Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Mobil • ATM

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? ATM, şube veya mobil bankacılık blokesi nasıl kaldırılır? Tüm bankaların aldığı güvenlik önlemlerinden ve kolay bankacılık yöntemleri için gerekli olan şahsi cep telefonu numaranıza bir sebepten dolayı bloke konularak bankanızın kredi kartlarına veya banka kartlarınıza erişiminiz engellermiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken işlem Vakıfbank sim karta konulan blokenizi kaldırmak olacaktır. 2016 yılında Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğer operatörlerin 4.5G mobil iletişim altyapısına geçiş yapmasıyla müşterilerinin sim kartları değişmiştir. Bu nedenle cep telefonu numaranızın kayıtlı olduğu bankaların hepsine bloke konularak kullanıma engellenmiştir. Eğer sizin de cep telefonu numaranız değiştiyse, sim kartınız yenilendiyse bankanız sim kartınıza güvenliğiniz adına bloke koyar. Karşılaştığınız bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank sim kart değişikliği sonrası konulan internet bankacılığı ve mobil bankacılık blokesi bankaların uyguladığı güvenlik önlemlerine göre değişmektedir. Vakıfbank kişisel verilerin korunma kanunu kapsamında bankasından yaptığınız işlemlerin güvenliği açısından cep telefonu numaranızda meydana gelen her türlü değişimle sim kartınıza bloke koyar. Bunu sizin güvenliğiniz yapan bankalardan sim kartınıza koyulan bloke işlemini kaldırmanızda mümkündür. Cep telefonu numaranızın üçüncü şahıslarca kullanılmaması adına numaranızdaki operatör değişikliği, sim kart yeniliği veya değişikliği, sim kartınızın kaybolması halinde Vakıfbank ile iletişime geçerek güncellemenizi sağlamalısınız. Aksi takdirde sim kartınız banka tarafından bloke edilecek ve kullanıma kapatılacaktır.

Vakıfbank Sim Kart Değişikliği Blokesi Nedir?

Vakıfbank sim kart değişikliği sonrası bloke nedir? Vakıfbank sim kart blokesi aldığınızda yapmak istediğiniz kredi kartı veya banka kartı işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Eğer Vakıfbank üzerinden işlem yapmak istiyorsanız oraya kayıtlı olan cep telefonu numaranıza ihtiyacınız olacaktır. İnternetten alışveriş yapmak, SMS ile kart şifresi belirlemek bankanın mobil uygulaması ve internet bankacılığı gibi hizmetlerine erişemezsiniz. Bu durumda eğer sim kartınıza sim kart değişikliği/ operatör gibi nedenlerde bloke konulmuşsa istediğiniz işlemi gerçekleştiremediğiniz için sim kart blokenizi kaldırmak son derece gereklidir. Bu işlemi yapmak için aşağıda sizler için derlediğimiz bilgileri okuyabilirsiniz.

Vakıfbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma yolları sizin için oldukça ulaşılabilir ve başvuru yapmakta son derece basittir. Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi aşağıdaki yollarını kullanarak yapabilirsiniz. Turkcell, Vodafone, Turk Telekom gibi hangi operatörü kullandığınızdan bağımsız olarak sim kart bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank sim kart değişikliği blokesi kaldırmak için güncelleme bildirimi yöntemi şunlardır;

 • Vakıfbank Şubelerinden
 • Vakıfbank ATM üzerinden
 • Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayarak

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz ve almak istediğiniz hizmetlere devam edebilirsiniz. Yukarıda listelediğimiz ATM’den, mobil bankacılıktan ve müşteri hizmetlerinden nasıl bloke kaldırabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Vakıfbank Şubesinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Size en yakın noktadaki Vakıfbank şubesine giderek kullanıma kapatılan cep telefonu sim kartınızın blokesini kısa bir süre içinde kaldırabilirsiniz. Ancak şubeye giderek ve sıra bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız hemen yakınındaki ATM hizmetlerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şunu da unutmayın ki şubeden yapacağınız işlemler ile en kısa sürede sim kart blokenizi kaldırabilir ve sim kart değişikliği, numara değişikliği, operatör değişikliği veya çalınma durumlarında kaybettiğiniz cep telefonu numaranızı en hızlı şeklide güncelleyebilir ve işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı veya banka kartı kullanıyorsanız Vakıfbank ATM’den yapacağınız kartlı veya kart gerektirmeyen işlemlerinizde yanınızda mutlaka bankaya kayıtlı cep telefonu numaranız bulunmalıdır. Bu sayede ATM’den para yatırma, para çekme gibi işlemlerinizi kartsız yapmanız mümkündür. Ancak kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun sim kartına banka tarafından bloke koyulmuş ise bu işlemler engellenecektir. İşlemlerinize devam etmek için birkaç adımda, size en yakın Vakıfbank ATM’ye giderek sim kart bloke uyarısını nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

 • En yakın Vakıfbank ATM hizmetlerine gidin.
 • Kullanmış olduğunuz bankamit kartı ile hesabınıza giriş yapın.
 • İşlemler menüsünden sim kart bloke kaldırma sekmesine girerek işleminizi tamamlayın.
 • Ardından buradan daha sonra kullanacağınız Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi uygulamalar için sim kart değişikliği veya operatör değişikliğinizi güncelleyerek işleminizi tamamlayın.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank mobil bankacılığından sim kart bloke kaldırma işlemi diğer yöntemle kadar oldukça basit adımlardan oluşmaktadır. Eğer sim kartınız banka tarafından güvenliğiniz adına engellendiyse ve bu değişiklik bilginiz dahilindeyse banka işlemlerine devam etmek ve cep telefonu numaranızı tekrar kullanıma açtırmak istiyorsanız ilk iş olarak sim kart blokenizi kaldırmanız gerekmektedir.

 • Çevrimiçi olarak Mobil Bankacılık uygulamasına girin.
 • “Ayarlar” sekmesine gidin.
 • Gelen ekranda “Güvenlik Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • “Sim Kart Bloke Kaldır” sekmesini seçin.

Ekrana gelen talimatları yaparak işlemleri tamamlayın ardından sim kartınızı kullanımına devam edin. Ayrıca Vakıfbank internet bankacılığı sayfasından “Şifre Al” butonuna tıklayarak işlemi internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek en kısa sürede bloke olan sim kartınızı kullanıma açtırabilirsiniz. Böylece sim kart değişikliği/ operatör değişikliği, numara değişikliği gibi nedenlerle kapatılan kartı kullanıma tekrar açtırabilirsiniz. Vakıfbank şubesine veya ATM’sine gitmeye gerek kalmadan müşteri hizmetleri üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası aşağıdaki gibidir.

 • 444 07 24
 • 0850 222 07 24

Bu içeriğimizde sim kart değişikliği sonrasında Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemini en hızlı yöntemlerle nasıl yapabileceğinizi sizin için araştırdık. Tüm bankalar için sim kart bloke kaldırma yollarına buradan ulaşabilirsiniz.

Özge Biricik

Merhabalar, Ben Özge Biricik. Bu websitesinde editör olarak yararlı olacağını düşündüğüm finans, ekonomi ve paraya dair tüm alanlarla ilgili olarak uzmanlık alanlarımla ilgili bilgi ve derlemelerimi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca para kazanma, para tasarrufu, taksitle alışveriş imkanları ve alışveriş deneyimlerimi yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir