Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Ve Limitleri • Başvuru Onaylı 2022

Öğrenciye kredi veren bankalar, 18 yaşını doldurmuş ve düzenli geliri olan öğrencilere kredi verir. Aylık düzenli geliri olmayanların kendilerinin yerine velilerinin öğrenciye kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları gereklidir. Bankaya kredi taksitlerini ödeyebilecek bütçeye sahip olunduğunun kanıtlanması gereklidir. Ayrıca eğitim masraflarını karşılamak için alınan kredi olduğu için eğitim masraflarının bedelinin yer aldığı bir belge ile bankaya kredi başvurusu yapılmalıdır. Öğrencilerin kredi şartlarını taşımamaları halinde, kredi kartı alarak kredi notlarını artırmaları ve sonrasında tekrar kredi başvurusu yapmaları gereklidir.

Öğrenci kredisi olarak bilinen eğitim kredisi nasıl alınır, öğrenci için kredi kampanyaları sunan tüm bankaları sizler için araştırdık. Ayrıca öğrenciye faizsiz kredi veren katılım bankalarını içeriğimizde sizinle paylaşacağız. Öğrenci kredisi başvurusu hakkında tüm detayları bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hangi banka öğrenciye kredi veriyor? Öğrenciler, üniversiteliler finansman ihtiyaçlarında bankaların en yüksek limit kredi kampanyalarına başvurabiliyor. Öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri dahilinde anında onaylı kredi cep şubeden alınabiliyor. Öğrenci kredisi veya eğitim kredisi öğrenci için alınabilecek kredi çeşitleri arasındadır.

Eğitim kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Albaraka Türk
 • Denizbank
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Koç Finans
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • QNB Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların Başvuru Şartları Nelerdir?

Öğrenci için kredi veren bankalara başvurmadan önce koşullarını biliyor olmanız yeterli olacaktır. İhtiyaç veya öğrenci kredisi başvurularında aranan şartları sizin için listeledik.

Eğitim kredisi başvuru koşulları aşağıda verilmiştir:

 • Başvuru yapacak öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları gereklidir. Bazı bankalar alt yaş sınırı olarak 20’yi kabul eder.
 • Resmi geçerliliği olan bir gelir belgesi sunulmalıdır.
 • Kredi ve kredi kartı ödeme geçmişinin düzenli olması istenir.
 • Banka öğrenciden ipotek talep etmişse ve başvuru sahibi evliyse, eşinin yazılı olarak rızasının olması gereklidir.
 • Eğitim kurumu için öğrenim bedelini gösteren evrak sunulmalıdır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların İstedikleri Belgeler Nelerdir?

Eğitim kredisi başvuru evrakları aşağıda sıralanmıştır:

 • Eğitim kredisi başvuru dilekçesi sunulmalıdır.
 • Kimlik belgesi istenir.
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi talep edilir.
 • Öğrencinin eğitim ve öğretimi ile ilgili resmi evraklar sunulmalıdır.

Albaraka Eğitim Kredisi Faizsiz Veriliyor Mu?

Albaraka Türk öğrenci kredisi için öğrencilere maksimum 12 ay vade seçeneği sunulur. Aylık olarak kredi hesaplamasına uygulanacak kar oranı ise %1.79’dur. 18 yaşını doldurmuş olanlara kullandırılan bir kredidir. 12 ay vade ile 20.000 TL kredi alındığında, toplam geri ödeme tutarı 22.901,09 TL olur. Aylık taksit tutarı ise, 1.908,42 TL olarak hesaplanır.

Denizbank Öğrenci Kredisi Limitleri Nedir?

Denizbank eğitim kredisi; üniversite ücreti, kurs ücreti ve diğer eğitim masrafları için alınabilecek bir kredi türüdür. Banka şubeleri üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir. Denizbank eğitim kredisinin özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Eğitim kredisi için üst limit 55.000 TL’dir.
 • Öğrenci kredisi aylık faiz oranı %1.90’dır.
 • 20.000 TL eğitim kredisi 36 ay vade ile alındığında; 820.37 TL aylık taksit ödemesi yapılması gereklidir. Toplamda ödenmesi geri gereken tutar 29.533,4 TL’dir.

Halkbank Öğrenci Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Halkbank eğitim kredisi masraflı ve masrafsız olmak üzere iki şekilde alınabilir. Masrafsız eğitim kredisinde öğrencilerden dosya masrafı alınmazken masraflı öğrenci kredilerinde dosya masrafı talep edilir. Halkbank öğrenci kredisinin özellikleri şu şekildedir:

 • Öğrenciye kredi veren bankalar arasında olan Halkbank’ta 100.000 TL’ye kadar eğitim kredisi verilir.
 • 36 aya kadar vade seçeneği ile öğrenci kredisi verilir.
 • Masraflı öğrenci kredisinde aylık %1.58 oranında faiz uygulaması yapılırken masrafsız öğrenci kredisinde %1.63 oranında faiz uygulanır.
 • İlk taksit ödemesini 2 ay erteleme imkanı sunulur.
 • Taksit ödemelerini artan veya azalan miktarlarda ödemek mümkün olduğu gibi aylık ve 3 aylık periyotlarda da ödeme yapılabilir.
 • 36 ay vade ile 20.000 TL masraflı eğitim kredisi alındığında; aylık taksit tutarı 771.61 TL’dir. Toplam geri ödeme tutarı ise, 27.778,06 TL’dir.

İş Bankası Öğrenci Kredisinin Ayrıntıları Nelerdir?

İş Bankası eğitim kredisi başvurusu, gerekli belgeler ile beraber banka şubesi üzerinden yapılmalıdır. Kreş, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve master gibi eğitim giderleri için başvuru yapılabilecek bir kredi türüdür. İş Bankası öğrenci kredisinin özellikleri şöyledir:

 • Aylık %2.30 faiz oranı ile İş Bankası’ndan eğitim kredisi alabilmek mümkündür.
 • Öğrenci kredisinde maksimum vade seçeneği 36 aydır.
 • 20.000 TL eğitim kredisinin 36 ay taksit ile alınması halinde, toplamda geri ödenecek olan tutar 31.808,41 TL’dir. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı ise, 883.57 TL’dir.
 • İş Bankası eğitim kredisi faiz oranları için güncel web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk öğrenci kredisi, öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bütün harcamaları için kullanabilecekleri bir kredi türüdür. Katılım bankası olması sebebi ile harcamalara faiz uygulaması yapılmaz. Kar oranı üzerinden ödeme planı oluşturulur. Aylık %1.66 kar oranı ile hem yurt içi hem de yurt içi eğitim masrafları için verilen bir kredidir. Eğitim masraflarına harcanacak 20.000 TL kredinin 36 ay vade ile alınması durumunda, ödenecek taksit tutarı 783.65 TL olarak belirlenir. Toplamda geri ödemesi yapılacak olan tutar ise, 28.211,38 TL’dir.

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi Detayları Nelerdir?

QNB Finansbank eğitim kredisi, Erasmus+Master kredisi olarak bilinir. Türkiye’deki üniversitelerde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Avrupa’daki anlaşmalı üniversitelere yüksek lisans için kabul almış olanlara verilen bir kredidir. 1 senelik yüksek lisans programlarına katılacak olanlar için 116.000 TL’ye, 2 yıllık yüksek lisans programlarına kabul almış olanlar için 175.000 TL’ye kadar kredi verilir. Teminatsız verilen bir kredi olmasının yanı sıra öğrencilerden kredi tahsis ücreti de talep edilmez.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi uzaktan eğitim kredisi başvurusu için TEST hesabı açılmalıdır. Taksitli Eğitim Sistemi hesabı açan öğrenciler, eğitim masrafları için istedikleri zaman para çekebilirler. Yapı Kredi Bankası’nın web sitesi üzerinden TEST başvuru formu doldurarak hesap açılabilir. 5 dakika içerisinde yapılan başvuru sonuçlanır ve öğrencilere bildirilir. Öğrenci kredisi başvuruları mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Bunun için uygulamadan önce Ödemeler, ardından Okul Ödemeleri ve en son Taksitli Eğitim Sistemi butonlarına tıklanması gereklidir. Yapı Kredi Bankası’ndan eğitim kredisi alanların kredilerine uygulanacak olan aylık faiz oranı, başvuru sahiplerinin kredi skorlarına göre farklılık gösterir. Kredi faiz oranları %2.17 ile %2.23 arasında değişiklik gösterir. 20.000 TL öğrenci kredisini 36 ay vade ile alan öğrenciler yaklaşık olarak aylık 894.88 TL taksit ödemesi yaparlar. Toplam geri ödeme tutarı ise, 32.215,56 TL’dir.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kampanyası Nedir?

Ziraat Bankası eğitim kredisi için önemli detaylar şunlardır:

 • Azami 36 ay vade imkanı sunulur.
 • Kurs, okul ve dershane gibi eğitim masrafları için Ziraat Bankası eğitim kredisine başvuru yapılabilir.
 • Ziraat Bankası’nın öğrenci kredisi için belirlediği faiz oranı %1.58’dir. Her vade için sabit olan faiz oranıdır.
 • 12-36 ay aralığında vade seçeneği ile kredi alanların kredi tahsis ücretleri %0.50, hayat sigortası tutarları 132.110 TL ve yıllık maliyet oranı da %25.7624’tür.
 • Eğitim masrafları için 20.000 TL kredi 36 ay vade ile alınırsa; aylık taksit miktarı 772.11 TL’dir. Kredi vadesi süresince toplamda ödenmesi gereken tutar 27.815,23 TL’dir.

Ziraat Katılım Bankası Öğrenci Kredisi Ödeme Planı Nasıldır?

Ziraat Katılım eğitim kredisi, faizsiz ve kar payı üzerinden alınabilecek bir kredidir. Aylık uygulanan kar payı ise %1.60 oranındadır. 36 aya kadar vade seçeneği sunulur. Aynı zamanda ödemeler aylık eşit taksitler ile gerçekleştirilir. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında olan Ziraat Katılım Bankası’ndan 36 ay vade ile 20.000 TL öğrenci kredisi alındığında, bankanın aylık talep edeceği taksit tutarı 771.61 TL’dir. Toplamda geri ödeme yapılacak olan tutar ise, 27.778,06 TL olarak hesaplanır. Faizsiz kredi veren katılım bankalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredisi Ne Kadar?

Yüksek limitli öğrenci kredisi almak isteyen üniversiteliler için devlet tarafından verilen KYK bursu haricinde özel bankaların ihtiyaç ve eğitim kredisi limitleri farklıdır. Özel bankaların verebileceği kredi tutarları geçmiş banka kullanımlarınız neticesinde belirlenir. Onaylı kredi tutarınızı bankaların mobil şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye kredi veren bankalar listesini ve öğrenci için kredi başvurusu yollarını derledik. Anında onaylı kredi başvurusu ve öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir