Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (Bireysel • Kurumsal)

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak için bankanın size sunduğu pek çok seçenek bulunmaktadır. Bazı sebeple sim kartınıza banka tarafından bloke koyularak engellenen işlemlerinize devam etmek için size vereceğimiz kolay yöntemleri uygulayabilirsiniz. Yapı Kredi bankası tarafınızca kullanıma engellediği sim kart blokenizi kaldırmak ve tekrar aktif hale getirmek için basit adımları hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi sim kart bloke nasıl kaldırılır merak ediliyor. Yapı Kredi sim kart değişikliği bloke kaldırma işlemleri hem kurumsal banka müşterileri hemde bireysel bankacılık müşterilerinde Akıllı SMS şifresi aynı yollardan yapılabiliyor. Sim kart değişikliği blokesini kaldırmak için en hızlı yöntemleri kullanarak mobil bankacılık ve internet şubesinden işlemlerinize devam edebilir mevduat hesaplarınızı, para gönderme, para transferleri işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu içeriğimizde Yapı Kredi sim kart değişikliği sonrasında blokeyi ATM’den, İnternet Şube’den veya mobil müşteri hizmetlerinden nasıl yapabileceğinizi paylaşacağız.

Yapı Kredi Sim Kart Değişikliği Blokesi Neden Olur?

Sim Kartınızın kapatılma nedenleri farklılık göstermektedir. 1 Nisan 2016 yılında Türkiye’de bulunan tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğerleri 4.5G uyumlu sim kart ve cihaz uygulaması için mobil iletişim altyapısını değiştirmiştir. Bu değişiklik ile birlikte binlerce banka müşterisinin kullandıkları cep telefonları numaralarınıza engel koyularak sim kartları bloke edilmiştir. Bunun anlamı artık SMS ile gelen bilgilendirme, onay mesajları ve gerekli şifreleri bankalarından alamayacaklardır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanamayacak, 3D Secure internet alışverişlerinizi yapamayacak SMS ile kart şifrenizi belirleyemeyeceksiniz. Yapı Kredi’de diğer bankalarda olduğu gibi güvenlik bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçmemesi adına sim kartınıza aşağıdaki durumlarda bloke koyuyor:

 • Kayıtlı numaranız 4.5G ile uyumlu hale geldiğinde
 • Sim kart yenileme/ değişikliği işlemlerinde
 • Numaranızı başka bir operatöre taşıdığınızda
 • Numaranızı tamamen değiştirdiğinizde

Bahsettiğimiz durumlar söz konusu olduğunda Yapı kredi bankası güvenliğiniz için sim kartınıza bloke koymaktadır. Kartınızı tekrar aktif hale getirmek Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi ise oldukça kolaydır. Aşağıda listelediğimiz yöntemlerle sim kart değişikliği blokesini kaldırmanın hızlı yollarını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesini Kaldırmazsam Ne Olur?

Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırmanın geçerli birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında elbette güvenlik gelir. Eğer kartınız çalınmış ise internet bankacılığı ile işlem yapmaması adına kartınız bloke edilmiş olabilir. Çalınma ve kaybolma gibi ciddi durumlarda güvenliğiniz adına banka ile en kısa sürede iletişime geçerek numaranızı güncellemeli veya iptal ettirmelisiniz. Bunun dışında Yapı Kredi bankasında kullanmakta olduğunuz banka hesaplarına ve kredi kartlarına erişmek, kartsız alışveriş yapmak veya ATM üzerinden kartsız para çekme, para yatırma gibi işlemlerinize devam etmek istiyorsanız en yakın zamanda sim kartınıza koyulan engeli ortadan kaldırmanız gereklidir.

Sim kart blokesini kaldırdıktan sonra yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemlere devam eebilirsiniz. Unutmayın güvenliğiniz adına sık sık banka bilgilerinizi kontrol etmeli ve güncel tutmalısınız. Bankanıza kayıtlı cep telefonu numaranıza yaptırdığınız herhangi bir değişiklikte bunu hemen aktif olarak kullandığınız bankanıza bildirmelisiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma yerleri için bankanın size sunmuş olduğu seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Sim kart değişikliğinde yapılması gerekenleri liste halinde derledik. Bireysel müşterileri için daima en kolay yolları onlara sunan Yapı Kredi bankası, sim kart bloke kaldırma işlemi içinde size en uygun seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekler ile sizde en kısa sürede bir sebeple sim kartınıza koyulan blokeyi kaldırabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz. Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma yolları şunlardır:

 • Yapı Kredi ATM’sinden
 • Yapı Kredi İnternet Şubesinden
 • Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezinden

Sim kart değişikliği bildirimini yaparak güncellemenizi tamamlayarak akıllı sms bloke kaldırma işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi ATM hizmetleriyle blokelenen sim kartınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için size en yakın ATM şubesine giderek aşağıda vereceğimiz adımları izlemeniz yeterlidir.

 • Yapı Kredi banka kartı veya kredi kartınız ile giriş yapın.
 • “Kullanıcı Başvuru İşlemleri” ardından “Kullanıcı İşlemleri” gidin.
 • Gelen sayfada “Sim Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay” sekmesine tıklayın.
 • Son olarak “Sim Kart Bloke Kaldırma” seçeneğine tıklayın, blokesini kaldırmak istediğiniz numarayı kutucuğa yazarak “Giriş” basın ve Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlayın.
YouTube video
Yapı Kredi Bloke Olan Akıllı SMS Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi internet bankacılığından sim kart bloke iptali yapabilmek için uygulamanız gereken basit adımlar söz konusudur. Sim kart değişikliği, numara değişikliği veya operatör değişikliği nedeniyle kullanıma kapatılan sim kartınızı aşağıdaki adımları izleyerek aktif hale getirebilirsiniz.

 • Yapı Kredi internet bankacılığına T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Eğer sim kartınız blokelendi ise gelen ekranda otomatik bir şekilde bloke kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz.
 • Bu sayfada güvenliğiniz adına sizden kişisel bilgiler istenecektir, bu bilgileri eksiksiz doldurun.
 • Bu işlemden sonra cep telefonunuza bir akıllı SMS şifresi gelecektir. Bu şifre ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Şubeye gitmeden Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri üzerinden sim kartınıza koyulan blokeyi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Müşteri iletişim merkezi ile iletişim kurarak birkaç adımda sim kart blokenizi kaldırabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda Yapı Kredi çağrı merkezi numaralarını görebilirsiniz.

 • Bireysel Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 0 444/ 0850 222 0 44’ü arayabilirsiniz.
 • Kurumsal Müşteriler İçin İletişim Merkez Numarası: 444 0 48/ 0850 222 0 4448

Yapı Kredi bankasının geliştirdiği akıllı müşteri iletişim merkezini arayarak sesli yanıt sistemi ile Türkiye’nin her yerinden, tüm operatörlerden şubeye gitmenize gerek kalmadan sim kartınızın blokesini kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi sim kart değişikliği bloke kaldırma yolları ve bireysel, kurumsal müşteriler için nasıl işlem yapabileceğini sizinle paylaştık. Sim kart bloke kaldırma hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir