QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (En Hızlı)

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak ve sim kartınızı tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız size vereceğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Bankacılık sektöründe önde gelen bankaların arasında yer alan Finansbank diğer tüm bankalar gibi bankacılık kanunu çerçevesinde müşterilerinin güvenliği için birtakım önlemler almaktadır. Bu önlemlerin biride müşterisine ait cep telefonu numarasına bloke koymaktır. Bu sayede bankadan yapılacak işlemlere bazı kısıtlamalar getirir. Bu kısıtlamaların ortadan kalkması ve sim kart blokenizi kaldırarak tekrar kullanıma açmak istiyorsanız bankanın size sunduğu yollarla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Sim kart değişikliği sonrasında QNB Finansbank tarafından koyulan blokeyi kaldırmak için birden fazla yol vardır. En hızlı ve kolay yöntem olarak ne yapmanız gerektiğini sizin için araştırdık. Bloke işlemini kaldırdıktan sonra mobil bankacılığa giriş yaparken aldığınız hata kalkacaktır Finans şifre ile QNB Mobil’e giriş yaparak para gönderme, alma ve mevduat hesabınız varsa faiz oranlarını tekrar görebileceksiniz. İçeriğimizin devamında tüm detayları bulabilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Değişikliğinde Neden Bloke Koyar?

QNB Finansbank sim kartınıza bloke koymasının en başlıca nedeni güvenliktir ve buyüzden bazı durumlar söz konusu olduğunda bankanızın kartınıza bloke koyma hakkı vardır. Türkiye’de 1 Nisan 2016’dan beri tüm operatörlerin geçmiş olduğu 4.5G mobil cihaz altyapısı nedeniyle sim kartlar ve cihazları 4.5G’ye uyumlu olanlarda değişti. Bu değişiklik nedeniyle bankalar müşterilerinin numaralarına kısıtlama getirerek sim kartlarını bloke etti.

Finansbank kredi kartı veya banka kullanıyorsunuz cep telefonu numaranızla ilgili gerçekleştirdiğiniz aşağıdaki durumlarda sim kartınıza bloke koyar.

 • Sim kart değişikliğinde
 • Sim kart yenilendiğinde
 • Numara değişikliğinde
 • Operatör değişikliğinde
 • Kayıp/ çalıntı gibi durumlarda

Bankanızın kartınıza bloke koyarak güvenliğiniz adına işlemlerinizi engelleme hakkına sahiptir. Finansbank sim kart değişikliği bloke kaldırma işlemini ATM’den kartsız veya diğer yöntemlerle nasıl yapacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Neden Gereklidir?

Finansbank sim kart bloke kaldırma işleminiz bankayla ilgili işlemlerinizi yapmanız için son derece gereklidir. Sim kartınıza bloke koyulmuşsa öncelikle bunun nedenini öğrenmelisiniz. Kayıp/ çalıntı gibi durum söz konusu ise mutlaka banka ile iletişime geçmeli ve numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.

Finansbank kredi kartı veya banka kartı kullanıyor ve işlem yapmak istiyorsanız, ATM’den kartlı veya kartsız para çekme, para gönderme, para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız sim kart blokenizi kaldırmanız gereklidir. Eğer sim kart blokenizi kaldırmazsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştiremezsiniz.

 • İnternet bankacılığı ve mobil banka işlemlerine erişiminiz engellenebilir.
 • Tek kullanımlık şifrelerin gerek duyulduğu internet alışverişlerini yapamazsınız.
 • SMS ile kart şifresi belirleyemezsiniz.
 • Bankanın numaranıza göndererek gerçekleşen işlemlerde

Eğer yukarıdaki işlemlere devam etmek istiyorsanız size vereceğimiz adımları uygulayarak en kısa sürede sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Unutmayın bankanız ile ilgili herhangi bir güvenlik problemi yaşamak istemiyorsanız size bahsettiğimiz sim kart değişiklik işlemlerinde önceden haber vermeli ve bilgilerinizi güncellemelisiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Blokesi Nereden Kaldırılır?

Finansbank sim kart bloke kaldırmanın başvuru yolu için sizlere birkaç seçenek sunulmuştur. Bu seçeneklerden size en uygun olanını seçip sizde en kısa sürede sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanız kişisel hesaplarınızın üçüncü şahısların eline geçmemesi adına sim kart değişikliklerinde şüpheli görür ve kullanıma kapatır. Sizde aşağıdaki seçenekler ile sim kart bloke kaldırma işlemi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Finansbank şubesine giderek
 • Finansbank ATM hizmetlerinden
 • Finansbank müşteri hizmetlerinden

Başvuru yaparak en kolay ve hızlı şekilde sim kartına koyulan blokeyi kaldırabilir ve dilediğiniz işlemlere devam edebilirsiniz.

QNB Finansbank ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ATM’sinden bloke kaldırma işlemi yapmak için size en yakın yerdeki ATM’ye gitmelisiniz. Yanınızda kimlik bilgileriniz ve cep telefonunuzun olduğundan emin olduktan sonra Finansbank ATM hizmetine kredi kartınız veya banka kartınız ile giriş yapmalısınız. Finansbank ATM ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili menüyü seçiniz. İşleminizi tamamlamak için sizden kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Finansbank müşteri temsilcisiyle görüşerek sizde en kolay ve en etkili yoldan sim kart blokenizi kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Finansbank müşteri iletişim merkezi üzerinden şubeye gitmenize gerek kalmadan sizde sim kart blokenizi rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Günümüzde sesli yanıt sistemiyle pek çok bankadan hızlıca işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Teknolojiyi kendi alanlarında kullanmaya çalışan bankaların biri de Finansbank’tır. Sizlere çağrı hizmetlerinden sesli yanıt sistemleriyle hızlı ve güvenli bankacılık hizmeti sunan Finansbank’ın müşteri hizmetleri numarasına aşağıda vereceğimiz bilgilerle ulaşabilirsiniz.

 • QNB Finansbank Çağrı Merkezi Numarası: 0850 222 0 900

Bu numara üzerinden size sunulan menüleri seçerek sesli yanıt sistemiyle talimatlar oluşturun ve sim kart bkole kaldırma işleminizi tamamlayın.

QNB Finansbank Şubeden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Finansbank şubesinden bloke kaldırma işlemi yapabilmek için size en yakın şubeye gidebilirsiniz. Türkiye’de tüm bankalar Finansbank da dahil olmak üzere bankacılık kanunu çerçevesince müşterilerinin kişisel verilerini korumak adına her türlü önlemi almaktadırlar. Bu önlemlerin başında bireylerin sıkça karşılaştığı durumların başında sim kartlarının kullanıma kapatılması gelir. Bu durumla karşılaşan bireyler bankacılık işlemlerine devam edebilmek için en yakınlarındaki şubeye gitmelidirler.

Finansbank şubesine giderek sizde en kısa sürede bankaya talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini önemseyen bankaların başında gelen Finansbank bu sorununuzu en yakın sürede çözüme kavuşturacaktır. Böylece sizde sim kartınıza konan blokeyi kaldırarak Finans şifre ile QNB Mobil bankacılık uygulamasını tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemini en hızlı nasıl yapabileceğinizi ve sim kart değişikliği sonrasında neden bloke konulduğunu sizlerle paylaştık.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir