İninal Hesap Silme & Kart İptal Etme Nasıl Yapılır? 2022

İninal hesap silme işlemi nasıl yapılır? İninal kart nasıl iptal edilir? Herhangi bir bankadan hesap açma şartı olmadan, kullanımdan önce içine para yüklediğiniz ön ödemeli bir kart olan İninal Kartını iptal etmek ve İninal hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Güvenli ve hızlı alışverişlerinizde kullanabileceğiniz İninal kartın birçok avantajı bulunuyor. Herhangi bir banka anlaşması, sözleşme şartı olmadan, masrafsız ve kontrolün sizde olduğu her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz İninal hesap kartı size ayrıcalıklı fırsatlar sunmaktadır. Yaş sınırlaması olmaması nedeniyle kullanımı yaygınlaşan kart ile alışveriş yapmak isteyenler, parası kartta biriksin isteyenler, oyuna para harcayanlar ve daha birçok avantajı vardır. Üstelik İninal kartınızı dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

İninal kart nasıl iptal edilir ve ininal hesap kapatma detaylarını sizin için paylaşacağız. İninal hesabınızda kalan bakiyeniz varsa ne yapmanız gerektiğini veya kartınızı kapattıktan sonra tekrar aktif etmek için neler yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz. İninal hesap silme ve kart iptal etme adımlarını sizler için derledik.

İninal Hesap Kartı Kimlere Verilir?

İninal kartı kimler alabilir? İninal karta sahip olmak içinbelirlenmiş bir yaş ortalaması sınırı bulunmamaktadır. Bu sayede dilediğiniz zaman kart başvurunuzu yapabilir ve güvenli bir şekilde hem yurtiçi alışverişlerinizde hem de yurtdışı alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni çipli ve temassız kart seçeneği ile kullanımı yaygınlaşan İninal karta sahip olmak için İninal web sitesinden başvurunuzu yapabilir ve size en yakın satış noktalarından alabilirsiniz. 2012 yılından beri hizmet vermeye devam eden bu kartı alarak sizde çağın teknolojisine ayak uyduran bu yeni alışveriş modasını deneyimleyebilirsiniz.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart nerelerde satılır? İninal Kart satış noktalarından olan Migros, D&R, KİM Market, Teknosa, Şok Market veya Vatan Bilgisayardan istediğiniz zaman gidip alabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden n11, Hepsiburada’dan alarak kapınıza kadar gelen kartı kullanabilirsiniz. İninal web sitesi üzerinden öğrenebileceğiniz online alışveriş sitelerinden veya 20 binden fazla anlaşmalı olduğu size en yakın satış noktasına giderek bu karta sahip olabilirsiniz. Kolay erişilebilen bu kartın avantajlarından sizde faydalanabilirsiniz.

İninal Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal hesap silme ve kart iptal etme işlemi nasıl yapılır? Kullanıcıların çoğunu gençlerin oluşturduğu İninal Kart iptal etme işlemi de alması gibi kolay birkaç adımdan oluşmaktadır. İninal hesap kartını kapatmak isteyen kart sahipleri İninal’ın resmi internet sitesinden online işlemler menüsüne girerek kapatabilirler. Aşağıda sıralayacağımız adımları takip ederek siz de İninal hesap silme ve kart iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ininal kartımı kaybettim ne yapmalıyım? diyenler aşağıda ki adımları uygulayabilir.

İninal kart nasıl iptal edilir?

  • İninal hesap kapatma işlemi için ilk olarak yapmanız gereken İninal web sitesine giderek hesabınıza giriş yapmaktır.
  • Hesap giriş bilgilerinizi girerek oturumunuzu açın.
  • Girdiğiniz sayfada bulunan “Kartlarım” sekmesinden sahip olduğunuz tüm İninal kartları görebilirsiniz.
  • Kartlarım sekmesinde açılan kartlarınızın yanında bulunan “Kart Hareketleri” butonu bulunmaktadır.
  • Kartlarınızın arasından kapatmak istediğinizi tıklayın. Daha sonra karşınıza 3 adet güvenlik engeli çıkacaktır. Bu 3 adımlık güvenlik engelinden sonra kartınızı kapatma işlemine devam edin.
  • Sonraki adımda karşınıza “Kartı Kapat” butonu çıkacaktır. Dilerseniz buradan İninal kartınızı kapatabilirsiniz. Dilerseniz bu adımda karşınıza çıkacak olan sağ taraftaki “Kart Şifre Yenile” butonu ile İninal kart şifrenizi bu adımda yenileyebilirsiniz.
  • Bir sonraki adımda “Kartı Kapat” seçeneğini tıkladıysanız karşınıza birtakım sorular gelecektir. İninal kartı alırken verdiğiniz TC kimlik numaranız ve kişisel bilgileriniz, kullanıcılarının güvenliğini son derece önemseyen İninal kart, kapatma işlemi için bu bilgileri sizden tekrar isteyecektir. Kartın sahibi dışındaki kapatmaları engellemek ve eğer kart iptali konusunda eminseniz gerekli alanlara ad, soy ad, TC bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.
  • En son adım olarak annenizin evlenmeden önceki soyisminden bilgi gireceksiniz daha sonra kart kapatma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Sahip olduğunuz İninal hesabınızdaki tanımlanmış kartlardan en fazla 3 tanesini kapatma şartı vardır. Bu yüzden bazı hesap sahipleri kartlarının kapatma butonlarını görüntüleyemeyebilir. Bunun sebebi sistemin sadece 3 kart kapatma hakkı tanımlamasından dolayıdır. İninal kartımı kaybettim diyen kişilerde bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra tekrar kart alabilir.

YouTube video
İninal Kart İptal Etme Nasıl Yapılır?

İninal Cüzdan Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal hesap silme işleminden sonra cüzdan hesabı nasıl kapatılır? Yukarıdaki adımları uygulayarak İninal kredi kartı kapatma işlemi yaptıktan sonra eğer isterseniz İninal cüzdan hesap iptali için İninal internet sitesinden giriş yapabilir ve sıralayacağımız adımları takip ederek İninal hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz.

İninal resmi web sitesine girerek online işlemler üzerinden istediğiniz kartı kapatma işlem yapabilirsiniz. Ancak siz kart kapatma işlemi yaptıktan sonra ile İninal hesap üyeliğiniz hâlen aktif olarak devam etmektedir. Bu sebeple eğer İninal cüzdan hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İninal müşteri hizmetleri numarası olan 0850 311 77 01 üzerinden iletişime geçerek müşteri temsilcisine İninal cüzdan hesap kapatma talebinde bulunduğunuzu iletebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak İninal Kartınızı da kapatabilirsiniz. Eğer kartı kaldırdıysanız dilediğiniz zaman tekrar kullanıma açabilirsiniz. Ancak bu durum hesap için geçerli değildir. İninal hesabınızı bir kez kapattığınızda tekrar aynı hesabı kullanmak mümkün değildir. Bunun yerine internet sitesinden yeni bir hesap için başvuru yapabilir veya müşteri hizmetlerini arayarak yeni bir hesap açma talebinde bulunabilirsiniz.

Silinen İninal Kart Nasıl Tekrar Aktifleştirilir?

Kapatılan İninal Kartınızı tekrar kullanmak istiyorsanız size vereceğimiz adımları takip ederek kart aktifleştirme işlemine devam edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi silinen İninal kartınızı tekrar aktifleştirmek mümkün bunu iki şekilde yapabilirsiniz. İninal kapatılan kartı geri açma işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak kapatılan kartınızı tekrar kullanıma açtırmak için müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda vereceğiniz kişisel bilgiler uyuşuyorsa İninal kartınız tekrar aktifleştirilecektir. Bu sayede sizde artık kartınızı yine kullanmaya başlayabileceksiniz.

İkinci bir seçenek olarak kart kapatma işleminde yaptığınız gibi İninal.com üzerinden ‘Online İşlemler’ butonuna tıklayarak kapattığınız kartı seçebilirsiniz. Daha sonra ‘Kart Hareketlerim’ sekmesini seçerek iptal ettirdiğiniz kartınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere hem internet üzerinden hem de telefonla çağrı merkezi arayarak yapacağınız işlemler; İninal hesabı açma, hesap silme, kart kaldırma olarak sıralayabiliriz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internette kullanılan kartların yaygınlaşması ile İninal kart daha fazla tercih edilir olmuştur. Sizde rahatlıkla alabileceğiniz ve sözleşme şartı olmaksızın dilediğiniz zaman iptal edebileceğiniz çağa ayak uyduran bu karttan faydalanabilirsiniz.

Silinen İninal Hesapta Bakiye Varsa Ne Yapılmalı?

İninal hesap silme işleminden sonra cüzdanda kalan bakiye nasıl alınır? Kapatılan İninal hesapta bakiyeniz bulunuyorsa ve kullanmak istiyorsanız neler yapmanız gerekiyor size aşağıda birkaç adımda anlatacağız. İninal web sitesi üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak bahsettiğimiz adımları izleyerek istediğiniz bir kartınızı iptal ettiniz. Bu durumda bu kapatılan kart “Aktif Olmayan Kartlar” sekmesinde görüntülenir. Bu bölüme girerek kapattığınız kartın bilgilerini, hesap hareketlerini veya hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Ön ödemeli kart denilince ilk akla gelen kartlardan olma özelliği ve insanların güvenle alışveriş yapma isteğinden dolayı son zamanlarda İninal Kart sıkça kullanılmaktadır. Peki bu kartı iptal ettikten sonra kalan bakiyenizi tekrar kullanabilir misiniz gibi soruların cevabı için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

İninal hesapta kullanıma kapattığınız kartta bakiye kaldıysa bu sorunu çağrı merkezi numarası olan 0850 311 77 01 tuşlayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Bakiyeniz İninal hesabınızda bulunan başka bir karta aktarılacaktır. Bu sayede kartınızdaki bakiyeyi kullanmış olacaksınız. Eğer hesabınızda başka herhangi bir kart tanımlı değilse müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden yeni bir kart alabilirsiniz. Bunun dışında kapatma işlemi yaptığınız kartınızı tekrar aktif hale getirerek bakiyenizi dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İninal hesap silme ve ininal kart banka kartı iptal etme işlemlerini kolayca yapabileceğiniz yolları sizin için bu yazımızda anlattık. İninal kart iptal etme ile ilgili merak ettiklerinizi yorum yapabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir