Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar • Tamamına Kredili Ev

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileri? Tamamına kredili ev almak istiyorum diyen peşinatsız ev kredisi nasıl alınır merak ediyor. Ev kredisi için peşinat miktarı ne kadar elinde nakit para olmayan veya peşinat vermeden aylık düzenli taksit ödemeleriyle ev almak son zamanlarda oldukça araştırılan bir konudur. Çoğu zaman aldığınız evi kiraya vererek taksit ödemesinin yüksek kısmını elde edip kalan tutarı ekleyerek ev sahibi olma imkanınız olabilir. Bununla birlikte peşinatsız ev kampanyalarına katılarak fırsatları yakalayabilirsiniz.

Tamamına kredili ev peşinatsız ev satan firmaların projeleri nerede? Konut kredisi çekmek isteyenler alacakları konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilmektedirler. Konut kredisi çekmek için kredi ile alınacak olan konutun ipotek ettirilmesi gerekmektedir. Bankaların verebilecekleri maksimum kredi tutarları, vade sayıları, uyguladıkları faiz oranları ve kredi özellikleri değişiklik göstermektedir. Peki konut alıp kiraya vermek veya peşin ödeme yapmadan ev sahibi olmak için ne yapmak gerekir? İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara gibi birçok büyük ilimizde peşinatsız konut satan firmaların projeleri ve peşinatsız konut kredisi veren bankaları tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız.

Evin Tamamına Kredi Alabilir Miyim?

Tamamına kredili ev alabilir miyim? Konut kredisi için peşinat ne kadardır, 0 TL peşinatla evin tamamına kredi veren bankalar hangileri? Ev kredisi için peşinat miktarı % olarak belirlenmiştir. Örneğin 100 bin liralık ev için ödemeniz gereken minimum peşinat tutarı 20 bin TL’dir. Biz örnek olarak 300 bin TL’lik bir ev alacağınızı varsayalım bu durumda evin fiyatının %80’lik kısmı 240 Bin TL için kredi çekebilir ve 60 bin TL peşinat vererek alabilirsiniz. Bazı inşaat firmaları 1000 TL taksitle, 2000 TL taksitle, 3000 TL taksitle ev projelerini satışa sunuyor. Tamamına kredili ev almanın 3 diğer yolunu içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Tamamına kredili hiç peşinatsız ev kredisi veren bankalar listesini paylaşacağız. Bankalar resmi düzenleme gereğiyle evin değerinin %80’lik kısmına kredi imkanı tanımaktadır. Evin tamamına kredi almanız direkt olarak mümkün değildir. Bu nedenle evin tamamına kredi çıkarıyorum diyen kişilere kesinlikle itibar etmemeli ve kredi faiz oranlarını detayları karşılaştırma yapmalısınız. Peki evin %80’lik kısmına konut kredisi veren bankalar hangileri olduğunu tamamına konut kredisi için aşağıda listelediğimiz bankaları görebilirsiniz.

Tamamına kredili ev almak isteyenlere peşinatsız konut kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası Konut Kredisi
 • Halkbank Hesaplı Evim
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • ING Konut Kredisi
 • Akbank Konut Kredisi
 • Garanti BBVA Kiracıya Mortgage (Ev Kredisi)
 • Türkiye Finans Katılım Konut Finansmanı
 • ICBC Turkey Yeni Evim Kredisi
 • İş Bankası Konut Kredisi
 • Odeabank
 • Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Evin tamamına kredi veren bankalardan resmi olarak ev sahibi olmak için kredi çekebilirsiniz. Hangi bankadan daha uygun faizli kredi çekebileceğinizi aşağıda örnek tabloda listeledik. Güncel faiz tutarlarını ve kişiye özel kredi notu ile belirlenen limitler için en yakınınızda bulunan banka şubeleriyle görüşmelisiniz. Güncel peşinatsız ev kampanyalarını bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız konut kredisi ile tamamına kredili ev sahibi olma imkanı bulabilirsiniz. Peşinatsız ev kredisi başvurusu yapabilmek mümkündür. Peşinat ödemeden konut kredisi alabilmeleri için izleyebilecekleri yöntemler ise aşağıda verilmiştir.

Peşinatsız taksitle kira öder gibi ev sahibi olmanın 3 yolu şunlardır;

 • Peşinatı biriktirememiş olanlar, konut kredisi aldıktan sonra konut kredisine ek olarak bir de ihtiyaç kredisi almalıdırlar. Ev fiyatının %80 değerine kredi çekip kalan %20’lik peşinat için ek olarak ihtiyaç kredisi çekmek
 • Peşinatsız konut projelerine başvurarak (Aşağıda listeledik) Projelerin geliştirdikleri peşinat kampanyalarını gerçekleştirerek konut kredisi için başvuru yapılabilmektedir. Çoğunlukla toplu konut projelerinin yapılacağı zaman içerisinde peşinat kampanyaları düzenlenmektedir.
 • Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olan taşınmazları ipotek olarak göstererek konut kredisi başvurusu yapabilmeleri mümkündür. Bu sayede peşinat ödemelerine gerek olmamaktadır. Başvuru sahibi eğer evli ise; üzerine kayıtlı olan taşınmazı ipotek olarak göstermeden önce eşinden yazılı izin almalıdır.
YouTube video
Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız Ev Satan Firmalar Projeleri Listesi

Peşinatsız ev veren inşaat firmaları hangileridir? Tamamına kredili konut projelerine başvurarak inşaat firmalarının sağladığı ek fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Peşinatsız konut projelerine girmeden önce kesinlikle firmanın geçmişine ve herhangi bir olumsuz durumu olup olmadığını detaylı araştırmalısınız. Bu firmaların bir kısmı düşük peşinat alarak bir kısmına ise ek olarak ihtiyaç kredisi çekerek tamamını kredili alabilirsiniz. Peşinatsız ev satan inşaat firmalarının birçok il ve ilçede projeleri bulunuyor. İnşaat firmaların projelerinde peşinatsız ev kampanyaları tablosu şöyledir;

PEŞİNATSIZ KONUT PROJESİVADE KAMPANYASIBÖLGE
Ormanköy180 Ay Vadeİstanbul/Çekmeköy
Babacan Ataköy Konut120 Ay Vadeİstanbul/Ataköy
Renova EvleriBelirtilmemişİstanbul/Çekmeköy
Bizimevler Güzelce120 Ay Vadeİstanbul/Büyükçekmece
Rota Aydınoğlu48 Ay Vadeİstanbul/Maltepe
Marina 24Belirtilmemişİstanbul/Büyükçekmece
Royal GardenBelirtilmemişİstanbul/Kartal
Tabloda ki veriler projelerin web sitesinden derlenmiştir.

Tablo dışında İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa gibi illerimizde bulunan konut projeleri yazımıza daha sonra eklenecektir.

1000TL-2000TL-3000TL peşinatsız taksitle kira öder gibi ev sahibi olmanın yolları ve hiç birikimim yok banka kredisiz nasıl ev alabilirim adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

En Uygun Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi nasıl çekilir? Ev alırken düşük faizli kredi çekmek için araştırma yapmalısınız. Taksitle ev sahibi olmak için konut kredisi nasıl alınır tüm detaylarıyla aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

En uygun konut kredisi başvurusu nasıl yapılır detaylar aşağıdaki gibidir;

 • Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunun öğrenilmesi gerekmektedir. Banka için kredi notunun yeterli olmaması durumunda kredi başvurusu reddedilmektedir. Ayrıca kredi başvurusu yapan bir bireyin başvurusu eğer reddedilirse, bu durumda kredi notu daha da düşmektedir. Bu sebeple kredi notu düşük olanların başvuru yapmadan önce mutlaka kredi notlarını yükseltmeleri gerekmektedir.
 • Konut kredisi veren bankaların faiz ve maliyet oranları karşılaştırılmalıdır. Her bankanın sunduğu faiz ve maliyet oranları değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar dönem dönem faiz kampanyaları yapmaktadır.
 • Bankalar alınacak olan kredinin tutarının %100’ünü kredi olarak vermemektedir. Dolayısı ile konut kredisi ile ev alacak olanların belirli bir peşinat biriktirmiş olmaları gerekmektedir. Bankalar ev bedelinin %80’ine kadar kredi verebilmektedir. 100.000 TL’lik bir ev için maksimum 80.000 TL kredi alabilmek mümkün olmaktadır. Ancak bazı bankalar da müşterilerine konut kredisine ek olarak ihtiyaç kredisi vermektedirler. Kredi tutarını ihtiyaç kredisi ile tamamlama imkanı sunmaktadırlar.
 • Konut kredisi alınabilmesi için krediye konu olan binanın kat mülkiyetinin veya kat irtifakı tapusunun olması gerekmektedir.
 • Alınabilecek maksimum kredi tutarı; başvuru sahibinin gelir seviyesine ve ekspertiz raporu sonucuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi tutarının belirlenmesinde başvuru sahibinin gelir tutarı da etkili olduğu için eğer değeri çok fazla olan bir ev satın alınıyor ise; başvuru sahibine gelirinin az olması dolayısı ile çok fazla kredi çıkmayabilmektedir.

Konut Kredisi Kimlere Verilir?

Konut kredisi nasıl çıkar ve ev kredisi şartları gerekli evraklar nedir? Konut kredisi almak için diğer kredi türlerinde olduğu gibi bankaların istediği belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Kredi notu, banka sicil geçmiş ödemelerin gibi durumlar kredi onay süreci ve değerlendirmesinde göz önüne alınıyor.

En uygun konut kredisi kimlere verilir şartlar ve istenen evraklar şunlardır;

 • Bankalar başvuru formu talep etmektedir.
 • Başvuru sahibinin kimlik belgesi sunması gerekmektedir. Nüfus cüzdanına alternatif olarak sürücü belgesi ve pasaport gibi belgeler de kabul edilmektedir.
 • Konut kredisine başvuracak olan bireyin çalışma durumunu gösteren bir gelir belgesi sunması gerekmektedir. Kira ve faiz gibi ek geliri olması halinde ise; bu ek geliri belgelemelidir.
 • Satın alınacak olan konutun asgari %70 inşaat seviyesinde olduğu ve krediye konu olabileceği belgelenmelidir. Başvuruda bu belgeler sunulmalıdır.
 • Tüzel kişiler eğer konut kredisi için başvuruda bulunacaklarsa; ortağı oldukları şirketin ana sözleşmesinin yayımlandığı ticaret sicil gazetesini veya bu gazetenin fotokopisini sunmalıdırlar.
 • Konut kredisi çekmek isteyip serbest meslek ile uğraşanlar, meslek kuruluşlarından aldıkları üyelik belgesinin fotokopisini sunmalıdırlar.

Peşinatsız Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Tamamına kredili ev faiz hesaplaması nasıl yapılır? Peşinatsız konut kredisi hesaplamak için faiz oranları için %80 kısma ev kredisi, kalan %20’lik kısma ihtiyaç kredisi çekecekseniz aşağıda hem konut kredisi faiz oranları hem de ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla karşılaştırma yapabilirsiniz. Konut kredisi hesaplama yaparken tablodaki faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ VEREN BANKAFAİZ ORANI
Ziraat Bankası Konut Kredisi%1,29
ICBC Turkey Yeni Evim%2,07
Halkbank Hesaplı Evim%1,20
ING Bank Konut Kredisi%2,39
Akbank%2,02
Garanti BBVA%2,17
Türkiye Finans Katılım Konut Finansmanı%2,49
Yapı Kredi%2,05
Denizbank%2,40
İş Bankası%2,15
Bu tablodaki veriler bankaların * tarihindeki güncel konut kredisi faiz oranlarına göre derlenmiştir. Güncel oranlar değişiklik gösterebilir.

Yapı Kredi Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi hiç peşinatsız konut kredisi başvurusu; 444 0 445 Yapı Kredi Mortgage Hattı aranarak, https://www.yapikredimortgage.com/ adresine giriş yaparak veya Yapı Kredi Bankası şubesine giderek yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası konut kredisinin özellikleri ise aşağıda belirtilmiştir:

 • 120 aya kadar vade seçeneği ile konut kredisi verilmektedir.
 • Konut kredisi almak isteyenlerin vade sonunda maksimum yaşları 70 olabilmektedir.
 • Başvuru sahibi taksit ödemeleri için dönemi ve tutarı kendisi belirlemektedir.
 • Ödeme dönemi içerisinde ara ödeme yapabilmeye imkan tanınmaktadır. Bu sayede kalan taksit tutarları da azaltılabilmektedir.
 • Yatırım amaçlı ev almak isteyenler konut kredisi için başvuru yapabilmektedirler. Ayrıca tek başına bir ev alma imkanı olmayanlar, iki kişi ile ortak olarak konut kredisi alabilmektedirler.
 • 100.000 TL konut kredisi eğer 120 ay vade ile alınır ise; aylık uygulanacak olan faiz oranı güncel yukarıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Taksit tutarı 1.748,13 TL’dir. 60 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi almak istenmesi durumunda; aylık faiz oranı %1.38’dir. Aylık ödenecek taksit tutarı ise; 2.461,66 TL olmaktadır.

Garanti BBVA Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır?

Garanti bankası evin tamamına kredi çekmek için Garanti BBVA banka şubesine giderek, mobil uygulamadan başvuru yaparak veya internet bankacılığı kullanılarak başvuru yapılabilmektedir. Konut kredisinin nitelikleri ise aşağıda sıralanmıştır:

 • 500.000 TL’ye kadar konut kredisi verilmektedir.
 • 240 aya kadar Garanti BBVA’dan konut kredisi alabilmek mümkün olmaktadır.
 • %1.37 ile %1.48 arasında değişen faiz oranları uygulanmaktadır.
 • Kredi tutarının %0.5’i oranında kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.
 • Başvuru sahiplerinin alabileceği kredi tutarı hesaplanırken çıkartılan ekspertiz raporu için alınan ücret; gayrimenkulün konumuna, vasfına ve brüt alanına göre farklılık göstermektedir.
 • 240 ay vade ile 500.000 TL konut kredisi alacak olanlara aylık %1.48 oranında faiz uygulanmaktadır. Aylık taksit tutarı 7.624,33 TL olmaktadır. Toplamda geri ödenecek olan tutar ise; 1.829.843,87 TL’dir. Kredi masrafları ise; 3.610 TL tutmaktadır. Aynı tutarı 120 ay vade ile alanlar ise; %1.37 faiz oranı ile aylık 8.513,27 TL ödeme yapmaktadırlar. Toplamda geri ödeyecekleri tutar da 1.021.592,39 TL’ye düşmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası aylık taksitlerle ev kredisi almak için hem dijital bankacılık kanallarından hem de banka şubesine giderek başvuru yapılabilmektedir. İş Bankası konut kredisi ile ilgili bilinmesi gerekenler ise şöyledir:

 • 120 aya kadar vade seçeneği ile kredi verilmektedir.
 • İş Bankası’ndan konut kredisi alanlar, ödeme planlarını istekleri doğrultusunda oluşturabilmektedirler.
 • İş Bankası’ndan alınan konut kredisinin geri ödemesi aylık eşit taksitler ile yapılabileceği gibi iki ve üç aylık periyotlarda da yapılabilmektedir.
 • Gerekli evraklar ile beraber satın alınacak ev için konut kredisi başvurusu yapanlar eğer bankadan ön onay alırlarsa ekspertiz aşamasına geçilmektedir. Ekspertiz değeri üzerinden alınabilecek konut kredisinin hesaplaması yapılmaktadır. Ekspertiz raporu ile beraber evin gerçek değeri hesaplanmış olmaktadır.
 • Ekspertiz raporu konutun tamamlanma oranına, yaşına, metrekaresine, konumuna, kat sayısına ve inşaat maliyetine göre farklılık göstermektedir. Ekspertiz raporunun değerine göre ipotek işlemleri yapılabilmektedir. Tapu dairesinden alınan randevuya göre İş Bankası’ndan Anında İşlem menüsü açıldığında, İş Bankası’nın ipotek işlemlerini yürüten yetkilisi randevu saatine göre tapu dairesine gitmektedir.
 • Ev kredisi, her şey dahil ev kredisi, evden eve ev kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, ev yapım/tamamlama kredisi gibi konut kredisi çeşitleri bulunmaktadır.
 • Konut kredisi çekmek isteyenler 1.000.000 TL’ye kadar konut kredisi çekebilmektedirler.

Tamamına Kredili Ev Almak İçin İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Evin tamamına kredi çekilir mi? Evin peşinatı için ek olarak ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz yani tamamına kredili ev sahibi olmak için ödeyeceğiniz ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıda tablodaki gibidir;

İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKAFAİZ ORANI
Ziraat Bankası%1,32
QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi%1,19
TEB 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi%1,24
ING 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi%1,24
İş Bankası İhtiyaç Kredisi%1,30
Denizbank İhtiyaç Kredisi%1,90
Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi%1,83
Yapı Kredi%1,94
Veriler 2022 yılı başı tarihindeki değerlerdir. Faiz oranları kişiden kişiye risk durumuna göre değişebilmektedir. (Findeks notu,kredi siciliniz vb)

Konut Kredisi Satıcıya Nasıl Ödenir?

Konut kredisiyle alınan, satılan evlerin ödemesi satıcıya banka tarafından yapılır. Tapu dairesine bahse konu evin bankadan konut kredisi alım-satım gerçekleştirleceğinin bildirilmesi gerekiyor. Satış sonrası işlemler tamamlanınca banka tarafından satıcının hesabına ödeme gerçekleşir.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar firmalar, peşinatsız ev satan firmaların projelerini sorularını sizin için cevapladık. Peşinatsız ev sahibi olmak ve konut kredisi çekmek hakkında merak ettiğiniz başka sorular varsa yorum yazarak sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir