Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır? EFT İptal Sorgulama 2022

Akbank EFT iptali nasıl yapılır, Akbank direkt mobil EFT iptali ve diğer yöntemler nedir? Bankalar arasında yapılan para transferi olan EFT işlemi günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan bankacılık işlemlerinden biri olarak bilinir. EFT işlemlerinde zaman içinde çeşitli yanlışlıkların yapılması söz konusu hale gelebiliyor. Yanlış hesaba gönderilen, hatalı IBAN numarası veya Ad Soyad girilmesi gibi durumlarda ileri tarihli veya bekleyen EFT iptali yapmak gerekiyor. Akbank EFT iptali işlemini en hızlı nasıl yapabileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Akbank EFT iptali mobil bankacılık, internet bankacılığı ile nasıl yapılır ve EFT iptal sorgulama yöntemi nedir? EFT yapılacak olan kişinin ad ve soyanın yanlış girilmesi, İBAN yanlışlığı gibi durumlardan sonra EFT iptali nasıl yapılır sorusu gündeme geliyor. En fazla tercih edilen bankalardan biri olan Akbank’ta EFT iptal etmek için 3 farklı yol bulunuyor en kolay ve hızlı yapabileceğiniz yöntemi uygulamanız yeterlidir. Ayrıca içeriğimizde Akbank EFT iptali sorgulama ve EFT iptali ne zaman hesaba geçer öğrenebilirsiniz.

Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank EFT iptal etme işlemi en kolay nereden yapılır? Akbank her geçen gün bankacılık hizmetlerine hızlı ve kolay yöntemler eklemeye devam ediyor. Bu yöntemler arasında internet bankacılığı, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri yer alır. Bu kanalları tercih ederek kısa süre içinde pek çok işlemi yapabilir, yanlış yapılan işlemler için iptal talebinde bulunabilirsiniz. Akbank EFT işlemleri bazen çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak yanlış yapılabilmektedir. İBAN numarasının yanlış yazılması, hesap adında karışıklıkların olması gibi durumlar bu anlamda ister istemez hata yapmaya neden olabilir.

Akbank para transferi nasıl iptal edilir? Bu gibi durumlarda ise Akbank EFT iptali yaparak ortaya çıkan bu karışıklığı gidermek mümkün hale geliyor. Yanlış EFT nasıl iptal edilir? Akbank EFT iptali için tercih edebileceğiniz birden fazla yol vardır.

En hızlı Akbank EFT iptali yapabileceğiniz yollar şunlardır;

 • Akbank Direkt Mobil Bankacılık Uygulaması
 • Akbank İnternet Bankacılığı
 • Akbank Müşteri Hizmetleri
 • Akbank Şubeleri

Bu yollardan herhangi birini seçerek yanlış hesaba gönderilen EFT para transferlerini eğer ileri tarihli bekleyen EFT talimatı durumundaysa anında iptal edebilirsiniz. Bu adımları nasıl uygulayabileceğinizi detaylarıyla aşağıda bulabilirsiniz. Diğer tüm bankalar için EFT iptal etme yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Akbank Mobil Bankacılık EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt mobil EFT iptali yapmak için mobil bankacılık uygulamasının akıllı telefonunuzda yüklü olması ve giriş yapabiliyor olmanız gereklidir. Akbank Direkt uygulamasını açtıktan sonra para transferi bölümünden geçmiş para transferlerini görebilir ve iptal etmek istediğinizi ileri tarihli bekleyen EFT talimatı iptalini gerçekleştirebilirisiniz.

Bunun dışında Akbank internet bankacılığı EFT iptali yapmak için Akbank Direkt internet şubesine giriş yaparak para transferi bölümüne ulaşmalı burada para transferi alanından iptal komutunu vererek işlemi hemen iptal edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri üzerinden EFT işlemini iptal etmek için 444 2 525 numarasını arayarak EFT iptali talebinde bulunmanız yeterlidir. Ayrıca Akbank şubelerine giderek talepte bulunduğunuz EFT işlemini banka personeli yardımıyla iptal ettirebilir, daha kısa süre içinde EFT iptalini sağlamak için mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmayı uygun görebilirsiniz. Bu yollar üzerinden kısa süre içinde iptal işlemini gerçekleştirmek mümkün hale gelecektir.

Akbank EFT İptali Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank EFT iptali yaptıktan sonra ilgili tutarın yani EFT iptali ne zaman hesaba geçer sorusu soruluyor. Bunun için kolayca EFT iptali sorgulama işlemini yaparak öğrenebilirsiniz. EFT iptali ne zaman hesaba geçeceği bankadan bankaya değişiyor olsada ortalama 5-7 iş günü içerisinde ilgili EFT tutarı iade olur. Akbank EFT iptali hesaba geçme süresi genellikle aynı gün veya ertesi gün olarak gerçekleşir.

En kolay Akbank EFT iptali sorguluma yolları şunlardır;

 • Akbank Direkt mobil bankacılık uygulamasından bakiye kontrolü yapabilirsiniz.
 • Akbank müşteri hizmetlerini arayarak ilgili para transferinin durumunu sorgulayabilirsiniz.
 • Akbank internet bankacılığı üzerinden para transferlerinin durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Akbank şubelerinde banka personelinden EFT iptal sorgulaması yapabilirsiniz.

EFT hesaba geçmedi, ne zaman hesaba geçer Akbank EFT sorgulama için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

YouTube video
Akbank Mobil Bankacılık EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank EFT Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Akbank direkt mobil doğru EFT nasıl gönderilir? Akbank EFT iptalinden önce doğru EFT yapmanız önemlidir. Akbank’tan farklı bankaya EFT yapmak isteyen kişilerin internet şubesine giriş yaptıktan sonra para transferi-EFT menüsüne ulaşması lazımdır. Karşı tarafa gönderilecek olan para tutarı ve İBAN numarası belirtildikten sonra EFT işlemini onaylayarak anında para gönderimi yapabilirsiniz. Mesai saatleri içinde yapılan EFT işlemi genel olarak beş ile 20 dakika arasında diğer banka hesabına geçmektedir.

Akbank EFT yaparken doğru para transferi yapmak için şunlara dikkat etmelisiniz;

 • Akbank EFT yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise hafta sonları, tatil günleri ve mesai saatleri dışında EFT yapmamaktır.
 • Özellikle acil durumda para transferi yapılmak isteniyorsa bu günlerin dışında para transferi yapılacağını bilmek gerekiyor.
 • Akbank para transferi mesai saatleri gündeme alınarak yapıldığından dolayı mesai saatleri içinde para transferi yapılması tavsiye edilir.
 • Geçtiğimiz dönemde kullanılmaya başlanan FAST para transferi ise bu durumu ortadan kaldırarak 7/24 farklı bankalarda olan hesaplara para gönderimini mümkün kılıyor.
 • Acil para gönderimlerinde EFT yerine Akbank FAST ile para gönderebilirsiniz.
 • Para transferi yaparken daha kolay eşleşme yapılan kolay adres tanımlayarak FAST ile doğru para gönderimi yapabilirsiniz.

Yukarıda listelediğimiz EFT yaparken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenerek doğru EFT işlemi yaptığınızda herhangi bir EFT iptali ve iade başvurusu yapmak zorunda kalmazsınız. Akbank EFT ile para gönderirken internet şubesi veya Akbank Direkt mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz.

7/24 EFT yapan bankalar aracılığıyla hafta sonu para gönderme işlemini ve doğru para transferini nasıl yapabileceğinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Akbank EFT iptali nasıl yapılır, Akbank EFT iptali sorgulama ve EFT iptal edildikten sonra ne zaman hesaba geçer sizler için derledik. Akbank EFT iptali hakkında sorularınızı yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir