Kredi Onay Mesajı Ne Zaman Gelir? Kaç Günde Çıkar?

Kredi onay mesajı ne zaman gelir? Başvuru yaptığım kredi kaç günde çıkar soruları soruluyor. Kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir ve tüm bankalarda sorgulama nasıl yapılır sizin için paylaşacağız. Bankalar aracılığıyla yapılan kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemleri, her banka tarafından hızlı işlem türleri arasına alınmış olup interaktif bankacılığın da gelişmesiyle beraber oldukça seri şekilde yapılabilmektedir. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, bankaların mobil, interaktif ya da müşteri hizmeti hatları seçeneklerini kullanabilmektedirler.

Kredi ön onay kaç günde biter? Anında onaylı kredi başvurusu sonucunu hızlı öğrenmek için kredi sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kredi başvuru sonucu ne zaman belli olur ve kredi başvurusu yaptığınız banka için başvuru öğrenme işlemlerini nasıl yapabileceğinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kredi Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır, kredi onay mesajı ne zaman gelir sorusu kredi başvurusu yapmış olan nakit ihtiyacı bulunan kişiler merak ettiği bir sorudur. Bankalar şartlara uygun kredi onaylanma aşaması 3 gün sürebilmektedir. Kredi başvurunuz onaylandıysa bankanız size 3 iş günü içerisinde kredinizi kullandıracaktır. Kredi başvuru sonucu öğrenme ve sorgulama işlemlerini kullandığınız bankaya göre içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi başvuru sonucuna nereden bakılır, kredi onaylanmış mı nasıl öğrenilir? Her bankanın farklı sorgulama ve öğrenme yolları bulunuyor sizler için aşağıdaki bankalara kredi başvurusu sonucu için detayları yazdık. Kredi başvuru sonucu sorgulama yapmak için aşağıdan hangi bankaya başvurduysanız rehberden yararlanabilirsiniz.

Hızlı kredi başvuru sonucu öğrenebileceğiniz bankalar şunlardır;

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank

Kredi başvurusu sorgulama yöntemleri şunlardır;

 • Mobil Bankacılık
 • İnternet Bankacılığı Şubesi
 • Müşteri Hizmetleri

Yukarıda listelediğimiz yöntemlerle kredi onayı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Tüm bankalar için detaylı sorgulama yöntemlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi sorgulaması nasıl yapılır? Kredi kullanmak isteyen kişiler için, uygun faiz ve vade imkânlarıyla kredi kullanımı sağlayan bankalardan biri olan Halkbank, yapılan başvuruların da hemen cevap bulmasını sağlıyor. Kişinin başvurduğu başvuru kanalına göre, başvuru sonucunu 24 saat ile 3 iiş günü içinde ulaştıran Halkbank, başvuru kanalı kısa mesaj ise kısa mesajla sonucu bildiriyor. Eğer Halkbank’tan kredi başvurusu yapan ancak henüz cevap olamayan bir kullanıcı iseniz, bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 • Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0400
 • Halkbank Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası kredi kaç günde çıkar, kredi sonucu nasıl öğrenilir? Küresel bir salgın olan Koranavirüs döneminde de ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç kredileri ile destek olan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en çok kredi müşterisi bulunan bankalarından biri. Eğer Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunduysanız, bankanın bu başvuruya yanıt vermesi için haftalarca beklemenize de gerek kalmıyor. Banka kredi başvuru sonuçlarının aynı gün içerisinde, başvuruda bulunan kişinin adına sistemde kayıtlı olan iletişim numarasına göndermiş olduğu kısa mesaj ile bildiriyor. Ancak yine de arayıp bilgi almak isterseniz, bankanın müşteri hizmetleri numaraları şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00- 0850 220 00 00
 • Ziraat Mobil Bankacılık

Denizbank Kredi Başvurusu Sorgulama Yöntemi

Denizbank kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Uzun yıllardır ihtiyaç sahibi olan müşterilere hem kendi imkanlarıyla hem de PTT ile anlaşmalı olarak ortaya koyduğu imanlarla uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi veren Denizbank, kredi kullanımı ve sorgulamasını da oldukça kolay şekilde gerçekleştiriyor. Sadece T.C. kimlik numaraları aracılığıyla kısa mesaj sevisini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilen kişiler, aynı şekilde 15 dakika içerisinde de bankadan kısa mesajla cevap alabiliyorlar. Bankanın mobil uygulamasını kullanan kişiler de bu mobil uygulama üzerinden kredi başvurularının cevaplarını öğrenebilirler. Ayrıca Denizbank, müşterilerine müşteri hizmetleri numarası ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, hafta sonları ya da mesai saatleri dışında da şu numarayı arayarak sorularına yanıt bulabilirler;

 • Denizbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800
 • DenizMobil Mobil Bankacılık

Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Yapı Kredi bankası kredi sonucu nasıl öğrenilir? Yapı Kredi Bankası, müşterileri için interaktif bankacılığı etkin şekilde kullanan bankaların arasında yer alıyor. Hem kredi başvurusunda bulunmak hem de bu kredilerin başvuru sonucu hakkında bilgi almak isteyenler için, online hizmetler devreye sokulmuş durumda. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, Yapı Kredi Bankası’nın remi internet sitesine girerek, kredi başvurusu sırasında kendilerine verilen referans numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında bir sorgulama işlemi de Yapı Kredi Bankasının müşteri hizmetleri numarası üzerinden yapılabiliyor. Kredi sorgulama işlemi yapmak isteyenler kullanabileceği seçenekler şöyle:

 • Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Yapı Kredi Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.yapikredi.com.tr
 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık

ING Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

ING kredi sonucu sorgulama nasıl yapılır? ING Bank aracılığıyla kredi kullanan kişilerin kredi sorgulaması yapmak için pek çok seçeneği bulunuyor. Mobil uygulama üzerinden bankacılık hizmeti alan kişiler, bu mobil uygulama aracılığıyla kredi sonuçlarını takip edebiliyorlar. Ayrıca ING Bank, resmi internet sitesi üzerinden de sadece T.C. kimlik numarası ile kredi sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Bankadan alınan kredilerin sorgulanmasının bir diğer yolu ise, müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almak. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak çalışan bu müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi almak isteyen müşteriler, mesai saatleri dışında ve hafta sonu tatillerinde de bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Kredi sonuçlarını sorgulamak isteyen kişilerin kullanabileceği yöntemler ise şöyle:

 • ING Bank Müşteri hizmetleri: 0 850 222 0 600
 • ING Bank Resmi İnternet Sitesi: www.ing.com.tr
 • ING Mobil Bankacılık

Garanti Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi sonucu nasıl öğrenilir? Garanti Bankası da müşterilerinin şubelere gelmelerine gerek kalmadan işlem yapabilmelerini sağlayan bankalardan biridir. Bankanın mobil uygulaması ile mobil bankacılık hizmetinden yararlanan kişiler, mobil uygulama sistemi üzerinden kredi ve kredi kartı sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Kredi sonucu sorgulamak için seçilebilecek bir diğer seçenek de Garanti Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ile işlem yapılması yoluyla sağlanabiliyor. Bu iki seçeneği de kullanmak istemeyen müşteriler ise, Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını arayarak diledikleri konuda bilgi sahibi olabiliyorlar. Bu müşteri hizmetleri hattı ise 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Dileyen müşteriler bu hattı hafta sonu tatillerinde de ya da mesai saatleri dışında da arayabiliyorlar. Kredi sorgulama işlemi yapmak isteyen müşterilerin tercih edebilecekleri seçenekler şöyle:

 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 0 335
 • Garanti Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.garantibbva.com.tr
 • GarantiBBVA Mobil Bankacılık

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Yöntemi

İş Bankası kredi sonucu sorgulama ve öğrenme yolları nelerdir? İş Bankası’nın müşterileri ya da kredi başvurusu yaparak yeni müşterisi olmak isteyen kişiler için oldukça hızlı ve kolay geri dönüş hizmetleri bulunuyor. Bankadan kredi almak isteyen ve kredi başvurusunun cevabını öğrenmek isteyen kişiler, bankanın mobil bankacılık hizmetinden yararlanarak bu bilgilere erişebiliyorlar. Aynı zamanda, bankanın 7 gün 24 saat çalışan müşteri hizmetleri numarası ile de bilgi sahibi olabilen müşteriler, bu hizmetten mesai saatleri dışında ya da hafta sonu tatillerinde de yararlanabiliyorlar. Bankanın resmi internet hesabı üzerinden de interaktif bankacılık seçenekleri kullanılarak, müşterilerin öğrenmek istedikleri tüm soruların cevapları verilebiliyor. Bankadan almak istedikleri kredileri sorgulamak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemler şunlardır:

 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • İş Bankası Resmi İnternet Sitesi: www.isbank.com.tr
 • İşCep Mobil Bankacılık

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Akbank kredi kaç gün içinde onaylanır? Akbank kredi başvurusu onaylanma süreçleri tamamlandıktan sonra belli olur. Kredi başvurusu yapan kişinin mali durumu, düzenli ödemeleri, geçmiş finans işlemleri incelenerek kredi başvurusu sonuçlandırılır. Bu süre 1-3 iş günü kadar sürebilir. Akbank kredinizin sonucunu Akbank Direkt mobil uygulaması veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Akbank Müşteri Hizmetleri: 444 2 525
 • Akbank Direkt Mobil Bankacılık

Kredi Sonucum Olumsuz Geldi Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurum reddedildi ne yapabilirim? Bir bankaya kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmanız sonucunda bu başvuru sonucu olumsuz geliyorsa, bu durum kredi notunuzun düşük olduğunu göstermektedir. Başvuru sonucu olumsuz gelen kişilerin, aynı bankadan ya da diğer bankalardan olumlu sonuç elde edebilmesi için, öncelikle kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir.

Kredim onaylanmıyor ne yapabilirim diyenler şunları yapabilir;

 • Kişilerin kullandıkları ancak taksitini ödemedikleri kredileri kapatmaları gerekmektedir. Borç sahibi olmak, kredi notunun yükselmesini engelleyen bir faktördür.
 • Kredi kartı kullanan kişilerin, ödeme zamanlarında sadece asgarisini yatırıyor olmaları da kredi borcunu düşürmektedir. Ayrıca sadece asgari tutarı yatırmak, kişinin borcunun faize binmesine sebep olmaktadır.
 • Hiç kredi kartı ve kredi kullanmamış olmak da bankalara kredi ya da kredi kartı borcu bulundurmak gibi, kredi notunu düşüren bir faktördür. Bankalar kişilerin bir kredi kullanımı yapıldığında bunu ödeyebilecekleri güçleri olup olmadığını görmek isterler. Bu sebeple, kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin, bir an önce bir kredi kartı edinerek düzenli şekilde kullanmaları ve ödeme yapmaları kredi notlarının yükselmesini sağlayacaktır.
 • Birden fazla kredi başvurusu yaptığı için kredi notu düşen veya çok sayıda kredi başvurusu nedeniyle kredi notu etkilenir. Olumsuz kredi başvuruları ne zaman silinir ve kredi red nedenlerinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi notunu yükseltme süreci oldukça yavaş işleyebileceği gibi, kişinin anlık ihtiyaç ve sıkışıklık durumlarında da hızlı çözümler üretmemektedir. Kişiler bu durumda, düşük kredi puanına sahip olsalar bile kredi kartı kullanımı olanağı tanıyan bankaları deneyebilirler.

Hızlı kredi kartı onayı veren bankalar şunlardır;

 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • QNB Finansbank CardFinans
 • Denizbank Bonus
 • Garanti Bonus Flexi
 • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
 • TEB Bonus kredi kartı

Aynı zaman da kredi kartı başvurusu yapan bireyler için kredi kartı ne zaman teslim edileceği ve ne kadar sürede onaylanacağı merak ediliyor. Kredi kartı başvuru sonuçlandırma süreleri her bankanın işlediği prosedüre göre değişiyor olsada genel olarak 1 hafta içerisinde kredi kartı başvurunuz sonuçlanır. Kredi kartım ne zaman gelir sorusunu cevapladığımız içeriğimize şuradan ulaşabilirsiniz.

Kredi sonucu ne zaman belli olur? Kredi onay mesajı ne zaman gelir ve kredi başvuru sonucu sorgulama ve öğrenme yollarını sizler için araştırdık. Eğer krediniz onaylandıysa kredi hesabınıza hızlı şekilde yatacaktır. Kredi sorgulama işlemlerini yaparken problem yaşıyorsanız yorum kısmında bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir