Peşinatsız Cep Telefonu Nasıl Alınır Veren Yerler

Peşinatsız Cep Telefonu Burada

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cep telefonu üretimi her geçen gün hız kazanmaya devam etmektedir. Sürekli yenilenen ve gelişen modellerin piyasaya sürümü ile yeni ürünleri görebilmekteyiz. Ancak özellikler geliştikçe ürünlerin çeşitliliği arttığı gibi, fiyatlarında da artış söz konusu olmaktadır. Hal böyle olunca yeni ürünleri almak için ciddi bütçeler ayırmak gerekmektedir.

Cep telefonu tüketim çılgınlığı küçük yaşlara kadar inmiştir. Yeni ürünleri satın alabilmek için de oldukça yüksek bütçelere sahip olmak gerekecektir. Herkesin nakit birikimi ya da yüksek limitli kredi kartının olması mümkün olmamaktadır. Bu durumda devreye peşinatsız telefon satışı yapan firmalar girerek hayat kurtaracaktır. Peşinat ödemeden, vadeli olarak cep telefonu sahibi olunabilmektedir. Bunun içinde belirli kriterler aranmaktadır.

Peşinatsız Telefon Almak

Peşinatsız telefon satışı yapan bazı işletmeler bulunmaktadır. Bunlar belirli özellikleri sağlayan müşterilerine telefon satışı yapabilmektedir. Peşinatsız satış yapılan seçeneklerden ilki senetle cep telefonu satışıdır. Bu uzun yıllardır en çok revaçta olan yöntemlerin başında gelmektedir. Senetli satışlarda 24 aya varan vadelerle telefon satışı yapılmaktadır. Bu sayede nakit birikimi olmadan son model cep telefonu sahibi olunabilmektedir.

Bir diğer peşinatsız cep telefonu alma seçeneği de kredi ile satın alımdır. Bazı teknoloji marketleri bankalarla anlaşmalı olarak telefon almak isteyenlere kredi çıkarabilmektedir. Hatta bazı firmalar işi ilerleterek kendileri kredi finansman şirketleri kurmuşlardır. Bu sayede 48 aya varan taksitlerle peşinatsız telefon satışı yapılabilmektedir. Ancak uzayan her ayda vade farkı daha fazla artacaktır.

Peşinatsız Telefon Satışı Kriterleri

Peşinatsız telefon satışı yaparken firmaların müşterilerinde aradığı olmazsa olmaz özellikler bulunmaktadır. Bunlar çoğu firmada aynı özelliklerdir. İlk olarak sigortalı olunması ve belli bir süredir aynı işte çalışıyor olması gerekmektedir.

BAĞ-KUR kaydı olan kişilere peşinatsız telefon satışı yapılmamaktadır. Bir şirket sahibi iseniz ya da tüzel kişi iseniz peşinatsız telefon alımı yapamazsınız. Devlet memuru olan kişiler öncelikli olarak bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Peşinatsız kredi kartsız cep telefonu alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Hangi yöntemle satılırsa satılsın kefil sunmak önem arz etmektedir. Hatta bazı firmalar kefilsiz cep telefonu satışı yapmamaktadır. Daha önce herhangi bir banka ile icralık olunmaması da önemli bir diğer etkendir.

Aktif iş hayatı olmayan ya da emekli olan kişilere peşinatsız telefon satışı yapılmamaktadır. Bu statüde olan kişilere taşınmaz mallarının tapu beyanı ile peşinatsız satış yapılabilmektedir. Kriterlere uygun olan kişiler satıcı tarafından etraflıca araştırılır. Uygun görülmesi halinde peşinatsız cep telefonu satışı gerçekleştirilir.

 

Dipnot : Peşinatsız telefon satan bir çok internet sitesi vardır, bunların bazıları sizin bilgilerinizi ele geçirerek sizi aşırı oranda borçlandırıp icralık duruma getirebilir.  Hem telefonu almadığınız gibi olmayan telefonun borcuna da girebilirsiniz. Bunun yerine tanınmış büyük alışveriş mağazaları ve sitelerinin haricinde güvenilmeyen adı sanı duyulmamış sitelerden telefon sahibi olmaya çalışmayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün