Kredi Onay Mesajı Ne Zaman Gelir? Kaç Günde Çıkar?

Kredi onay mesajı ne zaman gelir? Başvuru yaptığım kredi kaç günde çıkar soruları soruluyor. Kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir ve tüm bankalarda sorgulama nasıl yapılır sizin için paylaşacağız. Bankalar aracılığıyla yapılan kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemleri, her banka tarafından hızlı işlem türleri arasına alınmış olup interaktif bankacılığın da gelişmesiyle beraber oldukça seri şekilde yapılabilmektedir. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, bankaların mobil, interaktif ya da müşteri hizmeti hatları seçeneklerini kullanabilmektedirler.

Kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? Kredi ön onay kaç günde biter, kredi başvuru sonucu öğrenme yolları araştırılıyor. Anında onaylı kredi başvurusu sonucunu hızlı öğrenmek için kredi sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Birden fazla kredi sonucu öğrenme yöntemi bulunuyor. Kredi başvuru sonucu ne zaman belli olur ve kredi başvurusu yaptığınız banka için başvuru sorgulamasını nasıl yapabileceğinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ön Onay Alınmış Kredi Nedir?

Kredi ön onay ne demek? Anında onaylı kredi başvurusu yapılan bankalarda müşteri limitinize göre önceden bankanın verebileceği kredinin hazır olarak size sunulması ön onaylı kredi anlamına gelir. Peki ön onay verilen kredi çıkar mı? Bankanın size sunduğu ön onaylı kredi başvurusunu yaptıktan sonra her zaman kredi sonucu olumlu olmaz. Kredide ön onay alındığında verilen limiti banka şartlarını karşılıyorsanız verebileceğini söyleyebilir.

Ön onaylı verilen kredi çıkar mı? Kredi başvurusunu ön onaylı olarak yaptıktan sonra banka tarafından bir değerlendirme süreci daha yürütülüyor. Eğer kredi notunuz ve risk durumunuz uygunsa banka ön onaylı kredinizi hesabınıza yatırır. Bazı durumlarda ön onay alınmış kredinin başvurulduğunda red gelmesi ise daha çok diğer bankalarda olan borçlarınız, düzenli ödeme durumunuz ve toplam müşteri limitiniz nedeniyledir. Kredi ön onay süreci ortalama 5 iş günü sürer ve sık sık yapılan olumsuz kredi başvuruları nedeniyle kredi puanınız düşebilir.

Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi sonucu ne zaman belli olur, kredi onay mesajı ne zaman gelir sorusu kredi başvurusu yapmış olan nakit ihtiyacı bulunan kişiler merak ettiği bir sorudur. Bankalar şartlara uygun kredi onaylanma aşaması 3 gün sürebilmektedir. Kredi başvurunuz onaylandıysa bankanız size 3 iş günü içerisinde kredinizi kullandıracaktır.

Kredi kaç günde çıkar? Ortalama 3 iş günü içerisinde ön onaylı krediler ise 24 saat içinde onaylanabilir. Kredi ne zaman onaylanır, hangi bankalar anında onaylı kredi veriyor gibi merak ettiklerinizle birlikte tüm bankalar için en hızlı kredi başvuru sonucu sorgulama ve öğrenme işlemlerini kullandığınız bankaya göre içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi başvuru sonucuna nereden bakılır, kredi onaylanmış mı nasıl öğrenilir? Her bankanın farklı sorgulama ve öğrenme yolları bulunuyor sizler için aşağıdaki bankalara kredi başvurusu sonucu için detayları yazdık. Kredi başvuru sonucu sorgulama yapmak için aşağıdan hangi bankaya başvurduysanız rehberden yararlanabilirsiniz.

En hızlı kredi başvuru sonucu sorgulama yapabileceğiniz bankalar şunlardır;

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Enpara.com
 • TEB
 • Odeabank
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans

Kredi başvuru sonucu öğrenme yöntemleri şunlardır;

 • Mobil Bankacılık
 • İnternet Bankacılığı Şubesi
 • Müşteri Hizmetleri

Kredim onaylandı mı nasıl öğrenebilirim? Yukarıda listelediğimiz kredi başvurusu sonucu öğrenme yöntemleriyle kredi onayı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Tüm bankalar için detaylı sorgulama yöntemlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Halkbank kredi başvuru sonucu sorgulaması nasıl yapılır? Kredi kullanmak isteyen kişiler için, uygun faiz ve vade imkanlarıyla kredi kullanımı sağlayan bankalardan biri olan Halkbank, yapılan başvuruların da hemen cevap bulmasını sağlıyor. Kişinin başvurduğu başvuru kanalına göre, başvuru sonucunu 24 saat ile 3 iş günü içinde ulaştıran Halkbank, başvuru kanalı kısa mesaj ise kısa mesajla sonucu bildiriyor.

Halkbank kredi başvurusu sonucu nasıl sorgulanır? Eğer Halkbank’tan kredi başvurusu yapan ancak henüz cevap olamayan bir kullanıcı iseniz, bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Halkbank kredi sonucu öğrenme yolları şunlardır;

 • Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0400
 • Halkbank Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası kredi kaç günde çıkar, kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? İhtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç kredileri ile destek olan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en çok kredi müşterisi bulunan bankalarından biri. Eğer Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunduysanız, bankanın bu başvuruya yanıt vermesi için haftalarca beklemenize de gerek kalmıyor.

Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenmek için banka kredi başvuru sonuçlarının aynı gün içerisinde, başvuruda bulunan kişinin adına sistemde kayıtlı olan iletişim numarasına göndermiş olduğu kısa mesaj ile bildiriyor. Ancak yine de arayıp kredi başvurusu hakkında bilgi almak isterseniz, bankanın müşteri hizmetleri numaralarını aşağıda listeledik.

Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme yolları şunlardır;

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00- 0850 220 00 00
 • Ziraat Mobil Bankacılık

Denizbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Denizbank kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Uzun yıllardır ihtiyaç sahibi olan müşterilere hem kendi imkanlarıyla hem de PTT ile anlaşmalı olarak ortaya koyduğu imanlarla uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi veren Denizbank, kredi kullanımı ve sorgulamasını da oldukça kolay şekilde gerçekleştiriyor. Sadece T.C. kimlik numaraları aracılığıyla kısa mesaj sevisini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilen kişiler, aynı şekilde 15 dakika içerisinde de bankadan kısa mesajla cevap alabiliyorlar.

Denizbank kredi başvuru sonucu sorgulamak için bankanın mobil uygulamasını kullanan kişiler de bu mobil uygulama üzerinden kredi başvurularının cevaplarını öğrenebilirler. Ayrıca Denizbank, müşterilerine müşteri hizmetleri numarası ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, hafta sonları ya da mesai saatleri dışında da şu numarayı arayarak sorularına yanıt bulabilirler.

Denizbank kredi başvuru sonucu öğrenme yolları şunlardır;

 • Denizbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800
 • DenizMobil Mobil Bankacılık

Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yolu Nedir?

Yapı Kredi kredi sonucu nasıl öğrenilir? Yapı Kredi Bankası, müşterileri için interaktif bankacılığı etkin şekilde kullanan bankaların arasında yer alıyor. Hem kredi başvurusunda bulunmak hem de bu kredilerin başvuru sonucu hakkında bilgi almak isteyenler için online hizmetler mobil bankacılık kanallarından bilgi alabilirsiniz. En hızlı kredi sorgulama işlemi yapmak isteyenler kullanabileceği seçenekler aşağıdaki gibidir.

Yapı Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, Yapı Kredi Bankası’nın remi internet sitesine girerek, kredi başvurusu sırasında kendilerine verilen referans numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında bir sorgulama işlemi de Yapı Kredi Bankasının müşteri hizmetleri numarası üzerinden yapılabiliyor.

Yapı Kredi kredi başvuru sonucu öğrenme adımları şunlardır;

 • Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Yapı Kredi Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.yapikredi.com.tr
 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık

ING Bank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

ING kredi sonucu sorgulama nasıl yapılır? ING Bank aracılığıyla kredi kullanan kişilerin kredi sorgulaması yapmak için pek çok seçeneği bulunuyor. Mobil uygulama üzerinden bankacılık hizmeti alan kişiler, bu mobil uygulama aracılığıyla kredi sonuçlarını takip edebiliyorlar. Ayrıca ING Bank, resmi internet sitesi üzerinden de sadece T.C. kimlik numarası ile kredi sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

ING Banka kredi başvuru sonucu öğrenmek için bankadan alınan kredilerin sorgulanmasının bir diğer yolu ise, müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almak. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak çalışan bu müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi almak isteyen müşteriler, mesai saatleri dışında ve hafta sonu tatillerinde de bu hizmetten yararlanabiliyorlar.

ING Bank kredi başvurusu sorgulama yöntemleri şunlardır;

 • ING Bank Müşteri hizmetleri: 0 850 222 0 600
 • ING Bank Resmi İnternet Sitesi: www.ing.com.tr
 • ING Mobil Bankacılık

Garanti Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi sonucu nasıl öğrenilir? Garanti Bankası da müşterilerinin şubelere gelmelerine gerek kalmadan işlem yapabilmelerini sağlayan bankalardan biridir. Bankanın mobil uygulaması ile mobil bankacılık hizmetinden yararlanan kişiler, mobil uygulama sistemi üzerinden kredi ve kredi kartı sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Kredi sonucu sorgulamak için seçilebilecek bir diğer seçenek de Garanti Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ile işlem yapılması yoluyla sağlanabiliyor.

Garanti kredi başvuru sonucu sorgulamak için bu iki seçeneği de kullanmak istemeyen müşteriler ise, Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını arayarak diledikleri konuda bilgi sahibi olabiliyorlar. Bu müşteri hizmetleri hattı ise 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Dileyen müşteriler bu hattı hafta sonu tatillerinde de ya da mesai saatleri dışında da arayabiliyorlar.

Garanti kredi başvuru sonucu öğrenmek için yollar şunlardır;

 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 0 335
 • Garanti Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.garantibbva.com.tr
 • GarantiBBVA Mobil Bankacılık

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

İş Bankası kredi başvuru sonucu sorgulama ve öğrenme yolları nelerdir? İş Bankası’nın müşterileri ya da kredi başvurusu yaparak yeni müşterisi olmak isteyen kişiler için oldukça hızlı ve kolay geri dönüş hizmetleri bulunuyor. Bankadan kredi almak isteyen ve kredi başvurusunun cevabını öğrenmek isteyen kişiler, bankanın mobil bankacılık hizmetinden yararlanarak bu bilgilere erişebiliyorlar.

İş Bankası kredi başvuru sonucu öğrenmek için aynı zamanda, bankanın 7 gün 24 saat çalışan müşteri hizmetleri numarası ile de bilgi sahibi olabilen müşteriler, bu hizmetten mesai saatleri dışında ya da hafta sonu tatillerinde de yararlanabiliyorlar. Bankanın resmi internet hesabı üzerinden de interaktif bankacılık seçenekleri kullanılarak, müşterilerin öğrenmek istedikleri tüm soruların cevapları verilebiliyor.

İş Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme yolları şunlardır;

 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • İş Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.isbank.com.tr
 • İşCep Mobil Bankacılık

İş Bankası kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? Kredi başvurusunu yaptığınızda ön onay verilmiş krediniz var ise süreç ortalama 2 iş günü içerisinde, eğer yeni anında onaylı kredi başvurusu yapmışsanız ortalama 7 iş gününde sonuçlanır. Kredi onay mesajı geldikten sonra ortalama 1 günde kredi tutarı banka tarafından hesabınıza yatırılır.

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi Nedir?

Akbank kredi başvuru sonucu ne zaman belli olur? Akbank kredi başvurusu onaylanma süreçleri tamamlandıktan sonra belli olur. Kredi başvurusu yapan kişinin mali durumu, düzenli ödemeleri, geçmiş finans işlemleri incelenerek kredi başvurusu sonuçlandırılır. Akbank kredi kaç gün içinde onaylanır? Bu süre 1-3 iş günü kadar sürebilir. Akbank kredinizin sonucunu Akbank Direkt mobil uygulaması veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Akbank kredi başvuru sonucu sorgulama yolları şunlardır;

 • Akbank Müşteri Hizmetleri: 444 2 525
 • Akbank Direkt Mobil Bankacılık

Kredi Sonucum Olumsuz Geldi Ne Yapmalıyım?

Banka kredi ön onay verdi sonra onaylanmadı ne yapabilirim? Kredi başvurum reddedildi ne yapabilirim sorusu soruluyor. Bir bankaya kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmanız sonucunda bu başvuru sonucu olumsuz geliyorsa, bu durum kredi notunuzun düşük olduğunu göstermektedir. Başvuru sonucu olumsuz gelen kişilerin, aynı bankadan ya da diğer bankalardan olumlu sonuç elde edebilmesi için, öncelikle kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir.

Kredim onaylanmıyor ne yapabilirim diyenler şunları yapabilir;

 • Kişilerin kullandıkları ancak taksitini ödemedikleri kredileri kapatmaları gerekmektedir. Borç sahibi olmak, kredi notunun yükselmesini engelleyen bir faktördür.
 • Kredi kartı kullanan kişilerin, ödeme zamanlarında sadece asgarisini yatırıyor olmaları da kredi borcunu düşürmektedir. Ayrıca sadece asgari tutarı yatırmak, kişinin borcunun faize binmesine sebep olmaktadır.
 • Hiç kredi kartı ve kredi kullanmamış olmak da bankalara kredi ya da kredi kartı borcu bulundurmak gibi, kredi notunu düşüren bir faktördür. Bankalar kişilerin bir kredi kullanımı yapıldığında bunu ödeyebilecekleri güçleri olup olmadığını görmek isterler. Bu sebeple, kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin, bir an önce bir kredi kartı edinerek düzenli şekilde kullanmaları ve ödeme yapmaları kredi notlarının yükselmesini sağlayacaktır.
 • Birden fazla kredi başvurusu yaptığı için kredi notu düşen veya çok sayıda kredi başvurusu nedeniyle kredi notu etkilenir. Olumsuz kredi başvuruları ne zaman silinir ve kredi red nedenlerinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
YouTube video
En Hızlı Anında Onaylı Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notunu yükseltme süreci oldukça yavaş işleyebileceği gibi, kişinin anlık ihtiyaç ve sıkışıklık durumlarında da hızlı çözümler üretmemektedir. Kişiler bu durumda, düşük kredi puanına sahip olsalar bile kredi kartı kullanımı olanağı tanıyan bankaları deneyebilirler.

Hızlı kredi kartı onayı veren bankalar şunlardır;

 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • QNB Finansbank CardFinans
 • Denizbank Bonus
 • Garanti Bonus Flexi
 • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
 • TEB Bonus kredi kartı

Aynı zaman da kredi kartı başvurusu yapan bireyler için kredi kartı ne zaman teslim edileceği ve ne kadar sürede onaylanacağı merak ediliyor. Kredi kartı başvuru sonuçlandırma süreleri her bankanın işlediği prosedüre göre değişiyor olsada genel olarak 1 hafta içerisinde kredi kartı başvurunuz sonuçlanır. Kredi kartım ne zaman gelir sorusunu cevapladığımız içeriğimize şuradan ulaşabilirsiniz.

Kredi sonucu ne zaman belli olur? Kredi onay mesajı ne zaman gelir ve kredi başvuru sonucu sorgulama ve öğrenme yollarını sizler için araştırdık. Eğer krediniz onaylandıysa kredi hesabınıza hızlı şekilde yatacaktır. Kredi sorgulama işlemlerini yaparken problem yaşıyorsanız yorum kısmında bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir