3-6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

3-6 ay ertelemeli kredi veren bankalar hangileri? 6 Aya kadar taksit ertelemeli kredi veren bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Nakit sıkışıklığı yaşıyorsanız ve kredi almak istiyorsanız bankalar müşterilerine özel kampanyalar sunuyor. İlk taksit ertelemeli kredi alarak ödemelerinizi planlayıp banka kredisini sonradan ödeyebilirsiniz.

Kolay kredi vermelerinin yanı sıra birçok avantajı da bir arada sunan taksit ertelemeli kredi veren bankalar, nakit ihtiyacınıza ödeme kolaylıkları ile cevap veriyorlar. Birbiri ardına kampanya düzenleyen bankalar arasında taksit erteleme fırsatı sunan bankaların ertelemeli kredi başvurusu ve faiz oranları hesaplamasını yazının devamında bulabilirsiniz.

Taksit Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi ilk taksit tutarının ödeme tarihinin ileri bir zamanda başlanılmasıdır. Normal ihtiyaç kredisi çekerken dilerseniz taksit zamanını ileri bir tarihte ödemek üzere seçtiğiniz kredidir. Son yıllarda birçok banka anında hızlı kredi kampanyalarında müşterilerine bu imkanı sunuyor.

YouTube video
Taksit Ertelemeli Kredi Nedir? VİDEOLU ANLATIM

3-6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Hangi banka ertelemeli kredi veriyor? Aşağıda yer alan bankalar 3 ile 6 ay arasında taksit ertelemesi yapmaktadır. Kredi başvurusu esnasında taksit ertelemeli imkânlardan yararlanmak istediğinizi söylemeniz durumunda, çekeceğiniz kredinin ilk aylık taksitini bankanın şartlarına göre 3 veya 6 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • CepteTEB
 • Akbank
 • Alternatif Bank
 • Ziraat Bankası

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar bulunmuyor olsa da çekeceğiniz kredinin ilk taksidini 3 ay ertelemeli olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Ertelemeli kredilerin faiz oranları karşılaştırması tablosunu aşağıda hazırladık.

Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Kredi notu yüksek olan müşterileri için 1,39 faiz oranları ile 36 ay vade seçeneği sunan Finansbank, ihtiyaç kredileri için 3 ay taksit ertelemesi yapmaktadır. Banka kolay başvuru imkânları ile de kredi başvurusunun daha rahat şartlar altında yapılmasını sağlamaktadır. QNB Finansbank kuruluşu olan Enpara 3 aylık ertelemeli kredi özellikleride benzerdir.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için 5030 numaralı SMS hattına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazıp göndermeniz yeterlidir. Bunun dışında bankanın şubelerine gidebilir veya mobil ve internet bankacılığı kanallarını kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank aynı zamanda müşteri hizmetleri numarası üzerinden de kredi başvurusu almaktadır. Çağrı merkezini arayarak başvuru yapmak için, 0 850 220 85 73 numaralı Finansbank müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir.

ERTELEMELİ KREDİ TUTARIVADEAYLIK TAKSİTTOPLAM GERİ ÖDENECEK TUTARFAİZ ORANLARI
10.000 TL36371 TL13.381,90TL%1,39
25.000 TL36929,29TL33.454,66TL%1,39
50.000 TL361.858,59TL66.909,16TL%1,39
75.000 TL362.787,88TL100.363,71TL%1,39
FİNANSBANK ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Finansbank kredi faiz oranları hesaplaması ve sorgulama işlemlerini bu sayfadan yapabilirsiniz.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3000 TL ile 125 bin TL arasında ihtiyaç kredisi veren Vakıfbank, başvuru sahibinin kredi notuna ve vade sayısına göre 1,52 ortalama faiz oranları ile kredi vermektedir. İhtiyaç kredisi olması nedeniyle en fazla 36 aya kadar taksit yapan banka, farklı birçok taksit seçeneğini de müşterilerine sunmaktadır.

3 ayda 1 eşit taksitli ödeme, son taksit balon ödemeli, değişken taksitli ödeme, 3 ay ertelemeli aylık eşit taksitli, artan taksitli ve azalan taksitli gibi çeşitli taksit seçenekleri sunan Vakıfbank, ihtiyaç kredileri için başvuru tutarına göre kefil talep edebilmektedir.

ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİAlınacak Ücretler (TL)Maliyet Oranları (%)
Kredi TutarıVade(Ay)Faiz Oranı (Aylık)Taksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
50.000 TL36 Ay% 1.521.906,63 TL250,00 TL%24,6980
VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA

Yapı Kredi 3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi

Türkiye’de köklü bir bankacılık geçmişine sahip olan Yapı Kredi Bankası, 3 aya kadar taksit ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bankanın kredi faiz oranları başvuru sahibinin kredi notu ve vade seçeneğine göre değişmekte olup, ortalama 1, 64 faiz oranları ile nakit ihtiyacınıza çözüm sunmaktadır.

En fazla 3 aya kadar taksit ertelemesi yaptırabileceğiniz Yapı Kredi Bankası’nın internet veya mobil bankacılığı üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi, banka şubesine giderek de taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkündür.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

4 ile 36 ay taksit seçeneği sunan ING Bank, 2.000 ile 80 bin TL arasında ihtiyaç kredisi vermektedir. Talep eden müşterilerine 3 ay taksit ertelemesi yapan bankanın kredi notu iyi olan müşteriler için uygulamış olduğu faiz oranı 1,49 civarındadır.

Vade sayısı, başvuru tutarı ve kredi notunuza göre faiz oranlarının artması mümkündür. ING Bank kredi başvurularında küçük tutarlar için teminat istemezken, kredi notunun düşük olması ve başvuru tutarının yüksek olması halinde kefil gibi ekstra teminatlar istemektedir. Kredi tahsis ücreti için yüzde 0,5 oranında ücret alan banka, 3 bin TL ile 50 bin TL arasında taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir.

Halkbank Ertelemeli Kredi

Halkbank 3 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır? Değişken taksit seçenekleri sunan bankalardan biri olan Halkbank, serbest ödemeli, üç ayda bir eşit taksitli, azalan taksitli, artan ve aylık eşit taksitli gibi birçok taksit seçeneğini başvuru sahiplerine sunmaktadır.

Kredi notuna bağlı olarak aylık 1,66 faiz oranları ile ertelemeli ihtiyaç kredisi veren Halkbank, kişinin yaşına, cinsiyetini kredi tutarına göre ortalama 73,51 TL hayat sigortası primi almaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak da 52,50 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.

HIZLI KREDİ TUTARIVADEAYLIK TAKSİTFAİZ ORANLARITOPLAM GERİ ÖDENECEK TUTAR
10.000 TL36387,31 TL13.943,16TL%1,6
25.000 TL36968,26TL34.857,36TL%1,6
50.000 TL361.936,53TL69.715,08TL%1,6
Halkbank ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

CEPTETEB İlk Taksit Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

1000 TL ile 75 bin TL arasında ertelemeli ihtiyaç kredisi çekebileceğiniz CEPTETEB, TEB bankasının dijital bankacılık kanallarından biridir.

Kredi notunda sorun bulunmayan kişiler için 1,50 faiz oranları ile 36 ay vade seçeneği sunan CEPTETEB, fiziki bir şubesi olmaması sebebiyle kredi başvurularını sadece internet ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden almaktadır.

Alternatif Bank Taksit Ertelemeli Kredi

Taksit ertelemeli kredi veren bankalar arasında kolay kredi vermesi ile de dikkat çeken Alternatif Bank, listemizde yer alan diğer bankalara göre biraz daha yüksek faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Ancak bankanın kredi notu düşük olan kişilere de kolay kredi verdiği bilinmektedir.

36 ay taksit seçeneği sunan Alternatif Bank, 60.000 TL üst limit ile ertelemeli kredi imkânı sunmaktadır. Banka kredi notu yüksek olan müşterilerine 1,55 faiz oranları ile 50.000 TL kredi verirken, kredi notu düşük olan kişilere ise 2,10 faiz oranları ile kredi imkânı sunuyor.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

3 ay taksit ertelemesi yapan Akbank, toplamda 36 ay vade ve 75.000 TL üst limitle, 1,49 faiz oranları ile kredi vermektedir. Bankanın düşük faiz oranları, kredi notu yüksek olan kişiler için geçerli olup notu düşük olan kişilerin daha yüksek faiz oranları ile kredi çekmeleri mümkündür. Akbank direkt, internet bankacılığı veya Akbank şubelerine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

12 Ay Ertelemeli Kredi Alabilir Miyim?

12 ay ve daha uzun vadeli ertelenebilen krediler ticari kredilerdir. Esnaf ve ticaret kredilerinde yıllık ve 6 aylık ödemelerle kredi çekilebiliyor. Ticari kredi almak isteyenler uzun vadelerle ertelenebilir kredi başvurusu yapabilir.

Bu içeriğimizde hangi bankalar ertelemeli kredi veriyor, örnek faiz oranları hesaplamasını sizler için derledik. Kredi başvurusu hakkında tüm sorularınızı bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir Yorum Yapılmış, Sende Yap!

 1. Ertelemeli kredi almak istiyorum makine alıp iş kuracam aylık geliri 20.000 bin tl olan işime 250 bin tl ertelemeli kredi başvurusu yapmak istiyorum. Kredi veren bankalar bana ulaşabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir