Kredi Alamıyorum Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi alamıyorum kırmızı kalem yedim nasıl kredi çekebilirim, kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar hangileri? Kırmızı kalem yedim kredi çekmek istiyorum diyenler, kredi notuna bakmadan sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvuru yapmalıdırlar. Kırmızı kalem yedim diyenler, borçlarını ödeyemedikleri için avukatlık olurlar. Kredi notlarını yükseltecek faaliyetlerde bulunmaları ve bankaya yeni kredilerini ödeyebileceklerine dair teminat sunabilmeleri gereklidir.

Bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim sorusu araştırılıyor. Bizde sizin için bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım sorunuzu ve çıkmayan kredi nasıl çıkarılır konularını araştırdık. Kredi alamıyorum para lazım diyorsanız çözüm yolları hakkında detaylı içeriğimizi mutlaka okumalısınız.

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım? Kırmızı kalem yiyenlerin kredi alabilmeleri için sicillerini düzeltmeleri ve kredi ödemelerini düzenli olarak yapmaları gereklidir. Kırmızı kalem yiyenlerin durumu sicillerine işlediği için her bankadan kredi almaya çalıştıklarında bu durum karşılarına çıkar. Sık sık kredi ihtiyacı doğanların kırmızı kalem yememeye ve bu nedenle borçlarını 90 gün geciktirmeden ödemeye dikkat etmeleri gereklidir. Kırmızı kalem yedikten sonra 5 sene süresince bankacılık işlemlerinin yapılması ve kredi çekilmesi mümkün değildir. Bankalar kredi kartı veya kredi başvurularını 5 yıl süre ile kabul etmezler. Ancak sicili bozuk olanların kredi notlarını yükseltecek faaliyetlerde bulunarak bankalardan kredi alabilmeleri mümkündür.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sicili bozuk olana hangi banka kredi verir? Kırmızı kalem yiyenlerin kredi alabilecekleri bankalar, 2022 senesinde salgının ekonomik etkilerinin artması ile beraber daha fazla sayıya ulaşmıştır. Sicili bozuk olanlara kredi notu şartı eklemeden kredi veren bankalardan bazıları ve verdikleri kredi isimleri şu şekildedir:

 • Aktif Bank – N Kolay Kredi kampanyası
 • Fibabanka – Borç kapatma kredisi
 • Odeabank – Borç transfer kredisi
 • Denizbank – Borç yapılandırma kredisi
 • Burgan Bank – Sicili bozuklara kredi kampanyası
 • Akbank – Bozuk sicile kredi
 • Garanti BBVA – Borç transfer kredisi
 • Ziraat Bankası – Borç kapatma kredisi

Kırmızı kalemlilere kredi veren bankalar olarak yukarıda ki listedekileri sayabiliriz. Bu bankalar anında onaylı ihtiyaç kredisi başvurusunu nasıl yapacağınızı yazının devamında bulabilirsiniz. İcralık olanlara kredi veren bankalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kırmızı Kalem Yedim Diyenler Aktif Bank’tan Nasıl Kredi Çekebilir?

Sicili bozuk olanların Aktif Bank’tan N Kolay kredi almaları için kendilerine zorlayıcı şartlar sunulmaz. Başvuru sahiplerinin kredileri anında onaylanır. Aktif Bank’ın web sitesi üzerinden online olarak kredi başvurusu yapılabilir. Şubesiz hizmet veren bir bankadır. Şubeden gerçekleştirilmesi gereken işlemler PTT şubeleri üzerinden yapılabilir. N Kolay kredi adı altında verilen kredi için 36 aya kadar vade seçeneği sunulur. Alınan krediye aylık uygulanacak olan faiz oranı ise %2.30’dur. Kredi başvurusu onaylananlar herhangi bir ek ücret ödemeden kredilerini PTT şubesinden çekerler. PTT birleştirme kredisi detayları için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kırmızı Kalem Yiyenler İçin Denizbank Kredi İmkanı Nedir?

Sicili bozuk olanlara kredi veren Denizbank, 2022 senesinde yapılan düzenleme ve Resmi Gazete’de yayımlanan yazı kapsamında, müşterilerinin siciline bakmadan onlara kredi verme kararı almıştır. Kredi sicili bozuk ve kredi borcu olan müşterilerinin borçlarının tamamını kendi bünyesinde toplayan ve yapılandıran bir bankadır. Kırmızı kalem yemiş olan müşterilerinin borçlarını tek kanaldan ödemesine yardımcıdır. 36 aya kadar vade imkanı ile borçların yapılandırmasını yapar. Alınan krediye uygulanan aylık faiz oranı %2.12’dir.

Kırmızı Kalem Yiyenler İçin Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank’ın sicili bozuk olanlara kredi imkanı vermesi ile beraber, kırmızı kalem yiyenler kefil veya belge sunmadan kredi alabilirler. Banka başvuruları internet bankacılığı üzerinden kabul eder. Maksimum 36 ay vade ile kredi verir. Konut kredisi, tatil kredisi gibi farklı amaçlar ile kişiye özel kredi veren Burgan Bank borç transfer hizmetine de sahiptir. Diğer bankalarda borçları olan ve kırmızı kalem yedim diyen müşterilerinin borçlarının tamamını Burgan Bank’a transfer ederek kolay ödeme planları oluşturabilir.

Kırmızı Kalem Yedim Diyenler Akbank’tan Nasıl Kredi Çeker?

Kırmızı kalem yiyenlerin Akbank’tan kredi almaları için bankaya almak istedikleri kredi miktarına göre uygun bir teminat göstermeleri gereklidir. İpotek ile kredi alacak olan sicili bozuk banka müşterisi, teminat olarak gösterdiği gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75’i oranında kredi alabilme imkanına sahiptir. Kredi geri ödemesinde 48 aya kadar vade seçeneği sunulur. Sicili bozuk olan banka müşterisinin başvurular için Akbank şubesine gitmesi gereklidir. Teminat ile beraber yapılan başvuru olumlu sonuçlandığında başvuru sahibine durum bildirilir. İpotekli kredi alacak olan Akbank müşterileri, %1.3 faiz oranı ile kredilerinin geri ödemesini yaparlar.

Kırmızı Kalem Yiyenler Garanti BBVA Üzerinden Nasıl Kredi Başvurusu Yaparlar?

Sicili bozuk olanların Garanti BBVA’dan kredi çekmesi için ev veya arabalarını ipotek ettirmeleri gereklidir. İpotek ettirilen ev veya arabanın ekspertiz raporunun çıkartılması sonrasında değerin yarısına kadar kredi talep edilebilmesi mümkündür. Başvuruların banka şubesi üzerinden tamamlanması gereklidir. Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kırmızı Kalem Yedim Diyenler Ziraat Bankası’ndan Nasıl Kredi Alabilir?

Kırmızı kalem yiyenlerin Ziraat Bankası’ndan kredi çekmeleri için ipotek göstermeleri gereklidir. Teminat gösterebilenlere 90.000 TL’ye kadar kredi veren bir bankadır. Toplamda 48 aya kadar vade seçeneği ile kredi verir. Kırmızı kalem yiyenlerin kredi başvurusu esnasında ipotek gösterilecek olan gayrimenkulün tapu kaydını, gelir belgesini, kimlik belgesini ve ikametgah belgesini bankaya sunabiliyor olması gereklidir. Sicili bozuk olan banka müşterisinin çekebileceği kredi miktarı ve bu krediye geri ödemede uygulanacak olan faiz miktarı banka tarafından belirlenir.

Kırmızı Kalem Yiyenler İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili bozuk olanların İş Bankası’ndan kredi almaları için üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulü ipotek ettirmeleri gereklidir. İpotek ettirdikleri gayrimenkulün ekspertiz değerinin tamamı kadar kredi başvurusu yapılabilmesi mümkündür. Başvuru sahiplerinin alacakları krediye uygulanacak faiz oranı ise bankanın müşterisi ile ilgili değerlendirmesinin tamamlanması ile beraber belirlenir. Başvurularda ipotek edilen ikametgaha ait tapu belgesi, gelir belgesi, kimlik belgesi ve ikametgah belgesi talep edilir.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Vakıfbank’tan Kredi

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren Vakıfbank, 50.000 TL’ye kadar kredi alabilme imkanı sunar. Kendi müşterisi olanlara verdiği bir kredidir. 48 aya kadar taksit seçeneği ile kredi alınabilir. Banka başvuru sahiplerinden ipotek talep eder. Banka şubesinden yapılan başvuruları değerlendirmeye alır. Başvuru sonuçları değerlendirildikten sonra banka tarafından kırmızı kalem yedim diyen müşterilerinden başvurusu olumlu sonuçlananlara bilgi verilir. Vakıfbank’a kredi başvurusu yapanların aynı zamanda vergi muafiyetinden yararlanabilme olanakları da mevcuttur.

Bankadan Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Silinir?

Kredi sicili nasıl temizlenir? Kırmızı kalem yedim diyenler kredi notlarını yükseltmek için neler yapabilir. Kredi sicili nasıl temizlenir sorusu soruluyor. Öncelikle kara listede olanların borçlarını ödeyip, ödenmemiş borcu yoktur yazısı ile birlikte yeni kredi kartı veya kredi başvurusunda bulunup zamanında ödemeleri yaparak kredi notunu yükseltebilir. Bankalardan kırmızı kalem nasıl silinir aşağıdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kırmızı kalem yiyenlerin kredi notunu artırmak için yapabilecekleri aşağıdaki gibidir:

 • Kredi son ödeme günü geciktirilmeden alınan kredinin taksitleri ödenmelidir. Aylık taksit tutarının tamamı ödenmelidir.
 • Bankadan alınan kredi kartı borç ödemesinin verilen son ödeme tarihinden önce yapılması gereklidir.
 • Bankacılık işlemleri yapılırken özellikle internet bankacılığı gibi dijital bankacılık kanalları ile işlemleri sürdürmeye özen gösterilmelidir.
 • Sicili bozuk olup kredi notunu yükseltmek isteyenlerin döviz hesabı açmaları kredi notları üzerinde olumlu etkiye sahiptir.
 • İnternet bankacılığı kanalı ile e-vadeli hesap açarak kredi notunun yükseltilmesi mümkündür.
 • Bankaya blokeli kredi alma talebi iletilerek kredi notunun daha kısa süre içerisinde yükselmesi sağlanabilir.
 • Faturalar için bankaya otomatik ödeme talimatının verilmiş olması, kırmızı kalem yiyen bireyin kredi notunun artmasına yardımcıdır.
 • Alışveriş yaparken ödemeyi nakit para ile yapmak yerine banka veya kredi kartı ile yapmak, kredi kartı ödemeleri konusunda hassas olmak kredi notunun yükselmesine yardım eder.
 • Mobil veya internet bankacılığı ile EFT ve havale işlemlerinin gerçekleştirilmesi, kredi notunu yükseltmek isteyenlerin yapabileceklerinden biridir.
 • Daha öncesinde birikim amaçlı alınan altın gibi değerli eşyaların bankaya yatırılması ve hesapta para bakiyesi olarak gösterilmeye başlanması, hesap sahibinin kredi notunun artmasına yardımcıdır.
YouTube video
Kredi Sicili Nasıl Temizlenir? Kırmızı Kalem Nasıl Silinir?

Dikkat Edin! komisyonla kredi çıkartıyorum diyen kredi komisyoncusu firmalardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Resmi ve yasal yolları ise sizler için paylaştık.

Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım, kredi kırmızı kalem nasıl silinir konularını sizin için derledik. Kredi yasal takip süreçleri hakkında merak ettiklerinizi yorumlardan sorabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir