Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır? • TÜM BANKALAR

Kredi kartı temassız özelliği kapatma nasıl yapılır? Banka kartı veya kredi kartı temassız kapatma işlemini internet bankacılığından, mobil bankacılık uygulamasından veya müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı şifresiz işlem kapatma işlemini en hızlı şekilde yapmanız için anında temassız kapatma yöntemini sizinle paylaşacağız. Bu yöntemle birlikte kredi kartı veya banka kartınızla şifresiz işlem, temassız ödeme özelliğini hemen iptal edebilirsiniz. Kredi kartı ile yapacağınız ödemeleri şifrenizi girerek güvenli bir şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

Şubeye gitmeden temassız ödeme kapatma yöntemini anında gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz. Kredi kartının temassız özelliğini kapatmak isteyenler işlemlerini online bankacılık ile ya da şubelerden yapabilir. Kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemleri başvurudan hemen sonra kısa sürede gerçekleşir. Kredi kartı şifresiz işlem kapatma yöntemleri tüm bankalar için bulunuyor.

En Hızlı Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Yöntemi Nedir?

Kredi kartı şifresiz işleme kapatma yöntemi yani temassız ödemeyi kapatmak için en hızlı olarak uygulayabileceğiniz adımlar bulunuyor. Birden fazla yöntemle temassız ödemeyi kapatabildiğiniz gibi şubeye gitmeden müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasından giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. En hızlı yöntem olarak ise müşteri hizmetleri ile görüşerek veya mobil bankacılık uygulamasından yapılabilir. Aşağıda en hızlı yöntemleri detaylarıyla tüm bankalar için bulabilirsiniz.

YouTube video
Temassız Ödeme Güvenli Mi? Nasıl Kapatılır?

Yapı Kredi WorldCard Temassız Ödeme Kapatma

Yapı Kredi müşterileri kredi kartlarının temassız özelliğini kapatmak istediklerinde bu işlemlerini online olarak yapabilir. Mobil ya da internet bankacılığı kullanan müşteriler müşteri numarası ve müşteri şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra tüm işlemlerine online olarak devam edebilir. Ardından kart işlemlerinden kredi kartına girilir. “Ayarlar” sekmesinden kart ayarlarında “Temassız Ödeme” ayarlarında kapatılmak istenilen şekilde değişiklik yapılabilir. Ayrıca Yapı Kredi Worldcard veya diğer hesap kartlarınızı şifresiz işlemlere yani temassız özelliğini kapatmak için müşteri hizmetlerini (0850 222 0444) arayabilirsiniz.

Akbank Axess Temassız Kart Özelliği Nasıl Kapatılır?

Akbank temassız kapatma nasıl yapılır? Akbank’tan hizmet alan müşteriler ödeme yöntemi olarak temassız kapatma ile ilgili güncellemeleri müşteri hizmetleri numarası olan 444 2 525 hattı üzerinden yapabilir. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmelerde temassız ödeme özelliği ile her türlü destek ve bilgi alınabilir. Bununla birlikte banka şubelerinden ya da online bankacılık ile de tüm kart işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Banka şubelerine gitmek isteyenler işlemlerini mesai saatleri içinde kolay bir şekilde yapabilir. Akbank Axess card veya diğer kartlarını kullanan ve mobil bankacılık uygulaması olan Akbank Direkt’e giriş yapabilen müşteriler kredi kartı ayarlarından kolayca temassız özelliği kapatma işlemini yapabilir.

İş Bankası Maximum Temassız Kart Özelliği Kapatma

İş Bankası Maximum kart temassız ödeme nasıl kapatılır? İş Bankası ile işlem yapmak isteyen müşteriler temassız özelliğini kapatma işlemi için banka şubelerine gitmeye gerek duymadan yapabilir.  İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 222 0444 numaralı müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeler sonucunda kart tercihleri güncellenir ve müşteriler kartlarını temassız ödemeli olarak kullanamaz. İş Bankası Maximum kart müşterileri kredi kartı ile ilgili diğer isteklerini de aynı şekilde şubeye gitmeden yapabilir. Bu yöntemi uygulayarak kredi kartınızı şifresiz işleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Temassız Özelliği Kapatma Yöntemi

Ziraat Bankası kredi kartı temassız ödeme kapatma işlemi nasıl yapılır? Ziraat Bankası temassız kart kullanan müşteriler istedikleri zaman kart ayarlarını kapatma işlemini yaptırabilir. Banka ile yapılan işlemlerde telefon ya da şube bankacılığı kullanılabilir. Şubeler mesai saatleri olan sabah 8:30 ile akşam 17:00 arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları ise işlemler yapılamamaktadır. Şubelerden yapılan işlemlerin tamamında banka müşteri temsilcileri yer alır. Banka görevlilerinden diğer tüm konulardan da kolay bir şekilde destek alınabilir.

Diğer kartlarda olduğu gibi Ziraat Bankası müşterileri de kartlarının temassız özelliğini kolayca kapatabilir. Bunun için müşteri hizmetlerinden ya da şubelerden destek alınabilir. Müşteri hizmetlerinden destek almak isteyenler 444 00 00 numaralı hattı arayabilir. Günün her vaktinde bankacılık işlemlerinden bazıları numara üzerinden yapılabilir. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeler kalite gereği kayıt altına alınır.  Temassız özelliğini kapatmak isteyenler diledikleri zaman yeniden açtırabilir.

Halkbank Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır?

Halkbank temassız özelliği kapatma yolu nedir? Halkbank kart ayarlarına mobil bankacılık üzerinden erişerek kredi kartı temassız özelliği kapatmak mümkündür. Bunun için mobil bankacılık indirilir ve ardından giriş yapılır. Giriş yapma sırasında şifre istenir. Şifreler bankadan temin edilebilir. Kolayca giriş yapılan mobil bankacılık ile kartın ödeme yöntemi olarak hangi şekilde kullanılacağı ile ilgili temassız kart özelliği kapatma işleminden güncelleme yapılabilir. Müşteriler nerede olursa olsun oturdukları yerden bankacılık ve kart işlemlerini yapabilir. Bunun yanı sıra temassız ödeme kapatma işlemi için internet bankacılığını da kullanmak isteyen müşteriler “https://www.halkbank.com.tr/” adresinden erişim sağlayabilir. Giriş işleminin ardından kart ayarlarına ulaşabilir ve temassız kart özelliğini kapatabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden banka kartı veya kredi kartı temassız kapatma işlemi için 0850 222 04 00 numarasından destek alabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Nasıl Kapatılır?

Vakıfbank temassız ödeme kapatma yöntemi merak ediliyor. Müşteriler Vakıfbank kartlarının temassız özelliğini kapatmak istediklerinde bankalardan ya da online kanallardan destek alabilir. Bankanın müşteri temsilcileri şubelerden gerekli desteği verir. Fakat hafta sonları ve resmi tatillerde gerekli destek alınamaz. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler bankanın numarası olan 0850 222 07 24 hat üzerinden de 7 gün 24 saat gerekli hizmeti alabilir. Telefon ile yapılan görüşmelerde kesintisiz bir hizmet verilir. Günün her saatinde her türlü konuda bilgi alınabilir. Ayrıca Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla kredi kartı ayarlarına girerek temassız özelliği kapatma işlemini yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Temassız Özelliği Kapatma Yolu Nedir?     

QNB Finansbank mobilden temassız ödeme kapatma yöntemi nedir sorusu soruluyor. Finansbank müşterileri temassız özelliğini diledikleri zaman kapatabilir. Bu özelliğin kapanması halinde pos cihazlarında yapılan tüm işlemlerde müşterilerden şifre istenir. Şifresiz işlem yapmak isteyenler yeniden temassız özelliğini açtırmak zorundadır. Tüm bankacılık işlemleri aynı zamanda şubelerden de hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bankada yer alan çalışanlar ile her türlü bankacılık işlemini kısa sürede yapmak mümkündür. Ayrıca QNB Finansbank müşteri hizmetlerinden 0850 222 0900 temassız ödeme yöntemini kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Enpara Temassız Özelliğini Kapatma Yolları

Enpara kartı temassız ödeme yöntemi nasıl kapatılır? Enpara şubesiz bankacılık özelliği ile şubelere gitmeye gerek duymadan kredi kartı temassız özelliği kapatılabilir.  Bu özellikten faydalanmak istemeyen müşteriler bankanın mobil uygulaması ile ya da internet bankacılığı kanalı ile işlemlerini kısa sürede yapabilir. Temassız özellik tercihleri değiştirilmek istenildiğinde ise ayarlarda yeniden değişiklik yapmak mümkün. Müşteriler diledikleri zaman şube kullanmadan tüm değişliklerde bulunabilir. Enpara temassız özelliğini kapatmak için müşteri hizmetlerine 0850 222 3663 numarasından ulaşabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Yöntemi

Garanti Bankası kredi kartı temassız ödeme kapatma yolu ile bonus kredi kartı temassız özelliği kapatılabilir. Bunun için şubelere giderek mesai saatleri içinde başvuruda bulunulabilir. Bunun yanı sıra kart işlemleri ile ilgili her türlü bilgiye 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerinden de ulaşmak mümkün. Hem hafta sonları hem de mesai saatleri dışında da hizmet veren müşteri temsilcileri müşterilerin her türlü bankacılık ve kart işlemleri ile ilgili sorunlarına çözüm bulmaktadır. Daha detaylı bilgi de telefon ile kolayca öğrenilebilir. Ayrıca şubelere giderek de kart ve bankacılık ile ilgili tüm işlemler tamamlanabilir.

Denizbank Temassız Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır?

Denizbank müşterisi olanlar kredi kartlarını temassız özelliklerini kapatmak istediklerinde şubelere gidip banka temsilcileri ile işlemlerini yapabilir. Banka hafta içi çalışır ve hafta sonu kapalıdır. Bunun yanı sıra bankanın mesai saatleri 8:30 ile 17:00 arasındadır. Müşteriler mesai saatleri içinde kendilerine en yakın şubeyi seçerek her türlü hizmeti alabilir. En yakın şubeyi bulmak için haritalar özelliğinden de faydalanılabilir. Tüm bankacılık işlemleri şubelerden çalışma saatleri içinde kesintisiz bir şekilde verilebilir. Denizbank mobil ile kredi kartı özelliklerinden temassız ödeme yöntemini kapatma seçeneğiniz de bulunuyor. Denizbank müşteri hizmetleriyle görüşerek temassız ödeme kapatmak için 0850 222 0800 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır?

TEB temassız özelliği kapatma işlemi nasıl yapılır? TEB müşterileri için kart işlemlerinde kolaylıklar sunar. Mobil uygulama indirildikten sonra öncelikle giriş yapılır. Ardından sistemde otomatik olarak kartlarınız görünür. İlgili karta tıklanır ve kart ayarlarına girilir. Kart ayarlarından kart ile ilgili kullanılmak ya da kullanıma kapatılmak istenilen her türlü özellik değiştirilebilir. Kart ile ilgili tüm işlemler aynı sekmede yer alır bu yöntemle TEB kredi kartınızı temassız özelliğini kapatabilirsiniz.. Yapılması kolay olan ayarlar ile tüm müşteriler kendi ile ilgili tercihlerini değiştirebilir.

Bunun yanı sıra temassız ödeme yöntemi kapatma işlemine şubeler de destek olmaktadır. Şubeye gitmek isteyen TEB müşterileri diledikleri zaman şubelere de gidebilir. Çalışma saatleri akşam 17:00 itibari ile son bulur. Dolayısı ile bu saatten sonra şubelerden işlem yapılmaz. Fakat 17:00 önce bankalardan her türlü kredi kartı işlemleri, bankacılık işlemleri, hesap işlemleri, vb. gibi diğer tüm işlemler de hızlı bir şekilde yapılabilir.

TEB kredi kartı temassız ödeme kapatma işlemi için müşteri temsilcisinden destek almak isteyen müşteriler ise 0850 200 06 66 numaralı müşteri hizmetleri destek hattını arayabilir. Şubelerden mesai saatleri içinde hizmet alınsa da telefon bankacılığı 7 gün 24 saat hizmet verir. Müşteriler tüm resmi tatillerde de bankacılık işlemlerini yapabilir ya da işlemler hakkında gerekli bilgiye sahip olabilir. Bankacılık işlemleri aynı zamanda internet bankacılığı ile de yapılabilmektedir. Mobil bankacılık ile benzer olan adımlar sağlandığında internet bankacılığı de kart işlemlerinde kullanılabilir. Kart ayarlarına kart işlemleri sekmesinden erişim sağlanabilir. Hem internet hem de mobil bankacılık işlemleri online olarak yapılır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan bütün bankacılık işlemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde tüm bankalar için en hızlı kredi kartı temassız özelliği kapatma yöntemini ve temassız kart iptal etme yolunu internet bankacılığından, mobil bankacılık uygulamalarından veya müşteri hizmetlerinden olmak üzere sizinle paylaştık.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir