Senetle Araba Sıfır Ve 2. El Taksitle Alın

Senetle Araba Nasıl Alınır ?

Günümüzdeki ekonomik şartlar nedeni ile insanlar birikim yapmakta zorlanır durumdadırlar. Bu nedenle araç sahibi olmak isteyen bireyler taksit ve borç altına girerek araba sahibi olmayı istemektedirler.

İnsanlar için bankadan kredi çekmek cazip olarak gelmekteydi. Birçok insan bu şekilde araba sahibi olmayı başarmıştır. Fakat son zamanlarda artan kredi faiz oranı dolayısıyla insanlar kredi çekmeye yanaşmamaktadırlar. Bu yüzden senetle araba veren yerler araştırılmaktadır. Belirli bazı firma ve şirketler senetle araba satışı yapmaktadır. Bu firmalar sayesinde senetle araba almak bu firmalar ve şirketler sayesinde mümkündür.

Senet ile Araba Sahibi Avantajları

Son zamanlarda hiç peşinatsız senetle araba satışına ve alışına olan ilgi artmaktadır. İnsanlar senetle araba alarak birçok avantaj sahibi olabilmektedir. Senetle araba almanın avantajları sıralanacak olursa:

* Peşinat derdine düşmeye gerek yoktur. Çünkü senetle araba alındığı zaman çoğu firma peşinat istememektedir.
* Kefil derdine son. Senetle araba alacağınız firma sizlerden kefil istememektedir. Çoğu firma araba satışını kefilsiz ve peşinatsız olarak gerçekleştirmektedir.
* Artmış faiz oranı yok. Bankadan kullanacağınız kredi sizlerden fazlaca faiz alabilmektedir. Bu yüzden senetle araba satan yerleri ziyaret etmeden araba almamalısınız.
* Senetle araba aldığınız takdirde küçük vade farkı ödeyerek fazla masraf etmenize gerek kalmamaktadır.
* Senetle araba satan yerler köklü kuruluşlardır. Bu yüzden bu tür firmalarda paranız güvence altında olacaktır. Böylesine büyük firmalar sizlere güven vermektedir. Bu firmalar sayesinde alım ve satım işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çorum Senetle Araba Satan Galeriler Listesi

Senetle Araba Satan Yerler

Yüksek kredi faizi insanları senetle yapılan araba satışlarına yöneltmektedir. Senetle satış yapan yerler;

– Banka kredileri
– Galericiler
– Otomotiv Şirketleri
– Wowwo
– Otovadeli
– Birarabam

Bu şirketler insanlara peşinatsız senetle araba imkanı sağlamaktadır.

1. Banka Kredileri : İnsanlar bankalardan kredi çekerek de senetle araba sahibi olabilmektedirler. Fakat günümüzde artan faiz oranları maalesef insanları kredi çekmekten uzaklaştırmakta. Bu yüzden de insanlar senetle araba satışı yapan başka firmalara yönelmektedir.

2. Wowwo : Wowwo yeşil holding tarafından kurulmuş olan bir firmadır. Bu firma insanlara peşinatsız senetle araba sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Bazı durumlarda firma peşinat talep etme hakkına da sahiptir. Peşinat miktarı alacağınız arabanın model ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Yaşı büyük olan arabalara küçük bir peşinatla da sahip olabilirsiniz.

3. Otovadeli : Otovadeli senetle araba satışı hizmeti sunan bir firmadır. Bu firmada alacağınız arabaya 36 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır. Firma sayesinde tamamen senetle araba ve peşinatsız araba sahibi olmanız mümkündür. Arabanın fiyatının tamamına senetle araba alabilirsiniz. Satış hedeflerine ulaşabilen bir firmadır. Otomotiv sektöründe başarılarına başarı katan bir firmadır. Böyle bir firmadan senetle araba almak oldukça kolaydır.

4. Birarabam : Bir arabam olsun diyorsan iletişime geç sloganıyla ün salmış bir firmadır. Birçok kampanya yaparak araba sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır. Bu firmanın ürünlerini kullananlar oldukça memnun kalmış gözükmektedir. Senetle araba alacaklar için düşünülesi bir firma olmuş durumdadır. Birçok firmaya rakip olmayı da başarmış durumdadır.

İlginizi Çekebilir:  Bursa Senetle Vadeli Taksitle Araba Satan Galeriler

5. Galericiler : Her şehirde mutlaka galericiler bulunmaktadır. Şehrinizde bulunan küçük çaplı galerilerden de senetle araba temin edebilirsiniz. Bunun için şehrinizdeki galericiler sitesini ziyaret etmeniz ve şartları öğrenmeniz gerekecektir. Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Uşak, Afyon, Manisa, Çanakkale,Samsun gibi illerde çok sayıda senetle satış yapan oto galeriler vardır. Her galeri şirketinin senetle araba satımında istediği şartlar farklıdır buna göre satış şartları illere göre farklılık gösterebilir.

6. Otomotiv şirketleri : Wolkswagen, toyota, renault, mercedes, bmw, ticari araç satan otomotiv şirketlerinden de araba sahibi olmak mümkündür. Her şirket kendi araba markasını pazarlamaktadır. Ve bu sayede kendi markalarını senetle pazarlamaktadırlar. İnsanların senetle araba sahibi olabileceği firmalar arasında bu büyük şirket grupları da yer almaktadır. Bu şirketler takas yöntemi ile de araba modelinizi yükseltmenize yardımcı olmaktadır.

Senetle Araba Satan Galeriler

Galericilik otomotiv sektöründe ilerleme kaydetmiş bir alandır. Son zamanlarda, istanbul, ankara, adana, izmir, antalya, aydın, muğla, konya, eskişehir, mersin, bursa gibi illerde galericilik ve buna bağlı araba satışları da artış göstermiştir. Galeriler insanlara peşin, vadeli veya senetle araba satışı işlemleri sağlamaktadır. Bu yüzden de insanlar senetle araba satan galeriler aramaktadır. Böylelikle peşinat ödemeden sadece senet imzalayarak araç sahibi olabilmektedirler.

Peşinatsız araba almak isteyen kişilere birçok galericiler yardımcı olmaktadır. Buna rağmen insanlar galericilerin senetle araba sattığından şüphe duymaktadırlar. Fakat gerçekten de tamamına senetle araba veren galeriler bulunmaktadır. Bu galeriler aracılığı ile herkes araba sahibi olma imkanına sahiptir. Galericiler kendi kurallarını kendileri belirlemektedir. Yani bazı galericiler senetle araba satımı için kefil istemektedir. Bazıları ise kefilsiz araba satışı yapmaktadır. Aynı şeyler peşinat için de söz konusudur.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Araba Almak İçin Herşey Burada

Galericiler senetle otomobil  almanız için peşinat istemektedirler. Fakat peşinatsız verdikleri arabalar da mevcuttur. Galerici ile olan anlaşmanıza bağlı olarak araba sahibi olmanız mümkündür. Senet imzalayarak ve vadelere bölerek ödemelerinizi zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca galericilerin birçoğu senetle araba satışlarında rehin işlemine başvurmaktadırlar.

Önemli Not Rehin İşlemi : Senetle araç satışı yapan galerin arabanın borcu bitinceye dek satış işleminin yapılmamasını göstermektedir. Bu rehin yöntemiyle galericiler kendilerini ve arabalarını güvence altına almaktadırlar. Hem galericileri hemde alıcıları koruyan bu sistem günümüzde sıkça tercih edilmektedir.Senetle satılık araba ve senetle oto alım satım ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün