TEB Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? CepteTEB Mobil • ATM

TEB sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız bankanın size sunduğu birden fazla seçenekten birini kullanabilirsiniz. Türkiye’deki tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğerleri 1 Nisan 2016’dan itibaren 4.5G mobil altyapı iletişim sistemini kullanmaya başladılar. Bu nedenle bu operatörleri kullanan bireyler sim kartlarını ve cihazlarını 4.5G ye uyumlu hale gelmesi için sim kartlarını değiştirdiler. TEB sim kart değişikliği sonrası yeni numara güncelleme bildirimi kolayca yapılabiliyor.

CEPTETEB sim kart değişikliği nedeniyle anında şifre blokesi TEB bankası tarafından konulabiliyor. Birçok internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullananan sim kartları değişen müşteriler, bağlı oldukları banka tarafından sim kartlarına bloke koyuldu. Bankaların müşterilerinin güvenliği adına uyguladığı sim karta bloke koyma işlemi yüzünden müşteriler bazı işlemlerini yapamadılar. Bu sorunu çözmek ve anında şifre sim kart blokenizi kaldırmak için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

CEPTETEB Sim Karta Neden Bloke Koyuyor?

TEB sim karta neden bloke koyar sebeplerinin başında elbette önce güvenlik gelmektedir. TEB olarak bilinen Türkiye Ekonomi Bankası, ülkemizdeki diğer bankalarında uyguladığı bankacılık yasaları çerçevesince, müşterilerinin kişisel verilerini korumak amacıyla sim kartlarına bloke koyma hakkına sahiptirler. Bu durumda TEB anında şifre blokesi ile karşılaşabilirsiniz.

TEB sim karta bloke koyma nedenleri şunlardır;

 • 4.5G uyumlu sim kart ve cihaza geçiş yaptığınızda,
 • Operatörünüzü değiştirdiğinizde, örneğin Turkcell’den Vodafone geçtiğinizde,
 • Sim kart yenilemesi değişikliklerinde,
 • Numaranızı değiştirdiğinizde veya taşıdığınızda,
 • Kayıp ve çalıntı durumları söz konusu olduğunda,

TEB, sim kartınıza güvenliğiniz adına bloke koyar ve bazı işlemlerinize kısıtlama getirir. Mobil bankacılık uygulaması olan CepteTEB ile para gönderme, alma ve diğer bankacılık işlemlerinizi bloke nedeniyle kullanamazsınız.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırmazsam Ne Olur?

TEB sim kart bloke kaldırma işlemi banka ile ilgiliyapmak istediğiniz işlemlerde cep telefonunuza gelecek onay mesajları ile ilgili olarak son derece gereklidir. Eğer sim kartınıza kullanmış olduğunuz banka tarafından bloke koyulduysa aşağıdaki işlemleri yapmanız mümün değildir. Bu nedenle TEB sim kart değişikliği bildirimi güncelleme işlemini yapmalısınız.

 • Mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile yapılan işlemlerde tek kullanımlık şifrelerin iletilememesi durumu söz konusu olduğunda bu kanallardan işlem yapamazsınız.
 • İnternetten yapacağınız online alışverişlerinizde SMS ile gelen onay mesajlarınızın iletilememesi halinde alışverişinizi tamamlayamazsınız.
 • SMS ile belirlenen kart şifrelerini belirleyemediğiniz için kullanım yapamazsınız.
 • Bankanın numaranıza onay göndereceği hiçbir bankacılık işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Bu bahsettiğimiz sebeplerden ötürü sim kart bloke kaldırma işleminizi aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayarak en kısa sürede mobil bankacılık işlemlerinize devam edebilirsiniz.

TEB Sim Kart Değişikliği Blokesi Nasıl Kaldırılır?

TEB sim kart bloke kaldırma başvuru yerleri için banka size birden fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden herhangi biri ile işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

TEB anında şifre bloke kaldırma yolları şunlardır;

 • CEPTETEB İnternet Şubesi‘ne girişte kart bilgilerinizi kullanarak
 • Müşteri Hizmetleri üzerinden kart ve kişisel bilgilerinizi ileterek
 • TEB resmi web sitesi üzerinden “Anında Şifre” sekmesinden yeni şifre alarak,
 • TEB Şubelerine giderek TEB sim kart bloke kaldırma talimatı vererek

Bahsedilen başvuru yollarından sizin için en uygunu bulup en etkili ve en kısa yoldan sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlayın aksi takdirde işlemlerinize engeller getirildiği için bazı hizmetlerden yararlanamayacaksınız. Unutmayın bankanıza kayıtlı cep telefonu numaranıza yaptığınız bir değişiklik söz konusu olduğunda veya kayıp/çalıntı durumlarında hiç vakit kaybetmeden iletişime geçerek bankanıza haber vermelisiniz. Güncellediğiniz numaranızı bankaya ileterek sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı yenisiyle değiştirmelisiniz. TEB dışında diğer tüm bankaların sim kart bloke kaldırma ve mobil bankacılık şifre blokesi rehberlerine ulaşabilirsiniz.

CEPTETEB İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız mümkündür. Eğer sim kart blokenizi kaldırmak istiyorsanız kart bilgilerinizi eksiksiz girerek cep telefonunuz aracılığıyla CEPTETEB uygulaması üzerinden sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında cep numaranızı güncellemeli ve işleminizi CepteTEB internet bankacılığı üzerinden tamamlamalısınız.

TEB ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Yapılır Mı?

TEB ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilmek mümkün değildir. TEB’in resmi internet sitesinden 4.5G mobil iletişime geçiş ile ilgili yaptığı açıklamada, sim kart bloke olması durumunda yukarıda belirttiğimiz kanallara başvurması gerektiği yazmaktadır. Bu nedenle sizde bu seçeneklerden size en uygun olanını seçerek sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Şubeden Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Şubeden TEB sim kart bloke kaldırma yapılır mı? TEB şubelerinden sim kart bloke kaldırma işlemi için size en yakın şubeye kimliğiniz ve cep telefonunuzla gitmelisiniz. TEB, müşteri ilişkilerini ve müşteri memnuniyetini önemseyen bankaların başında gelmektedir. Bu sebeple banka ile ilgili herhangi bir sorununuz olduğunda mesai saatleri içerisinde size en yakın TEB şubesine giderek işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB müşteri hizmetlerinden sim kart kaldırma işlemi yapmak günümüz iletişim çağında en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. TEB, teknolojinin ve çağın gereklerine ayak uydurarak müşterilerine en hızlı çözüm kanallarıyla ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Tek tuşla yapılabilen işlemler, sesli yanıt sistemleri ve internet bankacılığı ile en kolay yoldan dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle TEB çağrı merkezi üzerinden şubeye gitmeden sim kart bloke kaldırma işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeye gitmeden anında şifre blokenizi kaldırmak için aşağıdaki adımı uygulayabilirsiniz;

 • TEB Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 200 0666
 • Sesli asistana “Anında Şifre Blokemi Kaldırmak İstiyorum” dedikten sonra ilgili müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.

Çağrı merkezi ile yapacağınız görüşmelerden önce yanınızda mutlaka kart bilgileriniz ve kimlik bilgileri bulunmalıdır.

Bu yazımızda CepteTEB mobil uygulamasının anında şifre blokesini kaldırma yollarını ve TEB sim kart bloke kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı sizinle paylaştık.


Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir