Google Play Kredi Kartı Silme & Ödeme Yöntemi Kaldırma (HEMEN)

Google Play kredi kartı silme ve ödeme yöntemi kaldırma işlemini 2 adımda yapın! Google Play Store Kredi Kartı İptal işlemi öğrenmek ve kolaylıkla silmek için size anlatacağımız adımları uygulamanız yeterlidir. Google Play kredi kartı ile Google Play’de ki satım alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizde Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play uygulamasını sıkça kullanıyorsunuz demektir. Buradan sevdiğiniz tüm uygulamaları ve eklenti satım alımlarınızı, uygulama değerlendirmelerinizi veya uygulama güncellemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Google Play ödeme yöntemi kaldırma işlemi nasıl yapılır? Android mobil uygulama mağazası olan Google Play kredi kartı silme yani ödeme yöntemi kaldırma işlemini 2 adımda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ücretli uygulamalar veya abonelik ücretleri için banka kartı veya kredi kartı bilgilerinizi girdiyseniz ve kartınızı Google Play Store’den kaldırmak istiyorsanız bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Google Play Kredi Kartı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Play Store’dan kredi kartı silme nereden yapılır? İnternetin olduğu her ortamda dilediğiniz uygulama seçeneklerini size sunan Google Play’de kredi kartı iptali işlemi yapmak isterseniz size vereceğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Google size sunmuş olduğu hizmetlerden kayıtlı olduğunuz aboneliklerin devam etmesini istiyorsanız başka bir kart eklemeniz gerekecektir.

Google ödeme yöntemi nasıl kaldırılır?

 • Google Pay’de oturumunuzu açmakla işe başlayın.
 • Sağ üst köşeden profil simgesini tıklayınız.
 • Sonrasında ekrana gelen “Ödeme Yöntemleri” sekmesine gidin.
 • Kayıtlı olan banka kartınız veya kredi kartınız ekrana gelecektir. Kredi kartınızın veya banka hesap kartınızın yanında bulunan “Kaldır” seçeneğini tıklayarak kart iptal işleminizi gerçekleştirin.

Aylık olarak otomatik ödediğiniz kayıtlı aboneliklerin devam edeceğini unutmamalısınız. Bu hizmetlerden faydalanmaya devam edebilmek için Google Play’e girip “Ödeme Yöntemleri” seçeneğine girerek yeni bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekmektedir. Aktif olarak devam eden aboneliklerinizi görüntülemek ve üzerinde güncellemeler yapmak isterseniz “Abonelikler” kısmından “Yönetin” sekmesine girerek geçmiş satın alma işlemlerinizi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Bu seçenekler ile sizde Google Play hizmetinizi dilediğiniz zaman güncelleyip, düzenleyebilirsiniz. Kullandığınız Android işletim sistemine sahip cihazınızla sizde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Play Kredi Kartı Nasıl Eklenir?

Google Play Store kart ekleme nasıl yapılır? Elinizde bulunan cihazlardan Google Play Store uygulamasına Google Play kredi kartı kayıt işlemi yapmak için ilk olarak uygulamaya giriş yapmalısınız.

 • Tablet bilgisayarınız veya Android işletim sistemine sahip telefonunuzdan Google Play Store’a giriş yaptıktan sonra üç çizgi halinde görülen sekmeye girmelisiniz.
 • Karşınıza çıkan “Ödemeler ve Abonelikler” sekmesini tıklayın.
 • “Ödeme Yöntemi” sekmesine gidin. Ardından karşınıza eğer daha önceden eklediyseniz kayıtlı kredi kartı çıkacaktır.
 • Bu sekmeden sonra “Ödeme Yöntemi Ekle” butonuna tıklayın. Sonrasında istediğiniz bir kredi kartı, banka kartı veya mobil ödeme yöntemini ekleyebilirsiniz.
 • “Kart Numarası Geçersiz”, “Kart Reddedildi”, “Bu Kart Bilgilerini Düzeltin” bunlara benzer hata oluşuyor ve play store kart kabul etmiyor ise aşağıdaki adıma bakın.
 • Google Play Store kart ekleme sorunu yaşıyorsanız eklemek istediğiniz banka veya kredi kartının internet alışverişine açık olduğundan emin olun ve aynı zamanda kartın içerisinde ödeme için yeterli bakiye bulunduğunu kontrol edin.
 • Play Store’dan kart bilgilerimi nasıl silebilirim?

Google Play Ödeme Yöntemi Değiştirme/ Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Play ödeme hesabı değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız aşağıda size vereceğimiz adımları takip edebilirsiniz.

 • İstediğiniz bir cihazdan Google Play uygulamasını açın.
 • Sağ üstte bulunan simgeye gidin.
 • “Ödemeler ve Abonelikler” girdikten sonra “Ödeme Yöntemleri” sekmesini tuşlayın.
 • Güncellemek istediğiniz ödeme yöntemini seçin ve “Düzenle” basın.
 • Ardından gerekli bilgileri değiştirin ve “Güncelle” sekmesine dokunarak kaydınızı yapın.

Abonelikler İçin Yedek Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir?

Kullandığınız aboneliklerde herhangi bir kesinti yaşamak istemiyorsanız her abonelik için sizde yedek ödeme seçeneği ekleyebilirsiniz.

 • Google Play uygulamasını açın.
 • Sağ üstte yer alan profil simgesine giriş yapın.
 • Ardından “Ödemeler ve Abonelikler” kısmına gelin.
 • “Abonelikler” sekmesi karşınıza çıkacaktır. Buradan sonra “Yedek Ödeme Yöntemi” sekmesine giderek “Kur” sekmesini seçin.
 • Karşınıza çıkan ekrandaki talimatları uygulayarak abonelikleriniz için yedek ödeme yöntemleri ekleyebilirsiniz.

Google Play Ödeme Yöntemine Takma Ad Nasıl Eklenir?

Google Play kart takma ad eklemek için yapmanız gerekenler aşağıda sizler için sıraladık. Sizde faydalandığınız hizmet abonelikleri için ödeme yönteminize takma isim ekleyebilirsiniz.

 • Cihazınızdan çevrimiçi olarak Google Play’e giriş yapın.
 • “Ödeme Yöntemleri” sekmesine gidin.
 • Ardından düzenlemek istediğiniz ödeme yöntemini seçerek kartınızı seçin.
 • Seçtiğiniz kartın “Kart Takma Adı” yanında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayın.
 • İstediğiniz özel ismi seçerek güncellemeyi tamamlayın.

Google Play Ödeme İptali Nasıl Yapılıyor?

Google Play para iadesi nasıl alınır? Android uygulama mağazasından alınan ücretli uygulama kartınızdan tahsil edildi ve uygulama açıklamada yazdığı gibi çalışmıyor veya çalışıyor olsa da tam olarak işlevlerini yerine getirmiyor gibi sorunlarla karşılaşılıyor veya yanlışlıkla uygulama alınması gibi buna benzer durumlarda ödemeye itiraz etme hakkınız bulunuyor. Google pay ödemesine iptali için rehber sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ödemenin geri yapılmasının garanti olmadığını bilmenizi isteriz. Google’dan geri ödeme istedikten sonra açıklama ile birlikte olumlu veya olumsuz geri dönüş alacaksınız.

Google Play kredi kartı silme işlemini nasıl yapabileceğinizi ve ödeme bilgilerinizde düzenleme nasıl yapılır sizlerle paylaştık. Banka hesap kartı veya kredi kartınızla Google ödeme yöntemi hakkında merak ettiğiniz soruları yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir