Kredi Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur? Sorgulama (2021)

Kredi başvuru sonucu ne zaman belli olur? Nasıl öğrenilir ve sorgulama işlemi nasıl yapılır? Bankalar aracılığıyla yapılan kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemleri, her banka tarafından hızlı işlem türleri arasına alınmış olup interaktif bankacılığın da gelişmesiyle beraber oldukça seri şekilde yapılabilmektedir. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, bankaların mobil, interaktif ya da müşteri hizmeti hatları seçeneklerini kullanabilmektedirler. Kredi başvurusu kaç

Kredi ön onay kaç günde biter? Anında onaylı kredi başvurusu sonucunu hızlı öğrenmek için kredi sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kredi cevabı ne zaman gelir sorusunun cevabını yazımızın devamında sizler için detaylı olarak paylaştık.

Kredi Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kredi başvuru sonucu kaç gün sürer, banka kredisi kaç günde çıkar sorusu kredi başvurusu yapmış olan nakit ihtiyacı bulunan kişiler merak ettiği bir sorudur. Bankalar uygun kredi onaylanma aşaması 3 gün sürebilmektedir. Kredi başvurunuz onaylandıysa bankanız size 3 iş günü içerisinde kredinizi kullandıracaktır. Kredi başvuru sonucu öğrenme ve sorgulama işlemlerini tüm bankalar için bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi başvurusu sonucuna nereden bakılır, kredi onaylanmış mı nasıl öğrenilir? Her bankanın farklı sorgulama ve öğrenme yolları bulunuyor sizler için aşağıdaki bankalara kredi başvurusu sonucu için detayları yazdık. Kredi başvuru sonucu sorgulama yapmak için aşağıdan hangi bankaya başvurduysanız rehberden yararlanabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Halkbank kredi sorgulaması nasıl yapılır? Kredi kullanmak isteyen kişiler için, uygun faiz ve vade imkânlarıyla kredi kullanımı sağlayan bankalardan biri olan Halkbank, yapılan başvuruların da hemen cevap bulmasını sağlıyor. Kişinin başvurduğu başvuru kanalına göre, başvuru sonucunu 24 saat ile 3 iiş günü içinde ulaştıran Halkbank, başvuru kanalı kısa mesaj ise kısa mesajla sonucu bildiriyor. Eğer Halkbank’tan kredi başvurusu yapan ancak henüz cevap olamayan bir kullanıcı iseniz, bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 • Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0400

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sonucu

Ziraat Bankası kredi kaç günde çıkar, kredi sonucu nasıl öğrenilir? Küresel bir salgın olan Koranavirüs döneminde de ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç kredileri ile destek olan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en çok kredi müşterisi bulunan bankalarından biri. Eğer Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunduysanız, bankanın bu başvuruya yanıt vermesi için haftalarca beklemenize de gerek kalmıyor. Banka kredi başvuru sonuçlarının aynı gün içerisinde, başvuruda bulunan kişinin adına sistemde kayıtlı olan iletişim numarasına göndermiş olduğu kısa mesaj ile bildiriyor. Ancak yine de arayıp bilgi almak isterseniz, bankanın müşteri hizmetleri numaraları şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00- 0850 220 00 00

Denizbank Kredi Başvurusu Sorgulama

Uzun yıllardır ihtiyaç sahibi olan müşterilere hem kendi imkanlarıyla hem de PTT ile anlaşmalı olarak ortaya koyduğu imanlarla uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi veren Denizbank, kredi kullanımı ve sorgulamasını da oldukça kolay şekilde gerçekleştiriyor. Sadece T.C. kimlik numaraları aracılığıyla kısa mesaj sevisini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilen kişiler, aynı şekilde 15 dakika içerisinde de bankadan kısa mesajla cevap alabiliyorlar. Bankanın mobil uygulamasını kullanan kişiler de bu mobil uygulama üzerinden kredi başvurularının cevaplarını öğrenebilirler. Ayrıca Denizbank, müşterilerine müşteri hizmetleri numarası ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, hafta sonları ya da mesai saatleri dışında da şu numarayı arayarak sorularına yanıt bulabilirler:

 • Denizbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama

Yapı Kredi Bankası, müşterileri için interaktif bankacılığı etkin şekilde kullanan bankaların arasında yer alıyor. Hem kredi başvurusunda bulunmak hem de bu kredilerin başvuru sonucu hakkında bilgi almak isteyenler için, online hizmetler devreye sokulmuş durumda. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, Yapı Kredi Bankası’nın remi internet sitesine girerek, kredi başvurusu sırasında kendilerine verilen referans numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında bir sorgulama işlemi de Yapı Kredi Bankasının müşteri hizmetleri numarası üzerinden yapılabiliyor. Kredi sorgulama işlemi yapmak isteyenler kullanabileceği seçenekler şöyle:

 • Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Yapı Kredi Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.yapikredi.com.tr

ING Bank Kredi Başvurusu Sorgulama

ING Bank aracılığıyla kredi kullanan kişilerin kredi sorgulaması yapmak için pek çok seçeneği bulunuyor. Mobil uygulama üzerinden bankacılık hizmeti alan kişiler, bu mobil uygulama aracılığıyla kredi sonuçlarını takip edebiliyorlar. Ayrıca ING Bank, resmi internet sitesi üzerinden de sadece T.C. kimlik numarası ile kredi sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Bankadan alınan kredilerin sorgulanmasının bir diğer yolu ise, müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almak. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak çalışan bu müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi almak isteyen müşteriler, mesai saatleri dışında ve hafta sonu tatillerinde de bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Kredi sonuçlarını sorgulamak isteyen kişilerin kullanabileceği yöntemler ise şöyle:

 • ING Bank Müşteri hizmetleri: 0 850 222 0 600
 • ING Bank Resmi İnternet Sitesi: www.ing.com.tr

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankası da müşterilerinin şubelere gelmelerine gerek kalmadan işlem yapabilmelerini sağlayan bankalardan biri. Bankanın mobil uygulaması ile mobil bankacılık hizmetinden yararlanan kişiler, mobil uygulama sistemi üzerinden kredi ve kredi kartı sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Kredi sonucu sorgulamak için seçilebilecek bir diğer seçenek de Garanti Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ile işlem yapılması yoluyla sağlanabiliyor. Bu iki seçeneği de kullanmak istemeyen müşteriler ise, Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını arayarak diledikleri konuda bilgi sahibi olabiliyorlar. Bu müşteri hizmetleri hattı ise 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Dileyen müşteriler bu hattı hafta sonu tatillerinde de ya da mesai saatleri dışında da arayabiliyorlar. Kredi sorgulama işlemi yapmak isteyen müşterilerin tercih edebilecekleri seçenekler şöyle:

 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 0 335
 • Garanti Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.garantibbva.com.tr

İş Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama

İş Bankası’nın müşterileri ya da kredi başvurusu yaparak yeni müşterisi olmak isteyen kişiler için oldukça hızlı ve kolay geri dönüş hizmetleri bulunuyor. Bankadan kredi almak isteyen ve kredi başvurusunun cevabını öğrenmek isteyen kişiler, bankanın mobil bankacılık hizmetinden yararlanarak bu bilgilere erişebiliyorlar. Aynı zamanda, bankanın 7 gün 24 saat çalışan müşteri hizmetleri numarası ile de bilgi sahibi olabilen müşteriler, bu hizmetten mesai saatleri dışında ya da hafta sonu tatillerinde de yararlanabiliyorlar. Bankanın resmi internet hesabı üzerinden de interaktif bankacılık seçenekleri kullanılarak, müşterilerin öğrenmek istedikleri tüm soruların cevapları verilebiliyor. Bankadan almak istedikleri kredileri sorgulamak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemler şunlardır:

 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • İş Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.isbank.com.tr

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Akbank kredi kaç gün içinde onaylanır? Akbank kredi başvurusu onaylanma süreçleri tamamlandıktan sonra belli olur. Kredi başvurusu yapan kişinin mali durumu, düzenli ödemeleri, geçmiş finans işlemleri incelenerek kredi başvurusu sonuçlandırılır. Bu süre 1-3 iş günü kadar sürebilir. Akbank kredinizin sonucunu Akbank Direkt mobil uygulaması veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Kredi Sonucum Olumsuz Geldi Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurum reddedildi ne yapabilirim? Bir bankaya kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmanız sonucunda bu başvuru sonucu olumsuz geliyorsa, bu durum kredi notunuzun düşük olduğunu göstermektedir. Başvuru sonucu olumsuz gelen kişilerin, aynı bankadan ya da diğer bankalardan olumlu sonuç elde edebilmesi için, öncelikle kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir. Kişiler kredi notunu yükseltmek için şunları deneyebilir:

 • Kişilerin kullandıkları ancak taksitini ödemedikleri kredileri kapatmaları gerekmektedir. Borç sahibi olmak, kredi notunun yükselmesini engelleyen bir faktördür.
 • Kredi kartı kullanan kişilerin, ödeme zamanlarında sadece asgarisini yatırıyor olmaları da kredi borcunu düşürmektedir. Ayrıca sadece asgari tutarı yatırmak, kişinin borcunun faize binmesine sebep olmaktadır.
 • Hiç kredi kartı ve kredi kullanmamış olmak da bankalara kredi ya da kredi kartı borcu bulundurmak gibi, kredi notunu düşüren bir faktördür. Bankalar kişilerin bir kredi kullanımı yapıldığında bunu ödeyebilecekleri güçleri olup olmadığını görmek isterler. Bu sebeple, kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin, bir an önce bir kredi kartı edinerek düzenli şekilde kullanmaları ve ödeme yapmaları kredi notlarının yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi notunu yükseltme süreci oldukça yavaş işleyebileceği gibi, kişinin anlık ihtiyaç ve sıkışıklık durumlarında da hızlı çözümler üretmemektedir. Kişiler bu durumda, düşük kredi puanına sahip olsalar bile kredi kartı kullanımı olanağı tanıyan bankaları deneyebilirler. Bu bankalar şunlardır:

 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • QNB Finansbank CardFinans
 • Denizbank Bonus
 • Garanti Bonus Flexi
 • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
 • TEB Bonus kredi kartı

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Aynı zaman kredi kartı başvurusu yapan bireyler için kredi kartı ne zaman teslim edileceği ve ne kadar sürede onaylanacağı merak ediliyor. Kredi kartı başvuru sonuçlandırma süreleri her bankanın işlediği prosedüre göre değişiyor olsada genel olarak 1 hafta içerisinde kredi kartı başvurunuz sonuçlanır.

Kredi sonucu ne zaman belli olur kaç günde çıkar, kredi başvuru sonucu sorgulama yollarını sizler için yazdık. Eğer krediniz onaylandıysa kredi hesabınıza hızlı şekilde yatacaktır. Kredi sorgulama işlemlerini yaparken problem yaşıyorsanız yorum kısmında bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir