Galeriden Taksitle İkinci El Araba Nasıl Alınır • Vadeli Araçlar (2021)

Galeriden taksitle ikinci el araba nasıl alınır, 2.El vadeli otomobil satan galeriler hangileri? Galeriden taksitle ikinci el araç alımı için Türkiye’nin her ilinde hizmet veren galeri seçeneği bulunmaktadır. Peşinatlı ve peşinatsız galeriden taksitle ikinci el araba satın almaları vade farkı uygulamasına tabi tutulabildiği gibi dönemsel düzenlenen kampanya seçenekleri ile vadeli araç satan galerilerden faizsiz satılabilir.

Galeriden taksitle 2.El araba alımında il bazında taksitle ikinci el araç satışı gerçekleştiren galerilerin yanında tüm Türkiye’de hizmet veren online platformlar aracılığı ile ikinci el araçlar taksitle satın alınabilir. Ek olarak galeriler, anlaşmalı oldukları bankalar üzerinden alıcılara kredi kullanımı için aracı olarak alıcıların hayalini kurdukları otomobile taksitli kredi ile almalarına yardımcı olmaktadırlar. Bunun dışında senetle vadeli araba satan galerilerde bulunuyor.

Hangi İllerde Galeriden Taksitle İkinci El Araba Alabilirim?

Galeriden vadeli araba almak isteyen siz değerli okuyucularımız için iller bazında galeriden taksitle ikinci el araba almak hakkında tüm detaylarıyla yazdık.

Yukarıdaki listede birçok ilimizde peşinatsız taksitle araba satışı hakkında bilgi alabileceğiniz içeriklerimizi listeledik. Vadeli araçlara bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Galeriler Peşinatsız Taksitle İkinci El Araba Veriyor Mu?

Galeriden ikinci el aracı peşinatsız almak isteyenlere yönelik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde hizmet veren şirketler bulunmaktadır. Kurumsal hizmet veren ilgili şirketler kredi kartına veya senede taksitle araç satışı gerçekleştirmektedir. Galeriden vadeli araba alırken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekiyor. Kredi kartına 9 ila 12 ay taksitle araç satışı gerçekleştiren galerilerde, senede taksitle araç satışı 13 ile 36 aya kadar vade ile yapılır. Türkiye’nin farklı illerinde hizmet veren peşinatsız taksitle araba satan galeriler listesine verilebilecek örnekler şu şekildedir:

Galeriden araba almak isteyenlerin mutlaka detaylı fiyat araştırması yapması gerekiyor. En ucuz vadeli arabalara bakarak bütçenize uygun aracı galeriden taksitle alabilirsiniz. Vadeli araçlarıda sizler için araştırdık.

Faizsiz Taksitle İkinci El Araba Hangi Firmalardan Satın Alınır?

Faizsiz ikinci el araba satın almak isteyen herkes, faizsiz ev ve araba satın almak için düzenlenen organizasyonlara katılarak taksitle ikinci el araç satın alabilirler. Ticari ve binek araçlar için sıfır ve ikinci el alımlara ayda 500 TL’den başlayan taksitlerle faizsiz araba satın alma fırsatı sunan organizasyonlar, Türkiye’nin her ilinden katılımcı kabul etmektedirler. Yarısı peşin yarısı vadeli araba satışı yapılıyor. Bahsedilen platformların çalışma mantığı ise şu şekilde özetlenebilir:

 1. Türkiye’nin herhangi bir ilindeki şube veya iletişim numaraları üzerinden ulaşılır.
 2. Organizasyona katılmak istendiği söylenir ve tercihe bağlı olarak organizasyon ücreti ödenir.
 3. Başvuru sahibi ile benzer ödeme planı talep eden kişilerden bir grup oluşturulur.
 4. Grup içinde kura çekilir ve satın alınacak araçlar için sıralama belirlenir.
 5. Ödeme planı doğrultusunda aylık düzenli taksitler ödenmeye devam ederken, grup üyeleri bahsedilen tarihlerde sıra ile istedikleri araçlara kavuşur.
 6. Taksit ödemesi tamamlanması ardından aracın satışı da açılır.

Yukarıda işleyişi açıklanan organizasyonlara örnek olarak Otosor, Fuzul Ev, Emin Oto, Katılım Evim, Birarabam ve İktisat Evim örnek verilebilir. Tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi adı verilen organizasyonlar ile faizsiz taksitle ikinci el araba satın alması bahsedilen organizasyonlar üzerinden satın alabilirsiniz.

60 Ay Vadeli Araba Kampanyaları

60 Ay vadeli araba kampanyaları düzenleyen firmalar bulunuyordu. Daha önce 48 aya kadar taksitli kredi sunabilen bankalar geçtiğimiz aylarda gelen düzenleme ile 60 ay 5 yıl vadeli taşıt kredisi kampanyaları düzenlediler. Ancak yeniden gelen düzenleme ile birlikte bankalardan çekilecek araba kredisi en fazla 48 ay olarak taksitledirilebilecek. Bu durumda senetle vadeli araba satan galeriler aracılığıyla vadeli 2.El araba sahibi olunabilir. Galeriden ikinci el oto vadeli seçeneklerine aşağıda bulabilirsiniz.

Taksitle İkinci El Araba Satışı Yapan Online Platformlar Nelerdir?

Taksitle ikinci el araç satan online noktalar için ilk akla gelen nokta sahibinden.com’dur. Türkiye’nin her ilinden ticari partnere sahip olan platformda, “Vadeli araba” kategorisinde peşinatlı/peşinatsız araba satan firmalara ulaşılabilir. Yarısı peşin yarısı taksitle araba alabilirsiniz. Sahibinden dışında ikinci el araba satan sitelere aşağıdaki örnekler verilebilir:

 • Otovadeli
 • WOWWO
 • Arabam
 • Vadeliaraba
 • Otomobilen
 • Birarabam
 • Çözüm Tasarruf
 • Fuzuloto
 • Otoshops
 • Otokoç

Vadeli araba veren galeriler yukarıda listelediğimiz ve iletişime geçebileceğiniz vadeli araçlar alabileceğiniz yerlerdir. Galeriden vadeli araç almak istiyorsanız tüm firmalardan fiyat ve şartlar hakkında bilgi almanız yararlı olacaktır.

Banka Kredisine Taksitle İkinci El Araba Nasıl Alınır?

Banka kredisine taksitle ikinci el araç alımı 12 – 48 ay vade ile müracaat edilen taşıt kredilerinin onaylanması ardından gerçekleşir. Araç satın almak isteyenler kendi seçecekleri bankaya kredi başvurusunda bulunabileceği gibi araç satın almak istedikleri galerinin çalıştığı anlaşmalı bankaları tercih edebilirler.

Güncel banka araç kredisi faiz oranları ile yapılacak kredi hesaplama sonuçlarına göre aylık taksit ödemesi yapılacak kredilerde, ilk olarak kredi çekebilmek için istenen şartların sağlanması gereklidir. Bankalar kredi başvurusunda bulunan adayları değerlendirirken şu kriterlere dikkat ederler:

 • Kredi geri ödemesinin gerçekleştirilebileceğini gösterir aylık gelir,
 • Kredi verilebilir düzeyde kredi skoru,
 • Geçmiş ödemelerde kredi/kredi kartı ödemeleri sebepli takibe düşme durumu.

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar, kamu bankaları ile birlikte özel bankaların şubelerine satın alacakları aracın ruhsatı, kimlik belgesi, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte başvurabilirler. Kredi kullanımı için kasko ve trafik sigortası işlemleri banka anlaşmalı sigorta şirketleri üzerinden yapılır. Ayrıca kredi kullanan kişi için hayat sigortası da yapılır.

Galeriler araç değerini bankalardan peşin alırken araçların yeni sahipleri, her ay taksit ödemelerini banka ödeme kanalları üzerine gerçekleştirir. Kredi süresince araçta ipotek olacağı için satış gerçekleştirilemez. Kredi ödemesi bitmesini takiben araç üzerindeki ipotek kaldırılarak satışa açık hale getirilebilir.

Aracın tamamına kredi veren galerilerde taksit tutarları ve vade farkını mutlaka kontrol edin.

Taksitle İkinci El Araba Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Galeriden taksitle ikinci el araba hesaplama seçeneğinde peşinat ödenmesi ve ödenmemesi durumlarına göre farklı işlem yapılır. Ayrıca galerilerin vade farkı uygulamaları da hesaplama sonuçlarını değiştirerek ikinci el araba alımı aylık taksit ödemelerini etkiler.

Örnek olması amacı ile Wowwo üzerinden ikinci el araba satın alınması baz alınarak 130.000 TL tutarlı bir araç alındığını varsayalım. Wowwo üzerinden yapılacak satın almalarda %40 ve %50 peşinat olmak üzere iki farklı seçenek bulunurken; taksit için 6, 12 ve 18 ay taksit seçenekleri bulunmaktadır. %40 peşinatla 130.000 TL tutarında araç için yapılacak ikinci el araba taksiti wowwo ödeme planı şu şekildedir:

 • Yüzde 40 Peşinat ve 6 Ay Vadeli İkinci El Araba: 52.000 TL peşinat ve aylık 14.999 TL ödeme
 • Yüzde 40 Peşinat ve 12 Ay Vadeli İkinci El Araba: 52.000 TL peşinat ve aylık 7.935 TL ödeme
 • Yüzde 40 Peşinat ve 18 Ay Vadeli İkinci El Araba: 52.000 TL peşinat ve aylık 5.773 TL ödeme

Wowwo ikinci el araba hesaplama işleminde 130.000 TL tutarında araç için yüzde 50 peşinat seçildiğinde ise galeriden taksitle 2.El araba ödeme planı alternatifleri şu şekilde olacaktır:

 • Yüzde 50 Peşinat ve 6 Ay Vadeli İkinci El Araba: 65.000 TL peşinat ve aylık 12.083 TL ödeme
 • Yüzde 50 Peşinat ve 12 Ay Vadeli İkinci El Araba: 65.000 TL peşinat ve aylık 6.613 TL ödeme
 • Yüzde 50 Peşinat ve 18 Ay Vadeli İkinci El Araba: 65.000 TL peşinat ve aylık 4.811 TL ödeme

Bu içeriğimizde galeriden 2.El araba nasıl alınır ve vadeli araba almak hakkında detayları yazdık. Galeriden taksitle ikinci el araba olarak alabileceğiniz birçok araç marka modeli bulunuyor. Volkswagen, Ford, Toyota, Renault, Fiat, BMW, Audi, Mercedes, Dacia gibi markaların araçlarını taksitle alma şansınız var. Anlaştığınız kurum veya satıcının elinde bulunan her modeli alabilirsiniz. Galeriden vadeli araçlar için tüm merak ettiklerinizi aşağıdan yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

Galeriden Araba Alınır Mı?

Evet alınır. Galeriden araba alırken satış yetki belgesinin olmasına ve alınacak aracın tüm kontrol ekspertizini yaptırdıktan sonra alabilirsiniz.

Galeriden Alınan Arabanın Garantisi Var Mı?

8 yaşını geçmemiş ve 160 bin km’nin altındaki araçlar resmi kanun ile 3 ay garanti altındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir