Yapı Kredi EFT İptal Etme Nasıl Yapılır? (EN HIZLI)

Yapı Kredi EFT iptal etme nasıl yapılır, EFT iptali mobil uygulama üzerinden yapılır mı? Para transferi yapılırken temkinli hareket edilmektedir. Özellikle yanlış hesaba para transferi yapıldığı takdirde çoğu kişi konu hakkında nasıl davranacağını bilemez. Bu konuda hızlı hareket etmeniz halinde paranızı kısa süre içinde geri alabilirsiniz.

Bu tarz sorunlar için Yapı Kredi Bankası müşterilerine yardımcı olmaktadır. Eğer Yapı Kredi Bankası EFT iptali yapmak isterseniz birkaç adımı gözden geçirerek hemen bunları uygulamaya bakmalısınız. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden Yapı Kredi EFT iptali nasıl yapılacağını sizinle paylaşacağız.

Yapı Kredi EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

Eğer mesai saatlerinin dışında EFT işlemi yaptıysanız mesai saatleri içinde para transferi karşı banka hesabına ulaşacağından dolayı EFT talimatı oluşturmuş olursunuz. Yapı Kredi EFT işlem saatleri hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. Bu tarz bir talimat vermiş durumdaysanız bu talimatı iptal ederek paranızı geri almak daha kolaydır. Böyle bir durumda Yapı Kredi Bankası EFT işlemini iptal etmek için bankanın resmi internet bankacılığı sitesini ziyaret etmeniz gerekir.

Son EFT işlemlerini kontrol ederek karşınıza çıkacak olan EFT talimatını iptal et yazısına dokunmanız işlem iptali için yeterli olacaktır. Aynı zamanda mobil uygulamalar üzerinden de yapılan bu yanlışlığı düzeltebilir, paranın belirtilen tarihler içinde karşı tarafın hesabına geçmesine engel olabilirsiniz. Bunun için tek yapılması gereken şey ise banka giriş bilgileri ile mobil şubeye giriş yaparak, son işlemlerde EFT talimatını bulup iptalini sağlamaktır.

Yapı Kredi EFT İptali

Yapı Kredi müşterileri EFT yaparken herhangi bir yanlışlık yaptığında hızlı hareket ederek bu işlemin iptal edilmesini sağlarken, paralarını iade alabilirler. Öncelikli olarak bu durum Yapı Kredi Bankasına zaman kaybedilmeden bildirilmelidir. Bunun için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri üzerinden yapılan EFT işleminin yanlış olduğunu izah etmeniz gerekir. Müşteri temsilcisi yapılan EFT işlemini kontrol ederken, eğer para halen Yapı Kredi bünyesinde bulunuyorsa herhangi bir sorun olmaksızın parayı tarafınıza iade eder.

Yapı Kredi EFT İptal Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi EFT iptal para iadesi ne zaman yansır? Yanlış gönderilen EFT alıcıya ulaşmamışsa yukarıdaki yöntem ile EFT iptali yapabilirsiniz. Ancak para başka bir bankanın hesabına geçiş yapmış durumdaysa bu durumda o bankanın müşteri hizmetlerine ulaşmanız şart haline gelmiş olacaktır. Yapılan incelemelerin sonucunda tutarın yanlış EFT nedeniyle gönderildiği tespit edilirse iade işlemi gerçekleştirilmiş olur. Paranız yanlış para transferi yapılan kişinin eline geçtiyse bu durumda banka ilgili banka müşterisi ile irtibata geçerek yanlışlığa çözüm üretmeye çalışır. Bu durumda da paranız geri gelmediği takdirde yazacağınız bir dilekçe ile hem karşı tarafın bankasına hem de Yapı Krediye başvurarak yasal işlemleri başlatabilirsiniz. Burada asıl önemli nokta ise yapılan bu yanlışın hemen farkına varılarak buna müdahale etmektir.

Bu yazımızda para transferi yaparken karşılaşmış olabileceğiniz yanlış hesaba gönderilen Yapı Kredi EFT iptal etme işlemleri hakkında neler yapabileceğinizi yazdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir