Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (ATM’den • İnternet Bankacılığı)

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Herhangi bir sebeple bloke konulan Ziraat Bankası sim kartınızı tekrar aktif hale getirme işleminizi, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, size en yakın şubeye giderek veya ATM’leri kullanarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Para gönderme, kredi başvuruları ve diğer bankacılık işlemlerini kullanabilmek için sim kart blokesini kaldırmalısınız. ATM’den sim kart bloke kaldırma işlemi, internet bankacılığından veya müşteri hizmetlerinden nasıl yapabileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Sim kart değişikliği sonrası birçok bankada karşılaşılan sim kart engeli kolayca kaldırılabiliyor. Ziraat bankası günümüzde bankacılık sektöründe önde gelen bir bankadır. Bu nedenle güvenlik önlemleri son derece sıkı olan banka tedbir amaçlı sim kartınıza bloke koymuş olabilir. Sim kart neden iptal edilir ve bloke koyulan sim kartın blokesi nasıl kaldırılır sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Neden Olur?

Sim karta neden bloke koyulur? İnternet bankacılığında sıkça kullanılan güvenlik önlemlerinden biri de cep telefonu numaraları olması sebebiyle sim kartların bankacılıkta kişiye ait güncel telefon numaraları olması açısından çok önemlidir. Bankaların size göndermiş olduğu tek kullanımlık şifreler bankaya kayıtlı olan cep numaranıza gider ve eğer siz numarayı değiştirdiyseniz veya operatör değişikliğine gittiyseniz banka sim kartınıza anında bloke koyabilme hakkına sahiptir.

Sizin kişisel verilerinizi korumak için ve güvenliğinizin sağlanması açısından herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda banka sim kartınıza bloke koyabilir bu yüzden hizmet aldığınız bankaya bu durumu bildirerek cep numara bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesini Kaldırmak için Nereye Başvurulur?

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için size birçok kolay yol sunmaktadır. Binlerce kişinin sim kartına bloke konulduğu 4.5G mobil alt yapısına geçilme sürecinde büyük sorunlar yaratan bu durumu ortadan kaldırmak için size vereceğimiz başvuru yollarını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart blokesi nereden kaldırılır?

 • Ziraat Bankası Şubelerine Giderek
 • Ziraat Bankası Çağrı Hizmetlerini Arayarak
 • Ziraat Bankası ATM’den Bloke Kaldırma Yaparak

Sizde sim kartınıza koyulan blokenizi kaldırabilir ve tekrardan numaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz. ATM’den kaldırma yöntemi veya internet bankacılığını kullanarak nasıl yapabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubesinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası şubeden sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Günümüzde yaygınlaşan internet bankacılığında numaranıza gönderilen tek kullanımlık şifreler veya ATM’lerden yapacağınız kartsız işlemlerinizde yanınızda mutlaka cep telefonunuz olmalıdır. Ancak bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz, sim kartınızı veya operatör değişikliğine gittiyseniz banka güvenliğiniz için sim kartınıza bloke koyacaktır. Ziraat bankası da tüm Bankalar gibi önce güvenlik, der. Bu sebeple böyle bir durumla karşılaştığınızda aşağıda size vereceğimiz adımları kullanarak çözüm bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ATM’sinden sim kart bloke işlemleri nedir? Ziraat Bankası ATM hizmetleri ile sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Cep telefonu numaranızı bankalar kayıt ederken aynı zamanda hangi operatöre bağlı olduğunuzda sisteme geçer. Eğer siz operatörünüzü Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerden diğerine veya Turkcell’den Vodafone taşıdığınızda kayıtlı olduğunuz banka işlemlerinde engellenirsiniz. Bu durumda size en yakın Ziraat Bankası ATM’lerine gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma ATM üzerinden şu şekilde kaldırılır;

 • Adınıza kayıtlı kredi kartı veya banka kartınızı ATM’ye takınız.
 • Şifrenizi girdikten sonra “Diğer İşlemler” basınız.
 • Ekrana gelen “Bilgi ve Şifre İşlemleri” tuşunu tıklayınız.
 • Ardından “Sim Kart Bloke Kaldırma” menüsünü seçerek sim kart blokenizi kaldırmış olacaksınız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek, sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelişen teknolojiye ayak uydurmakta bir hayli başarılı olan Ziraat Bankası, sizlere bu konuda oldukça kolaylık sağlayarak basit çözümler sunmaktadır. Diğer bankaların aksine Ziraat Bankasının sim kart bloke kaldırma işlemi için çeşitli yolları bulunmaktadır.

Ziraat Bankası çağrı merkezlerini arayarak herhangi bir sebeple cep telefonunzun sim kartına koyulan blokenizi kaldırabilirsiniz. İşte Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası:

 • 444 00 00
 • 0850 220 00 00

Müşteri temsilci ile iletişime geçtikten sonra talebinizi iletebilirsiniz. Sizden kişisel bilgilerinizi ve kart bilgileri istenecektir. Ardından cep numaranızı da güncelleyerek sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın cep telefonunuzun kayıtlı olduğu tüm bankalarda bu durum geçerli olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanan biri iseniz bilirsiniz ki sisteme giriş yapabilmek için cep telefonunuza ve ona gönderilen onay mesajına ihtiyacınız vardır. Eğer bu onay mesajında gelen şifreyi girmezseniz internet bankacılığına girerek işlem yapamazsınız. Yeni cep telefonu numaranız ile bilgilerinizi güncellemek için aşağıdaki adımları takip eebilrsiniz.

 • Çevrimiçi olarak cihazınızdan Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapın.
 • Gelen sayfada “Hemen Başvur” tıklayın.
 • İstenilen T.C numaranızı ardından cep numaranızı belirtilen kutuya yazın.
 • Güvenlik kodunu doğru bir şeklide tuşlayın.
 • “Devam Et” seçeneğini tıklayın.
 • Cep telefonunuza SMS gelecektir. Gelen şifreyi yazın.
 • “Giriş Yap” tıkladıktan sonra profiliniz açılacaktır.
 • “Kredi Kartı Bilgileri” menüsüne gidin.
 • Çıkan sayfada “İşlemler” sekmesine girin.
 • “Sim Kart Blokesini Kaldır” seçeneğine bastıktan sonra gelen kutucuğa yeni cep telefon numaranızı girin.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırmak Neden Gereklidir?

Ziraat Bankası kredi kartınızı veya banka kartınızı kullanmak istiyorsanız sim kartınıza konulan telefon sim kart blokenizi kaldırmanız gereklidir. Bu durum sim kart değişikliği yaptığınızda karşılaşılan bir durumdur. Bankanız kayıp, çalıntı, yanlış şifrelerin üst üste girilmesi, uzun süre ödenmeyen borçlar ve güncellenmeyen numaralar yüzünden güvenliğiniz için kartlarınızı bloke edebilir. Bu durumda yukarıda sunduğumuz çözüm yollarından birini seçebilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir