Senetle Para Tefeciler Borç Para Veren Yerler

Acil Nakit Para Verilir

Senetle Borç Para Veren Tefeciler 

Merhabalar son zamanlar da banka faizlerinin yükselmesi ve çok sayıda kişinin bankaların kara listesinde olması dolayısı ile artık alternatif para bulma olayları çoğaldı.

Bu durumu fırsat bilen tefeciler, borç para sağlayan adı sanı belli olmayan telefon numaraları ilanları sokaklarda  her köşede türediler. Bu kişiler veya diğer deyişle borç para veren tefeciler, (vakıf olduğunu iddaa edenler, kurumlar, iş adamları, zenginler, hayırseveler) gibi başlıklar altında faizle para verir oldular.

Borç para Veren Zenginler, İşadamları, Vakıflar, Kurumlar, Dernekler, Hayırseverler

Değerli okuyucularımız bu şekilde internet de aramalar yaparak sitemize ulaştığınızı biliyoruz . Evet nakite ihtiyacınız çok var sıkışıksınız ama şunu bilin hiçbir vakıf, dernek, kurum, kuruluş, iş insanı size borç para vermez . Bu dernek ve vakıflar kuruluşlar ancak ”Sizlere yardım ederler” bu yüzden yaptığınız bu aramalar boştur gerçeği yansıtmamaktadır.  Borç para lazım ise ilinizde bulunan dernek ve vakıfları bir araştırın ve onlarla irtibata geçin eğer yardım yapıyorlarsa öyle ihtiyacınızı giderin.

Kredi Notu Düşük veya Kara Listede Olana Borç Para Veren Finans Şirketleri 

Evet bu olay vardır fakat nasıl yapılıyor sizlere bilgi vereyim . Bankada kara listedesiniz, kırmızı çizgi yediniz, findeks kredi notunuz sıfır veya çok düşük hiç bir şekilde bankalardan kredi veya para alamıyorsunuz.

Nakit Para Borç Para Kredi Verilir

Burada bu şirketler devreye giriyor İstanbul ve ankara gibi şehirler de finans hizmetleri sunan faktoring şirketleridir bunlar, Ama ne kadar gerçek ne kadar doğrudur bilinmemektedir. Yani bu kısım da  gerçek olarak doğru değildir. Borçla kredi ve nakit parayı size sadece bankalar vermektedir. Lütfen para bulacağım derken tuzağa düşmeyin.

 

Dikkat : Bu tarz kredi verdiğini iddaa eden çok sayıda dolandırıcı şirket olmayan adı sanı belli olmayan yer vardır. Sizin kimlik bilgilerinizi çalabilirler, adınıza kayıtlı malı mülke el koyabilirler varsa maaşınıza kadar haciz koydurabilirler. Yani kısacası siz beş kuruş para almadan sizi borçlandırırlar,bunlara çok dikkat etmelisiniz. Bunun için kimlik bilgilerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır. Lütfen çok dikkatli olun ve elinizdeki üç beş kuruşu da saçma sapan kişilere kaptırmayın.

Gelelim Tefeci Arıyorum Tefeci Bulmam lazım, Telefon Numaraları Diye Aramalardan Gelenlere

Son zamanlar da çok sayıda kişi tefeci arıyorum, acil nakit para veren tefeciler diye habire aramalar yapıyorlar. Bu kişiler tamamen kendilerini ateşe atmaktan başka yaptıkları bir şeyin olmadığını anlamıyorlar. Allah aşkına düşünün internet den tefeci bulunur mu yasal olmayan bir şeyi hangi tefeci kalksın internet sitesi kursun paylaşsın sonrada gelsin desin ben borç para veriyorum faizle acil nakit sağlıyorum diye bu tarz ilanlara inanmayın kanmayın.

Tefecilik yapmak kanunen yasaktır buyrun Türk Ceza Kanunu 241. maddesini beraber okuyalım.

Tefecilik Suçunun Cezası (TCK 241) Tefecilik suçunun cezası şu şekildedir: Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve 5000 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. (TCK 241)

tefeci cemil, ömer, ahmet, mehmet, mustafa, kamil borç para ilanları veren bazı isimler internet de dolaşmaktadır. Bu şekil tanımadığınız insanlardan faizle borç para almayın. Yasalara aykırı olan bu işlemleri yapmayınız.

Evet yukarıda okudunuz yasal olmayan bir işi kimse internet de sizlere yapmaz malesef bu insanlar bulundukları şehirler de başka meslek faaliyetlerinde bulundukları iş yerleri ve mekanlarında gizlice yaparlar.

Bir Tefecinin Çalışma Şekilleri Nedir ? 

Bu insanlar sizlere borç para vermek ister örneğin 100.000 TL borç para verdi. Bunu sizden en az 2 katı olarak alırlar.

 1. Sizin gelirinizi sorarlar veya geliriniz yoksa bile Ananızın babanızın kardeşinizin malına mülküne bakarlar. Ödeyemezseniz onlardan tahsil etmek için bakarlar.
 2. Size borç para verirler aylık olarak faiz alırlar gününü geçirdiğiniz de  geçen her gün her saniye için ekstra faiz uygularlar.
 3. Emin olun ödeyecek gücünüz yoksa hayatınızı zindan ederler.
 4. Sizi ve ailenizi rahatsız edebilirler.
 5. Tefeciler uzun vadeli kredi vermezler en fazla 1 yıl para verirler fakat bunların faizleri yüksek olur hiç bulaşmamanız faydanıza olur.
 6. Tefeciler batık kişilere ve güven duymadıkları kişilere borç para vermezler.
 7. Eşinizi ailenizden birini yakınınızı arkadaşınızı kefil isterler
 8. Bu yüzden tefecilerden kesinlikle borç para almayınız para alışverişi yapmayınız kanunen suçtur ve yasaktır.

Cep Telefonuna Kredi Veren Şahıslar Faturalı Hatta Kredi

Bu tarz siteler sizlere cep telefonu hattınız üzerinden kredi ve para sağlarlar nasıl yaparlar bunu. Adınıza taahhütlü cep telefonu satın alırlar. Bunlar yüksek fiyatlı telefonlar ve elektronik ürünler satın alırlar. Borcu siz faturalı hattınızın olduğu operatöre ödersiniz. Bunlar yasal şirketler ve kuruluşlar değildir. Örneğin faturalı hattınıza herhangi bir cihaz aldırarak yüzde 25 ‘ini kesip size kalan parayı iade ederler. Ama bu tarz siteler de hiçbir adres resmi bir şirket ibaresi yoktur. Bu yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, hatta hiçbir şekilde bu tarz siteler ve kişiler ile muhatap olmamanızı tavsiye ederiz.

tefeci cemil, ömer, ahmet, mehmet, mustafa, kamil, senetle borç veriyorum, acil nakit verilir, senet karşılığı borç para verilir, paraya ihtiyacım var ama kredi çekemiyorum veya nereden para bulabilirim gibi sorular yazarak nakit bulmanız imkansızdır.

İstanbul, ankara, adana, konya, antalya, izmir, aydın, manisa, balıkesir, bursa, edirne, kocaeli, yalova, mersin, eskişehir, afyon, kayseri, uşak, muğla, bodrum, gaziantep, şanlıurfa, diyarbakır, bolu, malatya, kütahya gibi illerde bu tarz ilanları sıklıkla kaldırımlarda otobüs duraklarında  görebilirsiniz. Bunlara itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Acil ve Hızlı Soru öneri ve görüşlerinizi aşağıda yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Etiketler

110 Yorum

 1. Bana 1000 lirq vere bilecek olan varmı allah rızası için buzamana kadar kımseden istemedim 800 le 1.000 lira bu ayın on besinde vermek amaclı cocugum oldu ihtıyaclarını aldıgım için param bitti uzman cavusum 8800 gelirim var

   1. Meraba kutay bey arasam 1000 lira vere bilirmisiniz bu ayın icinde yatırmak maksatıyla uzman cavusum ihtiyacım var

   2. Slm Kutay bey benimde aileöin dağılması söz konusu bu yüzden 10.000 tl ihtiyacım var yardımcı olur musunuz çalışıyorum makul taksitler halinde ödeyebilirim Allah rızası için imkanınız varsa yardımcı olun. ******** *********

 2. Selamlar eşimden boşandım 3 çocugumla yaşamaya çalışıyorum. aylık 3500 bin tl gelirim var evim kendi adıma, 15.000 TL borç para lazım aylık 1000 tl olarak ödeyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

 3. borcum var çok acil 1000 tl ye ihtiyacım var gerçekten ihtiyacım var nolur yardım edin gerekirse geri öderim Allah rızası için duyun sesimi 0200 **** **** ****02 lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün