listedeki ilk ödeme yöntemini kullanabilirler. Satın alma paylaşımı sekmesinden ödeme yönteminizi dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

iPhone kullanıcıları App Store üzerinden satın aldığı uygulamayı bir nedenden dolayı iade edebiliyor. Satın alınan uygulamanın para iadesi için Apple’a başvurmak gerekiyor. iOS uygulama nasıl iade edilir? iTunes ve App Store para iadesini sizin için araştırdık.

YouTube video
App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple kimliğinden kredi kartı silme ve App Store kredi kartı kaldırma işlemlerini nasıl yapacağınızı sizin için paylaştık. iPhone kredi kartı veya banka kartınızı nasıl kaldıracağınızı bu içeriğimizde detaylarıyla anlattık. Apple ödeme yöntemi kaldırma hakkında merak ettiklerinizi yorum yaparak öğrenebilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir