Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (ATM & Mobil Şubeden)

Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilmek için bankanın size sunduğu farklı seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Bilindiği üzere 1 Nisan 2016 tarihinde Türkiye’de bulunan tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğerleri 4.5G uyumlu sim karta ve cihazlarına geçerek mobil iletişim altyapısını değiştirmişlerdir. Bu değişiklik ile beraber bankalarına kayıtlı olan cep telefonu numaralarına bloke koyulan binlerce kullanıcı mağduriyet yaşamıştır. Ancak söz konusu durumun çözümü oldukça basittir.

Denizbank sim kart değişikliği bloke kaldırma işlemi yapılması gerekiyor. Para gönderme, alma, kredi ve kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinin kullanımını mobil bankacılık uygulamalarından yapıyoruz. Anında onaylı başvurular sayesinde şubeye gitmeden cepten kredi veren bankalar dahi bulunuyor. Ancak telefon numaranızı değiştirdiğinizde bankaların uygulamalarına girişte bloke problemi yaşayabilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma yollarını ATM’den, Şubeden veya İnternet Bankacılığından nasıl yapabileceğinizi sizin için araştırdık.

Denizbank Sim Karta Neden Bloke Koyuyor?

Sim karta niçin bloke koyulduğunu öğrenmek istiyor ve sim kartınıza koyulan blokeyi ortadan kaldırarak tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız öncelikle neden sim kartınıza bloke koyulduğunuzu öğrenmeniz gerekir. Bankaların güvenlik kanunu çerçevesi gereğince cep telefonu numaranıza bloke koyma hakkına sahiptir. Aşağıdaki nedenlerden dolayı banka tarafından sim kartınıza bloke koyulur.

 • Sim kartınızın 4.5G’ye geçmesi.
 • Sim kart yenilenmesi.
 • Numara değişikliği.
 • Operatör değişikliği.
 • Kayıp/ çalıntı durumu

Yukarıda bahsedilen durumlar söz konusu olduğu zaman Denizbank sim kartınıza bloke koyacaktır. Sizde numaranızı güncelleyerek veya bankanın sunmuş olduğu seçenekleri kullanrak sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilir ve sim kartınızı tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Denizbank Sim Kart Blokesi Kaldırmak Neden Gereklidir?

Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanın gerekli olup olmadığını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Eğer herhangi bir sebepten ötürü sim kartınızı değiştirdiyseniz kredi kartını veya banka kartını kullandığınız Denizbank otomatik olarak kartınızı iptal edecektir. Denizbank’ın iptal ettirdiği sim kartınızı tekrar aktif ettirmeniz veya numara bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Bunun nedenleri arasında elbette önceliğin güvenlik olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bunun dışında,

 • İnternet alışverişlerinizde gerekli olan tek kullanımlık şifre almak için.
 • Denizbank ATM’lerinden yapacağınız kartlı veya kartsız işlemlerinizde.
 • İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanmak istediğinizde.
 • SMS ile kart şifresi belirleme işlemlerinde.
 • Onay, akıllı SMS veya gerekli şifreler için.

Bu durumlarda bankanız şahsına kayıtlı güncel telefon bilgileri isteyecektir. Yukarıdaki işlemleri yapmak istiyorsanız en kısa sürede size vereceğimiz yöntemleri uygulayarak sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştiriniz.

Anında Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank sim kart değişikliği sonrası yaşanan bloke engeli nasıl kaldırılır? Denizbank sim kart blokesi kaldırma işleminin diğer bankalardan farklı birkaç yolu bulunmaktadır. Kendi güvenliğiniz gereince bankaların müşterileri için uyguladığı bu durumu yaşıyorsanız size sunduğumuz bilgiler ile kısa sürede sim kartınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Denizbank sim kart blokesi kaldırma yolları şunlardır;

 • Denizbank’ın size en yakın şubesine gidebilirsiniz.
 • Denizbank ATM hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Denizbank internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu seçeneklerini kullanarak sizde sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine son derece önem veren bankaların başında gelen Denizbank bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda size en kısa yoldan çözüm sunmaktadır. Denizbank sim kart bloke kaldırma şubelerine giderek veya internet üzerinden gerçekleştireceğiniz adımları ayrıntılı olarak sizler için anlattık.

Denizbank ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank ATM üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak sizin için en hızlı ve en etkili yöntemlerden biri olabilir. Şubede sıra beklemeden size en yakın ATM hizmetini bulup kısa sürede sim kartınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için size sunduğumuz adımları takip edin.

Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi ATM’den nasıl yapılır?

 • Size en yakın Denizbank ATM’sinden kartınızla giriş yapın.
 • Karşınıza gelen menüden uygun adımları takip edin.
 • Sizden istenilen kişisel bilgileri girin.
 • Ardından sim kart bloke kaldırma seçeneğinden işleminizi tamamlayın.

Denizbank Şubesinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank şubelerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız ilk iş olarak size en yakın Denizbank şubesini öğrenmelisiniz. Tek kullanımlık şifrelerin sim kart değişikliği sebebiyle bloke olan karta iletilememesi durumunda kullanıcılar hemen Denizbank şubesine giderek kartlarına uygulanan blokeyi kaldırabilirler. Mesai saatleri içerisinde şubeye gittiğinizde size en kısa sürede yardımcı olacaklardır.

Denizbank İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank internet bankacılığından sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak sadece birkaç adımdan oluştuğu için kolaylıkla yapabilirsiniz. Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiştir ve bankalarda çağa ayak uydurarak bankacılık hizmetlerini internet ve mobil üzerinden verebilmektedirler. Şubeye gitmenize gerek kalmadan bir tuşla bütün işlerinizi halledebildiğiniz bu zamanlarda sim kart bloke kaldırma işlemi de son derece basit adımlardan oluşmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz adımlarla yeni cep telefonu numaranızı bankaya bildirdikten sonra gelen 48 saat içerisinde Denizbank internet bankacılığını tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra dilerseniz blokenizi web sayfasından kendinizde kaldırabilirsiniz.

Denizbank’ın müşteri hizmetleri üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri söz konusu değildir. Denizbank çağrı merkezleri üzerinden bankacılıkla ilgili birçok işlemi yapabilirsiniz ancak sim kartınıza konulan blokeyi kaldırma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bu sebeple eğer sizi bu konuyla alakalı arayan ve müşteri temsilcisi olduğunu söyleyen olursa kesinlikle itibar etmeyiniz.

Denizbank telefon bankacılığına ulaşmak isterseniz; 0 850 222 0 800 numarayı tuşlayabilirsiniz.

En hızlı şekilde Denizbank sim kart bloke kaldırma yöntemini sizinle paylaştık. Denizbank banka kartı veya kredi kartı müşterilerinde bloke engeli aynı şekilde kaldırılır.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir