Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası 2022

Otomatik ödeme talimatı kampanyası yapan bankalar hangileri? Otomatik fatura ödeme talimatı kampanyaları düzenleyen bankalar, kredi kartı veya banka hesabı üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı veren müşterilerine, hediye para veren bankalardır. TEB, Yapı Kredi ve diğer belirli bankaların 2022 yılında otomatik ödeme talimatı kampanyası yaptıkları duyurulmuştur. Sizin için fatura talimatı verdiğinizde kazanacağınız indirim, bonus puan, world puan, maxi puanları ve bu bankalara otomatik ödeme talimatının nasıl yapılacağını, kampanya ödüllerine ilişkin tutarları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı vereceğiniz faturalarla birlikte alışverişlerinizde kullanabileceğiniz indirim puanları kazanabilirsiniz. Bankaların bir çoğunda fatura veya abonelik ödeme talimatı veren müşterilerine avantajlar sunuyor. En avantajlı kampanyaları sunan bankaları sizin için araştırdık. İçeriğimizde nasıl otomatik ödeme talimatı verebileceğinizi ve indirim kazanabileceğiniz bankaları bulabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası Yapan Bankalar Hangileri?

Otomatik fatura ödeme talimatı kampanyalarına katılarak alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bankaların sunduğu world puan, maxipuan, bonus puan, chip para gibi avantajları kazanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı hangi bankalarda var aşağıda listeleleyeceğiz.

Otomatik ödeme talimatı kampanyası olan bankalar şunlardır;

 • TEB Bankası
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • ING Bank

Bu bankalarda kredi kartına otomatik ödeme talimatı kampanyası kapsamında bonus, chip para, world puan gibi hediye para sunan bankalardır. Bu kampanyalar kapsamında en az 10 TL en çok 150 TL tutarında hediye para, otomatik fatura ödeme talimatını yeni yapan müşterilere sunulur. Otomatik ödeme talimatları ise elektrik, internet, su, doğalgaz, vergi borcu, telefon faturası ödemeleri için verilebilir. Normal şartlarda zaten ödenmek zorunda olan bu faturalar için özellikle maaş hesapları üzerinden verilen otomatik ödeme talimatları ile her ay 40 TL ile 50 TL tutarına ulaşan geri ödemeler almak mümkün hale gelir.

Otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz bazı hizmetler şunlardır;

 • Turkcell
 • Vodafone
 • Turk Telekom
 • Super Online
 • Turk.net

Bunlar dışında elektrik faturası, doğalgaz faturası ve birçok faturanızı bankanızın mobil bankacılık uygulamasından her ay ödenmesi talimatını kolayca verebilirsiniz. Bankalara nasıl ödeme talimatı verebileceğinizi içeriğimizin devamından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Papara, Ininal gibi ön ödemeli kartların kampanyaları ile alışverişlerinizde geri ödemeler alabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Kampanyası Katılım Şartları Neler?

Otomatik ödeme talimatı kampanyasına katılmak için bankaların şartlarını karşılıyor olmanız gerekiyor. İndirim avantajlarına sahip olmak için altta sıraladığımız listedeki adımlarına uyabilirsiniz.

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı kampanyasına katılma şartları şunlardır;

 • Otomatik ödeme kampanyası sunan bankalardan mevduat hesabına, maaş hesabına veya kredi kartına sahip olma,
 • Otomatik ödeme tanımlamasını fatura ödemesi için yapmak,
 • Talimatı internet bankacılığından veya telefon bankacılığından vermek,
 • Ödül paraları hesaba alabilmek için otomatik ödeme sırasında bakiyede para olması ve fatura ödemesinin gerçekleşebilmesi,

Bu şartlar sağlanıyorsa, otomatik ödeme talimatı kampanyası kapsamında hediye bonus para almak için kampanyaya katılım sağlanabilir.

CepteTEB Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

TEB Bankası otomatik ödeme talimatı kampanyası, ayda 15 TL kazanma şansı veren kampanyadır. TEB Bankasında hesabı olan ve en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı veren müşteriler, hesap kartları ile aylık 150 TL ve üzeri alışveriş yaptıklarında 15 TL kazanırlar. Bu kazanç ise her ay için hesaplarına aktarılır. 15 TL harcama iadesi adı ile yürütülen kampanyaya katılım için 2 tane otomatik ödeme talimatı oluşturulması gerekir. TEB bankası otomatik ödeme talimatı nasıl veriler aşağıda bulabilirsiniz.

CepteTEB Bonus kazanmak için otomatik ödeme talimatı verme adımları şunlardır;

 • İnternetten https://www.teb.com.tr/internet-subesi-sifresi/#step=1 adresine giriş yapılır.
 • Ekranda yer alan kart bilgileri tablosuna, kart numarası, cep telefon numarası, kart şifresi ve güvenlik numarası girilip, “devam“ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ardından cep telefonuna SMS ile gelen şifre yeni sayfadaki boşluğa yazılıp, “sistem giriş“ kutucuğuna tıklanır.
 • Ulaşılan hesap profilinden “kartlarım“ veya “hesaplarım“ kısmına giriş sağlanır.
 • Menü içinden “otomatik ödeme talimatı tanımla“ işlem semesine girilip, fatura belirlenerek işlem onayı verilir.

Bu adımlar ardından otomatik ödeme talimatı onay alır ve ilk fatura ödemesinde kampanya kapsamındaki hediye para da hesaba yüklenir.

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı kampanyası, kredi kartı otomatik ödeme talimatı üzerinden veya hesaplardan verilen otomatik ödeme talimatı üzerinden katılım sağlanan kampanyadır. Yapı Kredi kredi kartından 1 fatura ödemesi için otomatik ödeme talimatı verenler, 60 TL’ye kadar hediye para kazanırlar. Hesaplardan verişen her otomatik ödeme başına ise 10TL hediye para kazanılır. Bu kazançlar otomatik ödeme talimatının internet bankacılığı üzerinden verilmesi ardından hesaplara aktarılır. Eğer Yapı Kredi banka hesabı üzerinden 2 adet fatura için otomatik ödeme tanımlanıyorsa, 20 TL hediye para kazanılır. Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı nasıl verilir detaylarıyla aşağıda paylaştık.

Yapı Kredi Word Puan kazanacağınız otomatik ödeme talimatı vermek için izlenecek aşamalar;

 • İnternetten https://internetsube.yapikredi.com.tr/ngi/huoRetailWeb.do adresine giriş yapılır.
 • Ekrandaki tabloya TC kimlik numarası ve cep telefon numarası yazılıp, “devam“ kutucuğuna tıklanır.
 • Bir sonraki sayfada yer alan boşluğa, SMS ile gelen şifre yazılıp, “sisteme giriş“ kutucuğuna tıklanır.
 • Tek kullanımlık şifre ile ulaşılan hesap profilinden, “Talimatlar“ menüsüne ardından ekrana gelen, “yeni talimat ekle“ komutuna tıklanır.
 • Açılan tablo üzerinden “Fatura“ seçimi yapıldıktan sonra listelenen fatura tiplerinden hangisi için otomatik ödeme tanımlanacaksa o seçilir. İşlem sonunda “kaydet“ butonuna tıklanır.

Adımlar sonunda Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı başarı ile verilir ve ilk fatura ödemesinde kampanyaya ilişkin para hediyesi hesapta görülür.

YouTube video
Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Şekerbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Şekerbank otomatik ödeme talimatı kampanyası, toplamda 150 TL’ye kadar para hediyesi alınabilen kapmayandır. 2022 yılına yönelik kampanyada Şekerbank hesaplarından tanımlanan otomatik ödeme ardından gerçekleşen her fatura ödemesi için 15 TL geri kazanılıyor. Bu kapsamda otomatik ödeme ile yapılan fatura ödemelerinin sayısına göre toplada aylık 150 TL kazanmak mümkün hale getirilmiştir.

Şekerbank otomatik ödeme talimatı verme için uygulanacaklar şunlardır;

 • İnternetten https://sube.sekerbank.com.tr/web/servlet/SekerbankServlet?service=SBkartlaMusteriTanim.giris&STYLETYPE=new&LangType=tr&LoginType=B adresine giriş yapılır.
 • Açılan tablo üzerine kart numarası, şifresi, CVV2 girilip, cep telefon numarası yazılarak, “devam“ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni pencerede görüntülenen boşluğa, cep telefonuna SMS ile gelen tek kullanımlık şifre girilip, “internet şubesine gir“ kutucuğuna tıklanır.
 • Ulaşılan hesap sayfasından “Talimatlar“, “yeni talimat oluştur“ ifadelerine sırası ile tıklanır.
 • Açılan liste üzerinden otomatik ödeme talimatı verilecek fatura tipi seçilip, “kaydet“ butonu seçilir.

İşlem sonunda otomatik ödeme talimatı başarılı ile verilir. İlk fatura ödemesi gerçekleştiğinde ise kampanyada belirtilen kadar para hediyesi kart hesabına alınır.

Denizbank Bonus Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Denizbank otomatik ödeme talimatı kampanyası, BONUS kart sahipleri için sunulan bir kampanyadır. Denizbank Bonus kart sahipleri her hangi bir fatura için otomatik ödeme talimatı tanımladıktan sonra tek bir talimat için 25 TL para hediyesi alırlar. Toplamda 3 otomatik ödeme talimatı verenler için 50 TL hediye para sunulur. 4 otomatik ödeme talimatı tanımlayanlar ise 60 TL para hediyesini hesaplarına alırlar. Denizbank Bonus otomatik ödeme talimatı nasıl verilir ve başvuru nasıl yapılır sizin için listeledik.

Denizbank otomatik ödeme talimatı vermek için yapılması gerekenler şunlardır;

 • İnternetten https://acikdeniz.denizbank.com/UnregisteredUser/NewUserRegistration_NonFlash.aspx?lang=TR adresine giriş sağlanır.
 • Ekrana yansıyan tablo üzerine kart numarası, şifresi, kart vadesi bilgileri ve cep telefon numarası yazılıp, “devam“ kutucuğu seçilir.
 • Bir sonraki sayfada yer alan boşluğa, cep telefonuna SMS’le iletilen tek kullanımlık şifre girilip, “internet şubesine giriş yap“ kutucuğuna tıklanır.
 • Erişilen müşteri paneli sayfasından “Talimatlar“ ardından “yeni talimat oluştur“kategorilerine sırası ile tıklanır.
 • Ekrana yansıyan liste üzerinden otomatik ödeme talimatı verilecek fatura seçilip, “kaydet“ butonuna tıklanır.

Adımlar bittiğinde otomatik ödeme talimatı başarı ile tanımlanır.

Otomatik Ödeme Talimatı Verin Para Kazanın!

Otomatik ödeme talimatı kampanya kazancını yükseltmek için 1’den fazla faturaya yönelik otomatik ödeme talimatı vermek gerekir. Bankalar ödül paraları her bir otomatik ödeme tanımlamasına yönelik sunarlar. Örneğin hesaptan o ay içinde sadece bir otomatik ödeme yapılıyorsa ve kampanya için 10 TL hediye para tanımlanmışsa, 10 TL hesaba gelir. Ancak kişi online olarak 2 tane otomatik fatura ödeme talimatı tanımlamış ise 20 TL ve 3 tane tanımlamış ise 30 TL hediye para alır. Bu hediye paralar her bir fatura ödemesi ardından hesaplara yansır.

Otomatik Ödeme Talimatı Kampanya Kazançları Ne Zaman Verilir?

Otomatik ödeme talimatı kampanya kazançları ödeme tarihi, bankaların kampanya şartlarına bağlı olarak değişir. Belirli bankalar, otomatik ödeme talimatının tanımlanmasının hemen ardından 15 TL’ye kadar para hediyesini hesaba aktarırlar. Bankaların geniş bir kısmı ise otomatik ödeme talimatı kampanyası kapsamındaki ilk otomatik fatura ödemesi ile aynı anda para hediyesine hesaplara aktarırlar.

Bu yazımızda kredi kartına otomatik ödeme talimatı kampanyası yapan bankaları araştırarak chip para, world puan ve bonus puan kullanabileceğiniz yerlerde indirimli alışveriş ipuçlarını sizin için araştırdık.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Otomatik Ödeme Talimatı İptali Nasıl Yapılır?

Otomatik ödeme talimatı iptalini müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasında “Ödemeler ve Talimatlar” menüsünden yapabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Ne Zaman Ödeme Yapar?

Abonelik veya faturalarınızı otomatik ödeme talimatı verdiğinizde son ödeme tarihi gününde ödeme yapılır.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir