İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi Veren 10 Banka (KESİN ONAYLI)

İcralık olanlara borç kapatma kredisi veren bankalardan kredi nasıl alınır? icralık olan biri kredi çekebilir mi? Son dönemde artan ekonomik sebeplerden dolayı bir çok kişi bankalardan satın aldıkları kredi ürünlerini geri ödememesi sebebi ile ya icralık ya da banka takibine düşerek sıkıntılar yaşamaktadırlar. Size bu yazımız da Ziraat Bankası, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Halkbank, Burgan Bank, Şekerbank, Odeabank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Akbank, Kuveyt Türk gibi bankalara başvuru şartları ve nasıl borç kapatma kredisi alırsınız ayrıca icralık olanlara kredi veriliyor mu yazacağız.

Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

İcralık olanlar borç kapatma kredisini nasıl alabilirler? Kişiler aldıkları banka kredisini 2 taksit dönemi boyunca hiç ödeyemedi ise bu şartlar da bankadan kredi çekmeye devam edebilirler. Kendi bankanız öncelikle size yardımcı olacaktır bunun için bankanıza yeni bir kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Çünkü kredi notunuz 3. taksit itibari ile tamamen riskli seviyeye geleceğinden bu işlem sonrasında kredi çekme imkanınız tamamen yok olabilmektedir. Ancak bankanın maaş müşterisi iseniz toplam kredi borcunuz maaşınızın yıllık limitlerinden az kalıyorsa bu konuda size yardımcı olabilmektedirler.

Diğer alternatifler, finans şirketleri, internet de ve sosyal medya da bolca ilanlarını gördüğünüz finans kurumlarıdır. Bu finans şirketleri kimi yasal kimi de yasal olmayan koşullar ile sizlere nakit para vermektedirler. Verdikleri para üzerinden sizlerden komisyon almaktadırlar.

Örneğin ;  Bu şirketler size 10.000 TL nakit kredi verdiğini düşünelim.

Çektiğiniz kredi tutarı 10.000 TL  12 Taksit olduğunu düşünelim. Geri ödeyeceğiniz Tutar 11.733 TL dir .

Bu firmalar size nakit para verdiklerinde %15 gibi bir oran hizmet bedeli alırlar. yani 10.000 TL kredi de elinize geçecek rakam 8.500 TL olmaktadır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli olay  telefon ve internet üzerinden başvurularınız da kimlik bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız.  Aksi takdir de  var olan mağduriyetinize ekstra olarak yenilerini ekleyebilirsiniz.

İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Kredi aldığınız banka size borç kapatma kredisi vermiyorsa , Başka bankaya başvuruda bulunarak gelir belgenizi onaylatmanız durumunda eski bankanıza olan tüm borçlar kapatılır. Yeni anlaşma yapmış olduğunuz bankaya krediniz taşınır. Bu işlem sayesinde avukat takibi ve icra takibi üzerinizden kaldırılır.

En Kolay Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar;

 • Ziraat Bankası
 • Burgan Bank
 • Kuveyt Türk
 • Halk Bankası
 • VakıfBank
 • Finansbank
 • Odeabank gibi bankalardır.

Eğer belgelenebilir geliriniz var ise ;

 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Akbank
 • İng Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Denizbank üzerinden de alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Hiçbir gelir belgesi olmayan, tamamen icralık olmuş birden fazla bankaya borçlu olan kişiler malesef bankalardan borç kapatma kredisi alamamaktadır. Kara listeye düşmüş bu kişiler yasal veya yasal olmayan finans şirketleri aracılığı ile imkansız kredi çıkartılır ilanları ve borç kapatma kredisi yollarını araştırmaktadır.

İcralık Olana Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankalar aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az bir tanesini yerine getirmeniz durumunda sizlere borçlu olsanız dahi insiyatiflerine göre kredi verebilmektedir.

 • En az 3 aydır bir yerde sigortalı olarak kesintisiz çalışmanız gerekmektedir. Bu sayede borç kapatma kredisi alabilirsiniz.
 • Adınıza kayıtlı haciz bulunmayan gayrimenkul veya araç varsa borçlu dahi olsanız sizlere kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Emekli olmanız yani emeklilik maaşı alıyorsanız neredeyse çoğu banka size borç kapatma kredisi verebilir.
 • Herhangi bir işletme sahibi olmanız durumunda sizden gelir bilgileri istenir bu sayede borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

Yasal takip altında borcunuz varsa borç kapatma kredisi sizin için uygun olabilir, icralık olanlar ise borç kapatma kredisi alamıyorsa yakınlarından borç para verenlerden alıp, taksit taksit ödeyebilir. Ancak her durumda tefeci, borç para veren kişilerden uzak durulmalıdır. Yasalara uygun resmi olmayan şahıs veya firmalardan icralık olsanız bile borç para almamalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Kredi Borcunu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?

Öncelikle borcunuzu yüksek taksit nedeniyle ödeyemiyorsanız yazı içeriğimizde bulunan borç kapatma kredisi veren bankalara başvurarak taksit tutarınızı düşürebilirsiniz.

Kredi Erteleme Yapabilir Miyim?

Birçok banka pandemi nedeniyle ekonomik destek anlamında kredi erteleme ve kredi kartı borç erteleme yapmaktadır.

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Hangi Bankada?

Kredi faizleri başvuru yapan kişinin kredi notuna göre değişmekle birlikte bankalar arasında ciddi oran farklılıkları bulunabiliyor. Kredi çekmeden önce en uygun kredi faiz oranlı bankaları içeriğimizden karşılaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.