İş Bankası İmece Kart Başvurusu • Anlaşmalı İş Yerleri Petroller

İş Bankası imece kart başvurusu nasıl yapılır ve iş Bankası imece kart anlaşmalı iş yerleri hangileridir sorusu soruluyor. İmece kart İş Bankası tarafından tarım üreticilerine sunulan tarımsal kredilerin kullanılabildiği tohum, fide, gübre, zirai ilaç, mazot (akaryakıt), yem, tarımsal ekipman vb. harcamalarında kullanabileceği ve aynı zamanda bankamatik kartı olarak işlem yapılabilen üründür. İmece Kart nerelerde kullanılır hangi işyerlerinde anlaşmalar bulunur öğrendikten sonra tarım alımlarında kullanabilirsiniz.

İmece kart anlaşmalı petroller akaryakıt istasyonlarında araç ve tarım iş makinelerinize yakıt atabilirsiniz. Tarım kredilerinin ve banka hesap kartı olarak kullanılabilen imece kart kampanyalarını Türkiye İş Bankası düzenliyor. Türkiye İş Bankası tarafında imece kart avantajları ve güncel kampanyalarınızı sizin için araştırdık. İçeriğimizin devamında İmece kart nedir, ne işe yarar ve müşteri hizmetleri hakkında detayları bulabilirsiniz.

İş Bankası İmece Kart Nedir?

İş Bankası imece kart nedir? Son yıllarda tarım işlerinin desteklenmesi adını birçok ürün, kampanya ve fırsatlar sunuluyor. Bunun için de çeşitli imkanlar sunuyor bilindiği üzere. Bunlardan biri de imece kart. Peki, nedir bu imece kart? Tarım ile uğraşan kişilere tarımsal faaliyetleri için ihtiyaç duydukları mazot, gübre, yem, fide, tohum, tarımsal ekipmanlar almalarında yardımcı olabilmek maksadıyla, üreticilere verilen tarımsal kredinin kullanımını sağlamayı amaçlayan bankamatik kartı şeklinde de kullanılabilecek bir karttır. Diğer avantajları ve kampanyalarıda aşağıda bulabilirsiniz.

İş Bankası İmece Kart Ne İşe Yarar?

İmece kart avantajları nelerdir? Tarım işiyle uğraşanlar için belirli avantajlar sağlayan imece kart birçok kampanyada sunuyor. Tarım sektöründe faaliyeti bulunanların mutlaka bu kartın kampanyalarına göz atması gerektiğini düşünüyoruz.

Tarım sektöründe faaliyet gösterenlerin alabileceği imece kart avantajları şunlardır;

 • İmece kart anlaşmalı iş yerlerinde tarım ihtiyaçları için faizsiz dönemli alışveriş yapabilme hakkı verir.
 • Tarımsal kredinin vadesi hasat vakti de göz önüne alınarak azami bir sene olarak kabul edilebilir.
 • Alışveriş sonunda çıkan ücretin faizsiz dönem içinde ya da faizsiz dönemin bitim zamanında ödenmesi durumunda faiz uygulanmaz.
 • Alışveriş ücreti, kart sahibine verilmiş imece kart kredisinden ödenir.
 • Puan sistemi olan iş yerlerinde mazot dışında bir alışveriş yapıldığı takdirde belirli bir puan kazanılacak ve bu puan başka alıverişlerde kullanılabilir.
 • Bankamatik özelliğine sahip bu kart ile Türkiye’nin her bir noktasında 7 gün, 24 saat boyunca her türlü bankamatik işlemi yapılabilecek (para çekme, havale, fatura ödeme, bakiye sorgulama, yatırım işlemleri vb.)
 • Maksimum işyerim uygulamasını indirip imece kart bilgilerinizi tanımlamanız durumunda, borç ödeme, bakiye sorma gibi işlemleri şubeye gitme gereği duymadan evden internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu büyük bir kolaylık olur.
 • Pos’lardan alışveriş yapabilme imkanı ve yurtiçi, yurtdışında bulunan ATM’lerde para çekebilme durumu.

İmece Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası İmece kart nasıl alınır ve başvurusu nasıl yapılır? Öncelikle imece kart almak isteyenler üretim yaptığı alana dair üretim belgesi ile birlikte İş Bankası şubelerine veya mobil bankacılık uygulaması olan “İmece Mobil” ile başvurulabilir.

İmece kart başvurusu yolları şunlardır;

 • İş Bankası internet şubesinden
 • İş Bankası mobil bankacılık uygulamasından
 • İş Bankası müşteri hizmetlerinden

İmece kart anında başvuru yöntemleri olarak yukarıda listelediğimiz yolları kullanabilirsiniz. Resmi web sitesinden tüm detayları takip edebilirsiniz.

İmece Kart Anlaşmalı İş Yerleri Hangileri?

İş Bankası imece kart anlaşmalı işyerleri arasında tarım ürünleri adına yardımcı araç satışı yapan ve petrol akaryakıt istasyonları olarak belirtebiliriz. İmece kartın avantajı ise vadeli alışveriş ve tarım kredisi olarak öne çıkıyor. İş Bankası imece mobil uygulaması aracılığıyla kart işlemleri ve kontrollerini kolayca yapabilirsiniz.

İş Bankası imece kart anlaşmalı iş yerleri ve petroller ile ilgili İş Bankası üye işyerlerinin tümünde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. İş Bankası maximum kart gibi imece kartınızı anlaşmalı petrollerde kullanabilirsiniz. İmece kart kullanımının oldukça kolay ve avantajlı olduğunu görmekteyiz. Eğer tarım ile uğraşıyorsanız bu tarz desteklere açık olmalısınız. Bu sayede güzel ilerlemeler yaşayabilirsiniz.

İş Bankası İmece Kart Limiti Ne Kadar Verilir?

İmece kart başvurusu yapan tarım sektöründe olan çiftçiler ne kadar limit verildiğini merak ediyor. İmece kart limiti bankanın belirlediği gelir oranına göre verilir. Bankada belirlenen müşteri limitiniz doğrultusunda en yüksek limit için başvurabilirsiniz. Kredi kartı başvurularında tüm bankalarda olduğu gibi kredi notunuza bakılarak limit onayınız yapılıyor. İmece kart ödeme, para yatırma ve para çekme işlemlerini İş Bankası ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası imece kart anlaşmalı iş yerleri nerelerde kullanılır ve İmece Mobil kart başvurusu hakkında merak ettiklerinizi yorum yaparak bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir