Kredi Kartı İle Araba Nasıl Alınır? Taksitle Satan Galeriler 2021

Kredi kartı ile araba nasıl alınır, kredi kartıyla araba satan galeriler hangileri, sahibinden kredi kartına taksitle araç almak hakkında tüm detayları sizler için yazacağız. Hali hazırda kredi çekerek veya elden taksitle araç alım satımı yapılıyor. Birçok kişi uygun taşıt kredisi faizlerinden yararlanarak kredi çekerek otomobil satın alıyor. Bunun yanında özellikle kurumsal kredi kartı ve yüksek limite sahip banka müşterileri kredi kartı ile araba satın almak için araştırma yapıyor. Peki bu mümkün mü?

Kredi Kartı İle Araba Alabilir Miyim?

Kredi kartıyla araba almak mümkündür ancak mantıklı mıdır cevabı kişiden kişiye göre değişebilir. Şöyle ki taşıt kredisi çekerseniz daha uzun vadeli aylık taksitlerle ödeme yapabilirsiniz. Eğer ki kredi çekme konusunda problem yaşıyorsanız bunun sebebi önceki kredileriniz veya ödemekte olduğunuz taksitler olabilir bu durumda elinizde bulunan kullanabilir limiti alım için yeterli olan kredi kartınızla araba almak mantıklı olacaktır. Yüksek limitli kredi kartı çoğunlukla kurumsal, şirket sahibi kişilerin sahip olduğu kredi kartıdır. Bazı durumlarda kişisel kredi kartınızın limiti de yüksek olabilir. Yani kredi kartı ile araba satın almak için temel şart alacağınız otomobilin değeri kadar kullanabilir limitinizin olmasıdır. Kredi kartı ile araç alırken dikkat edilmesi gerekenler ve kredi kartıyla araç satan galerilere nasıl ulaşabiliriz?

Kredi Kartıyla Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi kartıyla araç alırken özel olarak dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartını kullandığınız bankanın faiz oranlarıdır. Taksitli işlemlerde kredi kartı faiz oranınız çok yüksek olduğu durumlarda taşıt kredisi kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Bunun dışında dikkat etmeniz gerekenler krediyle araç alırken neyse aynı şekildedir. Öncelikle araç alımında beğendiğiniz aracın kaza durumu ve sigorta durumu araştırılmalıdır. Satıcının bilgi vermediği noktalar veya unuttuğu kısımlar olabileceği için daha önce araç satın almış kişilerden yardım almanız doğru olacaktır.

Kredi Kartıyla Araba Nasıl Alınır?

Henüz resmi otomobil bayileri kredi kartı ile araç satışı yapmıyor. Bu noktada kredi kartı ile satış yapan galerilerden araç alabilirsiniz. Kredi kartıyla araç satan galeriler birçok ilde bulunuyor. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri gibi büyük illerimiz başta olmak üzere oto ticaret merkezlerinde kredi kartı ile araç satan galerilere ulaşabilirsiniz. Büyük illerin araç alım-satım oto ticaret merkezlerini aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Araba Satışı Yapan Galeriler

İllerAraç Alım Satım Merkezi
İstanbulOtocenter, İstoç Oto Ticaret Merkezi
İzmirOtokent
BursaOto Merkezi Galericiler Çarşısı
AnkaraGalericiler Sitesi
AntalyaGalericiler Sitesi

Hangi Banka Kredi Kartlarıyla Araç Alabilirim?

Öncelikle araç alacağınız bayi veya galerinin anlaşmalı olduğu bankalar değişebilmekle birlikte çoğu taksitle araç satan galerinin anlaşmalı olduğu bazı bankalar şunlardır;

  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • Odeabank
  • Aktifbank
  • Yapı Kredi Bankası

Ayrıca OTOKOÇ firması ile kredi kartı ile çekim imkanı sunuyor. Yazı güncellenecek ve detaylar eklenecektir.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Kredi Kartı İle Vade Farksız Araba Alabilir Miyim?

Kredi kartıyla vade farksız araba almak pek mümkün değildir. Çünkü kredi kartı çekimlerinde banka faiz oranları geçerlidir.

Kredi Kartına 36 Ay Taksitle Araba Alınır Mı?

Kredi kartına 36 ay taksitle araba almak mümkündür. Fakat bundan yararlanabilmeniz için tamamen araç satışı yapan galeri veya bayiye bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir