İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? ATM • Mobil

İş Bankası sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak gelişen bankacılık sistemleriyle artık çok daha kolay. Türkiye’de bankalar bankacılık kanunu çerçevesinde uyguladığı kurallar ile müşterilerinin kişisel bilgilerini korumak adına her türlü önlemi almaktadır. İş Bankası da aynı şekilde müşterilerinin güvenliği adına bazı durumlarda sim kartına bloke koyarak işlemlere engel koyar ve bankacılık hizmetlerine erişimi engeller.

İş Bankası sim kart değişikliği bildirimi ile bloke kaldırma işlemi mobil olarak veya ATM’den yapabilirsiniz. İş Bankasının sim kartınıza bloke koyduğu durumlarda sizde en kısa sürede banka ile iletişime geçmelisiniz. Kişisel verilerinizin ve cep telefonu numaranızın başka şahısların eline geçmemesi adına her türlü önlemi alarak sık sık bilgileriniz kontrol etmeli cep numaranızda meydana gelen değişikliklerden bankanızı haberdar etmelisiniz yeni sim kart telefon numarası güncelleme bildirimini kolayca yapabilirsiniz. Sizin için en hızlı bloke kaldırma işlemini ATM, Şube ve müşteri hizmetlerinden nasıl yapabileceğinizi araştırdık.

İş Bankası Sim Kart Değişikliği Blokesi Neden Olur?

İş Bankası sim kartınıza bloke koyma nedeninin başında güvenlik önlemleri gelmektedir. Eğer sizin de kullandığınız cep telefonu numaranıza koyulmuşsa bazı işlemlere kısıtlamalar getirilmiştir. Bu durumlarda bahsedeceğimiz işlemleri yapamazsınız. Bankaların kredi kartı veya banka kartı vereceği zaman aldıkları cep telefonu numara bilgileriniz sisteme kaydolmaktadır. Sim kart numaranız sisteme kaydolduktan sonra meydana gelen değişimlerde sistem hemen güvenlik önlemleri kapsamında sim kartı kapatır ve blokeler. Bu sebeplerin başında,

 • Sim kartınızın 4.5G’ye uyumlu hale gelmesi.
 • Sim kart değişikliği/ yenilenmesi.
 • Numara değişikliği
 • Operatör değişikliği

İş Bankası yeni sim kart gibi değişiklikler sebebiyle sistemde kayıtlı olan sim kartınıza bloke koyar ve siz bazı işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Aşağıda sim kartınız blokelendiği zaman hangi işlemlere erişimizin engellendiğini anlatan yazımızı okuyabilirsiniz.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırmazsam Ne Olur?

İş Bankası bloke kaldırma işlemi neden önemlidir diye düşünüyorsanız bunun birden fazla nedeni olduğunu bilmelisiniz. Bankaların size sunduğu hizmetlerin bazılarında sizden cep numaranıza gönderdiği tek kullanımlık şifre istemektedir. Eğer sim kartınız bloke koyulduysa bu SMS’ler size iletilemez ve sizde işlemlerinize devam edemezsiniz. Bu gibi durumlarda ve,

 • İnternet bankacılığı ve mobil işlemlerinizde
 • SMS ile kartınızın şifre belirleme işlemlerinde
 • 3D ile yapacağınız internet alışverişlerinizde

Buna benzer işlemlerde banka sizden cep telefonuna gönderdiği onay mesajı veya gelen şifreyi ilgili yere girmenizi ister. Ancak sizin sim kartınıza engel koyulduysa SMS size iletilemeyeceğinden bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası sim kart kaldırma işlemleri için banka size birden fazla seçenek sunarak size en uygun uygulamayı seçmenizi sağlıyor. Bankalar ve İş Bankası da dahil olmak üzere çağa ayak uydurarak müşterilerin hizmetlerden en kısa sürede faydalanması için birçok yenilik geliştirmiştir. Dilediğiniz her yerden çevrimiçi olarak bir tuşla işlemlerinizi halledebiliyor veya çağrı merkezlerinden sorunlarınıza anında çözüm bulabiliyorsunuz.

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi içinde sizlere bu bağlamda seçenekler sunar ve kolay yoldan hizmete ulaşmanız için müşterilerini destekler. Aşağıda İş Bankası tarafından sim kartınızın bloke olduğu durumlarda başvurmanız gereken yerler belirtilmiştir.

İş Bankası sim kart değişikliği bloke kaldırma yolları şunlardır;

 • İş Bankası şubelerinden,
 • İş Bankası mobil müşteri hizmetleri merkezlerinden,
 • İş Bankası ATM hizmetlerinden

İş Bankası sim kart değişikliği bildirimini yaparak en hızlı sim kart blokesini kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu çözüm kanalları ulaşarak size vereceğimiz adımları izleyin ve kısa sürede cep telefonu numaranızı aktif hale getirin

İş Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası ATM üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız size en yakın ATM noktasına giderek kullanmış olduğunuz banka kartı veya kredi kartı ile hesabınıza giriş yapın. Ardından size vereceğimiz adımları takip ederek en kısa yoldan işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hesap kartınızla ATM üzerinden giriş yaptıktan sonra gelen menüden ilgili sekmeleri seçin. Sizden istenen kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek işlemlerinizi tamamlayın.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemi Nedir?

İş Bankası müşteri hizmetlerinden sim kart kaldırma işleminizi şubeye gitmenize gerek kalmadan yapabilirsiniz. İş Bankası’nın size sunduğu seçenekler arasında çağrı merkezi ile iletişime geçmekte vardır. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme üzerinden sizde herhangi bir operatör kullanarak bağlanabilir ve hızlı bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak için aşağıdaki numarayı tuşlayın.

 • 0850 724 0 724

Sonrasında sesli yanıt sistemi veya direk müşteri temsilcisine bağlanarak talebinizi iletin. Size en kısa sürede yardımcı olacaklardır.

İş Bankası Şubeden Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası şubelerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak son derece güvenli olup aynı zamanda en etkili yöntemlerden biridir. Sorunuzu yüz yüze anlatarak çözüm için talimatları verebilirsiniz. İş Bankası müşteri memnuniyetini önemseyen bankaların başında gelir ve sizi memnun edebilmek için en kısa sürede işlemlerinizi yapmak ister.

Size en yakın İş Bankası şubesine giderek siz de bu ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma işlemini şubeden kısa sürede tamamlayabilir ve aktif hale gelen sim kartınızla bankanın hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. İş Bankası sim kart değişikliğinde bloke koyma nedenleri ve güvenlik uygulamalarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir