ATM Yeri Arayan Bankalar Yer Önerme • ATM Kiralama Fiyatları (2021)

ATM yeri arayan bankalara ATM yeri önerme işlemleri nasıl yapılır? Bankalara ATM yeri nasıl kiralanır? Hangi bankalar ATM yeri arıyor ve bankamatik yeri kiralamanın tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bankacılık işlemlerinin birçok konuda ihtiyacımız olduğunda özellikle anlık çevremizde en yakın şubesi ile işlem yapabiliyoruz. Ancak şubelerin çalışma saatleri belirli saatleri kapsadığı için 7/24 kullanılabilen ATM’ler bize yardımcı oluyor.

Artık bankalar daha fazla ulaşılabilir olabilmek için birçok bölgeye bankamatik cihazı yerleştiriyor. Bazı kalabalık bölgelere aynı banka 2 bankamatik cihazı da koyabiliyor. Bu durumdan dolayı son zamanlarda birçok dükkan mülkü olan kişi bankamatik kiralama şartları ve ATM kiralayan bankaları öğrenmek için araştırma yapıyor. Bizde sizler için bu içeriğimizde ATM kiralama danışmanlığı, ATM yeri önerme işlemleri ve Bankamatik ATM kiralama fiyatları hakkında bilgilendireceğiz.

Bankalara ATM Kiralama Nedir, Karlı Mıdır?

ATM kiralama bankaların cihazlarına yerleştirebileceği şekle uygun mülkleri bulunan kişilerin banka ile anlaşıp belirli bir alanı kiraya vermesidir. Bu kiralama sonucunda her ay veya sözleşmeye bağlı olarak yıllık kiralamak suretiyle ciddi gelir elde edilebilir. Örneğin 30 metrekare vitrini olan bir dükkanın yerine 2-3 ATM kiralanarak çok daha fazla gelir elde edebilme şansı olabilir. Dükkanın konumuna ve büyüklüğüne göre ATM kiralama fiyatları karlı olabilir veya olmayabilir. Büyük dükkanın bir alanı ATM cihazlarına ayrılarak da hem dükkan kirası devam ettirilebilir hem de bankadan kira alınabilir. Sonuç olarak ATM kiralamanın birçok dükkan sahibi için oldukça karlı olabileceği görünüyor.

ATM Yeri Arayan Bankalar Hangileri?

Hangi bankalar ATM yeri arıyor? Dükkan sahiplerinin bankamatik kiralama başvurusu yapmak için hangi bankaların ATM yeri aradığını araştırıyor. Bankalar bankamatik cihazlarına yoğun noktalara yerleştirmek için yüksek kiralar ödeyebiliyor. Etrafınızda bulunan bankamatik şubelerini göz atarak ne kadar bankalar tarafından mülk sahiplerine ne kadar talep geldiğini görebilirsiniz.

ATM yeri arayan bankalar şunlardır;

 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Finansbank
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • İNG Bank
 • Halk Bankası
 • TEB
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
 • PTT ATM (Dükkan ile birlikte)

ATM Yeri Önerme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankalara ATM yeri önerme işlemi yaparak mülkünüzü kiraya verebilirsiniz. Bulunduğunuz bölge ve dükkan konumu uygun olduğu sürece bankalar için her yerde bulunmak istemeleri sayesinde bankalara bankamatik kiralama şansınız yüksek olabilir. Her başvuru değerlendiriliyor ancak her başvurunun onaylanması mümkün değildir. Tabi ki bankamatik yeri için başvurular ücretsiz olduğu için mutlaka şansınızı denemelisiniz. Bankalara ATM yeri nasıl kiralanır ve ATM kiralık dükkan nasıl verilir sorunuzu cevaplayacağız. Kiralık yerim var diyorsanız bankalar için ATM’ye kiralamak iyi gelir sağlayabilir.

Tüm Bankalara ATM yeri önermek için şunları yapabilirsiniz;

 • Garanti Bankası ATM yeri önerme ve kiralama formu için buraya tıklayarak resmi web sitesinden işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank ATM kiralama yer önerisinde bulunmak için bu sayfaya gidebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM kiralama başvurusu formu ve yer önerisi için Ziraat İletişim formunu kullanabilirsiniz.
 • Finansbank ATM yeri kiralama önerisi için burayı tıklayabilirsiniz.
 • Vakıfbank ATM başvurusu için burayı ziyaret edebilirsiniz.
 • Denizbank kiralık ATM yeri önerme ve başvuru için buradan iletişime geçebilirsiniz.
 • Halkbank bankamatik ATM yeri önerisi ve kiralama formu için şu sayfayı kullanabilirsiniz.
 • İş Bankası ATM kiralama yerinizi önermek için ilgili web sayfasına ulaşabilirsiniz.
 • Yapı Kredi ATM yeri önerme formu veya ATM’ye kiralık yerinizi bildirmek için resmi web sitesine bakabilirsiniz.
 • TEB ATM kiralama formuna ulaşıp ATM için yer önerisinde bulunabilirsiniz.

Yukarıda ki listeden dilerseniz belirli bankalara veya kiralık atm yeri arayan bankalara ulaşabilirsiniz. ATM için kiralık yer arayan bankalara başvuru yaparken doldurduğunuz iletişim bilgilerin doğru olmasına dikkat edin ki banka sizinle iletişim kurabilsin. Bankamatik yeri kiralama formunu doldurduktan sonra ATM’ye kiralık yeriniz varsa sizinle iletişime banka geçecektir.

ATM Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

ATM kiralama fiyatları oldukça değişkendir. Popüler bölgede bulunan işlek caddelerde ATM kira fiyatları ciddi rakamları bulabiliyor. Örneğin 2-8 m2 alan için yıllık 400-500 bin TL kira bedeli bulunan yerlerden söz etmek mümkün. Ayrıca birden fazla bankamatik yeri arayan banka ile anlaşabilirseniz bu gelirin oldukça iyi rakamlara ulaşacağını söyleyebiliriz. ATM’nin konumuna ve işlekliğine göre 100 Bin TL ve katları kira ile ATM’ye kiralık yer verilebiliyor.

ATM Yeri Kiralama Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

ATM yeri kiralama sözleşmesi tamamen sizin şartlarınıza ve bankalarla olan anlaşmanıza bağlıdır. Bankalar tarafından bankamatik yeri öneriniz kabul edilmiş ve sizinle iletişime geçildiyse sözleşme hazırlayan hukuk bürolarından ve ATM kiralama danışmanlık veren çözüm ortaklarından destek alabilirsiniz.

ATM Kiralama Danışmanlık Veren Şirketler

Gayrimenkul sahibi olup bankalara ATM cihazları için kiraya vermek isteyenler ile ATM için kiralık yer arayan bankaları buluşturan çözüm ortakları bulunuyor. Bu şirketler anlaşma prosedürleri ve diğer konularda destek hizmeti sunuyor. Bu konuda sorunlarınıza daha kolay çözüm bulmak için danışmanlık veren şirketler ile çalışabilirsiniz. ATM yeri kiralama danışmanlığı veren şirketlerle ilk önce mutlaka resmi ve güvenilir olduğundan emin olup araştırdıktan sonra anlaşma yapmalısınız.

Bankalar Hangi İllerde ATM Yeri Arıyor?

Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde banka şubeleri ve bankamatik cihazları konuşlanıyor. En yakın ATM yeri bankalar için önemli bir yer tuttuğundan dolayı her ilde bankalara ATM yeri önerme veya kiraya verme durumunuz vardır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Aydın gibi büyük illerimizde daha çok talep olsa da diğer illerde de eksik noktalar olabiliyor.

Bankamatik için kiralık yeriniz bulunuyorsa siz de ATM yeri arayan bankalara başvurabilir yüksek kiralama fiyatları ile mülkünüzü değerlendirebilirsiniz. Bu içeriğimiz bankalara ATM yeri nasıl kiralanır ve ATM yeri önerme formu doldurma işlemleri hakkında sizleri bilgilendirdik. Bankalara ATM yeri kiralama hakkında tüm sorularınızı aşağıdan yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Kiracı Olduğum Yeri Bankalara ATM Kiralayabilir Miyim?

Kiracı olduğunuz yerin sahibi ile anlaştığınız takdirde bankalara ATM olarak kiraya verebilirsiniz.

Mülkümü Kaç Bankaya ATM Olarak Kiralayabilirim?

Mülkünüz metrekare olarak uygunsa birden fazla bankaya ATM kiralayabilirsiniz.

Site Ortak Alanı ATM Kiralanabilir Mi?

Site yöneticisi ve yönetimde hakkı bulunanlar anlaştığı sürece site ortak alanı ATM’lere kiraya verilebilir.

ATM Kiralama Şartları Nelerdir?

En önemli ATM kiralama şartı kiraya verilecek noktanın işlek caddede bulunması ve aynı bankanın ATM’sinin bulunmamasıdır. Bazı durumlarda aynı bölgede 2 ATM kiralanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir