Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (ATM & Mobil)

Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak için bankanın size sunduğu etkili ve kolay yöntemlerden birini seçebilirsiniz. Bilindiği üzere ülkemizde tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom başta olmak üzere ve diğer hepsi 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle yeni bir uygulamaya geçmiştir. Bu uygulama 4.5G uyumlu cihaz ve sim kart mobil alt yapı iletişim şeklidir. Bu nedenle bireyler sim kartlarını veya cihazlarını 4.5G uyumlu olanlarla değiştirdiler.

Garanti bankası sim kart değişikliği sonrası bloke kaldırma işlemini yapmak gerekiyor. Bireylerin hizmet aldığı bankaya kayıtlı sim kart numarası da böylece değişmiş oldu. Sistemdeki bu değişiklik banka tarafından şüpheli algılanır ve güvenliğiniz adına sim kartınız bloke edilerek bazı bankacılık hizmetlerine erişiminiz engellenir. Bankadan hizmet almaya devam etmek istiyorsanız en yakın zamanda sim kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir. İçeriğimizde ATM’den sim kart bloke kaldırma ve mobil bankacılık şifre blokesini nasıl kaldıracağınızı bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Mobil Bankacılık Neden Bloke Olur?

Garanti Bankası sim karta neden bloke koyulur diye sorduğumuzda bunun en başlıca nedeninin güvenlik olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’deki her banka yasal düzenlemelerle bazı haklara sahiptir ve bu bankacılık kanunu gereğince müşterilerinin kişisel bilgilerini korumalıdır. Eğer müşterilerinin telefon numaralarında bir değişiklik meydana gelirse bankanın sizin güvenliğiniz adına sim kart bloke koyma yetkisi vardır. Bu nedenle aşağıda belirttiğimiz birkaç sebeple Garanti bankası sim kartınıza bloke koyar.

 • Sim kart veya cihazınızı 4.5G uyumlu sim kart veya cihaz ile değiştirmek
 • Sim kart yeniliği
 • Numara değişikliği
 • Operatör değişikliği (Numaranızı başka bir operatöre taşıma)
 • Kayıp/ çalıntı

Durumları söz konusu olduğunda, söylemiş olduğumuz gibi bankanın sim kartınıza şahsınızın güvenliği için bloke koyabilir. Sim kartınızın blokesini kaldırmanın neden gerekli olduğunu ve hangi işlemleri yapamayacağınızı aşağıda sizler için derlediğimiz yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil Şifre Blokesini Kaldırabilir Miyim?

Sim kart blokesini kaldırmazsam ne olur? Sim kart bloke kaldırma neden önemli olduğunu bilmeniz ve en yakın zamanda sim kart blokenizi kaldırmanız gereklidir. Çünkü eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız bilmeniz gerekir ki bankanızın size sunduğu bazı hizmetlerden yararlanamazsınız. Bu nedenle aşağıdaki işlemleri yapmaya devam etmek istiyorsanız size en uygun seçenek ile sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlamalısınız.

 • İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde bankanız sizden cep telefonunuza gönderdiği onay mesajı veya tek kullanımlık şifre talep etmektedir. Ancak numaranız blokelendiyse mesaj size iletilemez ve sizde internet alışverişlerinizi gerçekleştiremezsiniz.
 • İnternet bankacılığı veya mobil bankaya girdiğinizde sim kart bloke durumu ile ilgili bir uyarı yazısı ve mesajı alırsınız. Bu nedenle bu kanallardan bankacılık hizmetlerinizi gerçekleştiremezsiniz.
 • SMS ile belirlenen kart şifreleri gibi işlemlerinizde

Sim kart blokenizi kaldırmadığınızda bunun gibi işlemlerinizi yapamaz ve banka hizmetlerini alamazsınız. Bu yüzden aşağıda sizin için sunulan başvuru yolları ile sim kart blokenizi kaldırıp bankanıza yeni numaranızın bilgisini vermelisiniz. Unutmayın sim kartınızla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda bankanıza haber vererek bilgilerinizi güncellemelisiniz.

Garanti Bankası Sim Kart Değişikliği Bildirimi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası sim kart değişikliği nasıl yapılır? Mobil bankacılık teknolojinin gelişmesiyle beraber oldukça çeşitlenmiştir. Böylece size en uygun başvuru kanalını seçerek en kısa yoldan talimatları verip sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

Garanti BBVA sim kart değişikliği güncelleme yolları şunlardır;

 • Garanti Bankası Şubelerine giderek
 • Garanti Bankası ATM’lerinden
 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinden

Saydığımız çözüm kanallarından biri ile sizde en kısa sürede sim kart blokenizi kaldırarak işlemlerinize en kısa yoldan halledebilirsiniz. Aşağıda detaylarıyla nasıl işlem yapmanız gerektiğini paylaştık.

Garanti Bankası Şubesinden Sim Kart Bloke Kaldırma Yapılır Mı?

Garanti Bankası şubelerinden sim kart bloke kaldırmaişlemi yapabilmek için size en yakın şubeye gitmelisiniz. Sim kart bloke kaldırma yöntemleri içinde en etkili olanı bankanızın şubesine giderek yüz yüze görüşüp talimatları iletmenizdir. Bankaya giderken yanınızda mutlaka Kimliğiniz ve cep telefonunuz olmalıdır. Gerekli güvenlik önlemlerinden sonra telefonunuza onay mesajı gelecek ve sim kartınızın blokesi kaldırılacaktır.

Garanti Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ATM hizmetlerinden sim kat bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız size en yakın Garanti ATM’sine kimliğiniz ve kartınızla gitmeniz gerekmektedir. Yanınızda şifre gelme ihtimaline karşı bir cep telefonu da bulunmalıdır. Ardından Garanti Bankası kredi kartı veya banka kartını kullanarak hesabınıza girişinizi yapınız. Çıkan işlemler menüsünden sim kart bloke kaldırma seçeneğini tıklayıp ve bilgilerinizi eksiksiz girip işlemlerinizi tamamlayın.

Garanti Bankası Çağrı Merkezlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart bloke kaldırma işleminizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya veya ATM’ye gitmeye gerek kalmadan sesli yanıt sistemi üzerinden veya müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede vereceğiniz talimatlar doğrultusunda sim kartınızın blokesini kaldırarak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Sim kartınızı veya numaranızı değiştirdiyseniz bunun bilgisini banka ile paylaşarak bu durumların tekrar başınıza gelmesini önleyebilirsiniz. Aşağıda sizler için Garanti Bankası çağrı merkezi iletişim bilgisi verilmiştir. Sizde bu numarayı tuşlayarak sim kart bloke kaldırma talimatını verin.

 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 0 333

Garanti Bankası internet bankacılığı veya Garanti BBVA mobil uygulaması blokesinin sebebi sim kart değişikliğiyse bloke kaldırma işlemlerini yukarıda listelediğimiz yollardan kaldırabilirsiniz.

Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi ve sim kart değişikliğinde oluşan problemi nasıl çözebileceğinizi derledik.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir