Senetle Alışveriş Burada

Senetle Alışveriş Yaptıran Mağazalar

Senetle alışveriş yapmak; günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Kredi kartı limitlerinin yetersiz kaldığı zamanlarda veya nakit alışveriş yerine tercih edilir. Kredi kartı kullanmayanlar da bu yöntemle alışveriş yapabilirler. Fazla sayıda taksit seçeneği sunulduğundan, avantajlıdır. Müşterilerin ödeme yükünü hafifletir. Taksit tutarı, ürüne ve kategorilere göre değişiklik gösterir.

Senetle Alışveriş Aşamaları Nasıl Gerçekleşir?

Satın alınmak istenilen ürün veya ürünler beğenilir. İlgili satıcı tarafından toplam tutar belirlenir. Taksit sayısı kararlaştırılır. Müşteri ilk kez senetle alışveriş yapacaksa; hesabının onaylanması için bazı adımların tamamlanması gerekir.

Senetle kredi kartsız alışveriş yapacak olan müşteri, yukarıdaki ilk adımları tamamlar. Sonrasında iletişim bilgileri kayıt edilir. Görevli personel tarafından iletişim adresine ziyarette bulunulur. Buradaki amaç; adres teyidi yapmaktır. Adres teyidinin ardından diğer şartları taşıyan müşterinin alışverişine onay verilir. Ürünleri teslim almak için mağazaya gider. Müşteri alışverişini onaylamak için gerekli evrakları imzalar.

Mağazaya göre değişmekle birlikte; bazen ürünler müşterinin adresine de gönderilebilir. Özellikle mobilya grubu ürünler adrese teslim olarak satılır. Kayıtlı müşteriler ise, hesapları bulunduğundan daha hızlı ve kolay alışveriş yaparlar. Hesap onaylatma ve adres teyidi işlemleri bir defaya özgüdür. Bir alışveriş hesabı olan müşteri; dilediği ürünü satın alır.

Ürün bedeli, borçlu olduğu tutara eklenir. Müşterinin ödemelerinde aksatma görülüyorsa; yeni alışverişi için bir değerlendirme sürecine gidilir. Değerlendirme sonunda; müşteri tekrardan senetle alışveriş yapmaya uygun bulunursa, işlem onaylanır.

İlginizi Çekebilir:  Senetle Cep Telefonu Almak Satan Yerler

Senetle alışveriş yapan mağazalar için en önemli kriter; müşterinin sürekli bir gelire sahip olmasıdır. Alışverişin onaylanması en çok buna bağlıdır. Çalışan veya emekli kişiler hızlı bir şekilde hesaplarını onaylatıp, adres teyidinden sonra ürünlerini teslim alabilirler.

Öğrenci olan kesim ise, velilerinin kefil olması durumunda senetle alışveriş yapabilirler. Ürünlerini seçen kişi; başvuru sırasında ailesinden bir kişiyi kefil olarak yazmalıdır. Adres teyidi ve imza için kefil gösterilen kişiye gidilir. Kefil olan kişinin de çalışan veya emekli olması gerekir. Şartlar yerine getirildiğinde alışveriş tamamlanır.

Bu alışveriş yöntemi mağazadan yapılabileceği gibi; senetle online alışveriş de yapılabilir. Ürünler mağazaların internet sitesinden seçilir. Senetle alışveriş yapılmak istendiğine dair bir başvuru yapılır. Başvuru şartları uygun ise onay verilir. Yine adres teyidi gerçekleştikten sonra ürünler teslim edilir. Teslim işleminden önce gereken imzalar atılır.

Senetle Ne Gibi Ürünler Satın Alınabilir?

Ürün çeşitliliği mağazaya göre değişir. Genel olarak satılan ürün grupları ve içeriği şöyledir;

* Beyaz eşya ürünleri; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, düğün paketleri, düğün paketi, çeyiz paketleri vb.
* Elektronik ürünler; televizyon, ev sinema sistemleri, ısıtma ve soğutma ürünleri, yazar kasalar vb.
* Mobilya ürünleri; koltuk takımı, sehpa, karyola, elbise dolabı, kitaplık, çalışma masası, yemek masası, vitrin, şifonyer, sandalye, berjer vb.
* Bilgisayar ve ekipmanları; masaüstü bilgisayar, tablet, klavye, mouse, yazıcı vb.
* ,Senetle iphone, samsung, s10, s9, s8, xr, huawei, x, mate telefon ve telefon aksesuarları; cep telefonu, kulaklık, şarj aletleri vb.
* Ev tekstil ürünleri; nevresim takımları, battaniye, yorgan, yastık, pike, halı, perde vb.
* Küçük ev aletleri; elektrikli süpürge, ütü, mutfak gereçleri vb.

İlginizi Çekebilir:  Senetle Cep Telefonu Almak Satan Yerler

Senetle alışveriş yaptıran mağazalar oldukça fazladır. Bazılarının birden fazla şehirde şubesi bulunur. Bu tarz alışveriş olanağı sağlayan mağazalara;

  • Evkur
  • Çelik Kardeşler
  • Özşanal
  • Bayraktar firmaları örnek gösterilebilir.

Sizde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyon karahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan,Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak gibi illerde senetle satanlar bu sayfada listelenmektedir. sürekli olarak içerikler ve konu güncellenecektir.  Sizde senetle alın cebinizden daha küçük paralar çıksın.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün