Tatil Kredisi Veren Bankalar Başvurusu Şartları Kampanyaları

Tatil kredisi veren bankalar arasında hem özel hem de kamu bankaları vardır. Kamu bankaları tatil destek kredi paketi kapsamında uygun faiz, erteleme ve ödeme seçenekleri ile tatil destek kredi paketi sunar. Özel bankalar ise, ihtiyaç kredisi kapsamında tatile gidecek olanların tatil ihtiyaçlarına yönelik kredi ürünü sunarlar. Tatil kredisi veren bankalar, tatil kredi paketlerini yaz aylarında açıklamayı tercih ederler. Her banka anlaşmalı olduğu seyahat acentesi aracılığı ile yapılacak olan tatiller için kredi verir.

Tatil kredisi başvurusu yapmadan önce tatil kredisi şartları ve düşük faizli tatil için kredi kampanyalarına göz atmalısınız. Sizin için en uygun tatil kredisi veren bankalara başvuru yapma şartları ve tatil kampanyalarını araştırdık. İçeriğimizin devamında tatil destek kredisi hakkında bilgilerde verdik.

Tatil Kredisi Kampanyaları Nedir?

Tatil destek kredisi ve tatil kampanyaları neden alınır?

Yaz tatili için finansman destekleri ile beraber amaçlananlar şu şekildedir:

 • Tatile gitmek için nakit ihtiyacı duyanların nakit erişimlerinin daha kolay hale getirilmesi için verilen bir kredidir.
 • Tatil kredisi alma süreci banka müşterileri için masrafsızdır. Tatil kredi paketleri de kısa vadeli paketlerdir. Bu yönü ile tatile gidecek olanların ihtiyaç duydukları şekilde koşulları ayarlanmış bir kredidir.
 • Diğer kredi türlerine göre daha uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile verilen bir kredidir.
 • Yurt içi ve yurt dışı tatilleri için alınan kredilerde aynı imkanları sunar.
 • Tatil kredisi veren bankalar çoğunlukla 36 ay vade ile tatil kredisi verir. Ayrıca taksit erteleme imkanı da sunar.

Tatil Kredisi Şartları Nelerdir?

Tatil kredisi başvuru şartları nedir? Tatil için kredi almak isteyenler başvuru belgeleri ile kredi kampanyasını tercih ettiği bankaya başvuru yapabilir.

Tatil kredisi başvuru evrakları aşağıda sıralanmıştır:

 • Kimlik belgesi talep edilir. Alternatif olarak üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ehliyet ve pasaport da sunulabilir.
 • Başvuru sahibinin adına kayıtlı, ödenmiş, son 1 aya ait bir fatura veya ikametgah adresi sunulmalıdır.
 • Gelir belgesi talep edilir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Tatil kredisi başvurusu yapabileceğiniz kredi kampanyaları sunan bankalar bulunuyor. En uygun faizli kredi çekebileceğiniz bazı bankaları sizin için listeledik.

Tatil kredisi alınabilecek bankalar aşağıda listelenmiştir:

 • Akbank
 • Fibabanka
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Yukarıda listelediğimiz tatil kredisi veren bankaların kredi ödeme planı hesaplaması ve başvuru detaylarını aşağıdan ulaşabilirsiniz. Tatil destek kredisi detaylarınıda bulabilirsiniz.

Akbank Tatil Kredisi Faiz Oranı ve Örnek Ödeme Planı Nasıldır?

Akbank tatil kredisi başvurusu için Akbank şubelerine gerekli belgeler ile beraber gidilmelidir. Kredi başvurusu onaylandıktan sonra kredi ödemelerinin 3 ay ötelenmesi mümkündür. Bankanın maaş müşterileri tatil kredisi başvurusu yaptıklarında gelir belgesi sunmalarına gerek yoktur. Ancak diğer başvuru sahiplerinin gelir durumlarına göre başvuruları değerlendirilir. Banka ek belge ve kefil isteme hakkını başvuru sahiplerinin değişken durumlarına göre saklı tutar. Akbank tatil kredisinin özellikleri ve örnek ödeme planı aşağıda açıklanmıştır:

 • En az 1.000 TL ve en fazla 75.000 TL tatil kredisi alınabilir.
 • 36 aya kadar vade seçeneği sunulur.
 • Aylık %1.19 oranında faiz uygulanır.
 • Kredi tahsis ücreti kredi miktarının binde beşi kadar olurken hayat sigortası kredi tutarının binde 13.82’si kadardır.
 • 36 ay vade ile 10.000 TL tatil kredisi alındığında, aylık taksit tutarı 357 TL olur. 24 ay vade için aylık 495 TL ve 12 taksit için aylık 913 TL ödeme yapılır.

Fibabanka Tatil Kredisi Nasıl Alınır?

Fibabanka tatil finansmanı almak için kimlik belgesi ve diğer gerekli belgeler ile beraber banka şubesi ziyaret edilebilir. Uygun faiz oranları ile kredi veren bir bankadır. En az 3.000 TL ve en fazla 20.000 TL tatil kredisi talep edilebilir. Banka gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinden kefil talep edebilme hakkını saklı tutar.

Halkbank Tatil Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank tatil kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank’ın maaş müşterilerinin ve emeklilerin seyahat acenteleri ile anlaşmalı olarak yapacakları tatilleri için finansman desteği sunan bir kredidir. 10.000 TL’ye kadar 36 taksitle kredi alma imkanı sunan kredi destek paketinde başvuru sahibi 9 ayın sonunda ödemelerine başlar. Aylık %0.67 faiz oranı ile kredi verilir. Anlaşmalı firmalar ile planlanacak yurt içi ve yurt dışı tatillerinde geçerli destek kredisidir. Halkbank şubelerinden ve web sitesi üzerinden başvuru yapılabilir.

ING Bank Tatil Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

ING Bank tatil kredisinin detayları değerlendirildiğinde; geziloji.net üzerinden yapılacak tatil rezervasyonları için geçerli bir kredi türüdür. Tatil kredisi veren bankalar arasında olan ING Bank’tan tatil kredisi alınarak yapılan rezervasyonlarda %15 indirime ek olarak 1 günlük konaklama hediye edilir. ING Bank tatil kredisi ile ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda verilmiştir:

 • Hem yurt içi hem de yurt dışı tatillerinde faydalanılabilecek bir kredi ve indirimdir.
 • Tatil kredisinin alındığı dönemde ING Bank’ın güncel banka faiz oranları ne kadarsa, bu oranlar üzerinden tatil kredisine faiz uygulaması yapılır.
 • İnternet bankacılığı üzerinden tatil kredisine başvuru yapılması durumunda, daha masrafsız şekilde kredinin onaylanması sağlanabilir.

Vakıfbank Tatil Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tatil kredisi, maaş ödemesini Vakıfbank’tan alan çalışan ve emeklilerin yararlanabilecekleri bir kredidir. 10.000 TL üst limitli, 36 aya kadar vade seçeneği ile kredi verilir. İlk 6 ay ödeme talep edilmediği gibi ilk iki taksit de kredi sahibi tarafından ödenmez. Vakıfbank şubeleri üzerinden başvurular kabul edilir. Vakıfbank’ın kredi ücretlerini ve faiz oranlarını değiştirebilme hakkı vardır.

Yapı Kredi Tatil Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi tatil kredisi almak için bankanın şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılabilir. Gerekli belgeler ile beraber başvuru gerçekleştirildikten sonra başvuru sahibine SMS ile başvuru sonucu hakkında bilgi verilir. Hem yurt içi hem de yurt dışı gezileri için ihtiyaç duyulan tatil finansmanı Yapı Kredi’den alınabilir. Banka müşterilerine 36 aya kadar vade seçeneği sunar. Aynı zamanda 3 aya kadar taksit erteleme imkanı vardır.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi Başvurusu Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat Bankası tatil kredisinin ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

 • Konaklama bedeli maksimum 8.000 TL olacak şekilde toplamda 10.000 TL’lik tatil kredisi alınabilir.
 • 36 aya kadar vade seçeneği ile kredi verilir. İlk 6 ay başvuru sahibinden ödeme talep edilmez.
 • Alınan kredi tutarının %80’i konaklama bedeli olarak ayrılır ve bu bedel banka tarafından acenteye iletilir. Kalan %20’lik bölümü ise tatil harcamaları için başvuru sahibinin hesabına aktarılır.
 • Anlaşmalı firmalar; Jolly Tur, Etstur, Setur, Tatilbudur, Gezinomi, Touristica ve Tatilsepeti’dir.
 • Kredinin ilk taksitini acente ve ikinci taksitini de banka öder. Dolayısı ile 6 ay taksit ödemesi yapılmaz ve ödemeler başladığında da üçüncü taksit ile beraber kredi sahibi ödemelerine başlar. Kredi aldıktan 9 ay sonra kredi sahibinin ödemeleri başlar.
 • Aylık %1.21 civarında faiz oranı ile kredi alınabilir.
 • Ziraat Mobil, banka şubesi veya internet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilir. Başvuru yapıldıktan sonra kısa süre içerisinde başvuru sonuçlanır ve 72 saat içerisinde başvuru sahibi kredisini kullanmalıdır.
 • Bankanın maaş müşterileri ve bankada bireysel emeklilik hesabına sahip olanlar bu kredi için başvuru yapabilirler.
 • 36 ay vade ile 10.000 TL tatil kredisi alan tatilcilerin kredilerine %1.54 oranında faiz uygulanır. Aylık taksit tutarı 474.18 TL olurken toplam geri ödeme miktarı da 14.225 TL’dir.
 • Tatil destek kredisi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
YouTube video
Tatil Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tatil Destek Kredisi Nedir?

Kimler tatil destek kredisi alabilir? Tatil destek kredisi, üç kamu bankasının verdiği tatil kredileridir. Kamu bankaları kendi maaş müşterilerine ve bireysel emeklilik hesabına sahip olanlara bu krediden yararlanma imkanı sağlar. Anlaşmalı seyahat acenteleri ile gidilecek olan tatillerde yararlanılabilecek bir kredidir. İlk taksitin acente ve ikinci taksitin banka tarafından ödenmesi sebebi ile özel bankaların tatil kredilerine göre daha avantajlı bir kredi destek paketidir.

Tatil kredisi veren bankaların kampanyaları başvuru şartları ve faiz oranları hesaplamasını sizlerle paylaştık. En uygun destekli tatil kredisi hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir