EFT Sorgulama Nasıl Yapılır? EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT ne zaman hesaba geçer? EFT sorgulama işlemi banka kullanıcıların yaptığı en sık işlem olan EFT’nin sonrasında merak ettiği bir işlemdir. Eğer siz aynı bankadan başka bir hesaba para gönderdiğiniz takdirde buna Havale denir. Para göndereceğiniz hesap eğer başka bankada bulunuyorsa o zaman EFT işlemi gerçekleştirmelisiniz. Elektronik Fon Transferi olarak açılımını yapabileceğimiz işlemin amacı internet üzerinden elektronik ortamda para transfer işlemlerinizi gerçekleştirmesidir.

EFT ile gönderilen para ne zaman hesaba geçer? Günümüzde sıkça kullanılan EFT yöntemi ve son zamanlarda kullanılan EFT Fast işlemleri ile sizde istediğiniz banka hesabına para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale yaptığınızda işlemi kısa sürede gerçekleşeceğinden sonucu anında görüntüleyebilirsiniz. Ancak EFT işlemi yaptığınızda mesai gün ve saatleri içinde herhangi bir zamanda karşı tarafa paranın ne zaman iletileceğini bilemezsiniz. Bankadan yaptığınız EFT’nin ne zaman karşı tarafa geçeceği konusunda bankalarda kolay öğrenme yöntemi sunmamaktadır. Bu nedenle EFT sorgulama işlemi banka müşterilerinin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

EFT Yapılan Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

Bankalar arası EFT ne zaman hesapta görünür? EFT sorgulama işlemleri bankadan bankaya değişmektedir. Öncelikle göndermiş olduğunuz para transfer makbuzunda bulunan EFT sorgu numaranızı bilmeniz gereklidir. Dekontun üzerinde yer alan sorgu no ile sizde işlem sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sonrasında aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayarak sizde en kısa sürede başka bankaya yapılan EFT sorgulamanızı yapabilirsiniz.

İnternetten Online EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetten online EFT sorgulama işlemi bankadan bankaya değişmektedir. Genellikle bankalar bu işlemi şubelerden veya müşteri hizmetlerinden yapmanızı beklemektedir. İşlem yaptığınız bankanın sunduğu seçenekler arasında online olarak internetten EFT sorgulaması yapılamayabilir. Bu durumda sizde müşteri hizmetleri üzerinden veya şubeye giderek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. 

EFT işlemi gerçekleştirdiğiniz bankanın, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden sorgulama yapılıp yapılmadığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız EFT işleminin sonucunu internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden görüntüleyemeyeceğinizi bilmelisiniz. İş Bankası üzerinden alıcı bilgilerini doğru girerek ve hesabınızda yeterli miktarda para olduğu takdirde EFT işleminizin karşı tarafın hesabına hızlı ve anında iletileceğini bilmesiniz. Bunun yanı sıra bu işlemlerle ilgili herhangi bir sorununuzda iş bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca iş bankası şubesine giderek en kısa sürede EFT sorgulaması yapabilirsiniz.

  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724 

Vakıfbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT işlemi ne zaman hesaba geçer? Vakıfbank EFT sorgulaması yapmak istiyorsanız en kolay yöntem olan müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Vakıfbank ile yaptığınız EFT işlemi alıcıya mesai saatleri içerisindeyse hızlı bir şekilde ulaşır ancak eğer hafta sonu veya mesai saatleri dışındaysa bu süre uzayabilmektedir. Sizde karşı tarafın hesabına paranın ulaşıp ulaşmadığını merak edebilirsiniz. Bu durum söz konusu olduğunda öncelikle EFT sorgu numarasını hesap geçmiş üzerinden veya işlem makbuzundan öğrenmelisiniz ardından Vakıfbank çağrı merkezine bağlanarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 07 24/ 0850 222 07 24

Denizbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizbank EFT sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle sorgulama numarasını bilmeniz gereklidir. Bunun için bankanızın işlem makbuzunda yer alan veya hesap geçmişinde bulunan dekonttan öğrenebilirsiniz. Sorgulama numarasını öğrendikten sonra Denizbank’tan yapmış olduğunuz EFT işlem sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Bunun içinde Denizbank’ın müşteri hizmetleri numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcisine ileteceğiniz EFT numarası ile en kısa sürede paranızın karşı hesaba geçip geçmediği bilgisini alabilirsiniz.

  • Denizbank Çağrı Merkezi Numarası: 0850 222 08 00 

Finansbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Finansbank EFT sorgulama işlemini en kolay ve en hızlı şekilde sorgu numaranızla birlikte çağrı merkezleri üzerinden yapabilirsiniz. Bankanın mesai saatleri içerisinde yaptığınız EFT işleminin makbuzunda bulunan EFT sorgu numarası ile müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz.

  •  Finansbank Çağrı Merkezi Numarası: 0850 222 0 900

Enpara EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Enpara EFT sorgulama işlemleri yapmanın en kolay yollarından biri de çağrı merkezi ile iletişime geçmenizdir. Enpara, şubesiz bankacılıkta en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Bu nedenle müşterilerine son derece kolay ve masrafsız sunduğu EFT para gönterme seçenekleri ile sıkça tercih edilmektedir. Bir QNB Finansbank kuruluşu olan Enpara son yıllarda dijital bankacılık alanında yaptığı gelişmeler ile İnternet bankacılığı ve mobil bankacılıkta birçok işlem için tercih edilmektedir.

Bankanın müşterilerine sunduğu masrafsız EFT/ Havale işlemleri sayesinde mesai saatleri içerisinde anında para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara mobil şubeden veya internet bankacılığı üzerinden hesabınıza girerek EFT sorgu numarasını öğrenmelisiniz. Ardından aşağıdaki müşteri iletişim merkezi üzerinden irtibat kurarak EFT sorgulaması yapabilirsiniz.

  • Enpara Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 222 3663 

Garanti Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası EFT sorgulama işlemi yapmanın kolay yollarından biri şubeye gitmeden müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Şubeye gitmek her zaman çok pratik olmayacağından Garanti Bankası müşteri iletişim merkezleri üzerinden EFT sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası çağrı merkezi ile görüşme yapmadan önce EFT sorgu numaranızı öğrenmelisiniz. Bunu işlem yaptığınız kanaldan hesap dekontunda görebilirsiniz ayrıca para transfer işleminde gelen makbuzda bulunmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT ne zaman hesaba geçer? Ziraat Bankası EFT sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bunu internet bankacılığı üzerinden yapamayacağınızı bilmelisiniz. Ziraat bankası mesai saatleri içerisindeki EFT işlemini gönderdiğiniz alıcının bilgileri doğru ve eksiksiz ise aynı zamanda hesapta yeterli para var ise en kısa sürede karşı tarafa paranızı ulaştıracaktır. Aksi takdirde mesai saatleri dışında yapılan işlemler ertesi güne sarmaktadır. Böyle durumlarda EFT işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini merak edebilirsiniz. EFT sorgulama işlemi için bankanın şubesine gitmeli veya çağrı merkezlerini arayarak sorgulamanızı yapmalısınız.

Halkbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Halkbank EFT sorgulama işlemi yapmanın birçok kolay yolu bulunmaktadır. Bunların başında çağrı merkezleri üzerinden iletişim kurmak vardır. Şubeye giderek veya müşteri hizmetlerinden, EFT sorgu numaranızı önceden öğrenerek sorgulamanızı yapabilir ve paranızın karşı hesaba geçip geçmediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  • Halkbank Çağrı Merkezi: 0850 222 0400
7/24 EFT Fast İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi EFT ile gönderilen para ne zaman hesaba geçer? Yapı Kredi EFT sorgulama işlemi yapmak için en etkili ve hızlı yollardan biri olan çağrı merkezi ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek kalmadan sizde bir tuşla EFT sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Akbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank EFT sorgulama işlemi yapmak için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Akbank şubelerine giderek veya çağrı merkezini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT’nizi nereden yapmış olursanız (ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık veya şubeler) olun bu işlemi mutlaka mesai saatleri içerisinde yapmalısınız. Çünkü başka bir bankaya gönderileceğinden onay gereken bir işlemdir bu durumda bekleme süresinin uzamaması adına buna dikkat edilmelidir. Para transferinin gerçekleştiğine dair bilgiyi aşağıdaki müşteri hizmetleri üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Akşam yapılan EFT ile para ne zaman hesaba geçer? Akşam veya gece saatlerinde yapılan başka bankaya para gönderme işlemlerinde bankaların çalışma saatleri içerisinde olmadığı için gece saatlerinde başka bankaya para gönderme yapılırsa para transferinde bankanın çalışmaya başladığı ilk saatlerde EFT işlemi tamamlanır.

Cumartesi & Pazar hafta sonu yapılan EFT işlemi ne zaman hesaba geçer sorusu soruluyor. İlk iş günü ve çalışma saatlerinde gönderilen para hesabınızda olur. 7/24 EFT yapan bankalar listesine buradan ulaşabilir ve EFT saatlerini öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğimizde EFT ne zaman hesaba geçer, başka bankaya yapılan para transferi ne zaman hesapta görünür ve EFT gelmedi sorgulama nasıl yapılır sizler için paylaştık. EFT ile ilgili tüm sorularınızı bize yorum yaparak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu