QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır? İptal İade Sorgulama

QNB Finansbank EFT iptali nasıl yapılır, gönderilen EFT talimatı iptal etme işlemleri nedir? QNB Finansbank para transferi yapıldığında herhangi bir sebepten yanlış, eksik veya hatalı EFT işlemi yapmış olabilirsiniz. Yanlış gönderilen tutar ileri tarihli EFT olabilir veya banka tarafından yanlış olduğu için otomatik olarak iptal, iade yapılabilir. Bunun dışında ileri tarihli EFT iptali adımlarını ve iptal iade sorgulama yollarını sizin için araştırdık.

EFT işlemi yanlış yapıldığı takdirde QNB Finansbank EFT iptali talebinde bulunmak gerekir. Bu durumda yanlış işlemi iptal ederek para gönderiminin farklı adreslere geçmesine engel olabilirsiniz. Mobil bankacılık, internet bankacılığı kanallarından EFT iptali yapmak mümkündür. Para transferi yaparken iptal edilmek istenen veya yanlış gönderilen havale, EFT nasıl iptal edilir tüm detaylarıyla hızlı adımlarla anlatacağız.

QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank EFT iptal etme işlemi nereden yapılır? QNB Finansbank EFT ile para gönderme işlemini EFT FAST yöntemi üzerinden saniyeler içinde para transferini mümkün kılıyor. QNB Finansbank üzerinden EFT yapmak için tercih edilebilecek yollar arasında mobil şube, internet şubesi, bankamatikler ve telefon bankacılığı yöntemi vardır. EFT işlemi yapmak için karşı tarafın hesap bilgilerini bilmeniz gerekir. Sonrasında göndermek istediğiniz tutarı belirleyerek EFT işlemine onay vermeniz halinde para transferi gerçekleştirilmiş olur.

QNB Finansbank EFT iptali için en hızlı yollar şunlardır;

 • QNB Mobil Bankacılık
 • QNB Müşteri Hizmetleri
 • QNB Finansbank İnternet Bankacılığı
 • QNB Finansbank Şubeleri

QNB Finansbank EFT işlemini iptal etmek istediğinizde EFT iptali mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi kanallardan yapılabiliyor. EFT Fast ile gönderilen tutar herhangi bir saat içinde geçebilir. Ancak eski sistem olan normal EFT işlemi yalnızca mesai saatleri içinde yapıldığından bu sürece dikkat etmek gerekir.

QNB Mobil EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

QNB mobil üzerinden gönderilen EFT iptalini kolayca yapabilirsiniz. 1.000 TL, 2.000 TL veya 40.000 TL gönderdiğiniz tutarın bir önemi yoktur. Öncelikle dikkat etmeniz gereken tutarın karşı tarafa geçip geçmediğidir. Burada asıl önemli olan nokta ise bu gönderimi yaptıktan sonra işlemin iptal edilip edilmeyeceği olmasıdır. Çünkü para karşı tarafa geçtikten sonra Enpara EFT işlemi iptali yalnızca kişinin bu parayı iptal etmesi sayesinde gerçekleşmiş olur.

QNB Mobil uygulaması üzerinden EFT iptal adımları şunlardır;

 • Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır
 • Para transferi menüsüne girilir
 • İleri tarihli veya henüz alıcıya ulaşmayan EFT iptali seçilir

3 hızlı ve kolay adımda QNB Finansbank EFT iptalini gerçekleştirebilirsiniz. EFT bilgilerimi yanlış girdim diyorsanız muhtemelen banka tarafından IBAN no ve İsim, Soyad uyuşmazsa size iptal iade gerçekleşecektir. Tüm bankalar için EFT iptal etme işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube video
QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Bankalar arasında gönderilen para transferleri Merkez Bankası onayı sayesinde havuzdan geçerek karşı banka onayladığı takdirde karşı banka hesabına geçmiş olur. Bu paranın karşı hesaba geçmeden işleme engel olmak için durumu QNB Finansbank’a bildirmeniz lazımdır. Bunun için bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 900 veya 444 0 900 numaraları üzerinden yapılan EFT İşleminin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

QNB Finansbank EFT İptal Sorgulama

QNB Finansbank EFT iptal iade sorgulamasını nasıl yapabilirim? Karşı tarafa geçen EFT yani alıcıya teslim edilmiş yanlış EFT iptal edilebilir mi ve EFT para iadesi nasıl alınır sorusu soruluyor. QNB Finansbank veya Enpara bankası üzerinden yapmış olduğunuz EFT işleminin herhangi bir noktasında yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız veya farklı bir nedenden kaynaklı olarak bu işlemi iptal ettirmek isterseniz para karşı tarafın hesabına geçtiğinde işlemi geri almak zor hale gelir.

QNB Finansbank EFT iptal iade sorgulaması şu şekilde yapılır;

 • QNB Finansbank müşteri hizmetleri numarasını 0850 222 0900 arayıp
 • Gerekli tuşlamaları yaparak para transferi menüsüne girip
 • Gönderdiğiniz EFT işleminin güncel durumunu müşteri temsilcisine sormalısınız.
 • EFT ne zaman hesaba geçer, QNB Finansbank EFT sorgulama sayfasına bakabilirsiniz.

Yanlış gönderdiğim EFT nasıl iptal edebilirim? Bu durumda karşı tarafa ulaşım sağlayarak paranın iadesini istemeniz lazımdır. Burada tamamen yanlışlıkla para gönderdiğiniz kişinin insafına kalmış olursunuz. Görüşme sonrasında eğer paranın iadesi yapılmıyorsa adli makamlara başvurarak parayı geri alabilirsiniz. Hesabın bulunduğu bankaya doğrudan dilekçe ile başvurmanız sonucunda olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Fakat büyük tutarlarda EFT işlemi söz konusu olduğunda bu işlemin iptal edilmesi için hukuki süreç başlayabilir.

Bu içeriğimizde QNB Finansbank EFT iptali nasıl yapılır, yanlış gönderilen, iptal edilmek istenen para transferi EFT iptal adımlarını sizinle paylaştık. QNB Finansbank EFT iptalini internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden paylaştığımız adımlarla yapabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir