İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır? (HEMEN)

İş Bankası EFT iptal etme nasıl yapılır, ileri tarihli gönderilen İş Bankası EFT emri nasıl iptal edilir? Bankanızdan farklı bankadaki hesaba para transferi yapmak istediğinizde bu transferi EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. EFT ile gönderilen paranın yanlış kişiye veya yanlış miktar gönderimi zaman zaman yaşanabiliyor. Özellikle mobil bankacılık uygulamasından yapılan işlemlerde yanlış EFT gönderimi yapılabiliyor bu durumda EFT iptal etme işlemini yapabilirsiniz.

EFT işlemleri yani bankadan farklı bankaya para gönderdiğinizde bankaların mesai saatlerine göre çoğunlukla hafta içi 17:00’a kadar olan transferler aynı iş günü gerçekleşir. Ancak mesai saatleri dışında hafta sonu EFT ile para gönderildiğinizde ilk iş gününde para transferi gerçekleşir. EFT gerçekleşmeden önce iptal etme şansınız bulunuyor. Yazının devamında iptal etme işleminin en kolay yolunu sizinle paylaşacağız. Ayrıca 7/24 Cumartesi Pazar EFT yapan bankalar içeriğimize de bakabilirsiniz. İş Bankası EFT saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası EFT İptal Etme

İş Bankası hesabınızdan gönderdiğiniz para henüz transferi gerçekleşmemişse hızlı bir şekilde iptal ederek EFT işleminden vazgeçebilirisiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu işlemin henüz tamamlanmamış olmasıdır. Eğer EFT ile gönderdiğiniz para alıcı adresine ulaştıysa iptal etme şansınız bulunmuyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerine direk bağlanarak yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

İş Bankası EFT Talimatı İptal Etme Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT talimat iptali nasıl yapılır? EFT talimatı iptali birden fazla yolla yapılabilir. EFT iptal etmek istediğiniz de hızlı işlem yapmanız önemlidir para alıcı adresine geçtiğinde iptal mümkün olmayacaktır. İş Bankası EFT talimat iptalini aşağıdaki yollardan herhangi birini kullanarak yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri EFT İptali

EFT talimatını iptal etmek için en basit yollardan biri müşteri hizmetlerini aramaktır. 0850 724 0724 numaralı İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanarak EFT iptali gerçekleştirmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

İş Bankası Şubeden EFT İptali

İş Bankası şubelerinden de EFT iptal işlemi yapılabiliyor. Şubede sıra numarası alarak vezneden banka personeline iptal işlemi yapmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Banka personeli talimat iptalinizi gerçekleştirecektir. Hafta sonu açık banka şubeleri içeriğimizden hangi bankaların cumartesi pazar açık olduğunu görebilirsiniz.

İşCep EFT Talimatı İptali

İş Bankası mobil EFT iptali nasıl yapılır sorusu soruluyor. EFT iptalinin en kolay yolu İş Bankası mobil bankacılık uygulaması olan İşCep üzerinden talimat iptali yapmaktır. Telefonunuzda yüklü değil ise yükleyerek, hali hazırda kullanıyorsanız mobil bankacılık menülerinden para transferi talimatları adımından en hızlı şekilde para transferini iptal edebilirsiniz.

Bu içeriğimizde İş Bankası EFT iptal etme işlemleri nasıl yapılır, EFT talimat iptali için ne yapmak gerekir sizler için derledik. Bankalar ve para transferi hakkında diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir