Kredi Kartı İptali & Kapatma Nasıl Yapılır? (TÜM BANKALAR)

Kredi kartı nasıl iptal edilir? Kredi kartı iptali ve kapatma işlemi bankaların işleyişine göre değişiklik gösterir. Kredi kartı iptali & kapatma işlemi bankaların şubeleri üzerinden yazılı olarak yapılabileceği gibi bazı bankalarda telefon şubesinden ve internet bankacılığından yapılabilir. Borcu olan kredi kartının kapatılması mümkün değildir. Ayrıca kart ücretinden muaf tutulmak için kart sahibinin hali hazırda bir sözleşmesi varsa, sözleşme süresi sonlanmadan kredi kartı iptali yapmak istenirse cayma bedeli ödenmesi gerekir.

Kredi kartı nasıl kapatılır? Kredi kartı iptali için yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Kredi kartı kapatma işlemini en hızlı şekilde nasıl yapabileceğinizi sizinle paylaşacağız. Kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız tüm bankalar için en hızlı yöntemi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı kapatma işlemini yapabileceğiniz birden fazla yol bulunuyor. En hızlı yöntem olarak şubeye gitmeden mobil bankacılıktan kredi kartı kapatma veya aşağıda listeleyeceğimiz diğer yolları kullanabilirsiniz. Kredi kartını kullandığınız banka için kredi kartı iptali telefon numarası bilgilerinede ulaşabilirsiniz. Kredi kartı iptali için telefon numarası ve detaylarını bulabileceğiniz bankalar listesi aşağıdadır.

Kredi kartı iptal etme yolları nelerdir;

 • Mobil bankacılıktan kredi kartı kapatma
 • İnternet bankacılığından kredi kartı iptali
 • Müşteri hizmetlerinden kredi kartı kapatma

Hızlı kredi kapatma yöntemleri olan bankalar;

 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • TEB
 • HSBC
 • QNB Finansbank
 • Enpara
 • Denizbank

Yukarıda listelediğimiz bankaların kredi kartı iptal etme adımlarını detaylarıyla paylaşacağız. Kullandığınız bankanın kredi kartı iptalinde işlem yöntemlerine içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı iptal yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak İş Bankası kredi kartının iptali talep edilebilir. Müşteri hizmetlerine bağlanarak kartı kapatmak istendiğinin söylenmesi yeterlidir. Kredi kartı kapatma başvurusu yapıldıktan sonra kart kullanıma kapatılır.
 • İş Bankası şubesine kimlik belgesi ile beraber giderek kredi kartı kapatma isteği iletilebilir. Şube çalışanı kart sahibine kredi kartı iptal formu doldurtur ve form imzalandıktan sonra kart iptal edilir.
 • İş Bankası mobil ve internet bankacılığı üzerinden Kartlarım menüsüne giriş yapılmalıdır. Kart İptali menüsüne geçiş yapılmalıdır. Kredi kartı iptal butonunun açık olmaması halinde İletişim butonu üzerinden banka ile iletişime geçilmesi gereklidir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA kredi kartı kapatma yolları aşağıda verilmiştir:

 • 444 0 333 veya 0850 222 0 333 numaralı telefon numarası üzerinden Garanti BBVA kredi kartı iptal talebi iletilebilir. Müşteri hizmetleri arandığında sesli yanıt sistemi ile karşılaşılır. Kredi kartı iptali dendiğinde ilgili menüye yönlendirilir. Ardından müşteri temsilcisine bağlantı gerçekleştirilerek kart kapatma talebi oluşturulabilir.
 • Garanti BBVA şubesine kimlik belgesi ile beraber giderek kredi kartını kapatma talebi oluşturulabilir. Kart iptal dilekçesi doldurulduktan ve kart borçlarının tamamı ödendikten sonra kart iptal işlemi gerçekleşir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı iptali yöntemleri aşağıda belirtilmiştir:

 • 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası aranmalıdır. Müşteri temsilcisine bağlanarak veya hizmet menüsünden kredi kartı kapatma talebi iletilmelidir. Yapılacak olan işlemin teyit edilebilmesi için bankanın müşteri danışmanları kart sahibine geri dönüş gerçekleştirir. Kart sahibinin talebini teyit etmesi ile beraber kart kapatma işlemi onaylanır.
 • Ziraat Bankası şubesi üzerinden kredi kartının kapatılması talep edilebilir. Banka şubesindeki görevli, kart sahibinin kartının kapatılmaya uygun olup olmadığını kontrol eder. Kartın herhangi bir borcu olmaması halinde kapatma işlemi gerçekleşir.

Halkbank Kredi Kartı Kapatma Yöntemi

Halkbank kredi kartı iptali için yapılabilecekler şu şekildedir:

 • 0850 222 0 400 numaralı müşteri hizmetleri iletişim merkezi aranabilir. Sesli yanıt sistemi ile karşılaşıldığında, kredi kartımı kapatmak istiyorum denmesi gereklidir. Taleple bağlantılı olarak kart sahibi direkt olarak müşteri temsilcisine aktarılır. Kart sahibinin kimliği teyit edildikten sonra kredi kartını neden kapatmak istediği sorulur. Ardından kendisine sunulan çözüm önerilerine rağmen kartını kapatmak isterse, kredi kartı iptal işlemi gerçekleştirilir.
 • Halkbank şubesine gittikten sonra banka görevlisine kredi kartını kapatmak istendiği söylenmelidir. Kredi kartı iptal formu doldurularak imzalanmalıdır ve kredi kartı otomatik olarak banka tarafından iptal edilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kapatma Nereden Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı iptali için izlenebilecek yollar arasında sadece banka şubesine gitmek vardır. Yapı Kredi Bankası şubesine giderek banak görevlisine kredi kartını iptal etmek istendiği söylenmelidir. Kredi kartı banka görevlisine teslim edilmeli ve kart iptal talebi yazılı dilekçe ile bildirilmelidir. Kart iptal talebi iletildikten sonra kartın iptal edilebilmesi için ortalama 7 gün geçmesi gereklidir. Banka kart iptali gerçekleştiğinde kart sahibine gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Akbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Akbank kredi kartı kapatma işlemi için uygulanabilecek yöntemler şunlardır:

 • Kredi kartı iptali & kapatma talebi için 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri temsilcisinin sorduğu sorulara doğru cevap verilerek kredi kartı iptal talebi oluşturulabilir ve kart iptal ettirilebilir.
 • En yakın Akbank şubesine giderek kredi kartı iptal başvurusunda bulunulabilir. Kredi kartını kapattırmak için form doldurulmalı ve kartı iptal etmek isteme nedeni bankaya bildirilmelidir. Banka talebi işleme alarak kredi kartını iptal eder.

Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Yöntemleri Nelerdir?

Vakıfbank kredi kartı kapatma yolları şöyledir:

 • 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetleri aranarak kredi kartı iptal edilebilir. Kayıp veya çalıntı nedeni ile iptal işlemi yapılacaksa, kayıp çalıntı menüsü üzerinden talep iletilmelidir. Ancak farklı bir sebeple kredi kartı iptali yapmak isteniyorsa müşteri temsilcisine bağlanarak durum bildirilmelidir.
 • En yakın Vakıfbank şubesine kredi kartı ve kimlik belgesi ile beraber giderek kredi kartının iptal edilmesi talep edilebilir. Banka görevlisinin yardımı ile beraber kredi kartı iptal formu doldurulduktan sonra kart iptali tamamlanır.

TEB Kredi Kartı Kapatma Yolları Nelerdir?

TEB kredi kartı iptal etme yöntemleri aşağıdadır:

 • 0850 200 06 66 numaralı müşteri hizmetlerinden müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır. Kredi kartı iptal nedeni belirtilerek talep oluşturulmalıdır. Kart sahibinin talebi alındıktan sonra kredi kartının tamamen iptal edilmesi için beklenmesi gerekebilir. Kart tamamen iptal edildiğinde kart sahibine SMS ile bilgilendirme yapılır. Ayrıca kart sahibi talebi ile ilgili onay alınması için tekrar banka tarafından aranabilir.
 • TEB internet bankacılığı üzerinden kredi kartı menüsüne girilmelidir. Dilek ve şikayet için hazırlanmış olan form doldurulmalıdır. Kredi kartı iptal talebi bu şekilde bankaya iletilir ve banka görevlisi tarafından teyit için kart sahibi aranır.
 • TEB şubesine giderek dilekçe ve kimlik kartı ile beraber kredi kartı kapatma talebi iletilebilir.

HSBC Kredi Kartı İptal Etme Yolları Nelerdir?

HSBC kredi kartı kapatma yöntemleri aşağıda listelenmiştir:

 • Yurt içinde olanların 0850 211 0 111 ve yurt dışında olanların +90850 211 0 111 numarasını aramaları gereklidir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredi kartı iptal talebinde bulunulmalı ve müşteri temsilcisinin soruları cevaplandırılmalıdır.
 • HSBC şubesine giderek kredi kartı iptal talebinde bulunulabilir. Kart sahibine banka tarafından alternatif fırsatlar sunulur. Kabul etmemesi halinde kredi kartının iptali gerçekleşir.

Finansbank Kredi Kartı Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

Finansbank kredi kartı iptali nasıl yapılır yolları aşağıda sıralanmıştır:

 • 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerinden müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı iptal talebinde bulunulabilir. Kredi kartının kaybedildiği durumlarda, kredi kartının kaybedildiği ve yeni kart istenmediği belirtilmelidir.
 • QNB Finansbank şubesine giderek kredi kartının iptal edilmek istendiği söylenmelidir. Bankadaki görevli kart sahibinden yazılı onay istediği için dilekçe gereklidir.

Enpara Kredi Kartı İptali ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Enpara kredi kartı kapatma işlemi için uygulanacak yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • 0850 222 36 63 aranarak kredi kartı iptali istenebilir.
 • Enpara’nın internet şubesi üzerinden kredi kartı iptali yapılabilir. Sadece internet bankacılığına giriş için internet bankacılığı şifresinin olması yeterlidir.

Denizbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı iptal ettirme yöntemleri şu şekildedir:

 • Denizbank müşteri hizmetlerinden kredi kartı iptali yapmak için 0850 222 0 800 aranarak talep iletilmelidir.
 • İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartları menüsünden iptal talepleri oluşturulmalıdır.
 • Kredi kartı iptali & kapatma talebi Denizbank şubelerinden bankaya dilekçe verilerek yapılabilir.

Kredi Kartı Kapatma Dilekçesi Örneği

Bazı bankalar tarafından kart kapatılırken istenen kredi kartı iptal dilekçesi örneğini aşağıdaki gibi doldurabilirsiniz.

Kredi Kartı Kapatma Dilekçesi Örneği
Kredi Kartı Kapatma Dilekçesi Örneği

Kredi Kartı Kapatma Cezası Nedir?

Kredi kartını kapattığımda ceza öder miyim? Sorusu soruluyor. Bankaların sahip olduğunuz kartınızı kapatmak istediğinizde yasal olarak hiçbir ücret isteyemez. Ancak bazı kampanyalı kredi kartları indirimli olarak süre sözleşmeli sunulduğu için belirtilen tarihten önce alınan kart kapatılırsa “kapatma cezası” olarak bilinen tutarı isteyebiliyor.

YouTube video
Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Şifresi alınmamış kredi kartı iptali için bu içeriğimize göz atabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı işlem iptali için şu içeriğe gidebilirsiniz.

Tüm bankalar için kredi kartı kapatma ve iptal etme yöntemleriyle birlikte telefon numarasını derledik. Kart iptali ile ilgili merak ettiklerinizi yorum yaparak bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir