Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ne Zaman Açılır? Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı borcumu ödedim ne zaman açılır? Kredi kartı borcumu ödedim ama kullanmıyorum nasıl açılır, kullanıma kapatılan kredi kartını kullanıma açma işlemleri nasıl yapılır merak ediliyor. Birçok şeyi alırken nakit yerine kredi kartı kullanabiliyoruz bir süre sonra kredi kartı borcumuzu iyi yönetemediğimizde ise borcun gecikmesi veya kullanımı kapatılmasıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durumda borcundan dolayı kapanan kredi kartı borcunun tamamını veya dönem borcu ödendikten sonra ne zaman açılır sorusu merak ediliyor.

Kullanıma kapatılan kredi kartı ne zaman açılır? Kredi kartı borcu son ödeme günü geçtiğinde ve süre sonunda kullanıma kapatılması ancak borç ödemesini yaparsanız mümkündür. Bankalar borcunu geciktiren müşterilerine mobil uygulama üzerinden veya telefon ile iletişime geçerek bildirebiliyor. Kredi kartının kullanıma kapatılmaması için ekstre kesim tarihi ve son ödeme tarihini takip etmeniz yeterli olacaktır. Kullanıma kapatılan kredi kartınız nasıl açılacağı için neler yapabileceğinizi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapanan kredi kartı ne zaman açılır? Borcu ödenmeyen ve geciken kredi kartlarında gecikme süresine de bağlı olarak kullanılama kapatılabiliyor. Bankalar bu durumdan önce müşterisine iletişim kanalları yoluyla bilgilendirme yapıyor. Kredi kartının kullanımı kapatılması hiçbir ödeme ve kredi kartı işlemlerini yapamamanız demektir. Kullanıma kapatılmış kartın tekrar kullanıma açılması için borcu ödemeniz gerekmektedir.

En hızlı kullanıma kapatılan kredi kartı açılan bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Anadolu Bank
 • Fibabanka
 • Şekerbank
 • TEB
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank
 • Citi Bank
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • HSBC
 • ING Bank
 • Odeabank
 • QNB Finansbank
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

Borçtan dolayı kapanan kredi kartı borcu ödendikten sonra açılması için gereken işlemleri yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıma açma işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır, tüm bankalar için en hızlı kredi kartı kullanıma açma iletişim numaralarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı borcu ödendikten sonra ne zaman açılır? Kredi kartı borcumu ödedim ama kullanmıyorum diyenler için kapanan kredi kartı borcunu asgari olarak değil de tüm borcu ödeyerek bankaya talepte bulunduysanız banka tarafından cevap alabilirsiniz. Önemli nokta ise kartın borç ödemesinin üzerinde 3 ay geçmemiş veya yasal takip durumuna gelmemiş olmasıdır. Bu duruma düşmemek için kredi kartı kullanılan banka iletişime geçtiğinde ödeme için bir anlaşma yapmak ve olabildiğince az zarar görmektir.

Dönem borcu ödenen kart ne zaman açılır? Kullanıma kapatılan kredi kartı borcun tamamını ödeyince ne zaman açılır merak ediliyor. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra eğer otomatik açılacak durumda ise kartınız banka tarafından tekrar kullanıma açılır. Kullandığınız banka ile iletişime geçmek için aşağıda bazı bankaların kullanıma kapatılan kredi kartını kullanıma açmak için iletişim numaralarını bulabilirsiniz.

BankaKredi Kartı Kullanıma Açma
Halkbank0850 222 0400
Vakıfbank0850 222 0724
Ziraat Bankası0850 220 00 00
Garanti BBVA444 0 333
Yapı Kredi0850 222 0444
Akbank444 2 525
TEB0850 200 0666
İş Bankası0850 724 0724
QNB Finansbank0850 222 0900
ING Bank0850 222 0 600
Denizbank0850 222 0800
Odeabank0850 222 8444
Kuveyt Türk444 0 123
Albaraka Türk0 850 222 5 666
Türkiye Finans​0850 222 22 44
Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Borcumu Ödedim Ama Kullanamıyorum?

Borcundan dolayı kullanılamayan kredi kartı nasıl açılır? Kredi kartı borcu ekstre ödeme tarihi herhangi bir sebepten dolayı gecikebilir. Eğer ödeme tarihini unuttuğunuz için kapandıysa gecikmiş borcu ödeyerek kredi kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak 3 ay gecikmiş kredi kartı borcunuz varsa kartınız kullanıma kapatılacak ve banka tarafından borcun tahsili için resmi işlemler başlatılacaktır.

Dönem borcu ödenen kart ne zaman açılır? Kredi kartı borcu ödeyince hemen açılır mı merak ediliyor. Bu durumda borcun tamamını ödeyerek kartı kullanıma açabilme imkanınız vardır ancak bankanın onayı gerekiyor. Kullanıma kapatılmış kartın tüm borcunu ödedikten sonra banka ile görüşüp kullanıma kapatılan kartın tekrar açılmasını talep etmelisiniz.

YouTube video
Kredi Kartının Asgarisini Ödersem Kullanıma Açılır Mı?

Ayrıca kredi kartı borcu ödenmediğinde kredi notunuz olumsuz etkilenecek ve diğer bankalarda da kredi kullanımlarınız yüksek ihtimalle onaylanmayacaktır. Kullanıma kapatılan kredi kartı beraberinde birçok problem yaşatabiliyor. Mutlaka ödeme tarihini geçirmeden gününde borçlarınızı ödemeniz ilerde kullanacağınız ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi risk notunuzuda etkileyeceği için önemlidir.

Bu içeriğimizde borcundan dolayı kapatılan kredi kartı nasıl açılır, kredi kartı borcumu ödedim ne zaman açılır ve borç ödendikten sonra kart kullanılır mı sorunuzu yanıtlamaya çalıştık. Kredi kartı aktifleştirme ve diğer konularda merak etttiğiniz soruları yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

2 Yorum Yapılmış, Sende Yap!

 1. Denizbank kredi kartımın tüm borçlarımı kapattım kullanamıyorum aktifleşmedi kullanıma açılmasını istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim acil. Kredi kartı borcu ödendikten sonra ne zaman açılır cevaplar mısınız.

  1. bende de aynı problem var kredi kartımın tüm borcunu ödediğim ve extra 445 tl daha fazla yatırdım karta ama kredi kartı blokesi hala kalkmadı. Yani kredi kartı borcumu ödediğim halde 1 aya yakın oldu. Bankanın müşteri hizmetleriylede görüştüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir