Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından kartsız para çekilir mi? Ziraat ATM’sinden kartsız para çekme limiti ne kadar? Günümüzde bankamatiklerde birden çok kartsız işlem yapmak mümkündür. Yine ATM’ler sayesinde günün istediğimiz her saatinde para gönderme, para çekme, para yatırma, cebe gelen havale, fatura ödemeleri, anlaşmalı kurum ödemeleri, SGK ödemeleri gibi işlemleri yapmak mümkündür. Sıra beklenmediği ve zaman kaybı yaşanmadığı için ATM hizmeti çok pratiktir. Hızlı para çekme işlemleri için kartsız para çekme yöntemleri bulunuyor. Ziraat kartsız para çekme işlemi için ne yapmak gerekir?

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası ATM’leri ile müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır ve bu hizmetlerden birisi de kartsız para çekme işlemidir. Kartsız para çekme işlemi de son derece kolay ve pratiktir. Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için bankamatikte bulunan kartsız işlem menüsüne girilir. Ziraat Bankası bankamatikten kartsız olarak para çekmenin birden fazla yolu vardır.

 • SMS Şifre ile kartsız para çekme
 • QR kod okutarak para çekme
 • Avuç içi okuma sistemi ile (Bu özellikte ATM bulunması gerekiyor)

Ziraat Bankası SMS Şifre İle Para Çekme

Ziraat Bankası ATM’sine giderek kartsız işlem menüsüne girilir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TC kimlik numarası girilir. Girdiğiniz cep telefonu numarası bankada ilişkilendirilmiş sisteme kaydı olan numara olmalıdır. Aksi halde SMS alınamaz. Ekranda mevcut kartlar listelenir ve liste içerisinden işlem yapılacak kart seçilir. Kartın şifresi girildikten sonra sistemde kayıtlı cep telefonuna SMS ile şifre gönderilir. Cep telefonuna gelen şifre ile doğrulama yapıldıktan sonra işlemin yapılacağı hesap seçilir. Çekmek istenilen tutar girilip onaylandıktan sonra kartsız para çekme işleminizi tamamlanmış olur. Ziraat kartsız para çekme adımları sırasıyla şöyledir;

 • Ziraat Bankası Atm’sinden kartsız işlemleri seçin
 • Kartsız para çekme menüsünü seçin
 • Bu adımda bankada kayıtlı T.C Kimlik numaranızı girin
 • Ardından bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girin
 • İşlem yapmak istediğiniz kartınızı seçin
 • Seçtiğiniz kartın şifresini girin
 • Cep telefonunuza gelen işlem onayı kodunu ATM’de girin
 • Son olarak çekmek istediğiniz tutarı girerek kartsız para çekme işlemini tamamlayın.

Ziraat Bankası ATM QR Kod İle Para Çekme

Qr kod kullanımı ile Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limiti bin beş yüz türk lirasıdır. Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden de kartsız olarak para çekilebilir. Yapılması gereken adımlar sırasıyla şöyledir; Ziraat Bankası ATM’sine gidince öncelikle mobil bankacılık uygulaması açılır. Uygulamadan menü bölümüne tıklanır ve QR kod işlemlerine bölümüne giriş yapılır.

Daha sonra QR Kod ile para çekme bölümüne tıklanır ve hangi hesaptan para çekilmek isteniyorsa o hesap seçilir. Çekilmek istenilen tutarı seçtikten sonra onayla butonuna basılır. Telefonun QR kod okuması için kameranın aktif olması gerekir. ATM üzerinden de QR Kod İşlemleri butonuna basıldığında açılan ekranda Qr Kod çıkar. Çıkan kod cep telefonuna okutulduğunda para çekme işlemi tamamlanmış olur.

Ziraat bankası kartsız para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Bankayı arayarak limit arttırma isteğinde bulunabilirsiniz. Bu içeriğimizde Ziraat Bankası ATM kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır detaylı olarak anlattık merak ettikleriniz varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.