Tosla Kart Nedir, Nereden Alınır? Nerelerde Geçerli?

Tosla Kart nedir, Tosla kart nasıl alınır ve avantajları nelerdir? Aynı zaman tosla kart nerelerde geçerlidir sorunuzu cevaplayacağız. Tosla Akbank’ın kullanıma sunduğu bir ön ödemeli karttır. Tosla Kartın kullanım şekli, ön ödeme yaparak hesapta bulunan parayı kullanmak şeklinde gerçekleşmektedir. Bu ödeme yöntemi, kullanıcılar tarafından dijital mağaza ve ödeme alanlarında kullanılabilmektedir.

Tosla kart nereden alınır merak eden birçok kişi için kolayca alınabileceğini yazının devamında anlatacağız. Aynı zaman nerelerde kullanabileceğinizi ve internet siparişlerinde geçerli olup olmadığını sizler için araştırdık. Akbank Tosla kart özellikleri ile birçok avantaj ve kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Tosla Kart Nedir?

Kredi kartı kullanmak istemeyen ama yine de kartlı alışveriş yapma hakkı olsun isteyen kişilerin tercih ettiği ön ödemeli kartlarla, online alışveriş, fiziksel alışveriş, uygulamalar içi satın alma işlemleri ve fatura yatırma gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilir. Tıpkı kredi kartı gibi kullanılabilen bu kartın tek farkı, yatırdığınız kadar para kullanma olanağına sahip olmanızdır. Bu da kişilerin ekonomik olarak otokontrollü olmasına sebep olmaktadır. Tosla kart ile, sürpriz faturalarla ve birikmiş borçlarla karşı karşıya kalmak zorunda değilsiniz.

Tosla Kart Her Yerde Geçerli Mi?

Tosla kart nerelerde geçerli, Anlaşmalı noktalar neresidir? Tosla Kartın üzerinde bulunan MasterCard logosu, bu kartın MasterCard satışı olan her yerde kullanılmasını sağlamaktadır. Bir işletme, POS cihazıyla çalışıyorsa ya da online ödeme alıyorsa, o işletmenin MasterCard uyumluluğu olmamasına imkân yoktur. Bu sebeple Tosla Kart, her an her yerde kullanılabilmektedir. Tosla art ile yalnızca yurtiçi alışverişlerinizi de yapmakla kalmayıp, bu kartı yurtdışı alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz.

Bir Kişi Kaç Tane Tosla Kart Alabilir?

Her Tosla Kart kişi bazında çıkarılmaktadır. Bu sebeple bankanın müşterisi olan bir kişi yalnızca bir adet Tosla Kart kullanımında bulunabilir. Bu kart, kişinin Akbank hesabına bağlı olarak çalışacağı için, kişinin hesabına bağlı birden fazla kart verilememektedir. Tosla Kart, bir ön ödemeli kart olduğu için, kartın limitini kişinin yatırdığı para belirler. Bu sebeple, kişi ne kadar para yatırırsa o kadar kullanabilir yani kişinin bir tane Tosla Kartı varsa, zaten ikinciye ihtiyaç duymayacaktır.

Tosla Kart Nereden Alınır?

Akbank Tosla Kart sahibi olmak için, pek çok satış noktasına başvurulabilir. Tosla Kart kullanmak isteyen kişiler, Carrefoursa, Teknosa, D&R mağazalarından, Banabi uygulaması üzerinden ve Hepsiburada alışveriş sitesi üzerinden bu karta başvuru yaparak kartın sahibi olabilirler. Bu uygulama, site ve mağazalar aracılığıyla sahip olunacak Tosla Kart, kişiye anonim olarak teslim edilecektir. Anonim kartların üzerinde ise yalnızca kart numarası yer alır.

Eğer kart kullanıcıları, kartlarının kendilerine özel olmasını ve kart üzerinde isimlerinin bulunmasını isterlerse, Tosla Kart başvurusunu direkt olarak Akbank üzerinden yapmaları gerekmektedir. Bankanın bu ön ödemeli kartlar için geliştirmiş olduğu Tosla Kart uygulamasını indiren kişiler, bu uygulamaya girip profillerine tıklayarak kart başvurusu seçeneğini seçebilir ve Tosla Kart başvurusunda bulunabilirler. Böylece kişinin yapmış olduğu başvuru bankaya gider ve banka bu kişinin kullanımı için özelleştirilmiş, üzerine kişinin adının, soyadının ve kart numarasının yazmış olduğu kartı başvuru sahibi kişilere kurye ile teslim eder. Ayrıca e-ticaret alışveriş sitesi hepsiburada tosla kart satışı yapmaktadır.

Tosla Kart Ücretli Mi?

Tosla Kart satın almak ücretli midir? tüm kredi kartlarının yaptığı işlemleri gerçekleştiriyor olmasına rağmen, kartın kullanım ücreti bulunmuyor. Eskiden Tosla Kart ücreti olarak, başvuru yapan kişilerden 5 lira başvuru ücreti alınıyordu. Ancak, Akbank Tosla Kartın 1. yılını kutlamak amacıyla, kartı tamamen ücretsiz hale getirdi. Karta sahip olmak isteyen kişiler, mobil başvuruları ya da mağaza aracılığıyla yaptıkları başvurular sırasında yine 5 lira ödeme yapıyorlar. Ancak bu kez, başvuru sahibi kişilerin ödedikleri 5 lira, sonraki ay Tosla Kart hesaplarına iade ediliyor. Böylece, Tosla Kart kullanıcıları, kartlarını tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorlar.

Tosla Kart Nasıl Kullanılır?

Tosla Kart kullanımı yapmak isteyen kişilerin, kartlarını bankadan da alsalar, mağaza seçeneklerini de kullansalar, yine de Tosla Kart uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Uygulamaya giriş yapan ve profiline tıklayan kişiler, “Tosla kartın var mı?” sorusuna başlayarak kullanım işlemlerini başlatabiliyorlar. Bunun devamında, kişiden kartın arka yüzünde bulunan QR kodu telefonuna okutması ya da bu QR kodun altında yazan kodu, telefon klavyesi aracılığıyla ekranda çıkan kutucuğa girmeleri isteniyor. Bu işlemin ardından ise, Tosla Kart sahibi, şifresini belirleyerek kullanıma başlayabiliyor. Bu yöntem kullanmak istemeyen kişiler de uygulamada bulunan “Ayarlar” menüsüne gelerek burada şifre değiştirme seçeneğini seçebilir ve kendilerine alışverişlerinde kullanacakları bir şifre atayabilirler.

Tosla Karta Nereden Para Yüklenir?

Tosla kart para nasıl yüklenir? Tosla kart, ön ödemeli bir kart olduğu için, kişilerin kartlarına yükledikleri para direkt olarak bakiyeleri sayılmaktadır. Tosla Kart sahipleri, Akbank’ın sağladığı kullanım kolaylığı ile, 53 binden fazla ödeme noktasının kullanarak kartlarına para yatırabilmektedirler. Tosla Karta para yüklemek için tüm Akbank ATM’lerinden, kişinin tanımlı cep telefonuna gönderilen referans numarası ile para yatırma işlemleri geçekleştirilebilmektedir. Ortak ATM’leri de kullanabilen kart sahipleri, bu ATM’lerde de Tosla Kartları aracılığıyla para yatırabilirler. Son olarak ise, tüm Teknosa mağazaları, Tosla Kart kullanıcılarına para yatırma hizmeti vermektedir. Tüm bu seçenekler dışında, kişinin başka bankalarda para hesabı varsa, Tosla Karta para yatırma işlemi bu hesaplar üzerinden de gerçekleşebilmektedir.

Tosla Kart kullanıcısı, kartına Akbank ATM’lerinden ya da Tosla Kartını kullanarak ortam ATM’lerden yükleme yaptıysa, para hesabına hemen geçer. Eğer kişi, başka banka hesaplarından Tosla Kartına para göndermek seçeneği ile ödeme yaptıysa, bu işlem ancak hafta içi iş günleri içinde 08.30-17.00 saatleri arasında gerçekleşebilir. Kişi bu saatler aralığında kartına para yatırdıysa, bu kez paranın karta geçmesi 15 dakikayı bulabilmektedir.

Tosla Kart Kaybolursa Ya Da Çalınırsa Ne Yapmak Gerekir?

Tosla kart kaybolursa ya da çalınırsa, kişi kartının kendisinde olmadığını, Tosla Kart uygulamasına girerek yetkili kişilere bildirebilir. Bu da kartın iptal ettirilmesi yoluyla olmaktadır. Tosla kartı kaybolan ya da çalınan kişiler, Tosla Kart uygulamasına girerek profillerine girmeli ve Tosla Kartın üzerindeki “Kart bilgileri” seçeneğine tıklamalıdır. Açılan bu menüden kartını iptal ettirebilen kullanıcı aynı zamanda bu işlemi 7/24 çalışan 08504770867 numaralı müşteri hizmet hattını arayarak da gerçekleştirebilir.

Kullanıcının Tosla Kartı kaybolduğunda ya da çalındığında, kart üzerinden işlem ve harcama yapılmaya devam ediliyorsa, kişi bunu bankaya iletmediği sürece, harcamalardan kendisi sorumlu tutulmaktadır. Bu sebeple kartını kaybeden kişilerin hızlı şekilde bu işlemleri gerçekleştirmesi gerekir. Kartı kendisindeyken ya da kendisinde değilken, kartından başkalarının da harcama yaptığını düşünen kart kullanıcıları, “Harcama itiraz formu” doldurarak bankaya iletebilir ve harcamalarının incelenmesini sağlayabilir.

Tosla Kart Nasıl İptal Edilir?

Tosla kart iptali nasıl yapılır, kart kullanıcısı, artık kartını kullanmak istemiyorsa ya da başka herhangi bir sebepten kartını iptal etmek istiyorsa, Tosla kartın iptal edilmesi için de pek çok seçenek bulunuyor. Kartını iptal ettirmek isteyen kullanıcı, dilerse Tosla Kart uygulamasına girerek profiline gidebilir ve Tosla Kartın üzerinde bulunan “Kart bilgileri” butonuna tıklayabilir. Kullanıcının önüne açılan kart bilgilerinin bulunduğu menüde “Kartımı iptal et” seçeneği de mevcuttur. Kart kullanıcısı bu seçeneği seçerek kartını iptal edebilir ve kullanıma kapattırabilir.

Bir diğer seçenek de kart sahibinin müşteri hizmetleri numarasını arayarak, ilgili personel ile kapatma işlemini gerçekleştirmesidir. Kart kullanıcısı 7/24 hizmet veren 08504770867 numaralı Tosla Kart destek hattını arayarak kartını iptal ettirebilir. Bu numara ile kullanıcılar hafta sonları ya da mesai saatleri dışında da kartıyla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirler.

Bu içeriğimizde Tosla kart nedir, nasıl alınır ve nerelerde kullanılır sorularınızı cevapladık. Tosla kart satın alma hakkında tüm sorularınızı yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Tosla Kart Hangi Bankanın?

Tosla kart Akbank girişimi olan AkÖde tarafından geliştirilmiştir.

Tosla Kart Para Kesiyor Mu?

Hayır kesmiyor. Banka hesabınızdan Tosla’ya para yatırdığınızda para Tosla ücret almıyor.

Tosla Kart Yaş Sınırı Kaçtır?

Tosla kart alabilmek için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir