RIA Para Transferi Yapan Bankalar • Para Çekme • Sorgulama

RIA para transferi yapan bankalar hangileri, ria hangi bankalarda var? Ria para çekme işlemi ve RIA money transfer sorgulama nasıl yapılır bu sayfada bulabilirsiniz. Yurtdışı para transferleri hizmeti veren RIA, Western Union benzeri para transferi şirketidir. RIA Amerika merkezli bir şirkettir dünyanın birçok noktasında para gönderme ve alma merkezleri bulunuyor. Ülkemizde son zamanlarda sıklıkla kullanılan RIA ile gelen para nereden alınır, gönderilen para nasıl sorgulanır ve Türkiye’de RIA anlaşmalı bankalar listesini paylaşacağız.

RIA para çekme noktaları nerede? Ria money transfer İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve içeriğimizde listesini bulabileceğiniz diğer illerimizde para gönderme alma merkezleri bulunuyor. RIA anlaşmalı bankalar sayesinde de kolayca yurtdışına para gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca gönderdiğiniz paranın takibini RIA Money Tracking(Para Takibi) ile görebiliyorsunuz. Ria para çekme ve sorgulama işlemleri ile birlikte yurtdışına en ucuz para gönderme yolu hakkında tüm detayları içeriğimizde paylaşacağız.

RIA Para Transferi Yapan Bankalar Hangileri?

Ria hangi bankalarda var? Yurtdışına para transferi yapabileceğiniz firmalar arasında bulunan RIA dünyada en büyük 3. para transferi şirketidir. RIA ile güvenli bir şekilde uygun masraflarla para transferi yapılabiliyor. Birçok ülkede bankalarla anlaşması bulunuyor. Türkiye’de RIA para transferi hangi bankalarda var sizin için ria anlaşmalı tüm bankaları listeledik.

Türkiye’de RIA para transferi yapan bankalar şunlardır;

  • Vakıfbank
  • Vakıf Katılım Bankası
  • PTT Bank
  • UPT

RIA anlaşmalı bankalar güncel olarak RIA Money Transfer/Turkey yukarıda bulunanlardır. RIA para çekme noktalarını her geçen gün anlaşmalı yerleri ve bayilerini arttırıyor. Western union para transferine bir alternatif olarak kullanılabilir. Aşağıda ria para çekme noktalarını bulabilirsiniz. Ria para çekme merkezlerinden gelen parayı alabilirsiniz.

RIA Para Çekme Noktaları Nerede Var?

RIA para ödeme noktaları ise İstanbul için Fatih, Küçükçekmece, Bahçelievler, Zeytinburnu (Merter), Kuyumcukent, Esenyurt, Beyoğlu, Çekmeköy, Ümraniye, Beykoz, Beylikdüzü, Bağcılar, Şişli, Pendik ilçelerinde bulunuyor. Ayrıca UPT noktalarından ve PTT anlaşmalı merkezlerinden işlem yapabilirsiniz. RIA para transferi şubeleri İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Eskişehir gibi birçok ilimizde banka şubeleri veya para gönderme noktalarından ulaşılabiliyor.

RIA İle Gelen Para Nereden Alınır?

Yurtdışında RIA ile gelen para nasıl çekilir? RIA ile gönderilen veya gelen para çekimi işlemi için Vakıfbank şubelerini kullanabilirsiniz. RIA anlaşmalı banka olan Vakıfbank veznesine, göndericinin verdiği PIN numarasını ve kimlik belgenizi vererek para ödeme formunu alabilirsiniz. Para ödeme formunu doldurup yetkiliye verdikten sonra gelen parayı alabilirsiniz. Vakıfbank RIA ile gelen para transferlerinde masraf ve komisyon almıyor.

Ria ATM’den çekilir mi? RIA ile gelen para ayrıca para çekme noktalarından alınabiliyor. RIA ödeme noktaları birçok il ve ilçede bulunuyor. Alıcı PIN numaranız ile RIA şubelerinden paranızı çekebilirsiniz. Yurtdışında RIA para çekme ATM’leri bulunuyor olsa da Türkiye’de RIA ATM ile para çekme imkanı sağlanmıyor. RIA ile gelen parayı alabileceğiniz diğer noktalar ise UPT şubeleri ve PTT Bank merkezleridir. RIA ile gelen para PTT üzerinden alınabilir.

RIA Para Transferi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ria para transferi sorgulama işlemine RIA Money Tracking(İşlem Takibi) deniyor. Para takibi anlamına gelen bu işlemle para alıcıya ulaşmış olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Vakıfbank veya PTT içinde fark etmeksizin RIA money transfer sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm RIA noktalarından gelen paranın durumunu öğrenebilirsiniz. RIA para transferi takip ve sorgulama işlemleri bu şekilde yapılabiliyor.

RIA İle Gelen Para Kaç Günde Geri Gider?

Ria ile gelen para kaç gün içinde çekilmeli konusu merak ediliyor. Ria anlaşmalı yerler aracılığıyla yurtdışında gelen para 15 gün içinde çekilmezse gönderici hesabına geri gider. Ria para çekme noktalarından 15 gün geçmeden gelen parayı çekmelisiniz.

RIA Ziraat Bankası Üzerinden Yurtdışından Para Alma

İçeriğimizin yukarısında RIA money transfer ile hangi bankalar aracılığıyla yurtdışında ödeme alma işlemini yapabileceğinizi sizin için listeledik. Henüz Ziraat Bankası RIA para transferi işlemini imkan tanımıyor. Ziraat Bankası ile yurtdışından para alma veya gönderme işlemlerini Western Union anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz.

RIA Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ria ile para gönderme işlemlerini yapmak için yakınınızda bulunan Vakıfbank şubelerine giderek vezneden para gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Ria para transferi için sırasıyla şu işlemleri yapacaksınız;

  • RIA para transfer ve kişisel verilerin işlenmesine dair formunu doldurup imzanızı atmalısınız
  • Doldurduğunuz formu kimliğinizle (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) beraber yetkili vezneye vermelisiniz
  • Göndereceğiniz para tutarını ve komisyon bedelini ödemelisiniz
  • Vakıfbank tarafından size verilen 11 haneli PIN numarasını alıcıya verebilirsiniz. Bu PIN ile alıcı gelen para transferi alabilecek.

RIA para transferi ne kadar sürede geçer? Vakıfbank ile yaptığınız para gönderme işlemleri dakikalar içinde paranın alıcıya geçeceği belirtiliyor. Paranın ulaşma süresi ülkeden ülkeye göre değişebilir. Kimler RIA ile para gönderebilir? RIA ile para gönderme ve alma işlemlerini yalnızca 18 yaşından büyük bireyler yapabilir.

YouTube video
Ria Para Transferi Nasıl Yapılır?

RIA Para Transferi Komisyon Oranları Nedir?

RIA para çekme masrafı nedir? RIA para gönderme masrafı hangi ülkeden hangi ülkeye gönderdiğinize bağlı olarak değişen bir ücrettir. Avrupa veya Afrika ülkelerine gönderilen para transferlerinde farklı komisyon ücretleri alınıyor. RIA ile para gönderirsem ne kadar komisyon alınır tablomuzdan öğrenebilirsiniz.

RIA Afrika Ülkelerine Para Gönderme Ücreti

Gönderilecek Tutar ( USD-EUR )Komisyon Ücreti ( USD-EUR )
1-505
50-10010
100-20014
200-30019
300-40030
400-50030
500-75045
750-100050
1000-150070
1500-175080
1750-200085
2000-250095
2500-3000120
3.000’den FazlasıTransfer tutarının %4’ü
Benin- Botsvana- Burkina Faso- Burundi- Çad- Cibuti- Eritre- Etiyopya- Fas- Fildişi Sahili- Gabon-Gambiya-Gana- Gine- Gine-Bissau- Güney Afrika- Kabo Verde- Kamerun- Kenya- Komorlar-Kongo- Kongo Dem. Cumh.- Liberya- Madagaskar- Malavi- Mali- Mauritius- Mısır- Moritanya- Mozambik-Nijer Cumh.- Nijerya- Orta Afrika Cumh.- Ruanda- Senegal- Seyşeller- Sierra Leone- Tanzanya- Togo- Tunus- Uganda- Zambiya- Zimbabve

RIA Avrupa Ülkelerine Para Transferi Ücreti

Gönderilecek Tutar ( USD-EUR )Komisyon Ücreti ( USD-EUR )
1-505
50-1008
100-20015
200-30018
300-40027
400-50032
500-75035
750-100038
1000-175045
1750-200048
2000-250057
2500-300066
3.000’den FazlasıTransfer tutarının %4’ü
Almanya- Arnavutluk- Avusturya- Belçika- Birleşik Krallık- Bosna Hersek- Bulgaristan- Danimarka- Finlandiya- Fransa- Hollanda- İrlanda- İspanya- İsveç- İsviçre- İtalya- Karadağ- Kosova- Kuzey Kıbrıs TC- Lüksemburg- Makedonya- Moldova- Norveç- Polonya- Portekiz- Romanya- Sırbistan- Slovakya- Slovenya- Yunanistan

RIA Para Transferi Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

RIA para çekme müşteri hizmetleri var mı? RIA para transferi takip etmek istendiğinde veya para geldimi, gittimi sorularını sorabileceğiniz Türkiye müşteri hizmetleri bulunmuyor olsa da para transferi yaptığınız ria anlaşmalı para transferi noktası, banka ile müşteri hizmetleri numarasından iletişime geçerek Türkçe yardım alabilirsiniz. RIA para transferi şirketi hangi ülkenin merak eden okuyucularımıza Amerika merkezli Western Union ve Moneygram sonrasında 3. en büyük para transferi şirketidir.

Bu içeriğimizde RIA anlaşmalı bankalar, RIA para çekme, gönderme işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi, gelen para sorgulaması ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla gelen paranın nasıl çekileceği hakkında yazdık. RIA para transferi ile ilgili tüm sorularınızı yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir Yorum Yapılmış, Sende Yap!

  1. Ria para transferini şu bankalardan alabilirsiniz şeklinde kısa bir özet olsaydı iyi olurdu. Bu haliyle tam olarak anlamadım ria anlaşmalı bankalar ve sürece dair detaylı bilgi almak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir