Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Başvurusu • En İyi Limit Onaylı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, kefilsiz ve yüksek limitli öğrenci kredi kartı nasıl alınır? üniversite öğrencilerine ihtiyaçlarını karşılamalarını kolaylaştıracak kredi kartları verirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, özellikle gençlerin sıklıkla gitmeyi tercih ettikleri yerlerden daha uygun alışverişler yapabilmelerini sağlayacak kampanya fırsatı sunarlar. Her bankanın kampanya ve ayrıcalık fırsatları değişiklik gösterir. Bu nedenle öğrencinin kredi kartı alacağı bankayı elde edeceği imkanlara göre belirlemesi gereklidir. Aidatsız, kredi kartı işletim ücreti olmayan bankalarla birlikte en yüksek limiti nasıl alabileceğinizi en iyi öğrenci kredi kartlarını bu sayfada bulabileceksiniz.

En iyi öğrenci kredi kartı yüksek limitli kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Bankaların belirledikleri yaş sınırları doğrultusunda öğrenciler öğrenci kartları için başvuru yapabilirler. Kart başvurusu onaylandığında, başvuru sahibinin kartı verdiği adrese kargolanır. Öğrencinin kart eline ulaştıktan sonra kartı kullanıma açtırması gereklidir. Kart kullanıma açtırıldıktan sonra ihtiyaçların karşılanmasında kullanılabilir. Bu içeriğimizde en iyi öğrenci kredi kartı, verilen kredi kartı limiti ne kadar en hızlı başvuru nasıl yapılır ve onay alınır sizinle paylaşacağız.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

En avantajlı öğrenci kredi kartı veren bankalar ve kart seçenekleri nedir? Kredi kartı kampanyaları bonus puan, harcadıkça kazandıran veya aidatsız olarak sunuluyor. Birçok banka eğitim gören bireylere ilk kredi kartı başvurularında kullanabilecekleri özel kartları sunuyor.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar şunlardır;

 • Akbank Axess Kampüs Modu
 • Garanti BBVA Bonus Genç
 • İş Bankası Maximum Genç
 • TEB ÜniversiTEB
 • Vakıfbank Like Card
 • Yapı Kredi Play Kredi Kartı
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç
 • Halkbank • Parafree
 • Denizbank • D-Şarj Bonus
 • HSBC • Campus
 • Enpara Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve verilen limitler hakkında detaylarla birlikte hızlı anında onaylı başvuru seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Verilir?

Öğrenci kredi kartı limiti ne kadar ve öğrenciye kredi kartı en yüksek ne kadar veriliyor sorusu soruluyor. Öğrenci kredi kartı limiti eğer sadece üniversite öğrencisiyse mevzuat gereği belgesiz başvurularda 1000 TL-2000 TL aralığında sunuluyor. Ayrıca sigortalı olarak çalışan öğrenciler için ilk kredi kartı kullanımına başladığı yıl maaşın 2 katı ve sonraki yıllar en fazla 4 katı olarak verilir. Öğrenciye kredi kartı veren tüm bankaların limitleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Öğrenci Kredi KartıÖğrenci Kredi Kartı Limiti
Akbank Exi261000 – 2000 TL
ÜniversiTEB500 – 2000 TL
İş Bankası Maximum Genç750 – 2000 TL
Garanti Bonus Genç1000 – 2000 TL
Vakıfbank Like Card500 – 2000 TL
Yapı Kredi Play Kart500 – 2000 TL
Halkbank Parafree1000 – 2000 TL
Denizbank D-Şarj Bonus750 – 2000 TL
HSBC Campus500 – 2000 TL
Ziraat Genç Bankkart750 – 2000 TL
Enpara400-2000 TL
Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Yukarıdaki tabloda verilen limitler başvuru yapan kişinin varsa kredi notu veya banka politikalarına göre daha düşük onaylanabilir. Mevzuat gereği gelir belgesiz üniversite okuyan öğrencilerin 1000 TL limitli kredi kartı alabilmesi mümkündür. Sigortalı olarak çalışan ve gelir belgesi olan kişilerin alabileceği limit tablodakinden farklı olabilir.

Ayrıca öğrenci olarak kredi çekmek istiyorsanız başvuru onaylı öğrenciye kredi veren bankalar ve detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisi?

Öğrenci için kredi kartı veren bankalar arasında en iyi avantajlar, kampanyalara sahip kredi kartı puanlarıyla alışverişte indirim kazanma şansı sunan ve yüksek limit verebilen bankalar daha çok tercih ediliyor. En iyi öğrenci kredi kartı seçimi için öncelikle sizin için listeleyeceğimiz kartların avantajları ve kampanyalarını inceleyerek size en uygun olan bankaya başvurabilirsiniz.

En iyi öğrenci kredi kartı hangisi karar veremiyorum diyorsanız kredi kartı başvurusu seçiminde kafanız karıştıysa aşağıdaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

YouTube video
En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisi?

Öğrenci Kredi Kartını Kimler Alabilir?

Bankalar öğrenciye kredi kartı veriyor mu? Öğrenci için kredi kartı başvurularında onay almak için gereken bazı şartlar bulunuyor. Öğrenci olunduğunu kanıtlama gibi bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Öğrenci kredi kartı alma şartları aşağıda verilmiştir:

 • Başvuru sahibinin 18-25 yaş aralığında olması gereklidir. Bankalar başvuru koşullarını düzenleyerek üst yaş sınırını 1-2 yaş esnetebilirler.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına öğrenci kredi kartı verilir.
 • Aktif olarak öğrenciliğinin devam ediyor olması ve bunu belgeleyebilmesi gereklidir. Bazı bankalar açıköğretim öğrencilerinin başvurularını onaylamazlar.
 • Gerekli belgelerin eksiksiz şekilde sunulması gereklidir.
 • Öğrenci kredi kartı için başvuru sahiplerinden kefil istenmez. Ancak aylık geliri ve burs tutarı kredi kartı almak için uygun olmayan öğrencilerden ek belge talep etme durumu oluşabilir.

Kefilsiz Öğrenci Kredi Kartı Veriliyor Mu?

Kefil olmadan öğrenci kredi kartı alabilir miyim? İlk defa kredi kartı alacak olan öğrenciler kefil isteniyor mu sorusunu soruyor. Öncelikle öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalara başvurarak eğer yüksek limit istemiyorsanız ilk başvuruda kefil şartı gerekmiyor. Limitinizi yükseltmeniz gerektiğinde gelirinizi belgelemeniz veya kefil göstermeniz gerekebilir. Bankaların neredeyse tümü kefilsiz öğrenci kartı veriyor.

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kredi kartı başvurusunda istenen belgeler nedir? Kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra ilgili bankanın internet şubesi, cep şubesi veya telefon numarası üzerinden yapılabilir.

Öğrenci kredi kartı başvuru evrakları aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibinden kimlik belgesi talep edilir. Sürücü belgesi veya pasaport da alternatif olarak bankaya sunulabilir.
 • Başvuru sahibinin öğrenciliğini gösteren bir evrak sunabiliyor olması gereklidir.
 • Adres teyidi için ikametgah belgesi veya son 3 aya ait ödenmiş bir fatura talep edilir.

Öğrenci kredi kartı almak için gereken belgeler yukarıdaki gibidir.

Enpara Öğrenci Kredi Kartı Veriyor Mu?

Enpara ömür boyu aidatsız, bol avantajlı öğrenci kredi kartı seçeneğine müşterilerine sundu. Enpara masrafsız, aidatsız ve ücretsiz bankacılık hizmetleriyle oldukça sevilen ve gençlerin çok kullandığı gibi en yeni ürünleri hizmetlerine ekliyor. Enpara öğrenci kredi kartını alarak Enpara kampanyaları limit dahilinde alışveriş yaparak faydalanabilirsiniz.

Enpara öğrenci kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır? Tüm kredi kartlarında olduğu gibi öğrencilere özel olarak sunulan kartlarda da belirli bir kullanım dönemi sonrasında limit artırım talebinde bulunmak mümkün oluyor. Bu talebin ulaşacağı sonuç, tamamen banka inisiyatifinde olsa da kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde geciktirmeden ödemek, limit artırım talebinin olumlu bir şekilde sonuçlanması için önemli bir rol oynuyor. Ayrıca, kredi kartlarından verilen otomatik ödeme talimatları, başka bankacılık işlemleri sebebiyle artan kredi notu veya belgelenebilir ekstra gelirler de limit artırma konusunda pozitif etki yaratıyor.

Enpara öğrenci kredi kartı başvurusu kolayca Enpara web sitesinden veya Enpara mobil şube üzerinden yapılabilir. Öğrencilere özel olarak verilen kredi kartlarının düşük limitlere sahip olması, kimi kullanıcılar tarafından dezavantaj olarak değerlendirilse de aslında bu uygulama ile öğrencilerin ödeyemeyecekleri borçlarla karşılaşmasının önüne geçiliyor. Ayrıca öğrenci kredi kartlarında diğer kartlara göre bankalar tarafından zaman zaman çok daha düşük faiz oranları uygulanabiliyor. Bu sayede öğrenciler, borçlarını daha kolay bir şekilde ödeyebilirken, genç yaşlarda kredi kartı borçlarıyla boğuşmak zorunda kalmaktan kurtuluyor.

Akbank Kampüs Öğrenci Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Akbank Kampüs öğrenci kredi kartı, Akbank’ın üniversite öğrencilerine verdiği bir karttır. 18-30 yaş arasında olan öğrencilerin başvuru yapabilecekleri bir kredi kartıdır. Axess kredi kartlarında yer alan özellikler, öğrenci kredi kartında da bulunur. Akbank Kampüs kart ile nakit çekim, taksit ve borç atlatma gibi özelliklerden faydalanılabilir.

Akbank öğrenci kredi kartı ile üye işyerlerinden yapılan kredi kartı alışverişlerinde chip para kazanmak mümkündür. Alışveriş sonrasında yapılan harcamaların taksitlendirilmesi mümkündür. Bir senelik kart kullanım ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir. Akbank Kampüs öğrenci kredi kartı başvurusu detaylarına resmi web adresinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nedir?

Garanti Bankası öğrenci kredi kartı, Bonus Genç ismi ile öğrencilere verilir. Garanti BBVA banka şubesi, web sitesi, 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür.

Ayrıca Bonus Genç kredi kartı başvurusu yapmak için telefonun mesaj kısmına GENC yazıp mesajı 3340’a göndererek de öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür.

Garanti Bankası öğrenci kredi kartı Bonus Genç kredi kartının avantajları şöyledir;

 • Yıllık kart ücreti alınmaz.
 • Türkiye’nin en yaygın işyeri ağına sahip olduğu için çok sayıda Bonus üye işyerinden yapılan alışverişler ile bol Bonus puan kazanma fırsatı doğar.
 • 18-25 yaş arası gençlerin kullanabilecekleri bir kredi kartıdır.
 • Kafe ve restoran harcamalarının Bonus Genç ile yapılması durumunda, 20 TL Bonus puan kazanmak mümkündür.
 • Bonus Genç ile yapılan alışverişler 1 aya kadar ertelenebilir.
 • Garanti Bankasının üniversite öğrencilerine verdiği kart limitine hesaplama tablosundan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

İş Bankası Maximum Genç kredi kartı 18-25 yaş arasındaki çalışan veya öğrencilere verilir. üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanmış bir karttır. Yıllık kredi kartı ücreti almaması ve MaxiPuan ile para puan kazandırdığı için öğrencilerin avantajlı buldukları kredi kartlarından biridir. İş Bankası Maximum Kart ile Maximum Genç Kredi Kartı aynı özellikleri sunan bir karttır. Her iki kart sahibi de aynı kart ve kampanyalardan faydalanabilir.

İş Bankası Maximum Genç kredi kartı avantajları şunlardır;

 • Öğrenciler Maximum Genç kredi kartı limitini 2.000 TL’ye kadar alabilir.
 • Kart limitinin %50’sine kadar Taksitli Nakit Avans ve Nakit Avans kullanabilirsin.
 • Türkiye’nin her yerindeki İş Bankası’nın yaygın Bankamatik ağından 7 gün, 24 saat para çekebilirsin.
 • Maximum olan ya da olmayan tüm üye işyerlerinde yapacağın alışverişlerden MaxiPuan kazanır, taksitli alışveriş yapabilirsin.
 • Ekstra taksit ve indirim kampanyalarından yararlanabilirsin.
 • Peşin ödemelerini taksitlendirebilir ya da erteleyebilirsin.
 • Üzerinde temassız ödeme amblemini gördüğün okuyucuların bulunduğu tüm noktalarda 500 TL’ye kadar olan ödemelerini temassız ve şifresiz olarak gerçekleştirebilirsin.
 • Kredi Kartı Destek Sigortası ve Alışveriş Sigortası ile güvence altında olursun.
 • Kartına bağlı hemen ücretsiz bir Sanal Kart üretip internet alışverişlerinde güvenle kullanabilirsin.
 • Bankamatik Kartı özelliği sayesinde kartına bağlı vadesiz hesaplarına ulaşabilir ve bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsin.
 • İş Kültür Yayınları’ndaki indirimden faydalanabilirsin. 
 • Kredi kartı kaç günde gelir sorusunu cevaplamamız gerekirse basıldıktan sonra ortalama 1 hafta içinde ulaşacağını söyleyebiliriz.
 • Maximum Genç kart için yıllık kart ücreti ve aidat ödemezsiniz.
 • Başvuru sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

TEB Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Veriyor?

TEB öğrenci kredi kartı limiti ne kadar ve avantajları nedir? ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı limiti 2.000 TL’ye kadar alınabilir. ÜniversiTEB Bonus öğrenci kredi kartı puan kazandıran öğrenciler arasında sevilen üniversite kredi kartlarından biridir. Dönemsel olarak yapılan kampanyalarda yılda 4.500 TL’ye varan bonus kazanılabilir.

ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı avantajları şöyledir;

 • TEB’in öğrenci kredi kartının ismi ÜniversiTeb Kart’tır.
 • Üniversite öğrencilerinin kart başvuruları değerlendirilir.
 • Yıllık kredi kartı aidatı ücreti alınmaz.
 • Bonus Card özelliği olan bir kredi kartıdır. Bu nedenle Bonus kampanyalarının hepsinden ÜniversiTeb Kart sahipleri de yararlanabilme hakkına sahiptirler.
 • ÜniversiTeb Kart kullanıcılarına belirli dönemlerde özel kampanyalar yapılır. Örneğin; hafta içi 50 TL ve üzeri harcama yapıldığında, hafta sonu sinema ve tiyatro biletleri için %50 oranında indirim kazanılabilir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nedir?

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı başvurusu yapmadan önce birçok üniversiteli ne kadar limit alabileceğini ve kredi kartı başvurusunu onaylı olarak nasıl yapabileceğini merak ediyor. Yapı Kredi öğrenci kredi kartı için 2.000 TL’ye kadar tanımlayabiliyor.

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı Play Card avantajları şunlardır;

 • Üniversite öğrencilerinin Yapı Kredi Bankası’ndan talep edebilecekleri kredi kartının ismi Play Kart’tır.
 • Play Kart kolayca öğrenci belgesiyle alınabilir.
 • 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin (Açıköğretim ve uzaktan eğitim veren üniversitelerdeki bölümler hariç) 2 yıllık bölümlerinde okuyan öğrenciler ile 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencileri Yapı Kredi Play karta kefilsiz olarak başvurabilir.
 • World Kart özelliklerini de taşıyan bir kart olduğu için başvuru sahibi üniversite öğrencileri World Kart’ın avantajlarından ve kampanyalarından yararlanabilirler.
 • Kredi kartı başvuru sonucundan basıldıktan sonra ortalama 5 iş günü içerisinde size ulaşır.
 • Play Kart başvurusu için Yapı Kredi Play web adresini kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Verilir?

Vakıfbank Like Card, üniversite öğrencilerine özel avantajlara sahip kredi kartıdır. Vakıfbank öğrenci kredi kartı olarak sunduğu Like Card ile 2.000 TL’ye kadar limit alınabilir. Öğrenciler için teşvik edici kampanyalar sunar. Örneğin; Like Card sahibi öğrenciler okudukları bölümdeki not ortalamalarını yıl sonunda yükseltmiş olurlarsa, fazladan Like puan kazanabilirler. Böyle bir durumda öğrencilerin Like Cardlarına 10.000’e yakın Like puan aktarımı yapılır.

Vakıfbank Like Card öğrenci kredi kartı başvurusunu banka şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden Vakıfbank öğrenci kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilir. Başvuru sonucunu bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS’le öğrenebilirsiniz.

Ziraat Öğrenci Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bankkart Genç, üniversitelilere verilen bir kredi kartıdır. Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı sahipleri 5 sene süresince kart sahipleri yıllık kart aidatı ödemezler. KYK burs ödemeleri Ziraat Bankası tarafından yapıldığı için burs ve öğrenim kredisi alanların ödemeleri bu kartın hesabına yatırılır. Lisans öğrencilerinin Ziraat Bankası Genç Kart’ı 500 TL, yüksek lisans öğrencisinin 800 TL ve doktora öğrencisinin de 950 TL limiti bulunur. Bu limitler 2.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Ziraat Bankkart Genç kredi kartı limiti yükseltme için müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. Ziraat Bankası şubesine giderek Bankkart Genç kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür. Bankkart Genç Maximum özelliği de taşıyan bir kart olduğu için kart sahipleri Maximum’un kampanyalarından da yararlanma imkanına sahiptir. Öğrenci kredi kartı Ziraat Bankası başvuru sonucunu kullandığınız telefon numaranızına bilgi mesajı olarak iletilir. Ayrıca Genç Bankkart ile internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Lise Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir Mi?

Lise öğrencilerinin kredi kartı alması, 18 yaşını doldurmadıkları sürece mümkün değildir. Banka kartı başvurusu yaparak banka hesabı açtırabilmeleri ve hesaptaki para üzerinden harcama yapabilmeleri mümkündür. Ancak 18 yaşını doldurmadan kredi notu hesaplanmayacağı için kredi kartı başvurusu da değerlendirmeye alınmaz. Lise öğrencisi öncelikle banka kartı alıp kullanımla yaşını dolduruna kadar finansal geçmiş oluşturabilir. Liseli olup kredi kartı alamayanlar için ön ödemeli kartları listesini incelemesini önerebiliriz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, lise öğrencilerinin kredi kartı isteklerini ancak ebeveynlerinin bilgileri dahilinde ek kart seçeneği ile çözebilirler. Liselilere kredi kartını yaşlarını doldurduğunda veya üniversiteye geçiş yaptığında içeriğimiz başında bulunan bankalara başvuruda bulunabilir. 18 yaşın altındakilere kredi kartı veren bankalar içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitleri hakkında yaptığımız araştırma bilgilerini derledik. Anında onaylı kredi kartı almak için öğrenci kredi kartı başvurusunu doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olmalısınız. Kredi kartları kampanyalarını sizin için derliyoruz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir