İcralık Olanlara Kredi Veren 10 Banka (KESİN ONAYLI)

İcralık olanlara kredi veren bankalar hangileri? Borç kapatma kredisi nasıl alınır? Son dönemde artan ekonomik sebeplerden dolayı bir çok kişi bankalardan satın aldıkları kredi veya kredi kartı ürünlerini geri ödememesi sebebi ile ya icralık ya da banka takibine düşerek avukatlık olanlar sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu durumlarda bankalardan kredi çekerek borç kapatılabilir. En uygun borç kapatma kredisini ve nasıl alabileceğinizi sizinle paylaşacağız.

İcralık olanlar kredi çekmek istediğinde kredi notu engeli ile karşılaşabiliyor. Acil nakit ihtiyaçlarında borcu olan kişiler borç kapatma kredisi veren bankalara başvurarak icrayı durdurmak veya borçlarını toplamak isteyebiliyor. En hızlı ve borçları birleştiren kredi türüne başvuru yaparak kredi sicil notunuzun normale dönmesini sağlayabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

İcralık olanlar borç kapatma kredisini nasıl alabilirler? Kişiler aldıkları banka kredisini 2 taksit dönemi boyunca hiç ödeyemedi ise bu şartlar da bankadan kredi çekmeye devam edebilirler. Kendi bankanız öncelikle size yardımcı olacaktır bunun için bankanıza yeni bir kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Çünkü kredi notunuz 3. taksit itibari ile tamamen riskli seviyeye geleceğinden bu işlem sonrasında kredi çekme imkanınız tamamen yok olabilmektedir. Ancak bankanın maaş müşterisi iseniz toplam kredi borcunuz maaşınızın yıllık limitlerinden az kalıyorsa bu konuda size yardımcı olabilmektedirler.

Bunun dışında senetle kredi ve acil nakit para sağladığını iddia eden finans şirketleri internet de ve sosyal medya da bolca ilanlarını gördüğünüz finans kurumlarıdır. Bu finans şirketleri kimi yasal kimi de yasal olmayan koşullar ile sizlere nakit para vermektedirler. Verdikleri para üzerinden sizlerden komisyon almaktadırlar. Örneğin bu şirketler size 10.000 TL nakit kredi verdiğini düşünelim. Çektiğiniz kredi tutarı 10.000 TL  12 Taksit olduğunu düşünelim. Geri ödeyeceğiniz Tutar 11.733 TL dir . Bu firmalar size nakit para verdiklerinde %15 gibi bir oran hizmet bedeli alırlar. yani 10.000 TL kredi de elinize geçecek rakam 8.500 TL olmaktadır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli olay senetle borç para veriyorum icralık olanlara kredi çıkartıyorum diyenlere telefon ve internet üzerinden başvurularınız da kimlik bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız. Aksi takdir de var olan mağduriyetinize ekstra olarak yenilerini ekleyebilirsiniz.

İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Kredi aldığınız banka size borç kapatma kredisi vermiyorsa , Başka bankaya başvuruda bulunarak gelir belgenizi onaylatmanız durumunda eski bankanıza olan tüm borçlar kapatılır. Yeni anlaşma yapmış olduğunuz bankaya krediniz taşınır. Bu işlem sayesinde avukat takibi ve icra takibi üzerinizden kaldırılır.

En Kolay Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • Burgan Bank
 • Kuveyt Türk
 • Halk Bankası
 • VakıfBank
 • Finansbank
 • Odeabank gibi bankalardır.
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Eğer belgelenebilir geliriniz var ise ;

 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Akbank
 • İng Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Denizbank üzerinden de alabilirsiniz.

İcralık olanlara kredi imkanı sağlayan bankalar borçların ödenmiş olmasını şart koşuyor. Borçlarınızı ödedikten sonra anında onaylı kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Kimler borç kapatma kredisi çekebilir? Hiçbir gelir belgesi olmayan, tamamen icralık olmuş birden fazla bankaya borçlu olan kişiler malesef bankalardan borç kapatma kredisi alamamaktadır. Kara listeye düşmüş bu kişiler yasal veya yasal olmayan finans şirketleri aracılığı ile imkansız kredi çıkartılır ilanları ve borç kapatma kredisi yollarını araştırmaktadır. Ancak kefil ve kredi notu yükseltme sayesinde icralık avukatlık olanlar kredi alabilir.

İcralık Olana Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankalar aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az bir tanesini yerine getirmeniz durumunda sizlere borçlu olsanız dahi insiyatiflerine göre kredi verebilmektedir.

 • En az 3 aydır bir yerde sigortalı olarak kesintisiz çalışmanız gerekmektedir. Bu sayede borç kapatma kredisi alabilirsiniz.
 • Adınıza kayıtlı haciz bulunmayan gayrimenkul veya araç varsa borçlu dahi olsanız sizlere kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Emekli olmanız yani emeklilik maaşı alıyorsanız neredeyse çoğu banka size borç kapatma kredisi verebilir.
 • Herhangi bir işletme sahibi olmanız durumunda sizden gelir bilgileri istenir bu sayede borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Veriyor Mu?

Avukatlık veya icralık olanlar Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çekebiliyor mu sorusu soruluyor. Ziraat Bankası’da diğer bankalar gibi borcu olanların takipteki dosyalarını kapatarak yani borçlarını ödeyerek kredi başvurusu imkanı sağlıyor. Kredi sicilinde 90 günü geçmiş ödenmemiş kredi veya kredi kartı borcu bulunanlara Ziraat Bankası kredi vermiyor. Fakat icralık borcunuzu ödedikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank, TEB ve birkaç banka daha borçları birleştiren kredi imkanı sunuyor. Yukarıda listelediğimiz borç kapatma kredisi veren bankalara kredi başvurusu yapıp onay alabilirsiniz.

İcralık Oldum Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

İcralık olanlar kredi çekemediği ve bankalara kredi başvurusu yaptığında red alma olasılığı çok yüksektir. Bankaların ortak olarak kredi notuna ve risk raporuna göre kredi başvuru onayı verdiğini düşündüğümüzde bu durumdan kurtulmak için kredi notu yükseltilmelidir. Sonrasında blokeli kredi kartı veya kefil şartları ile kredi çekebilme imkanı oluşabilir. Senetle para verenler, faturalı hatta kredi çıkardığını ve senetle alışveriş imkanı sağlayan yerlere karşı kesinlikle dikkatli olmalı yasal olmayan hiçbir işlemi yapmamalısınız. Kredi borcu ödenmezse ne olur içeriğimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yasal takip altında borcunuz varsa borç kapatma kredisi sizin için uygun olabilir, icralık olanlara borç kapatma kredisi veren bankalardan alamıyorsa yakınlarından borç para verenlerden alıp, taksit taksit ödeyebilir. Ancak her durumda tefeci, borç para veren kişilerden uzak durulmalıdır. Yasalara uygun resmi olmayan şahıs veya firmalardan icralık olsanız bile borç para almamalısınız. Kredi notu düşüklere kolay kredi veren bankalara buradan ulaşabilirsiniz.

İcralık olanlara kredi veren bankalar hangileri ve borç kapatma kredisi nasıl alınır sizler için araştırdık. Borç kapatma kredisi hakkında tüm merak ettiklerinizi yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Kredi Borcunu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?

Öncelikle borcunuzu yüksek taksit nedeniyle ödeyemiyorsanız yazı içeriğimizde bulunan borç kapatma kredisi veren bankalara başvurarak taksit tutarınızı düşürebilirsiniz.

Kredi Erteleme Yapabilir Miyim?

Birçok banka pandemi nedeniyle ekonomik destek anlamında kredi erteleme ve kredi kartı borç erteleme yapmaktadır.

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Hangi Bankada?

Kredi faizleri başvuru yapan kişinin kredi notuna göre değişmekle birlikte bankalar arasında ciddi oran farklılıkları bulunabiliyor. Kredi çekmeden önce en uygun kredi faiz oranlı bankaları içeriğimizden karşılaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir