Tosla Kart Nedir, Nereden Alınır? Nerelerde Geçerli? • Yaş Sınırı

Tosla kart fiyatı ne kadar? Tosla kart nereden alınır ve avantajları nelerdir? Aynı zaman tosla kart kullanılan tüm siteler ve nerelerde geçerlidir sorunuzu cevaplayacağız. Tosla Akbank’ın kullanıma sunduğu bir ön ödemeli karttır. Tosla Kartın kullanım şekli, ön ödeme yaparak hesapta bulunan parayı kullanmak şeklinde gerçekleşmektedir. Bu ödeme yöntemi, kullanıcılar tarafından dijital mağaza ve ödeme alanlarında kullanılabilmektedir.

Tosla kart nereden alınır merak eden birçok kişi için kolayca alınabileceğini yazının devamında anlatacağız. Tosla kart kampanyalarına katılarak internette alışveriş yaparken veya fiziksel mağazalardan yapılan alışverişlerde indirim kazanabilirsiniz. Güncel tosla kampanyalarına mutlaka içeriğimizden göz atmalısınız. Aynı zamanda internet siparişlerinde geçerli olup olmadığını ve güncel kampanyaları paylaşacağız. Akbank Tosla kart özelliklerini öğrenerek avantajlardan yararlanabilirsiniz. Tosla kart para yükleme, gönderme ve kullanımı için tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Tosla Kart Avantajları Nelerdir?

Tosla kart nedir, ne işe yarar? Kredi kartı kullanmak istemeyen ama yine de kartlı alışveriş yapma hakkı olsun isteyen kişilerin tercih ettiği ön ödemeli kartlarla, online alışveriş, fiziksel alışveriş, uygulamalar içi satın alma işlemleri ve fatura yatırma gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilir.

Tosla kart avantajları nedir? Tıpkı kredi kartı gibi kullanılabilen bu kartın tek farkı, yatırdığınız kadar para kullanma olanağına sahip olmanızdır. Bu da kişilerin ekonomik olarak otokontrollü olmasına sebep olmaktadır. Tosla kart ile, sürpriz faturalarla ve birikmiş borçlarla karşı karşıya kalmak zorunda değilsiniz.

Tosla Kart Nerelerde Geçerli?

Tosla kart her yerde geçerli mi, anlaşmalı noktalar neresidir? Tosla Kartın üzerinde bulunan MasterCard logosu, bu kartın MasterCard satışı olan her yerde kullanılmasını sağlamaktadır. Bir işletme, POS cihazıyla çalışıyorsa ya da online ödeme alıyorsa, o işletmenin MasterCard uyumluluğu olmamasına imkan yoktur. Bu sebeple Tosla Kart, her an her yerde kullanılabilmektedir. Tosla kart ile yalnızca yurtiçi alışverişlerinizi de yapmakla kalmayıp, bu kartı yurtdışı alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz.

Tosla kart ile internetten alışveriş yapabileceğiniz başlıca siteler şunlardır;

 • Hepsiburada
 • Trendyol
 • Teknosa
 • MediaMarkt
 • E-Bebek
 • Gittigidiyor
 • Modanisa
 • Sefamerve
 • Netflix
 • Steam
 • Blutv
 • Spotify

Yukarıda listelediğimiz Tosla kart kullanılan siteler ve Tosla kart kampanyaları ile birlikte düzenli ödeme, abonelik hizmetlerinde indirimli alışveriş şansı yakalayabilirsiniz. Online hizmet sunan aylık abonelik ücreti ile kullanılan siteler veya internetten teknoloji, market, giyim alışverişlerinizi tosla kampanyaları ile birlikte yapabilirsiniz.

Tosla Kart Ücretli Mi?

Tosla kart ne kadar? Tosla kart ücretli mi ve ücretliyse fiyatı ne kadar sorusu soruluyor. tüm kredi kartlarının yaptığı işlemleri gerçekleştiriyor olmasına rağmen, kartın kullanım ücreti bulunmuyor. Eskiden Tosla Kart ücreti olarak, başvuru yapan kişilerden 5 lira başvuru ücreti alınıyordu. Ancak, Akbank Tosla Kartın 1. yılını kutlamak amacıyla, kartı tamamen ücretsiz hale getirdi.

Eğer tosla hesabınızı silmek istiyorsanız kart kapatma linkine şuradan ulaşabilirsiniz.

Tosla kart satın almak isteyen kişiler, mobil başvuruları ya da mağaza aracılığıyla yaptıkları başvurular sırasında yine 5 lira ödeme yapıyorlar. Ancak bu kez, başvuru sahibi kişilerin ödedikleri 5 lira, sonraki ay Tosla Kart hesaplarına iade ediliyor. Böylece, Tosla Kart kullanıcıları, kartlarını tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorlar.

Tosla Kart Nereden Alınır?

Tosla kart nerede satılıyor? Akbank Tosla Kart sahibi olmak için, pek çok satış noktasına başvurulabilir. Tosla Kart kullanmak isteyen kişiler, Carrefoursa, Teknosa, D&R mağazalarından, Banabi uygulaması üzerinden ve Hepsiburada alışveriş sitesi üzerinden bu karta başvuru yaparak kartın sahibi olabilirler. Bu uygulama, site ve mağazalar aracılığıyla sahip olunacak Tosla Kart, kişiye anonim olarak teslim edilecektir. Anonim kartların üzerinde ise yalnızca kart numarası yer alır.

Tosla kart satış noktaları nerededir? Tosla kart satın almak için kartın kendilerine özel olmasını ve kart üzerinde isimlerinin bulunmasını isterlerse, Tosla Kart başvurusunu direkt olarak Akbank üzerinden yapmaları gerekmektedir. Bankanın bu ön ödemeli kartlar için geliştirmiş olduğu Tosla Kart uygulamasını indiren kişiler, bu uygulamaya girip profillerine tıklayarak kart başvurusu seçeneğini seçebilir ve Tosla Kart başvurusunda bulunabilirler.

Böylece kişinin yapmış olduğu başvuru bankaya gider ve banka bu kişinin kullanımı için özelleştirilmiş, üzerine kişinin adının, soyadının ve kart numarasının yazmış olduğu kartı başvuru sahibi kişilere kurye ile teslim eder. Ayrıca e-ticaret alışveriş sitesi hepsiburada tosla kart satışı yapmaktadır. Bunlar dışında Trendyol, teknosa alışveriş sitelerinden tosla kart başvurusu yapabilirsiniz.

Tosla Karta Nereden Para Yüklenir?

Tosla kart para yükleme nasıl yapılır? Tosla kart, ön ödemeli bir kart olduğu için, kişilerin kartlarına yükledikleri para direkt olarak bakiyeleri sayılmaktadır. Tosla Kart sahipleri, Akbank’ın sağladığı kullanım kolaylığı ile, 53 binden fazla ödeme noktasının kullanarak kartlarına para yatırabilmektedirler. Tosla Karta para yüklemek için tüm Akbank ATM’lerinden, kişinin tanımlı cep telefonuna gönderilen referans numarası ile para yatırma işlemleri geçekleştirilebilmektedir.

Tosla karta para yüklemek için ortak ATM’leri de kullanabilen kart sahipleri, bu ATM’lerde de Tosla Kartları aracılığıyla para yatırabilirler. Son olarak ise, tüm Teknosa mağazaları, Tosla Kart kullanıcılarına para yatırma hizmeti vermektedir. Tüm bu seçenekler dışında, kişinin başka bankalarda para hesabı varsa, Tosla Karta para yatırma işlemi bu hesaplar üzerinden de gerçekleşebilmektedir.

Tosla Kart kullanıcısı, kartına Akbank ATM’lerinden ya da Tosla Kartını kullanarak ortam ATM’lerden yükleme yaptıysa, para hesabına hemen geçer. Eğer kişi, başka banka hesaplarından Tosla Kartına para göndermek seçeneği ile ödeme yaptıysa, bu işlem ancak hafta içi iş günleri içinde 08.30-17.00 saatleri arasında gerçekleşebilir. Kişi bu saatler aralığında kartına para yatırdıysa, bu kez paranın karta geçmesi 15 dakikayı bulabilmektedir.

Tosla Kart Nasıl Kullanılır?

Tosla kartımı nasıl kullanabilirim? Tosla Kart ile alışveriş yapmak isteyen kişilerin, kartlarını bankadan da alsalar, mağaza seçeneklerini de kullansalar, yine de Tosla Kart uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Uygulamaya giriş yapan ve profiline tıklayan kişiler, “Tosla kartın var mı?” sorusuna başlayarak kullanım işlemlerini başlatabiliyorlar. Bunun devamında, kişiden kartın arka yüzünde bulunan QR kodu telefonuna okutması ya da bu QR kodun altında yazan kodu, telefon klavyesi aracılığıyla ekranda çıkan kutucuğa girmeleri isteniyor. Bu işlemin ardından ise, Tosla Kart sahibi, şifresini belirleyerek kullanıma başlayabiliyor. Bu yöntem kullanmak istemeyen kişiler de uygulamada bulunan “Ayarlar” menüsüne gelerek burada şifre değiştirme seçeneğini seçebilir ve kendilerine alışverişlerinde kullanacakları bir şifre atayabilirler.

YouTube video
Tosla Kart Özellikleri Nedir?

Tosla Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Tosla kartımın limitini nasıl arttırırım? Tosla kart limit arttırma işlemini hesabınızı doğrulayarak kolayca yapabilirsiniz. Standart tosla limiti 1.250 TL iken hesabınızı doğruladığınızda hesabınızda 50.000 TL bakiye bulundurabilirsiniz. Tosla ATM’den para çekme ve diğer işlem limitlerini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Limit KonusuHangi İşlemHer ToslalıDoğrulanmış Toslalı
BAKİYE LİMİTİNTosla’daki tüm para girişleri sonrasında toplam bakiye bulundurma limitin1.250 TL
Tosla hesabında bulunan bakiye herhangi bir anda en fazla 1.250 TL olabilir.
50.000 TL
Tosla hesabında bulunan bakiye herhangi bir anda en fazla 50.000 TL olabilir.
PARA GİRİŞİATM den para yükleme1.250 TL (Aylık)50.000 TL (Aylık)
Banka hesabından para yükleme1.250 TL (Aylık)50.000 TL (Aylık)
Banka kartından para yükleme1.250 TL (Aylık)50.000 TL (Aylık)
Diğer Toslalılardan para gelmesi1.250 TL (Aylık)50.000 TL (Aylık)
PARA ÇIKIŞIATM’den para çekme500 TL (Yıllık)2.000 TL (Günlük)
Banka hesabına göndermeSadece doğrulanmış hesaplar banka hesabına para çekebilir.Bakiyen kadar!
Tosla Kart ile ödemeBakiyen kadar!Bakiyen kadar!
Dijital ÖdemelerBakiyen kadar!Bakiyen kadar!
Diğer Toslalılara para göndermeYok!Yok!
Tosla Para Çekme & Gönderme Limitleri

Bir Kişi Kaç Tane Tosla Kart Alabilir?

Tosla kart limit var mı? Her Tosla Kart kişi bazında çıkarılmaktadır. Bu sebeple bankanın müşterisi olan bir kişi yalnızca bir adet Tosla Kart kullanımında bulunabilir. Bu kart, kişinin Akbank hesabına bağlı olarak çalışacağı için, kişinin hesabına bağlı birden fazla kart verilememektedir. Tosla Kart, bir ön ödemeli kart olduğu için, kartın limitini kişinin yatırdığı para belirler. Bu sebeple, kişi ne kadar para yatırırsa o kadar kullanabilir yani kişinin bir tane Tosla Kartı varsa, zaten ikinciye ihtiyaç duymayacaktır.

Tosla Kart Kaybolursa Ya Da Çalınırsa Ne Yapmak Gerekir?

Tosla kart kaybolursa ya da çalınırsa, kişi kartının kendisinde olmadığını, Tosla Kart uygulamasına girerek yetkili kişilere bildirebilir. Bu da kartın iptal ettirilmesi yoluyla olmaktadır. Tosla kartı kaybolan ya da çalınan kişiler, Tosla Kart uygulamasına girerek profillerine girmeli ve Tosla Kartın üzerindeki “Kart bilgileri” seçeneğine tıklamalıdır. Açılan bu menüden kartını iptal ettirebilen kullanıcı aynı zamanda bu işlemi 7/24 çalışan 08504770867 numaralı müşteri hizmet hattını arayarak da gerçekleştirebilir.

Kullanıcının Tosla Kartı kaybolduğunda ya da çalındığında, kart üzerinden işlem ve harcama yapılmaya devam ediliyorsa, kişi bunu bankaya iletmediği sürece, harcamalardan kendisi sorumlu tutulmaktadır. Bu sebeple kartını kaybeden kişilerin hızlı şekilde bu işlemleri gerçekleştirmesi gerekir. Kartı kendisindeyken ya da kendisinde değilken, kartından başkalarının da harcama yaptığını düşünen kart kullanıcıları, “Harcama itiraz formu” doldurarak bankaya iletebilir ve harcamalarının incelenmesini sağlayabilir.

Bu içeriğimizde Tosla kart nereden alınır, karta para nasıl yüklenir, yaş sınırı kaçtır ve nerelerde kullanılır sorularınızı cevapladık. Tosla kart satın alma hakkında tüm sorularınızı yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Tosla Kart Hangi Bankanın?

Tosla kart kimin sorusu merak ediliyor. Tosla Kart Akbank girişimi olan AkÖde tarafından geliştirilmiştir. Tosla güvenilir mi sorunuzu cevaplamamız gerekirse Akbank projesi olduğunu bilmeniz gerekir.

Tosla Kart Para Kesiyor Mu?

Hayır kesmiyor. Banka hesabınızdan Tosla’ya para yatırdığınızda para Tosla ücret almıyor. Ücretsiz para gönderme, ücretsiz para çekme avantajlarını Tosla kart sunuyor.

Tosla Kart Yaş Sınırı Kaçtır?

Tosla kart alabilmek için 12 yaşında veya daha büyük olmanız gerekmektedir. 12 yaşından küçükler için Tosla kart alma imkanı bulunmuyor.

Tosla Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Tosla müşteri hizmetlerine 08504770867 numarasından ulaşarak direk bağlanabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir