Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi • (QR Kod ile 10 Saniye)

Ziraat Bankası hesaptan kartsız para çekilir mi? Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi ATM’den QR kod ile 10 saniyede nasıl yapılır ve kartsız para çekme limiti ne kadar? Günümüzde bankamatiklerde birden çok kartsız işlem yapmak mümkündür. Yine ATM’ler sayesinde günün istediğimiz her saatinde para gönderme, para çekme, para yatırma, cebe gelen havale, fatura ödemeleri, anlaşmalı kurum ödemeleri, SGK ödemeleri gibi işlemleri yapmak mümkündür. Acil nakit ihtiyaçlarında hızlı işlem yapabilmek için veya kart olmadan hesaptan para çekme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kartsız işlemler menüsünü kullanarak en kolay nasıl para çekebileceğinizi sizinle paylaşacağız. Birçok Ziraat Bankası müşterisi bankacılık işlemlerini mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştiriyor. Sıra beklenmediği ve zaman kaybı yaşanmadığı için ATM hizmeti çok pratiktir. Hızlı para çekme işlemleri için QR kod veya Ziraat SMS şifre ile kartsız para çekme yöntemleri bulunuyor. En hızlı para çekme yöntemi olan Ziraat kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası ATM’sinden kartsız para çekmek için şunları yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’leri ile müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır ve bu hizmetlerden birisi de kartsız para çekme işlemidir. Kartsız para çekme işlemi de son derece kolay ve pratiktir. Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için bankamatikte bulunan kartsız işlem menüsüne girilir.

Ziraat Bankası bankamatikten kartsız para çekmenin yolları şunlardır;

 • SMS Şifre ile kartsız para çekme
 • QR kod okutarak hızlı para çekme
 • Avuç içi okuma sistemi ile (Bu özellikte ATM bulunması gerekiyor)

Bu işlemleri yapmadan Ziraat Bankası kartsız para çekme aktif etme tanımlama işlemi yapmanız yeterlidir. Kartsız para çekme aktif etmek için müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya Ziraat Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kartsız işlemler menüsünden bakiye öğrenme kartsız para yatırma gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartsız SMS Şifre İle Nasıl Para Çekilir?

Ziraat Bankası ATM’sine giderek kartsız işlem menüsüne girilir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TC kimlik numarası girilir. Girdiğiniz cep telefonu numarası bankada ilişkilendirilmiş sisteme kaydı olan numara olmalıdır. Aksi halde SMS alınamaz. Ekranda mevcut kartlar listelenir ve liste içerisinden işlem yapılacak kart seçilir. Kartın şifresi girildikten sonra sistemde kayıtlı cep telefonuna SMS ile şifre gönderilir. Cep telefonuna gelen şifre ile doğrulama yapıldıktan sonra işlemin yapılacağı hesap seçilir. Çekmek istenilen tutar girilip onaylandıktan sonra kartsız para çekme işleminizi tamamlanmış olur. Ziraat Bankası ATM’den kartsız para çekme adımları sırasıyla şöyledir;

 • Ziraat Bankası Atm’sinden kartsız işlemleri seçin
 • Kartsız para çekme menüsünü seçin
 • Bu adımda bankada kayıtlı T.C Kimlik numaranızı girin
 • Ardından bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girin
 • İşlem yapmak istediğiniz kartınızı seçin
 • Seçtiğiniz kartın şifresini girin
 • Cep telefonunuza gelen işlem onayı kodunu ATM’de girin
 • Son olarak çekmek istediğiniz tutarı girerek kartsız para çekme işlemini tamamlayın.

Ziraat Bankası Kartsız QR Kod İle Nasıl Para Çekilir?

Ziraat bankası kartsız QR kod ile para çekimi nasıl yapılır? Ziraat kartsız para çekme yöntemi olan Qr kod kullanımı ile Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limiti 1.500 TL (bin beş yüz türk lirasıdır). Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden de kartsız olarak para çekilebilir. Bu yöntemi kullanmadan önce QR kod ile para çekme aktifleştirme yapmış olmanız gerekir.

Ziraat bankası kartsız para çekme işlemini QR kod ile yapmak için şu adımları uygulamalısınız;

 • Ziraat Bankası ATM’sine gidince öncelikle mobil bankacılık uygulaması açılır.
 • Uygulamadan menü bölümüne tıklanır ve QR kod işlemlerine bölümüne giriş yapılır.
 • Daha sonra QR Kod ile para çekme bölümüne tıklanır ve hangi hesaptan para çekilmek isteniyorsa o hesap seçilir.
 • Çekilmek istenilen tutarı seçtikten sonra onayla butonuna basılır.
 • Telefonun QR kod okuması için kameranın aktif olması gerekir.
 • ATM üzerinden de QR Kod İşlemleri butonuna basıldığında açılan ekranda Qr Kod çıkar.
 • Çıkan kod cep telefonuna okutulduğunda para çekme işlemi tamamlanmış olur.

Bu içeriğimizde Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır QR kod ile hızlı para çekmeyi detaylı olarak paylaştık. Ziraat bankası kartsız para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Bankayı arayarak müşteri temsilcisine limit arttırma isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bankamatik kartımı yuttu ne yapmalıyım diyorsanız ilgili içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz diğer sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir