Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? • TÜM BANKALAR

Banka kartı internet alışverişine nasıl açılır? Kartınız internet alışverişine açık değildir ne demek? Kart internet alışveriş onayı nasıl verilir? İnternet alışverişlerinde kart kullanımı geçtiğimiz yıllara göre oldukça artmış durumdadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden banka kartı ödemelerinde olan habersiz işlemler problem yaratmış ve BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) banka kartlarının internet alışverişinde kullanılması için onay verilmesini zorunlu tutmuştur.

Banka hesap kartıyla internetten alışveriş yapmak için bankanızdan 2 adımda onay vermeniz yeterlidir. Banka kartı ile internetten alışveriş yapmak mümkündür. Peki banka kartımı internet alışverişine nasıl açarım?

Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Banka kartıyla internetten alışveriş yapmak için onay vermeniz gerekiyor. Ayrıca yurtdışı alışverişlerinde ek olarak yurtdışına internet alışveriş izni vermeniz yeterli olacaktır. Kartınızı internet alışverişlerinde kullanmak için her bankanın benzer yolları bulunuyor.

Banka Kartınızı İnternet Alışverişine Açmanın 6 Yolu

 • Kullanacağınız bankanın müşteri hizmetlerini aramak
 • Bankanın internet bankacılığı şubesini kullanmak
 • Bankanın mobil uygulamasından onay vermek
 • SMS bankacılığı ile mesaj atarak
 • Banka şubesinden internet kullanımına açmak

Yukarıda ki yöntemler bankaların birçoğunda aynı şekildedir. Tüm bankaların kartlarına internet alışverişi onayı vermek için aşağıda rehber oluşturduk.

Banka Kartıyla İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla veya banka kartıyla internetten alışveriş yapılan siteler üzerinden sipariş verebilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda rekabetin arttığı e-ticaret alanında bilinen pazar yerleri bulunuyor. Pazar yerlerini AVM olarak düşünebiliriz ek olarak pazar yerleri satıcı firma ile alıcının arasında güven koridoru oluşturuyor. Ürün iadesi veya iptali gibi sorunlarda müşteri direk e-ticaret sitesiyle muhattap oluyor. İnternetten ürün alırken mutlaka güvenli alışveriş yapabileceğiniz siteleri seçmelisiniz. Türkiye’de Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, MediaMarkt, Teknosa gibi birçok e-ticaret sitesi bulunuyor.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat Bankkart veya genç banka kartınızla internetten alışveriş yapmak için öncelikle kartınız internet alışverişine açık/onaylı olması gerekmektedir. Ziraat banka kartınız için internet alışveriş onayı vermek çok kolaydır. Şu yollardan herhangi birini uygulayabilirsiniz;

 • Ziraat bankası müşteri hizmetlerini (444 00 00) arayarak sesli yanıt sistemi geçtikten sonra önce “2” sonra “0” tuşlayın ve sizden istenen kart bilgisi veya T.C kimlik numarasını girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Müşteri temsilcisine Ziraat banka kartınızı internet alışverişine açmak istediğini belirtiniz.
 • SMS ile internet alışverişine açma işlemi yapabilirsiniz. EONAY yazıp boşluk bırakıp kredi kartı veya banka kartınızın son 6 hanesini 4757‘ye SMS olarak gönderebilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı şubesine girerek https://www.ziraatbank.com.tr/tr menüden önce kartlarım sonrasında kullanacağınız kartı seçerek kart ayarlarından “internet alışverişi” onayı verebilirsiniz.
 • Banka şubesine giderek sıra numarası alın sıranız geldiğinde banka görevlisine internet alışverişine açmak istediğiniz kartı belirtin.
 • Ziraat Bank mobil uygulaması yüklü değilse yükleyin. Yükledikten sonra şifreniz ile giriş yapın. Menüden kartlarım kısmına gelin ve kartınızı seçin daha kart ayarları menüsünde alışveriş onayı verin.

Halkbank Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Halkbank hesap, kredi, banka kartınızla internetten alışveriş yapabilirsiniz. Öncesinde kartınız için izin vermeniz gerekiyor. Kolayca izin vermek için şunları yapabilirsiniz;

 • Halkbank müşteri hizmetlerini (0850 222 0400) arayın sesli yanıt sistemi geçildikten sonra yapmak istediğiniz işlemi “Halkbank kartımı internet alışverişine açmak istiyorum” dedikten sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.
 • Halkbank mobil uygulamasını cep telefonunuza yükleyin. Yükledikten sonra kartlarım kısmında internet alışverişinde kullanacağınız banka kartını seçin ve kart ayarlarından onay verin.
 • Halkbank internet şubesine bankacılık şifrenizle giriş yapın www.halkbank.com.tr daha sonra işlem menüsünden kartlarım kısmına girin kart ayarlarında izin verin.

Vakıfbank Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Vakıfbank banka kartınızı veya kredi kartınızı internet alışveriş onayı vererek e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Bu işlemi aşağıdaki yollardan biriyle yapabilirsiniz.

 • Vakıfbank müşteri hizmetlerini 0850 222 0724 arayıp sesli yanıt sistemine “kartımı internet alışverişine açmak istiyorum” şeklinde belirtirseniz müşteri temsilcisine bağlanıp onay verebilirsiniz.
 • Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını Android veya iOS telefonunuza yükleyip, daha sonra mobil şifreniz ile giriş yaparak kartlarım menüsünden yapabilirsiniz.
 • Vakıfbank internet şubesine giriş yaparak kartlarım menüsünden alışverişe açmak istediğiniz kartı seçip işlem yapabilirsiniz.

İş Bankası Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Türkiye İş Bankası hesap kartı ve kredi kartı ile internet alışverişi yapılabiliyor. Ancak kartınızın internet alışveriş kullanımına açık olması gerekiyor. İş Bankası kartınızı internet alışveriş onayı için şunları yapabilirsiniz;

 • İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını 0850 724 0724 arayarak müşteri temsilcisine bağlanın ve İş Bankası internet alışverişine açtırın.
 • İş Bankası mobil uygulaması olan İŞCep indirerek kredi kartı veya banka kartınızla giriş yapabilir ve kartlarınız kısmına girip kart işlemleri menüsünden yapabilirsiniz.

Denizbank Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Denizbank bonus kart veya banka hesap kartıyla internet üzerinden ürün alabilirsiniz. Bunun için kartınıza internet alışveriş onayı vermeniz gerekiyor.

 • 0850 222 0800 nolu Denizbank müşteri hizmetlerini arayıp, internet alışverişine açmak istediğinizi söyleyin
 • MobilDeniz uygulamasına şifre ile giriş yaptıktan sonra kart ayarlarından açabilirsiniz.

Yapı Kredi Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Worldcard veya hesabınıza ait olan banka kartı ile e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak istiyorsanız kartınızı işlem izni verebilirsiniz.

 • Yapı Kredi 0850 222 0444 numaralı telefon bankacılığı üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz
 • Yapı Kredi mobil uygulamasını indirip giriş yapın ve kart seçenekleri menüsünden internet alışverişine açın.

Garanti Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Bonus kartınızı veya Paracard kullanarak internet sitelerinde alışveriş yapmanız mümkündür. Garanti bankası kartınızla alışveriş yapmadan önce izin vermeniz gerekiyor.

 • Garanti Bankası 0850 222 0 333 müşteri temsilcinize bağlanarak kartınızı internet alışverişine hazır hale getirebilirsiniz.
 • Garanti BBVA mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyip, T.C kimlik numarası veya kart numarası ile giriş yaptıktan sonra ekranı kaydırarak kartlarınız için ayarlara ulaşıp yapabilirsiniz.

Listelediğimiz kolay işlemler ile banka kartını internet alışverişine açıp internetten üzerinden ürün alabilirsiniz. QNB Finansbank, TEB, Enpara.com, PTT Bank, Odeabank, Alternatif Bank, HSBC, Akbank gibi bankalarda da mobil bankacılık uygulamasını yükleyerek bu işlemleri yapabilirsiniz.

Banka kartı internet alışverişine nasıl açılır ve açma yöntemlerini sizinle paylaştık. Kredi kartını internet alışverişine kapatma tüm bankalar için şu içeriğimize göz atabilirsiniz. Banka kartıyla internet alışverişi hakkında tüm merak ettiklerinizi yorum yaparak bize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir